Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) 

Попадайки на различни статии из интернет  ... се чудя 1-во дали това, което пишат е Истина. Че чрез определени настройки на тялото и психиката - можеш да вникнеш в главата на другия. И второ... някак не мога да ги приема (хората които пишат тези статии) за нормални.

На мен ми се е случвало преди време да позная за 1 момиче какво е правила през деня. И всичко както и го наредих от вземането на душ и тнт...  все 1 цял ден съм бил с нея. Но това се е случвало 1 път в живота и съм говорил в кръга на шегата разбира се :)

Според вас как стоят нещата. Имали ли сте такива случаи :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само че е възможно - то съществува.

Но не на всеки се дава първото което, и второто - влизането в чужда карта на живота е все едно да ти влезат в къщата и да воайорстват.

Не е приятно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само че е възможно - то съществува.

Но не на всеки се дава първото което, и второто - влизането в чужда карта на живота е все едно да ти влезат в къщата и да воайорстват.

Не е приятно.

Дай някакво доказателство, че е възможно и съществува.

Защото аз пък мога да кажа : Не. Не съществува. През живота си не съм попадал на такъв човек.

Оставяме настрана циганките по градинките, които винаги познават, че си добър човек, но добро не си видял.

А автора на темата прави ли разлика между четене на мисли и познаване на миналото ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със удоволствие ще следвам темата :) Мисля, че няма такива хора със изключение на циганките както каза @Ken :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Такива мисли могат да налегнат един човек , когато в главата му няма други свързани с околните му среда, хора и събития  ".

Това го е казал Екзюпери по повод един негов приятел Пиер който се занимавал с гадаене и "четене на мисли"  .

Според мен е бил уникално прав .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дума не може да става за ясновидки и тнт.

А това, че аз съм разбрал тя какво е правила.. е защото 1 вид си помислих.. тя какво си мисли - в същия момент / трудно да ме разберете/ 

В не редки случаи.. когато има деца в Беда.. Родителите веднага усещат и в същия момент звънят на децата си. Това също е 1 вид Мисъл. Родителя си мисли - детето какво мисли/прави и тнт...

Не съм професионалист в тази област или нещо подобоно.. просто опитвам да обясня със свой думи нещата. 

:offtopic:

Имаше 1 филм за 1 самолет правен пък по действителен случай (нз колко истина)... 1 как не се качи - всички други катастрофираха. Той оцеля - но накрая смъртта пак го намери. Защото беше сънувал, че ще падне самолета.

И не познавам човек, който да ми каже, че нито веднъж в живота - не му е излизал сън.

Всичко това не е разгадано. А сме 21-ви Ввек.. хора...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв човек не познавам лично, но има хора които изучават езика на тялото, тълкуват реакциите на хората и си играят с вниманието. Една капчица пот, едно мигване в повече и един грешен поглед могат да издадат много за теб, ако човека отсреща знае какво прави. Най-често тези хора са илюзионисти, но специално тази ловкост с човешкото внимание се отдава само на най-добрите. Предполагам това най-много се доближава до четене на мисли, при положение, че такъв човек не можеш да излъжеш, макар че доста от заключенията им са в следствие на насочено отгатване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка една мисъл предизвиква емоция, която се проектира върху лицето на човек, придавайки му определено изражение.

Дори човекът насреща да крие тъгата си с усмивка, по-наблюдателните веднага ще разберат, че гримасата, която е направил е изкуствена, т.е. човекът мисли неща, различни от тези, които иска да покаже на събеседника си.

Поведението и жестовете също са добри издайници.

Има хора, които притежават дарбата да забелязват и най-малката промяна в изражението и поведението на човек и по този начин да "отгатват" за какво си мисли в момента на разговора, чиято нишка също следи с внимание.

На такива хора дължим разкриването на много престъпления.

