Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

onestarr82

Как да намаля разтоянието за хващане на интернет

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния въпрос имам рутер tp-link tl-wr740n и искам да намаля разтоянието за неговото хващане примерно да не може да се хваща интернет на повече от 20 метра как мога да го направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай. 20 метра са му много даже и когато е на открито. Ако не искаш никой да ти използва безжичната мрежа, просто сложи по-солидна парола и криптация ( WPA2-PSK / тип на криптиране AES). Има и други варианти. Например отворена мрежа със статични настройки и филтрация по МАК адрес.

Не те съветвам да си играеш с обхвата на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали честотата на излъчване на 20 MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам парола но явно са я разбрали защото в Wireless Statistics ми засича 2 а аз съм сам искам да опитам с това да намаля разтоянието за хващане на интернет от тук ли се намаля http://store.picbg.net/pubpic/8B/4C/063e187eb0078b4c.PNG

Wireless Statistics

Не се притеснявай. 20 метра са му много даже и когато е на открито. Ако не искаш никой да ти използва безжичната мрежа, просто сложи по-солидна парола и криптация ( WPA2-PSK / тип на криптиране AES). Има и други варианти. Например отворена мрежа със статични настройки и филтрация по МАК адрес.

Не те съветвам да си играеш с обхвата на рутера.

Не разбирам много от рутери какво е това "отворена мрежа със статични настройки и филтрация по МАК адрес" какво ще значи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам парола но явно са я разбрали защото в Wireless Statistics ми засича 2 а аз съм сам искам да опитам с това да намаля разтоянието за хващане на интернет от тук ли се намаля http://store.picbg.net/pubpic/8B/4C/063e187eb0078b4c.PNG

Wireless Statistics

Не разбирам много от рутери какво е това "отворена мрежа със статични настройки и филтрация по МАК адрес" какво ще значи?

Засича ти че има 2 устройства така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засича ти че има 2 устройства така ли?

Да аз знам че има 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз знам че има 

Wireless Statistic не можах да ги отворя. Може да се провери дали още някой ти използва интетрнет свързаността като влезеш в настройките на рутера и видиш колко устройства се виждат закачени в момента.

Направи си безжичната мрежа както те посъветвах и да видим дали ще имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворена мрежа,това е без никаква защита.Свързване с такава,става без да се изисква парола!Филтрацията по МАК адрес,позволява да забраниш свързване на определен потребител.После той няма да се свързва с тази мрежа,но само докато не изтрие профила на мрежата,oт компютъра си.След като изтрие профила и опита ново свързване,понеже мрежата ти е отворена,пак ще се свърже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Филтрацията по МАК адрес,позволява да забраниш свързване на определен потребител.После той няма да се свързва с тази мрежа,но само докато не изтрие профила на мрежата.След като изтрие профила и опита ново свързване,понеже мрежата ти е отворена,пак ще се свърже...

Смятам, че грешиш, ако разбира се съм те разбрал правилно. След като се изтрие кой профил, ще може отново да се свързва? Няма такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай. 20 метра са му много даже и когато е на открито. 

Сигурен ли си? Защото аз ловя сигнала от около 250-300 метра.

Някъде по темите бях писал как става номера, рутера е същия като на автора.

Не крада! Споделяме нета.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени паролата с друга (комбинация между букви и цифри и да не е по-малка от 13 знака)

Криптирай WPA2-PSK.

Изключи WPS (МНОГО ВАЖНО).

Смени дефаутната парола на рутера за логване.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, че грешиш, ако разбира се съм те разбрал правилно. След като се изтрие кой профил, ще може отново да се свързва? Няма такова нещо.

След като изтрие профила на тази мрежа,от компютъра си и опита ново свързване,се свързва без проблем отново,понеже мрежата не е защитена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си? Защото аз ловя сигнала от около 250-300 метра.

Някъде по темите бях писал как става номера, рутера е същия като на автора.

Не крада! Споделяме нета.

Поздрави.

Предполагам че имаш визуална представа , какво са 300 м . На село , през 2/3 стени , съзор голем крета на 1 чертичка  :)

Автора ако е във блок - по добре да послуша горните съвети .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като изтрие профила на тази мрежа,от компютъра си и опита ново свързване,се свързва без проблем отново,понеже мрежата не е защитена...

Това не е вярно. Филтрацията по мак адрес няма общо със запаметената мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че имаш визуална представа , какво са 300 м . На село , през 2/3 стени , съзор голем крета на 1 чертичка  :)

Автора ако е във блок - по добре да послуша горните съвети .

Публикувано изображение

Рутера е в белия блок, на първия етаж, залепен до стъклото.

През деня съм в къщата отсреща и ловя нета без проблем 1-2 чертички. 

Зад гърба ми, на десет метра е морето, при облачно време виждам мрежа от Созопол, но не мога да се закача. Не знам какви рутери използват но според гугъл разстоянието до хотела чиято мрежа виждам е 8 километра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е вярно. Филтрацията по мак адрес няма общо със запаметената мрежа.

