Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bdenkov

Разочарован съм от Win и Linux от личен опит. Няма добра ОС.

Препоръчан отговор

Здравейте. Компютърът ми е домашен със следните параметри.

Процесор: Intel I5-2500K

Дъно: ASUS P8P67Deluxе

Рам: 16 GB DDR3 1333MHz

Хард: 1TB

Видеокарта: GYGABYTE R6970C 1GB DDR5

Захранване: FORTRON 850W GOLD

Монитор: SyncMaster 997mb 19 inch.

Не мога да си намеря подходяща 64 бит. Операционна система.

Мъж на 37 год. Имам опит с DOS 3, DOS 5, DOS 6, AT/XT 286 386SX33, 386SLC25, 386DX40, 486DX2 66-100, Athlon64 3200+, Правец 8Ц, 8М. Спомням си цветните монитори CGA, EGA, VGA, SVGA и монохромният Херкулес. Работил съм в ТУ-София на VAX, SUN и UNIX. През 1995 на Apрle Macintosh с ArchiCAD.

Търся си 64 бит. ОС на Български език със Скайп, Добър торент, Офис пакет и архиватор. Отказвам се от Solid Works, Solid Edge, CATIA и др. Компютърът ще бъде използван само за интернет, Скайп и торенти.

• [*]

Windows 7 Ultimate 64 Скайпа ми е без звук, платена е- не е проблем да я обработя, Вируси и др. - Отхвърля се. Няма да я ползвам.

[*]

Windows 8 Enterprise 64 - не ми разпознава звуковата карта, беден магазин и др. Отхвърля се. Няма да я ползвам.

[*]

Linux УСУ 8.3 Десктоп – разпознава ми драйверите, освен за скайп, торент и браузер за друго не става. Архиватора не работи, Допълнителна клавиатура няма – напр. Немски. Голями недостатъци. Срива се на поразия. Ползвам я 3-4 месеца. Windows има син екран на смъртта, Linux има черен екран на смъртта. Ще го видиш щом се ъпдейтне и я изключиш. Работи в Portable режим. След изключване ново зареждане от DVD диск за 14 минути. В форума на УСУ казват, че много трябва да четеш. Обиждат. Хранилището и е лошо. Отхвърля се.

[*]

Slak – Звук 2 канален от 7.1, Няма Скайп, Офис пакет и торент. В Хранилището нищо познато – нищо, което да ми е от полза. Отхвърля се.

[*]

Fedora – звук 5.1 няма 7.1 Като предишната. Отхвърля се.

[*]

OpenSUSE – като предходното. Отхвърля се.

[*]

Ubuntu 13.1 -като предходното. Отхвърля се.

[*]

Ubuntu 14.1 -Скайпа го инсталирах от външен сайт през харда. В Хранилището много, ама найстина много платени програми. Каквото и да ти потрябва е платено в долари 3, 10,20,33 и др. Всички програми ги записва в настройките. Там трябва да ги търсиш между настройките на ОС. За да отидеш до папка пак там. Много лоша инсталация с задаването на дисковете. Отхвърля се.

[*]

Debian – в момента съм с нея. Сравнително лесна, но бавна инсталация. Има допълнителна клавиатура. НЯМА СКАЙП и е невъзможно да се инсталира. Transmission- лош торент клиент.

Всички ОС са 64 бит. Най- нови / последни версии/ На Български език и за всяка съм отделил най- малко 1 ден – 12 часа да я разучавам и да си играя с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш сега, да ти мисли някой нова ОС ли ? Можеш да изчакаш да пуснат Правец ОС, но сиг и там няма да ти хареса нещо... Всяка една ОС за, която си говорил може да обслужи нуждите ти, но ти явно си скаран с всичките.... Уникат  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ОС са 64 бит. Най- нови / последни версии/ На Български език и за всяка съм отделил най- малко 1 ден – 12 часа да я разучавам и да си играя с нея.

