Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

А какви са симптомите на изгорената ретина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А какви са симптомите на изгорената ретина?

Отиваш на лекар и той ще ти обясни всичко! Престани да се "лекуваш" по страниците на форума!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си капки за очи и ако утре още ти пари и/или го чувстваш като изгорено, отиди си вземи направление от личния лекар за офталмолог. Ако утре си ОК, изкарай още ден-два с капки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука май някой трябва да ходи на психиатър ,както е казал преди мен и друг. :no-no::huh::shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам капки за очи, а и не знам дали е редно да се слагат. :(

Пък и утре е неделя, в Монтана едва ли нещо ще работи. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Тука май някой трябва да ходи на психиатър ,както е казал преди мен и друг. :no-no::huh::shock11:

Не! Не трябва! Психиатърът трябва да стои до нея и да не и дава да пипа "клавиатурата"

"Пък и утре е неделя, в Монтана едва ли нещо ще работи."

Как винаги ти се пада събота привечер или...неделя!

Я смени темата с другата - за любовника. Там си по- интересна!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък и утре е неделя, в Монтана едва ли нещо ще работи. :(

Не изпадай в паника, все ще намериш отворена аптека, нищо че е неделя. Във всеки град има денонощни аптеки, само трябва да попиташ някой възрастен или на тел. справки. Така че утре си купи капки от най-обикновените - Офталмосептонекс и си слагай до понеделник. Капки винаги трябва да имаш щом слабо място са ти очите.

И вече ако има нещо - понеделник на лекар.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нося минус 5 диоптър и сега погледах Слънцето и още виждам.Колко пъти съм го гледал.Дори казват,че е полезно допамина се покачва ,но и така не опитах тази терапия.И аз имам синузит и то хроничен.

Носът ми е почти винаги ми  запушен и имам храчки ,но съм жив и полувиждам.

Хехе !

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми те нали са за това капките

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновенно ако си си осветил очите с времето състоянието им се подобрява, а не да се влошава. Просто трябва да ги оставиш да си починат, спирай компютъра и никаква телевизия днеска и утре, а ако в понеделник имаш още проблем с очите - отиди на очен лекар на преглед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми те нали са за това капките

:no-no:

Все пак капките са лекарство, а лекарствата не бива да се ползват безразборно по собствена приумица. Иначе- от едно две поглеждания към слънцето не е възможно да се ослепее, дори не става и от малко по- продължително. Евентуално може да се ослепее от силна светлина, ако по някакъв начин клепачите са принудени да не могат да се затворят- принудени по някакъв "изкуствен" начин- иначе естествения рефлекс ги кара да се затворят и вредното облъчване се избягва. така, че споко- слънцето не е възможно да ти е навредило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов е виновен за силното слънце!!! (Това по повод писания в предни теми на авторката) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледането на слънцето лекува всички човешки болести,твърди Индиеца Хира Ратан:Човек растение се храни от слънцето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак капките са лекарство, а лекарствата не бива да се ползват безразборно по собствена приумица. Иначе- от едно две поглеждания към слънцето не е възможно да се ослепее, дори не става и от малко по- продължително. Евентуално може да се ослепее от силна светлина, ако по някакъв начин клепачите са принудени да не могат да се затворят- принудени по някакъв "изкуствен" начин- иначе естествения рефлекс ги кара да се затворят и вредното облъчване се избягва. така, че споко- слънцето не е възможно да ти е навредило.

говоря за тези, които са без рецепта, и които всеки трябва да има в аптечката си - както аспирина например или аналгина

http://apteka.framar.bg/30020818/%D0%B0%D1%84%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%87%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD-0-5-%D0%BC%D0%BB-10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За осветяване-заварчиците знаят -Резени от картоф върху очите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За осветяване-заварчиците знаят -Резени от картоф върху очите!

Само че на осветени очи симптомите са съвсем други. През деня е малко вероятно да си осветиш очите понеже зениците ти са максимално затворени.

Най лесно се осветяват при заварки по надвечер. И към 1-2 през нощта чувството е че все едно имаш много пясък в очите.