Не можеш да ме разбереш.Давам пример:Виждам от моя компютър една отворена безжична мрежа(без парола се влиза)Свързвам се и имам интернет.Собственика вижда в настройките на рутера си,че съм свързан.Забранява този МАК адрес.След което,не мога да се свържа автоматично,защото ми е забранено.Но аз изтривам записания профил при мен от управление на безжичните мрежи,в моя компютър.После опитам ли свързване,пак се свързвам,докато той пак,не ме забрани.Т.е. ще си играем на котка и мишка,докато не си направи защитата на WPA-PSK или WPA2-PSK... Ако е WEP се разбива лесно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разстоянието е изключително относителен фактор при безжичните мрежи. Метал, бетон, енергопреносна мрежа и зашумяване на ефира са много по-притеснителен проблем в подобни ситуации. Броят чертички които показва също не трябва да се приема на сляпа вяра. Може да е една и връзката да е перфектна, могат и да са пет и да не може да се отвори google. За това си има конкретни причини разбира се.Но предложението на 

esbaba е най-адекватно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да ме разбереш.Давам пример:Виждам от моя компютър една отворена безжична мрежа(без парола се влиза)Свързвам се и имам интернет.Собственика вижда в настройките на рутера си,че съм свързан.Забранява този МАК адрес.След което,не мога да се свържа автоматично,защото ми е забранено.Но аз изтривам записания профил при мен от управление на безжичните мрежи,в моя компютър.После опитам ли свързване,пак се свързвам,докато той пак,не ме забрани.Т.е. ще си играем на котка и мишка,докато не си направи защитата на WPA-PSK или WPA2-PSK... Ако е WEP се разбива лесно!

Разбрах те добре и за това казвам, че това не е вярно. Ако в даден рутер има филтриране по мак адрес за връзка с wi-fi мрежата, нямам как с просто изтриване на запаметената мрежа на някакъв компютър да получиш достъп. Това не е свързано конкретно с тази тема, но отбелязвам, за да няма подведени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не е с компютър а телефон краде виждал съм го няколко пъти и щом изключа рутера си тръгва и като го включа след известно време пак е пред блока това с блокирването на MAC адреса как става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви рутери използват но според гугъл разстоянието до хотела чиято мрежа виждам е 8 километра.

Това може и релейки да са .

При мен на село , никакъв страничен шум , просто на 100 м  онт нас е най близкия рутер  :) единствено една релейка на близу , която и тя е съвсем слаба и чат/пат се показва . Рутера във къщата , кирпич , разстоянието до лаптопа е пряко 10/15 м  и три стени , дори имам само до прозореца , мръдна ли навътре - Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...това с блокирването на MAC адреса как става?

От web интерфейса на рутера отиди на Wireless MAC Filtering, дай му enabled, по-долу избери add new и въведи мак адреса на wi-fi картата на лаптопа или мака на устройствата, с които се свързваш - телефон/таблет примерно. После избери Deny the stations not...., рестартирай рутера и това е. От тук нататък към безжичната ти мрежа, ще могат да се свързват само устройствата в този списък от мак адреси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах те добре и за това казвам, че това не е вярно. Ако в даден рутер има филтриране по мак адрес за връзка с wi-fi мрежата, нямам как с просто изтриване на запаметената мрежа на някакъв компютър да получиш достъп. Това не е свързано конкретно с тази тема, но отбелязвам, за да няма подведени.

Tрети път твърдиш,че не е вярно,без основание.Тук става въпрос за незаключена мрежа,при която филтрирането по мак адрес не помага.Повече няма да ти отговарям,защото оспамихме темaта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tрети път твърдиш,че не е вярно,без основание.Тук става въпрос за незаключена мрежа,при която филтрирането по мак адрес не помага.Повече няма да ти отговарям,защото оспамихме темета.

Съгласен съм, че това, за което говорим не е по темата пряко, но е свързано. И пак ти повтарям, че това което казваш не е вярно. Няма значение дали мрежата е защитена с парола или не, мак филтрирането работи както ти го описах вече. Основание да казвам това имам и то се казва опит. Това мога да ти кажа, а ти вярвай в каквото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното за потребителя питащ в темата:

1. Сменете паролата за достъп до рутер-а (настройки) с друга сложна (букви,цифри, малки, големи и т.н.). Не я казвайте на никого - тя не е паролата за достъп до безжичната Ви мрежа (нея може да я споделяте ако искате).

2. Настройте си криптиране на безжичната мрежа (както са Ви посъветвали вече) и въведете сложна парола (друга). Сменяйте я през седмица две.

3. Спрете си dhcp сървъра и използвайте статични адреси, като с маска ограничите броя едновременно свързани у-ва.

4. Пуснете mac филтрация както е обяснил exwol и сложете само необходимите ваши mac адреси в списъка.

Това е като цяло за такъв тип рутер.

Преодоляването на тези защити не е невъзможно, но изисква много умения и време и не би било рентабилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От web интерфейса на рутера отиди на Wireless MAC Filtering, дай му enabled, по-долу избери add new и въведи мак адреса на wi-fi картата на лаптопа или мака на устройствата, с които се свързваш - телефон/таблет примерно. После избери Deny the stations not...., рестартирай рутера и това е. От тук нататък към безжичната ти мрежа, ще могат да се свързват само устройствата в този списък от мак адреси.

Примерно ако сложа този MAC адрес  ****************** в MAC Filtering и не сложа други само този ще може да ползва интернета ми така ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...