Явно ти е необходимо повече време.Поне половината от проблемите, които си описал изобщо нямат общо с ОС.Удобно е да хвърляш вина за проблемите си другаде, но това няма да ти помогне да ги решиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор: Intel I5-2500K

Дъно: ASUS P8P67Deluxе

Рам: 16 GB DDR3 1333MHz

Хард: 1TB

Видеокарта: GYGABYTE R6970C 1GB DDR5

Захранване: FORTRON 850W GOLD

Монитор: SyncMaster 997mb 19 inch.

Не мога да си намеря подходяща 64 бит. Операционна система.

Мъж на 37 год. Имам опит с DOS 3, DOS 5, DOS 6, AT/XT 286 386SX33, 386SLC25, 386DX40, 486DX2 66-100, Athlon64 3200+, Правец 8Ц, 8М. Спомням си цветните монитори CGA, EGA, VGA, SVGA и монохромният Херкулес. Работил съм в ТУ-София на VAX, SUN и UNIX. През 1995 на Apрle Macintosh с ArchiCAD.

Търся си 64 бит. ОС на Български език със Скайп, Добър торент, Офис пакет и архиватор. Отказвам се от Solid Works, Solid Edge, CATIA и др. Компютърът ще бъде използван само за интернет, Скайп и торенти.

[*]

Windows 7 Ultimate 64 Скайпа ми е без звук, платена е- не е проблем да я обработя, Вируси и др. - Отхвърля се. Няма да я ползвам.

[*]

Windows 8 Enterprise 64 - не ми разпознава звуковата карта, беден магазин и др. Отхвърля се. Няма да я ползвам.

[*]

Linux УСУ 8.3 Десктоп – разпознава ми драйверите, освен за скайп, торент и браузер за друго не става. Архиватора не работи, Допълнителна клавиатура няма – напр. Немски. Голями недостатъци. Срива се на поразия. Ползвам я 3-4 месеца. Windows има син екран на смъртта, Linux има черен екран на смъртта. Ще го видиш щом се ъпдейтне и я изключиш. Работи в Portable режим. След изключване ново зареждане от DVD диск за 14 минути. В форума на УСУ казват, че много трябва да четеш. Обиждат. Хранилището и е лошо. Отхвърля се.

[*]

Slak – Звук 2 канален от 7.1, Няма Скайп, Офис пакет и торент. В Хранилището нищо познато – нищо, което да ми е от полза. Отхвърля се.

[*]

Fedora – звук 5.1 няма 7.1 Като предишната. Отхвърля се.

[*]

OpenSUSE – като предходното. Отхвърля се.

[*]

Ubuntu 13.1 -като предходното. Отхвърля се.

[*]

Ubuntu 14.1 -Скайпа го инсталирах от външен сайт през харда. В Хранилището много, ама найстина много платени програми. Каквото и да ти потрябва е платено в долари 3, 10,20,33 и др. Всички програми ги записва в настройките. Там трябва да ги търсиш между настройките на ОС. За да отидеш до папка пак там. Много лоша инсталация с задаването на дисковете. Отхвърля се.

[*]

Debian – в момента съм с нея. Сравнително лесна, но бавна инсталация. Има допълнителна клавиатура. НЯМА СКАЙП и е невъзможно да се инсталира. Transmission- лош торент клиент.

1. Пишеш глупости. Много глупости на всеки ред.

2. Проблемите ти идват от незнание, а не от операционната система.

3. Като не знаеш нещо - питай. Вярваш ли си наистина, че в базова дистрибуция като Debian не може да се инсталира Skype. Попита ли някого, как се инсталира Skype в 64 битова система, за да ти кажем, как се разрешават 32 битови библиотеки. Прави се за няколко секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Мъж на ... (пише го в профила ми)

Професионалист, експерт, повече от 30 години в ИТ,

Ползвал за десктоп следните платформи и ОС:

x86 - Windows, Linux.Solaris x86

Sparc - Solaris 2.x

Power - AIX 4.x

PA-RISC - HP-UX 11.x

Какво не ви харесва, вие не знаете какво искате!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли, че може да имаш проблеми с хардуера. Няма как да не работят нито една от гореспоменатите ОС. За Windows 7 и Ubuntu мога и казвам само добри отзиви.

