Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

haidukpikaso

Как се спира психопат

Препоръчан отговор

Много ви моля, дайте ми някакви насоки - от къде да започна - подаване на жалба в полицията това ясно, и после какво ?

Как и въобще може ли да се спре тоя психопат, по какъв начин ?

10 години не мога да се отърва, 10 години тормоз, заплашване със смс-и не само мен, но и близките ми...

Вече 10 години Господи няма ли край тая мъка Господи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни по-подробно хайдуче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш честитките, без да ги четеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аммм, я малко по-подробно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е решение, той ги открива - брат ми си беше сменил единия номер, даже и аз не го знаех новия - тоя го знае.

Как става това бе хора какви са тия уж защити на лични данни и т.н.

Триеш честитките, без да ги четеш.

колкото и да ми е неприятно - ги пазя - всички смс-и

за доказателство - е да ги четат в полицията

Аммм, я малко по-подробно...

то няма много подробности - влюбил се човека и тва е

само дето аз не го ща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номерата в БГ са регистрирани,подаваш жалба в полицията,ако не стане с една жалба с 2,3,4,5,6,7..

Мобилните оператори съдействат при подобни "терори".

Повечето телефони имат опции за блокиране на номер/смс.

За някой друг лев можеш и да му го върнеш(има хора за 500 лв правят много неща).

Решения много..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е решение, той ги открива - брат ми си беше сменил единия номер, даже и аз не го знаех новия - тоя го знае.Как става това бе хора какви са тия уж защити на лични данни и т.н.

Преди години участвах в изследване... Твърдеше се, че с най-много 8 "стъпки" може да откриеш всеки един човек.Да кажем, задават ти намери Иван от Варна. И почваш, сещаш се за някого, приятел, питаш го дали знае някой от Варна. Той те препраща и те свързва с него. Този някой го питаш, абе Иван от еди кой си квартал и така по веригата, до усреднено 8 връзки и намираш човека, който търсиш...Реално погледнато в компютърната епоха, това може да стане за една вечер и да получиш телефон, мейл, координати, всичко...Аз потвърждавам, че е възможно, защото съм го правил, няма неоткриваем човек в съвременното общество...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подаваш жалба в Районното РУП , където е твоят "квартален полицай", в която описваш всичко, за доказателство показваш СМС-ите, които си получила, както и твоите близки.

Жалбата ти ще бъде разгледана и след това той ще бъде привикан за даване на обяснения и предупреден да престане.

Ако и след това продължи -ще пуснеш нова жалба, в която можеш да поискаш полицейска закрила на базата на това, че се страхуваш за живота си.

Можеш да поискаш и психиатрична експертиза на лицето, но не те съветвам да го правиш, защото ако го излезе наистина, че е със психически отклонения, то тогава ще бъде невменяем и полицаите нищо няма да могат да направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номерата в БГ са регистрирани,подаваш жалба в полицията,ако не стане с една жалба с 2,3,4,5,6,7..

Мобилните оператори съдействат при подобни "терори".

Повечето телефони имат опции за блокиране на номер/смс.

За някой друг лев можеш и да му го върнеш(има хора за 500 лв правят много неща).

Решения много..

ще ида и в Мтел утре, ок, дано съдействат

моя телефон няма такива опции за съжаление - за блокиране

по последното предложение - нали съм човек, все гледам со кротце со благо дет се вика -

ама тва не вдява

то е най-лесното - е шефа ми е в Българската федерация по бокс - познай дали няма да ми прати и братя Пулеви само да му кажа ама що да е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще ида и в Мтел утре, ок, дано съдействат

моя телефон няма такива опции за съжаление - за блокиране

по последното предложение - нали съм човек, все гледам со кротце со благо дет се вика -

ама тва не вдява

то е най-лесното - е шефа ми е в Българската федерация по бокс - познай дали няма да ми прати и братя Пулеви само да му кажа ама що да е така

Mentel няма да ти помогнат, ама изобщо не си губи времето с тях.

