Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
C.O.M.O.D.O

Моля за инструкции относно маршрута ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ

Препоръчан отговор

ЗДРАВЕЙТЕ!Имам нужда от помощ - Намирам се в Германия,взех си кола,но проблемът е, че не съм карал кола от 15 г.Няма, как ттрябва да се прибирам с нея защото вече я взех.Другият проблем е, че не знам пътя!!!Може ли, някой да ми помогне, да се прибера с колата,като ми укаже пътя.В, кои страни, като влезна трябва да си купувам транзитни винетки...нали така се наричаха? Може ли подробно маршрута и някакви съвети откъде да зареждам и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че искам да те плаша или разочаровам, но това е меко казано невъзможно начинание. Единствения вариант, който вуждам е да качиш колата на автовоз, да му платиш цената и да се прибереш с този автовоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пътя има навигации . За това къде трябва да си купуваш винетки , на самите граници се продават такива . Бензиностанции колкото искаш по пътя .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карта Германия-България , за винетките - на границата или по бензиностанциите след границата продават винетни стикери, както ти е казал колегата по-горе. Имай напредвид това е много сериозно начинание, което искаш да предприемеш да караш 2000км... Ти не си се качвал 15год. това е много трудоемко да знаеш, някои ще кажат, че е като колелото "не се забравя", но не е така. Изгубил си рефлекси тепърва ще си ги връщаш и т.н. По-безопасно и евтино ще е ако си я докараш с автовоз както ти споменаха колегите. Твоя работа все пак де. Това беше моето мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не  трябваше ли първо да помислиш как ще я дотътриш до България??И според мен автовоз е най-разумният вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, не искам да правя реклама, но баща ми кара автовлак. След 2 дни тръгва за Германия, ако искаш да се резбереш с него пиши едно ЛС. Това не е реклама.!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платете си 300 евро за автовоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ!Имам нужда от помощ - Намирам се в Германия,взех си кола,но проблемът е, че не съм карал кола от 15 г.Няма, как ттрябва да се прибирам с нея защото вече я взех.Другият проблем е, че не знам пътя!!!Може ли, някой да ми помогне, да се прибера с колата,като ми укаже пътя.В, кои страни, като влезна трябва да си купувам транзитни винетки...нали така се наричаха? Може ли подробно маршрута и някакви съвети откъде да зареждам и така.

Бате, не ги слушай - карането на кола е като секса - не се забравя и когато и да се качиш на кола ти трябват 20 минути да свикнеш с габаритите и си в джаза.

Относно пътя - или си купи една навигация (и втора употреба да е няма значение - просто картите трябва да са актуализирани) или ако имаш смартфон си дръпни една навигация читава срещу 50-60 евро и зарядно за кола си вземи за смартфона и си в джаза.

Ще имаш указани и бензиностанции и можеш да избереш бърз маршрут или какъвто ти е кеф.

Не знам в коя точка на Германия си, но ако тръгнеш към 5.30-6.00 сутринта, то докъм полунощ най късно ще си в България и през светлата част на деня ще минеш повечето път.

21-ви век сме и ако знаеш поне малко английски нямаш проблем да питаш всеки навсякъде - хора имаш насреща, а не зверове.

На всяка митница ще те упътят каква винетка да си купиш и ще ти я продадат.

Храна и напитки има навсякъде...

А бе нямаш от какво да се стягаш - емоцията ти ще е голяма, но откъм положителната и страна и после цял живот ще разправяш наляво-надясно за това пътуване.

Смело се качвай и тръгвай.

пп. Да не говорим, че и на време си случил.  :)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията Ви!Автовозът много ми оскъпява колата, но ако се намери някой за 300 евро да ми я качи, и да пътувам с него съм съгласен.Картата за Европа от линака по-горе не работи - изписвам държавата от едната точка, и като изпиша крайната дестинация т.е България другото поле става неактивно и първоначалната точка изчезва.Някой, дали може да ми изпрати Навигон с патерица за 240х320.Ще съм му много благодарен, щото съм много на зор и страшно много ще ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не че искам да те плаша или разочаровам, но това е меко казано невъзможно начинание. Единствения вариант, който вуждам е да качиш колата на автовоз, да му платиш цената и да се прибереш с този автовоз.

Емо! Кое смяташ за невъзможно начинание? Да пътува с колата до България?

Comodo! Давай смело. Спазвай ограниченията и се движи винаги със запалени фарове.2000 км се вземат за 24 часа. Стига машината да ти е мината през сервиз, но в Германия това е задължително, за да се движиш по пътищата. Много е приятно даже пътуването. И ще спираш само на бензиностанции в Сърбия.Не те зная в коя част се намираш, но това е без значение.Не зная и откъде искаш да влезеш в България. Най- евтиният начин е да си вземеш една пътна карта на Европа. Всички пътища са указани с номера.Другият удобен начин ти е предложил Малкият войник.Съвета на "älgor" да ти е пред очите.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да не можеш да си я докараш, можеш и още как. 1 вариант карта на Европа избираш път и гледаш табелите по пътя(аз така си докарах кола през 98г. от Грац Австрия)  През Унгария навремето беше малко терсене докато прочетеш табелите може и да ги отминеш(егеш-мегеш :) ) а аз пътувах през нощта. 2. вариант ако имаш смартфон с андроид и GPS би трябвало да си има вградено приложение Гугъл карти е не е идеален но поне е безплатен и ще те доведе до България . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение само ще кажа на автора че ако мисли че с 200-300 евро за бензин ,такси и винетки ще се пробере от Германия до България си е направил много крива сметка . Да помисли колко му струва горивото , евентуална навигация , евентуални пътни такси накъде и винетки - минимум 400 евро . Толкова струва и качването на автовоз на колата до България .