ПС: Направо изядохме постващия с парцалите. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имах този проблем, оправих го след като се поразрових из настройките на скайп/а. Проблема не може да ти е от ОС-та а от настройките на скайп.

• [*]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май проблема е в ЗКУ /Задкомпютърното устройство/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

ПС: Направо изядохме постващия с парцалите. ;)

Емо, ами той го заслужава, тествал е сума ти ОС/дистрибуции и все нещо не му харесва. Професионалиста работи с това, което му дадат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам ти прост пример за реда, посветен на Debian.

Това е дистрибуция, която не е предназначена за начинаещи. Един ден не е достатъчен да я опознаеш.

1. Инсталираш 

Времето за инсталация няма значение, защото Debian се инсталира изключително рядко. Понякога само веднъж, след което с нея се работи с нея, докато се повреди хардуера.

2. Добавят се хранилища или се разрешават наличните. По- добре е да се генерира нов списък. Когато стигнеш до този момент трябва да попиташ, как става това. За целта, трабва да дадеш точната версия на Debian и с коя графична среда си (най- малкото, за да се ориентирам, кой ти е файловият мениджър и текстовият редактор). Вече разбрах, че е 64 битова.

3. Ако смяташ да ползваш приложения, като Skype, които изискват 32 битови библиотеки, тогава ги разрешаваш с командата

su

dpkg --add-architecture i386

3. Относно настройките на клавиатурната подредба - за всяка дистрибуция, могат да се правят поне по два начина. В Debian, аз знам три. От настройките на графичната среда, чрез редактирана на etc/X11/xorg.conf файла или с конзолната програма keyboard-configuration.

http://s19.postimg.org/o79x41p6b/keyboard.png

Относно Transmission - на мен ми върши работа. Но, той е САМО един от десетките торент клиенти, налични в хранилищата и извън тях. 

Моите фаворити са Qbittorrent http://s19.postimg.org/a24428g4z/qbittorrent.png и Flush.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професионалиста работи с това, което му дадат :)

+1 +1 +1 +1 +1 +1 +1 +1 +1 +1.Абсолютно.

Transmission- лош торент клиент.

Относно Transmission - на мен ми върши работа. Но, той е САМО един от десетките торент клиенти, налични в хранилищата и извън тях.

:P Стига сте плюли нещото, много е яко. :) Това че фронт енд-а му не ви харесва, не значи, че като торент клиент е лош. Аз съм си инсталирал сървъра + уеб интерфейса и съм ужасно доволен от производителността му и че е простичък като фасул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам ти прост пример за реда, посветен на Debian.Това е дистрибуция, която не е предназначена за начинаещи. Един ден не е достатъчен да я опознаеш.1. Инсталираш Времето за инсталация няма значение, защото Debian се инсталира изключително рядко. Понякога само веднъж, след което с нея се работи с нея, докато се повреди хардуера....

Изхвърлянка.Ето точно така

..2. Добавят се хранилища или се разрешават наличните. По- добре е да се генерира нов списък. Когато стигнеш до този момент трябва да попиташ, как става това. За целта, трабва да дадеш точната версия на Debian и с коя графична среда си (най- малкото, за да се ориентирам, кой ти е файловият мениджър и текстовият редактор). Вече разбрах, че е 64 битова...

..се троши един Дебелан.Хранилища :)Отностно първа точка : Знаеш ли какво правиш няма проблеми,чакаш само хардуера да се строиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:P Стига сте плюли нещото, много е яко. :) Това че фронт енд-а му не ви харесва, не значи, че като торент клиент е лош. Аз съм си инсталирал сървъра + уеб интерфейса и съм ужасно доволен от производителността му и че е простичък като фасул.

Аз пък ползвам rTorrent - конзолен клиент без забележка. Добавил съм му уеб интерфейс и няма грешка.

Към автора - не си попитал, не сме ти помогнали. Не са ти виновни ОС-и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен, точно простият интерфейс ми харесва http://s19.postimg.org/5u9bthepf/transmission.png

Изхвърлянка.Ето точно така..се троши един Дебелан.Хранилища :)Отностно първа точка : Знаеш ли какво правиш няма проблеми,чакаш само хардуера да се строиши.