Телефона ти има опция за смс-те.

Най -добре се обади на оператор да ти спрат смс-те.

Ако има някой по на ти с телефоните,може да ти даде съвет как да си спреш смс-те(почти съм убеден, че има такава опция).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mentel няма да ти помогнат, ама изобщо не си губи времето с тях.

Телефона ти има опция за смс-те.

Най -добре се обади на оператор да ти спрат смс-те.

Ако има някой по на ти с телефоните,може да ти даде съвет как да си спреш смс-те(почти съм убеден, че има такава опция).

нямам, пак търсих, Фиксиран номер ако е това някаква опция, това намерих

кой и кога я дава забраната за приближаване, той трябва да има такава забрана - да не приближава изобщо до мен

страх ме е за живота ми, за живота на близките ми

преди малко пак смс - напиши ми адреса на вашите да им ида на гости да ги видя

не се издържа, не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой и кога я дава забраната за приближаване, той трябва да има такава забрана - да не приближава изобщо до мен

страх ме е за живота ми, за живота на близките ми

Ограничителна заповед се издава САМО от съда.

Тоест -трябва да има дело и решение на съда.

Молбата се подава до РС- гражданско деловодство, в нея се описват всички факти относно тормоза на който си подложена ти и семейството ти, свидетелски показания за тормоза , както и жалбите, които си пускала в полицията, обажданията ти на телефона 112 и въобще всичко, което си предприела до този момент, както и това, че мерките, които са предприети от органите на МВР са били неефективни.

За да направиш това, обаче все пак трябва да имаш предварително жалби в Районното полицейско, нали се сещаш ? Полицията няма как да знае, че теб някой те тормози и да вземе мерки това да не се случва.Няма как да отидеш директно в съда и да искаш ограничителна заповед, защото ти de facto не си предприела нищо по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно, благодаря, знаех си че е сложно, мътна и кървава де се вика

дълга и широка...

обадих се в Първо РПУ - отговор:

завеждате жалба, чакате призовка - когато...тогава

добре, мерси, на върба у сряда така ли да го разбирам -

миии, даммм, нещо такова щото ...па когато я разгледат, па после трябва да търсят лицето, когато го намерят, ако го намерят...

мен това не ме топли, сори, аз искам спокойствие не някога си - искам сега, веднага, утре и за в бъдеще

ще преминаваме към гадния план план последен - да му пратим двама да му поговорят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с "двамата" не звучи добре. "Ако няма да стреляш, не вади пищов". По-добре намери "дебела" връзка в полицията (майор, полковник, нещо такова) и му обясни нормално за какво иде реч. Старите ченгета са принципно разбрани хора. Не говоря за подкупи и такива глупости. И в полицията има хора, особено по горните етажи. Това с "двамата" е добре да помислиш за последствията и какво ще стане, ако вземат, че тези "двамцата" вземат, че "изгорят" и то заради теб...

Не знам какъв е тоя, явно не е селски бек, и ако е така трябва наистина да помислиш какво ще стане, ако подходиш по този начин, защото, както казва и Мърфи, ако нещо може да се обърка - то то се обърква.

И да завърша с клише - "не тръгвай на война, ако не си готова за това". Лично на мен, ако ми се случи някой да издевателства над мен, ако не мога с голи ръце да се справя, няма да търся някой да го бие и разни такива нещо, щото съм наясно със себе си и възможностите си - просто не съм от хората, които могат да се справят с евентуален провал, а и не ме кефи идеята въобще. Бих потърсил "дебелата" връзка, а ако членове на семейството ми са засегнати от това не знам, сигурно ще ме намерят в някоя канафка, но да пращам хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с "двамата" не звучи добре. "Ако няма да стреляш, не вади пищов". По-добре намери "дебела" връзка в полицията (майор, полковник, нещо такова) и му обясни нормално за какво иде реч. Старите ченгета са принципно разбрани хора. Не говоря за подкупи и такива глупости. И в полицията има хора, особено по горните етажи. Това с "двамата" е добре да помислиш за последствията и какво ще стане, ако вземат, че тези "двамцата" вземат, че "изгорят" и то заради теб...