А това, че повечето хора получават сигнал от обичан човек, намиращ се в екстремна ситуация под формата на сън, мисъл, чувство или нещо друго, е нещо, което доказва съществуването на телепатия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това, че повечето хора получават сигнал от обичан човек, намиращ се в екстремна ситуация под формата на сън, мисъл, чувство или нещо друго, е нещо, което доказва съществуването на телепатия.

Не вярвам, че повечето хора получават подобни "сигнали". Случва се понякога, но са по-скоро изключения, отколкото правило.И според мен, в редките случаи, когато това се случва, не се доказва съществуването на телепатия, а на инстинкти, които действат на подсъзнателно ниво.В далечното минало ние сме се доверявали много повече на тях, отколкото в днешно време.В това вярвам аз, а не в четене на мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се падне някому 6-ца от тотото (вероятност 1:14 милиона), никой не разглежда това като свръх естествено явление .

Когато обаче се случи дори само сходство в областта на "извън сетивното" (вероятност 1 : 7 милиарда (!) - населението на земята) , това веднага се обявява като сигурно доказателство за съществуване на "извън сетивното" . И не само това , ами и значително се умножава натяквайки и "допълвайки" го в продължение на десетилетия (столетия...).....

Правете си изводите сами !

Четене на мисли !?

В психологията (и не само , а изобщо (!) ) , въз основа на външни проявления и обстоятелства , и известен минал опит на наблюдаващия , може да се съди с определена степен на достоверност за вътрешното състояние на наблюдавания обект.

Това в същност е много добре познат , научен метод на изследване включващ в себе си мисловни процеси на индукция , дедукция , аналогия , хипотеза и др.т.....

Иначе във всекидневния живот , няма такова нещо - казано буквално  четене на мисли .......шарлатанства най-различни , за наивници , разбира се има !

Примерно " Ей , тоя голям балък бил!" или пък " Ей , тоя е фрашкан с акъл !"....това ако не е четене на мисли - здраве му кажи !....  :)

С казаното горе никак не изключвам телепатията наистина да я има , но ако това го има , за сега то е недостъпно за нашето съзнание и всякакви твърдения за обратното предизвикват.....снизходителна усмивка !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам, че повечето хора получават подобни "сигнали". Случва се понякога, но са по-скоро изключения, отколкото правило.И според мен, в редките случаи, когато това се случва, не се доказва съществуването на телепатия, а на инстинкти, които действат на подсъзнателно ниво.В далечното минало ние сме се доверявали много повече на тях, отколкото в днешно време.В това вярвам аз, а не в четене на мисли.

По-скоро не обръщат внимание на тези "сигнали".

И аз не вярвам в четенето на мисли, но пък от дете сънувам сънища, когато мой близък има сериозен проблем, за който в повечето от случаите и не подозирам.

Плашещи са тези сънища, но не мога да ги спра, колкото и да ми се иска. :(

И не бих казала, че тези сънища се дължат само на интуицията ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Четенето на мисли " е известно като твърдение от стотици години . За толкова столетия не може да се докаже нищо .

Интерпретации милион , доказателства - 0 .

Сънищата за близки хора са нещо нормално , те присъстват в мислите ни винаги , дори да не осъзнаваме това . Когато спим , мозъка ни продължава да работи и по това време не е зает с нищо друго освен минимума . Тогава са именно и спомените за близки хора под формата на сънища . Това дали са лоши тези сънища или хубави зависи от това какво сме чули , какво се знаели и т.н за дадения ни близък човек . Интуицията е функция на мозъка събирателно от натрупан "опит на мозъка " в различни ситуации . Интуиция и секундна преценка за нещо си са едно и също нещо .

Наскоро четох за човек в Германия , инвалид , стоял в къщи 30 години без да излиза и да контактува с други хора освен с родителите си и рядко с лекаря си . Направен му тест за моментална преценка на елементарни неща - изражение на лице в радост  ,поза на човек в яд , снимка на котка с наежен гръбнак и е такива неща . При теста отговорите какво разчита на момента в тези неща били от 15 такива 13 грешни .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само е възможно, но и съществува!!!