п.п По темата медицината няма логично обяснение как човек с толкова болести може да е жив !!!

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п По темата медицината няма логично обяснение как човек с толкова болести може да е жив !!!

Ами това е Супер Анне! Хич няма късмет това момиче вчера кучета щяха да я ядът че била 30 кг и с къси панталонки а днес ще ослепее от слънцето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема съвсем сериозно.

Днес бяхме на ексурзия до кораба "Радецки" с плаване. На връщане слънцето започна да залязва, но беше много силно. Самата аз нося диоптрични очила и имам непоносимост към слънчевата светлина.  Като стана твърде силна, се оплаках на майка ми, помолих я да извади блузата и да закрие прозореца. Слънцето на няколко пъти се отрази в стъклото ми, без да искам, погледнах към него 2 - 3 пъти, защото трябваше да се обърна към майка ми (седяхме на задната седалка, между нас беше племенницата ми и ми пречеше да виждам мама). Сега имам чувството че дясното око, с което гледам по принцип, сякаш е малко изгорено отзад, не знам как да го обясня, отзад на главата малко ми пари. Знам, че не бива да се гледа към слънцето и че така може да се ослепее. :( :( :(  Преди време преживях синузит и бях в депресия от страх да не ослепея.

Знаете ли след колко време се ослепява от подобно нещо? :( Ще се радвам на бърз отговор.

Мисля, че не трябва да бягаш и да се криеш от слънцето, а да станеш приятел с него, защото слънчевата енеpгия, светлина и топлина,  са най-полезните неща дадени ни от Природата.

...............

Слънчевата светлина може да достигне до мозъка единствено през очите. Очите са продължение на мозъка. Слънчевите фотони имат 100% положително въздействие. Когато се говори за „амброзия”, „божествен елексир”, „извор на живота” или „манна небесна”, се има в предвид благотворното въздействие на слънчевите фотони. Нашата цел е да усвоим тези фотони. За целта, трябва да гледаме към слънцето. Съзерцанието на слънцето по безопасен начин, в безопасните часове на денонощието, се нарича Sun Gazing. Много по-лесно е от взирането в екрана на телевизора или компютъра.

Един час след изгрев и един час преди залез слънцето е напълно безопасно. Научно е доказано, че през първия и последния час на деня слънцето не излъчва ултравиолетови или други вредни лъчи. Можете да се информирате за точния час на изгрева и на залеза от синоптичните сайтове в Интернет. Можете да се информирате и за ултравиолетовия индекс във вашата област. Вестниците съдържат полезна информация, има и специални електронно-измервателни уреди, които отчитат ултравиолетовия индекс. Сутрин и вечер той винаги е нула. Следователно, трябва да практикувате този метод само сутрин или вечер.

Няма никакви ограничения, когато започвате да практикувате Sun Gazing. Продължавате с досегашния си начин на живот: ядете, пиете и взимате лекарствата, които сте взимали до момента. Просто добавяте сън гейзинга към вашето ежедневие. Но не гледайте слънцето през слънчеви очила или очила с диоптър. Ако носите контактни лещи, можете да наблюдавате слънцето с тях.

Диоптрите започват да намаляват. Далекогледството и късогледството отслабват. Кокошата слепота и далтонизмът изчезват. Научното обяснение за това е, че когато гледаме в слънцето и „поглъщаме” неговите фотони, тялото ни отделя витамин А, който е полезен за зрението. Досега смятахме, че пряката слънчева светлина води единствено до отделянето на витамин D. Продължителното наблюдение на слънцето има ефекта на лазерна терапия. Лазерната интервенция не е нищо повече от изкуствен метод за корекция на зрението със светлина. При сънгейзинга това се получава по естествен път.

http://vemiplast.wordpress.com/2011/11/08/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE/

.............

ЛЕЧЕНИЕ СЪС СЛЪНЦЕ

Енергията на нашия физически, умствен, даже и морален живот иде от Слънцето. То носи живот.

Само слънчевата енергия е в състояние да възстанови силата и здравето на човека.