нямам връзки по горни етажи ни връзки със стари ченгета

то ако имах ехееее - да съм забравила до сега, ама като нямам

:(

те тия двамата само ще му поговорят малко, нищо повече - акъл ще се опитат да му налеят у кратуната луда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не знам, ако този е верно психопат... Просто нещата не ги знам, но ако има риск за тях двамата по-добре ги "спести". И толкова ли наистина не можеш да намериш някой чичко от полицията?

Успех! И кураж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не знам, ако този е верно психопат... Просто нещата не ги знам, но ако има риск за тях двамата по-добре ги "спести". И толкова ли наистина не можеш да намериш някой чичко от полицията?

Успех! И кураж!

ми то нормален човек не прави такива идиотщини нали

нали на нормален човек като му кажеш не и разбира

това що не разбира и не разбира от дума а

ако някоя тебе те тормози ти какво ще направиш - и да викаш не тя като си е навила на пръста че ще е с теб - оди се спасявай

кат мене

чичко от полицията - де да го търся па тоя чичко като те не ти дават да се качваш по етажите на РПУ-то

само у стаичката им на портала и до тука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те тия двамата само ще му поговорят малко, нищо повече - акъл ще се опитат да му налеят у кратуната луда

Добре де аз само не разбрах този психопат за какво се бори ? Предполага се че този тормоз е с цел постигане на нещо ама едва ли е за да се чувствате просто дискомфортно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако някоя тебе те тормози ти какво ще направиш

Е, не знам...аз съм мъж. Различно е. Но във всеки случай е кофти. Не знам как ще реагирам, то е лесно да говоря, "аз да бях"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви моля, дайте ми някакви насоки - от къде да започна - подаване на жалба в полицията това ясно, и после какво ?Как и въобще може ли да се спре тоя психопат, по какъв начин ?10 години не мога да се отърва, 10 години тормоз, заплашване със смс-и не само мен, но и близките ми...Вече 10 години Господи няма ли край тая мъка Господи

10 години си го търпяла? Потърпи още толкова, гаранция ти давам, че ще се откаже! А защо не се помолиш на господ да направи нещо по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де аз само не разбрах този психопат за какво се бори ? Предполага се че този тормоз е с цел постигане на нещо ама едва ли е за да се чувствате просто дискомфортно!

ами нали писах по-горе - или ще си моя или бял ден няма да видиш

това е

10 години си го търпяла? Потърпи още толкова, гаранция ти давам, че ще се откаже! А защо не се помолиш на господ да направи нещо по въпроса?

няма - това е енергиен вампир, и трудно се откачаш от такова като ти се лепне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами нали писах по-горе - или ще си моя или бял ден няма да видиш

това е

Това ли било ! Еми пусни му де и да се свършва.

п.п Толкова ли е зле ? (изглеждащ)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, най-добре е да поговориш с него, някъде на обществено място... (и с някой приятел наблизо). Спокойно да му обясниш, да не се занимава с теб повече. Можеш да се посъветваш с психолог как да действаш и какво да му кажеш, че да го откажеш. Боя или заплахата с приятели (яки момчета) не мисля, че е добър вариант, защото най-много да го озлобиш... пък и може да си навлечеш други проблеми. Това, което действа при нормалните хора, при психопата може и да не подейства. Жалба в полицията наистина би било добре да подадеш, но за съжаление едва ли ще постигнат нещо, освен да поговорят с него, което си е едното нищо... То те на практика и няма какво да направят друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е енергиен вампир

Моля, недей така, това е сериозна секция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.