Жена ми веднага ми прочита мислите, че имам заплата :D  :D :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само е възможно, но и съществува!!!

Жена ми веднага ми прочита мислите, че имам заплата :D  :D :D

Толкова нередовно ли ви плащат ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова нередовно ли ви плащат ?

Дам!!!

Веднъж месечно :whist:  :help wanted4:  :help wanted4: :help wanted4:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен предусещане, интуиция и четене на мисли са различни неща. Аз вярва м с първите две.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, да и аз си мисля за същото! всеки път, като ми говори някой и аз му чета мислите :D

обаче някой път, като питам някой, какво мислиш? и ми каже "нищо" направо ми идва да го ударя 

аз дори не разбирам с каква скорост ми тече мисълта, ти пък искаш да ми я четеш ? 

сега ако ми следиш мислълта, ми кажи как разграничи моята от твоята мисъл в момента ?

хайде стига сте ми чели мислите, че се притесних  :shy11:

а възможно ли е да си мисля, какво ще си помисли някой друг ? тогава аз направо мога да чета мисли в бъдещето :D

Редактирано от ℒℴ♥e (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, да и аз си мисля за същото! всеки път, като ми говори някой и аз му чета мислите :D

обаче някой път, като питам някой, какво мислиш? и ми каже "нищо" направо ми идва да го ударя 

аз дори не разбирам с каква скорост ми тече мисълта, ти пък искаш да ми я четеш ? 

сега ако ми следиш мислълта, ми кажи как разграничи моята от твоята мисъл в момента ?

хайде стига сте ми чели мислите, че се притесних  :shy11:

а възможно ли е да си мисля, какво ще си помисли някой друг ? тогава аз направо мога да чета мисли в бъдещето :D

-За какво мислиш?

-Ако исках да знаеш, щях да ти кажа.

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е , но  в днешно време няма такива.Последният телепат е Волф Месинг , който се интересува ще намери в  нета доста информация ,за този необикновен човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че има четене на мисли в буквалния смисъл на думата, но пък има страшно добри "психолози" които могат да предположат до много голяма степен какво ти се върти в главата всеки определен момент.  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от novobranec
      Телепатия

Телепатията е психически феномен, при който се осъществява обмен на данни между двама души без използването на сетивата им. (Те не се чуват, не се виждат...) Обменът може да включва мисли, идеи, чувства, изображения. Описания на телепатията съществуват още преди появата на писмеността. Аборигените в Австралия приемат телепатията като човешка способност, докато в по-развитите общества тя се смята за специална дарба, която притежават само екстрасенсите. Явлението телепатия не се признава от официалната наука, въпреки редицата експерименти, доказващи съществуването й...

Телепатията е психически феномен, при който се осъществява обмен на данни между двама души без използването на сетивата им. (Те не се чуват, не се виждат...) Обменът може да включва мисли, идеи, чувства, изображения. Описания на телепатията съществуват още преди появата на писмеността. Аборигените в Австралия приемат телепатията като човешка способност, докато в по-развитите общества тя се смята за специална дарба, която притежават само екстрасенсите. Явлението телепатия не се признава от официалната наука, въпреки редицата експерименти, доказващи съществуването й.

История
      Терминът "телепатия" е използван за първи път през 1882 година от френския психолог Фредрик Миърс, основателя на Обществото за психологически изследвания.

Изследователския интерес към телепатията идва от хипнозата. Хипнотизаторите откриват, че телепатията е от така наречените "висши явления", наблюдавани при хипнотизирани хора. Подложените на хипноза често четяли мислите на хипнотизаторите и изпълнявали неизречени инструкции.