На този пост, нещо не мога да му хвана смисъла. Предполагам, че умираш от желание да пропагандираш Slackware, но никой не ти пречи да го правиш. Все пак и той е в списъка с неработещите дистрибуции на колегата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора:колега(ако мога да ви нарека така),не мога да разбера защо така мрънкате за щяло и кащяло??Да не вземате за пример прекрасната личност на типичния българин - Чудомировия герой бай ви Тотьо Чушката?Ами инсталирайте нещо с минимум проблеми и после питайте тук,а и в другите форуми-нищо срамно няма,аз съм питал и ще продължавам да питам,ако и когато се налага.Човек не се родил научен,а да мрънка май..... :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен, точно простият интерфейс ми харесва http://s19.postimg.org/5u9bthepf/transmission.pngНа този пост, нещо не мога да му хвана смисъла. Предполагам, че умираш от желание да пропагандираш Slackware, но никой не ти пречи да го правиш. Все пак и той е в списъка с неработещите дистрибуции на колегата.

Да си видял във всеки мой пост да пиша колко е велик Слакуер,както ти правиш със Дебиан и Убунту.И да набутвам на всеки LXDE графична среда ?Нямам ни най-малкото желание да "пропагандирам" каквото и да е било.Това че поста не си го разбрал ...... си е твой проблем.Прочети го пак!ппМоже flare да ти го "преведе"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен, точно простият интерфейс ми харесва http://s19.postimg.org/5u9bthepf/transmission.png

Да но няма конзолен режим, което за мен е един малък минус. Друго е конзолен + gui.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам на този който е писал поста, простo да смени компютърчето, щом това толкоз главоболия му създава със драйверчета и други проблеми.

Даже ще предложа, ако иска ще му дам мойто acer-че, за неговото (пък аз ще му бере грижите некак си) ;)

Така и двамата ще смe доволни. Става ли? Пиши ми на лични :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам на този който е писал поста, простo да смени компютърчето, щом това толкоз главоболия му създава със драйверчета и други проблеми.

Даже ще предложа, ако иска ще му дам мойто acer-че, за неговото (пък аз ще му бере грижите некак си) ;)

Така и двамата ще смe доволни. Става ли? Пиши ми на лични :)

Аххаха, първо му казваш да го смени,  а после искаш бартер. :D

Хитрец... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аххаха, първо му казваш да го смени,  а после искаш бартер. :D

Хитрец... ;)

Еми след като никой от вас, няма да му предложи свястна OС, аз предлагам лаптопчето ми :)

Все пак е някакво решение нали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми след като никой от вас, няма да му предложи свястна OС, аз предлагам лаптопчето ми :)

Все пак е някакво решение нали :)

Ем ориентирал се е правилно. Само не е уточнил коя версия на Дебелана и кое DE е инсталирал, но отново ще кажа - проблема не е в ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми след като никой от вас, няма да му предложи свястна OС, аз предлагам лаптопчето ми :)Все пак е някакво решение нали :)

Е, все пак трябва да има инсталиран Скайп с работещ 7.1 звук. Това е толко голям зор, че едва ли ще се намери такъв комп в Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф,толкова зор за един скайп, той ша иска и 3D май :)

Последно, давам асерче с неработещ микрофон за скайп :P нито повече нито по малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Debian версия 7.4 ( Wheezy ) 64 bit

Ядро  Linux  3.2.0 -4  - amd 64

GNOME  3.4.2

Много Благодаря за програмният ред.  Вчера цял ден четах за това по- форумите, но не успях да го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да инсталираш скайп направи следното:

Отвори терминала и изпиши:

# dpkg --add-architecture i386
# apt-get update

Свали пакета с:

# wget -O /tmp/skype.deb http://www.skype.com/go/getskype-linux-deb
dpkg -i /tmp/skype.deb

Продължаваш инсталацията с

# apt-get -f install

Ако имаш проблем със звука, то това е заради липсата libpulse. Изпиши следното в терминала:

# apt-get install libpulse0:i386

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...