Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте!

След 10тина дни очаквам да "постъпят" едни пари , които ще се вложат в нова машина , понеже старатара не издържа на load-a вече...

Компонентите които искам да закупя сега са: 

MB , CPU , RAM , Graphics Card, PSU , Case .  Като за момента абсолютният таван е 1600 лева. Което ще рече , че за нещата , които съм си наумил или трябва да изчакам заплата или да отрежа от тук-таме.

MB- ASROCK-Fatal1ty-Z87-Killer - Очаквам предложения , които са със z87 чип и ще се справят по-добре или сходно за по - малко парички(да , и мусака ако могат да правят :) )CPU - Тук изборът ми е един : i5-4670k , умишлено избягвам AMD :)Ram - 2x4gig DDR III 1866 Kingston HyperX Fury - тук май няма голям изобр за тая цена , знам ли...евентуално мога за момента да изкарам с една плочка 4gb.GPU -  тук дилемата е между Palit gtx770 OC 2gb или Gigabyte gtx770 Windforce 2gb( разликата в цената е около 50 лева в полза на палита) Възможно е и jetstream версията на Palit , но не съм сигурен как се справят вентилаторите спрямо windforce-a. (като цяло се прави с надеждата , че като ми умалее ще забуча още една и ще си правя SLI)

PSU... here comes the tricky part. -  Май клоня към Seasonic  SS-620GM2 Bronze , не знам в този ценови диапазон дали някой друг производител може да ми предложи нещо по добро , че и модулно.Case -  FD Arc Midi r2 - Отворен съм за предложения за сходен въздухопоток , външният вид също не е за подценяване.

P.s знам че се "побирам" долу-горе в бюджета , но искам да изясня някой питанки , възникнали при умуването :)Предпочитани магазини : Sky и NikemБъдещи покупки : Corsair H100i , Samsung EVO 840 120gig SSD , Fan controller (still unknown) , Oще вентилатори за по добър air flow , подходяща мишка и клавиатура.

В момента имам HDD  WD Blue 640gb 7200 / 16 / sata 3.0gb/s , който смятам , че ще закрепи положението.

Монитора ми е : Dell 2709w.

Благодаря предварително на хората , които ще помогнат и се извинявам , ако съм допуснал правописни и пунктуационни грешки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам какво си избрал си мисля ,че изобщо нямаш нужда от тая  тема :) . Фрактал си имат много хубава серия вентилатори 12 и 14  та и там проблем няма да имаш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи по-евтиното Fatal1ty с B85 чипсет и отключен I7. Това е в случай че гониш максимум производителност с възможност за клок.

По-големият брат на дъното е за предпочитане ако гониш по-сериозен клок но ти изяжда бюджета и трябва да паднеш на I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто  не е добре да се  икономиса  баш от дъното. Има много голяма разлика между двете дъна за стабилен клок. Захранване и дъно са най важното нещо в  един клокърски компютър за да се прави компромис точно с тях. Ако си купи  твойто предложения ще му се обезсмисли и бързата рам защото дъното не може да я пусне  на 1866 . Едното е с 8 фази другото е със 6 фази. Слотовете за видео  картите са други  и тн. Да не говорим за  звука който няма нищо общо с  по-евтиното дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах дъното , с тоя 6+2 power phase design нещо хич не ми хареса , по скоро 8+2 z87 extreme3 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG за мен по-добрия процесор е приоритет пред това на колко работи паметта. Колкото до аудиото то е едно и също.

Разбира се щом смятате процесора за маловажен наливайте пари в дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще се клоква аз бих взел Айви:

Обща стойност - 1 598.99 лв. с ДДС

Този конфиг ще отнесе Хазуела като куцо пиле домат. И ако някой се усъмни в дъното ето един шот:
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Naruto , не смятам процесора за маловажен , даже ме караш да се замисля за hyper threading-a , респективно на първо време да взема една плочка рам и да намаля дъното на extreme3 [email protected] Ivy заради температурите ли , като изключим шота , който показва ясно за какво иде реч :)така и не видях каква е разликата между gtx770 oc и jetstream... само това , че едната е клокната повече ли е ? Ще помоля ако някой се е сблъсквал с palit-a и gigabyte-a да даде мнение.Забравих да упомена , искам low profile ram :)Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом търсиш клок,вземи кит-а на А-Дата CL9,а със спестените пари си вземи един хубав охладител за процесора.