Скоро много от психолозите и психиатрите започват да наблюдават явлението при техни пациенти. Зигмунд Фройд го наблюдава толкова често, че му се налага да потърси обяснение. Той определя телепатията като регресивно примитовно свойство на човека, което се е изгубило в хода на еволюцията, но все още се наблюдава при определени условия. Карл Юнг отсъжда доста по-важно място на телепатията. Той я смята за функзия на синхронността.

( Това е термин, използван от Юнг за да обозначава значими съвпадения и равнозначието на психични състояния или събития, които нямат причинно-следствена връзка помежду си. Такъв феномен за него бил, когато вътрешно изживяно събитие ( сън, видение ... ) има отражение във външната реалност. Освен това той е използвал този термин и за обозначаване на подобни или еднакви мисли, сънища или видения, случващи се по едно и също време на различни места и с различни хора. )

След основаването на Американското дружество за психични изследвания през 1885 телепатията става първия психичен феномен, който се изследва научно. Първите тестове са елементарни. Човек, седящ в една стая, се опитва да предаде по мисловен път двуцифрено число, вкус или изображение към друг човек, седящ в съседна стая. Френския психолог Чарлс Ричет изчислява математическата вероятност за познаване на тези мисли. Той заключва, че телепатията се наблюдава отделно от хипнозата.

Интересът към телепатията се увеличава след Първата световна война след като хиляди се обръщат към спиритуализма в опит да комуникират със загиналите си близки. В САЩ и Великобритания се провеждат масови експерименти с телепатия.

Експериментална основа
      Телепатията най-често се проявява спонтанно при инциденти и критични ситуации, при които близък приятел или роднина е наранен или убит. В такива случаи човек близък със пострадалия се случва да усети опасността от разстояние. Информацията идва под различна форма. Понякога тя е под формата на фрагменти от мисли, които изникват в сънища, видения, халюцинации. Друг път това са отделни думи, които просто изкачат в съзнанието на човек. Някои инциденти включват явна телепатия между хора и животни.

Телепатичните способности изглежда се влияят от емоционалното състояние на човека. Това важи както за изпращача на информация, така и за приемателя. Според статистическите данни за телепатията повечето жени са получатели на информация, като едно от обясненията е, че жените по-добре разбират чувствата си и разчитат на интиуицията си повече, отколкото мъжете.

Телепатията може да се прояви в съня на човек. В такива случаи си наблюдава промяна на кръвното налягане, а електроенцефалографски анализи показват, че мозъчните вълни на изпращача и на приемателя съвпадат.

Експеримент с телепатия е бил направен при мисията Аполо 14 през 1971 година, който даказва, че разстоянието не е пречка за феномена. този експеримент не е бил разрешен от НАС, а резултатите не са оповестени преди края на мисият. Асторнавтът Едгар Мичъл провежда експеримнта с четирима приематели на Земята. Мичъл се концентрирал върху поредици от двадесет и пет произволни числа. Той прави 200 редици. Ако приемниците бяха познали 40 от тях, то щеше да е случайност, но двама от приемниците познават 51. Този резултат е по-добър от очакваното, но не достатъчно добър за скептиците.

Теории
      През вековете се изказват много теории и предположения с цел описване на телепатията и начина по който действа, но никоя от тях не изглежда вярна. Телепатията, както и други психични феномени, преодолява времето и пространството. През деветнадесети век британския химик и физик Уилиам Крукс предполага, че телепатията се основава на мозъчни вълни, подобни на радио-вълните. През двадесети век Съветският учен Л. Василев предлага електромагнитна теория за обяснение на телепатията. Американският психолог Лауренс Ле Шан предполага, че всяка личност има своя собствена реалност, като хората със специални способности в телепатията и други психични феномени споделят реалност, различна то тази на обикновенните хора, което им позвлява да комуникират помежду си. Това обаче не обяснява произволното наблюдение на телепатия сред хората.

Никоя от тези теории не се е наложила засега. Има достатъчно доказателства, че телепатията съществува, но науката все още е далеч от обяснението на този феномен.

Източник: fenomenibg.com
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.