Успех му желая каквото и реши да направи .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за гориво имаш около 300евра,повечето магистрали се плащат,винетки,такси ще ти излезе около 600(+-)евро.Провери техническото състояние на автомобила,ако закъсаш някъде на магистрала ще ти съдерат кожата с много тъп нож,гумите да са с поне 0.5мм грайфери и зимни(задължително).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам,че ще минеш през Австрия, на Пасау зареди гориво до горе по евтино е, като минеш в Австрия на Шел а си купи винетка, за какъвто срок ще ти е нужна. Горивото трябва да ти стигне до Румъния или Сърбия, в Будапеща, на околовръсното само трябва да внимаваш за М1 това е пътя за Seged  SER,Nadlag RU. Не забравяй за винетка, има табели още като влезеш в Унгария.По добре мини през Югославия, през Румъния ще се объркаш щом не знаеш пътя,ще ти струва 23 евро ,можеш да зареждаш и в евро има специални банкомати и не оставаш с впечетлението че си прекаран, но е магистрала и се пътува мн добре, от Белград се придържаш в посока Ниш и смятам да нямаш проблеми до София.Навсякъде има бол табели само трябва да внимаваш, дано съм бил полезен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за гориво имаш около 300евра,повечето магистрали се плащат,винетки,такси ще ти излезе около 600(+-)евро.Провери техническото състояние на автомобила,ако закъсаш някъде на магистрала ще ти съдерат кожата с много тъп нож,гумите да са с поне 0.5мм грайфери и зимни(задължително).

Половин милиметър грайфери?! Че то това и с линийка не можеш да го премериш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Половин милиметър грайфери?! Че то това и с линийка не можеш да го премериш...

:D

0.5см или 5мм

Редактирано от snuri (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо! Кое смяташ за невъзможно начинание? Да пътува с колата до България?

Comodo! Давай смело. Спазвай ограниченията и се движи винаги със запалени фарове.2000 км се вземат за 24 часа. Стига машината да ти е мината през сервиз, но в Германия това е задължително, за да се движиш по пътищата. Много е приятно даже пътуването. И ще спираш само на бензиностанции в Сърбия.Не те зная в коя част се намираш, но това е без значение.Не зная и откъде искаш да влезеш в България. Най- евтиният начин е да си вземеш една пътна карта на Европа. Всички пътища са указани с номера.Другият удобен начин ти е предложил Малкият войник.Съвета на "älgor" да ти е пред очите.

Без да е карал 15 години кола, ще тръгне по магистрали с няколко платна и ще пътува през държави, които не познава?! Чудесно да опита! Не ми се мисли обаче ако обърка пътя или навигацията не е точна колко по-скъпо ще му излезе.Освен, че ще попада на хора, които не знаят езика, ще даде сигурно тройно повече пари за гориво. Да си качва колата на автовоз и да я докара до България, че иначе дупе да му е яко. Понзнавам поне няколко международни шофьора и мога да гарантирам, че и те се затрудняват ако пътуват през нова държава или към нов град, ако не знаят пътя.

Както и да е. Мнението е мое и няма да се отметна от него. Постващия е умен сам ще си прецени.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, успях да инсталирам Сиджик за навигатор.Сега предполагам, че при влизането в държава ще трябва да зареждам картата й?!Както знаете съм в Германия, кой град трябва да задам на навигацията за границата с Австрия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да зареждаш , просто си задай маршрута до БГ,или до някой град близо до селото от там на татък ще се орентираш

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си прегледаш няколко пъти подробно пътя с Google Maps сателит докато придобиеш представа (аз така правя като имам работа в градове които не познавам) а после го принтираш на няколко страници за всеки случай .  В Европа пътуванията са максимално олеснени има табели като за индианци не вярвам да имаш проблеми . Не е като тука мангалите да ги крадат . Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет вече на българска земя :)

Да Ви кажа само, че се прибрах жив и здрав, както и автовмобила!

Благодаря на всички участници в темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет вече на българска земя :)

Да Ви кажа само, че се прибрах жив и здрав, както и автовмобила!

Благодаря на всички участници в темата.

Ние си помислихме че вече сте продали и колата а вие чак сега се сетихте да пишете !

Имаше ли глоби по пътя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сега обясни на Емо Костов толкова ли е било страшно да минеш 2000 км по хубав и приятен път.И дали си толкова в преразход с глобите и бензина, както тук ти бяха писали! То за които ги е страх да карат, хората са измислили велосипеда, който е много разпространен в плевенския край! Добре дошъл. Аз си помислих след като се забави с отговорите си, че вече отново си в Германия, купил си друга кола и тръгваш за България! Честито.Поздрави и жената!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.