А ако ти трябва хладина,по-добре си вземи Санди Бридж. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alphavillain

Вземи си това което си намислил защото избора ти е  достатъчно добър за целите които искаш. От темата няма да  ти предложат абсолютно нищо по различно от това което вече си избрал . При днешната реалност дори i5 без клок ще се справи достатъчно добре със сегашните и  новите заглавия  при игрите. Видеото  ти е достатъчно производително и дъното  достатъчно качествено за да  вземеш максимума от клок  на процесора и видеото. Обосновано предложение  защо да вземеш  този или онзи компонент  могат да ти дадат хора дето реално  ги имат  и са си правили експерименти с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU - Тук изборът ми е един : i5-4670k , умишлено избягвам AMD :)

За геймърска машина, мисля, че се полага един - i7-4820K

Дано да го сместиш някак в бюджета си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За геймърска машина, мисля, че се полага един - i7-4820K

Дано да го сместиш някак в бюджета си.

Дъно на LGA 2011 под 350 лева аз не мога да намеря , за това леееко отпадна този вариант , когато го проучвах :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно на LGA 2011 под 350 лева аз не мога да намеря , за това леееко отпадна този вариант , когато го проучвах :)

Грешката е моя - в бързината не обърнах внимание на сокета. Но веднага ти предлагам - i7 4770K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като бивш собственик на H100i ще ти кажа щом си решил да го взимаш е все тая дали ще избереш Хасуел или Иви разликата в клока ще е минимална от порядъка 100-200Mhz в полза на Ивито, което не е кой знае каква разлика. С H100i ще постигаш добри резултати, но за тази цел ти трябва добро дъно. Това което си избрал не е никак лошо и като цяло гледай да е 8+2 фази и от по-високите серии на GB, AsRock или Asus. Кутията която си избрал е супер захранването също. Дори и да избереш друго захранване задължително да е модулно. Ако те интересува нещо повече за H100i+Иви и какви резултати постигнах пиши тук или на ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случаия i5-ца ще е достатъчна, а това ще отвори бюджет и за по-стабилно видео. Ако се вдигне бюджета е друг въпрос, но предложенията с i5 (и евентуален клок) до момента са по-добри като вариант. Иначе ако се търси i7 за да се влезе в бюджета и да се запази доброто видео, може да се ползва  i7 3770; i7 4770 или i7 4771 и някое по-евтино дъно (без клок, но с HT).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случаия i5-ца ще е достатъчна, а това ще отвори бюджет и за по-стабилно видео. Ако се вдигне бюджета е друг въпрос, но предложенията с i5 (и евентуален клок) до момента са по-добри като вариант. Иначе ако се търси i7 за да се влезе в бюджета и да се запази доброто видео, може да се ползва  i7 3770; i7 4770 или i7 4771 и някое по-евтино дъно (без клок, но с HT).

Ако ще е без clock клоня по - скоро към XEON E3-1230v3 , но честно казано предпочитам да забавя билда със седмица - две и да взема 4770k щом е такава работата :)@Jotto_del Това означава ли , че ако взема extreme3 ще имам идентичен овърклок с този на fatality-то... това колкото и да рових (снощи четееки се заблях и си легнах в 5... не можах да го открия като разумно написан отговор.)Непременно ще се възползвам от предложението за препоръки и съвети за [email protected] не знам дали при висок клок на процесор ще мога да ползвам стабилно високочестотна рам... или аз се бъркам нещо.Колкото до Enermax кутията... да , с 40 лева по - надолу е , но ми липсва fan controllera , като добавим и цената на 2 допълнителни fan-a , които ми предлага fractal design става с 10 лева по - евтина.... така че я изключвам.

Относно въпроса за дъното: колкото и да му се точа и "лигавя" на това дъно.... 70 лева отгоре са си 70 лева отгоре , за които мога почти да вместя 4770к в бюджета.Относно картата : щом втори човек препоръчва Palit-ската спрямо Gigabyte-ската съм склонен да се доверя :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти моето предложение с карта еквивалент на GTX770:ASROCK Z87 EXTREME3 /LGA11502X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150PSU SEASONIC SSR-650RM GOLDFD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSUОбща стойност - 1 041.89 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49777p1r50101p1r49045p1r46935p1r49199p1rf.html

+ карта R9 280X от Емаг за 532лв.AMD-radeon-r9-280x-3072mb-gddr5-384bit цената е доста изгодна.