Няма болест, която да не се лекува от Слънцето.

Слънчевите лъчи представляват сбор от билиарди разумни същества, които идват на експедиция на земята. Всяко разумно същество оставя своя подпис върху лицето на хората; тези подписи те наричат почерняване.

Слънцето е извор от жива енергия за цялата Слънчева система. По отношение на Земята, енергията на Слънцето е положителна. Тя се развива в положително и отрицателно електричество и в положителен и отрицателен магнетизъм. Земната енергия по отношение на Слънцето е отрицателна. Земята има и двата вида енергии, но предимно отрицателна; и Слънцето има двата вида енергии, но предимно положителна. От съприкосновението на тия две енергии се произвежда животът на Земята. Посредникът, който съединява и трансформира тези енергии, е наречен етер. Той прониква пространството и цялата Земя. Окултистите го наричат животворна плазма; мистиците го наричат дух.

Слънцето съдържа всички медикаменти в себе си. Няма болест, която да не се подчинява на действието на слънчевите лъчи.

За да се лекува, човек трябва да прекарва слънчевите лъчи през известни призми. Тези призми могат да бъдат физически, а могат да бъдат и умствени. Слънчевата енергия слиза върху земята като обширна струя, опасва я от Северния полюс към Южния и се връща пак към Слънцето. Тази енергия се предава на растенията чрез животворната плазма. Когато растенията усетят, че тая потенциална енергия почва да се проявява и да приижда към земята, те напъпват, подготвят се, а като се усили тя, разлистват се и най-сетне разцъфтяват и завързват, като се стремят да съберат всичката тази енергия, за да се оплодотворят.

Умният човек, като вижда, че организмът му е лишен от известна енергия, я събира от Слънцето. Той знае, че Слънцето може да набави всякакъв недоимък от енергия в човешкия организъм.

http://istinata.livejournal.com/14826.html

:weather3: 

Редактирано от Bel Ami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, по всяка вероятност няма нищо страшно, но за твое успокоение посети очен лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малее Анчето пак има проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Any time from 3-12 hours after overexposure to ultraviolet light, you may begin to notice symptoms: Pain that can be mild to very severe Bloodshot eyes Light sensitivity Excessive tearing Blurry vision Sensation of a foreign body in the eye In most cases, both eyes are involved, although the symptoms may be worse in the eye that received more ultraviolet radiation. This is very different from a corneal abrasion due to an injury, where, ordinarily, only one eye is involved. На кратко повече от 3 часа на компютъра не трябва да седиш. Ще трябва в тези 3 часа да можеш да изчетеш всички форуми, ако продъжиш Ще получиш следните симптоми на Изгорената Ретена: Силно кървясване на двете очи Неприятно усещане от светлината Сълзене Замъглено виждане Усещане на драскане Тези симтоми водят към намаляване на зрението Хората живот си живеят на минералните извори и СПА комплекси в Сърбия, а на мен не ми е ясно след като имаш Диабет защо подлагаш очите си на това. Знаеш ли че от тази болест прогресивно се ослепява и операция няма да ти помогне Ще махаш ръце в една стая сама Дори инсолина си няма да можеш да си инжектираш

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам сериозен проблем със гъбички на пръста, който не минава от години. През 2009 ми падна нокътя на големия пръст на левия ми крак, но не му отдадох значение. Оттогава ми се появиха гъбички, които просто не минават. През зимата на пръста ми е много студено и ме боли. Мазането с нищо не помага, а сега нокътя е станал много тъмен. Знам, че може да се махне оперативно и се чудех колко струва, но най - вече се страхуам да не изгубя пръста си. :( :( :(

От какво се получава така? Това сигнал ли е за сериозен проблем? :(

Смейте се, ако искате, мислете темата ми за пързалка ако щете, но тя е сериозна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, се реже крака от коляното, ама все пак и някой лекар да се изкаже....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, се реже крака от коляното, ама все пак и някой лекар да се изкаже....

стига па ти плаши Полито уе

нема мило нема споко не го слушай ами върви на доктор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...