Ако смениш захранването с това на "naruto"(кофти, че този SuperFlower не е модулен) може да вместиш и един Noctua-NH-D14-CPU-Cooler и си готов за клок още от сега. Разликата между i7 4770K и i5 4670K е цели 200лв., което за мен си е неоправдано много. С D14 ще постигнеш почти същите резултати както и с H100i така, че тук ти си прецени дали искаш водно или въздушно. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранванията ще прочета допълнително утре през деня. Благодаря и на двамата за предоставените възможности.Така погледнато повечето vRam ще ми дойде в полза при 1920x1200 pixel-а . Но дали докато дойде време за ъпгрейд и примерно ми хрумне да набуча още една вместо сегашната ще са оправили Crossfire-a ?Двете карти са почти единтични , базирани на предходните "flagship"-ове на двете компании , до колкото четох amd-тата имат повече проблеми с топлото , но пък държът повече на clock , докато 770 са по тихи и по- студени , но пък имат по - малко възможност за clock....тук пак ме върнахте в първи клас с питанките за картите и пак няма да си легна преди 5 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да обърна внимание на новите бета драйвери на NVIDIA,  които пренасочват повече натоварване към видеокартата и отслабват влиянието на процесора. Та това означава, че не е чак толкова фатално за бъдещето, ако не се вземе i7.  Xeon  може да е добра покупка и аз съм с подобен, но проблемът му е ниската честота. А това може да окаже влияние при някои игри.  Но тук пак се намесват драйверите така, че я камилата, я камиларя. Лично аз подкрепям идеята за клокърски i5  с всичко добро около него, а не да се чудиш откъде да изстискаш 200 лева и накрая нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z87 PRO4, Z87, DDR III 2933+(O.C)/1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, RAID, USB 3.0, GLAN, LGA1150INTEL CORE i5-4670K, 3.80GHz, 6MB, BOX, LGA1150  GEIL 2X4GB DDR III 1600 BL DRAGONPALIT 2048M GTX770 OC DDR 5 PCI-E  SEASONIC Захранване SSR-650RM Gold, 650W  FRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl Window, w/o PSU      Крайна цена 1 609,09 лв. При Интел, без значение Ivy или Haswell, захранващата схема към процесора не е от значение, и дори 4+1 са напълно достатъчни за умерен овърклок с топ въздушно или нисък клас водно охлаждане. Единственото, на което трябва да се наблегне за висока честота е адекватно охлаждане. Ако ще правиш екстремен овърклок с алтернативно охлаждане за бенчмаркови рекорди, то би имало смисъл от по-скъпо дъно, но за домашна система с ограничен бюджет е безсмислено. Само ще дадеш пари за нещо, чиито възможности никога няма да ти влязат в употреба.

Относно видеокартата, точно снощи с един приятел сглобихме новата му система с Palit GTX770 OC и то в тази кутия - FRACTAL DESIGN NODE 304 като картата едва се побра, но разбира се я натоварихме подобаваща и максималната температура, която видяхме бе 69 градуса, а при отворен капак не стигна и 60, като дори при затворена кутия вентилаторите останаха на доста ниски обороти и системата като цяло бе изключително тиха. Palit са си свършили идеално работата.

Захранването - Златен Seasonic, без компромис в качеството, с дълга гаранция и тиха перка. За такъв клас система е перфектно.

Кутията, не видях в наличност Arc Midi и за това сложих Define, но това не е особен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
xxxxxxxxx

Бих предпочел дъно на Asus , особено в по-ниския клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ganio не знам дали при висок клок на процесор ще мога да ползвам стабилно високочестотна рам... или аз се бъркам нещо.Колкото до Enermax кутията... да , с 40 лева по - надолу е , но ми липсва fan controllera , като добавим и цената на 2 допълнителни fan-a , които ми предлага fractal design става с 10 лева по - евтина.... така че я изключвам.

Относно въпроса за дъното: колкото и да му се точа и "лигавя" на това дъно.... 70 лева отгоре са си 70 лева отгоре , за които мога почти да вместя 4770к в бюджета.Относно картата : щом втори човек препоръчва Palit-ската спрямо Gigabyte-ската съм склонен да се доверя :) 

Enermax кутията е много добра за парите си, ако се добави един 140 и един 120 и заспива, има доста красиви варианти.

За рам-та няма информация в сайта, дали е CL9 може да попиташ ако мислиш да я избереш.

Щом става въпрос за игри, няма кой знае каква разлика в производителността между i7-4770k и i5-4670k.

Препоръчва се Palit-ката заради цената, не че е по-качествена, доста хора тук я използват и не са се оплаквали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...