Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zombajo

Малко инфо: Относно скорост на сваляне с уи-фи

Препоръчан отговор

Здравей, имам следното питане
Преди време си купих 300мб/ита рутер и забелязах ,че даунлоуда с уифито ми е 2мб/с а като направя спийд тест показва 20мб/с. А с кабела стигам 10мб/с.
Рутера ми е тп-линк WR841N.
На лаптопа имам от драйверите една добавка за уи-фи-то ми показва че лаптопа се свързва с рутера с скорост 54мб

С стандартните настройки за рутера съм и свалям с уторент.
Защо така се получава?
Преди време свалях с около 5-6мб/с пак с уи-фи?

Благодаря ти предварително.
  • [*]
Отговор [*]Докладвай [*]

[*] 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....даунлоуда с уифито ми е 2мб/с а като направя спийд тест показва 20мб/с. А с кабела стигам 10мб/с.

Теста,когато показва 20мб/с е нормално да сваляш с 2 мб/с с безжичната връзка.Скороста на WiFi ,зависи от растоянието до рутера.Колко по далече е компютъра от него,по малка скорост.Освен това зависи,колко устройства са свързани безжично към рутера и какво теглят,защото скороста се поделя между тях.Различни модели мрежови адаптери,също дават различна скорост.Зависи още,от приложенията инсталирани в системата.Има ли такива,които използват интернет,също пада спийд теста,а от там и свалянето.Така ,че ако се замисли човек,може да се сети,за още куп причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите ли разлика между мегабайт и мегабит? Умножете 2 MB/s  по 8 и ще получите приблизителната скорост в Mbit/s. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето големи скорости се достигат, когато и твоят рутер и апаратурата на доставчика ти поддържат съответните стандарти. Ако ти си с модел  с 802.11 N, не значи автоматично, че и доставчикът ти е с такъв. Кой знае колко по-стари са му чаркулите. Освен това скоростта може да е ограничена по-скоро от абонаментният план за който предплащаш, а да не е технически проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То добре си си купил такъв рутер, но кажи на какъв интернет пакет си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че автора на темата пита за разликата межди спийд теста и скоростта му на сваляне с nTorent. А при nTorent  скоростта се показва в MB/s,  докато при спийд тестовете обикновено в Mbit/s. А 20 Mbit/s  са малко над 2 MB/s. Грешката е вярна.

Нещо такова вероятно получава, ако се абстрахираме от големите цифри при мен:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди имаше настройки на това в какви единици да се показва скоростта при използуване на Speed Test. Ако това е проблема на автора да се поогледа по въпроса на страницата на нетметъра.

Сега пак прочетох първият пост и се оказва че лаптопа на автора е с дъргия G стандарт. Който в практически условия ако успее да запълни  до към 30Мб/с и то без наличието на преградни стени(респективно 20Мб/с през една две стени и ако рутера и лаптопа са сравнително далеч един от друг.) е добро постижение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е братлета не се карайте де ;) ще разнищим проблема. 

1. На 2м. съм от рутера.

2.Никои друг не е свързан освен мен което го виждам в http://192.168.0.1/

3.Който е от Пловдив може би ще ги знае като доставчици ето това им е сайта - http://www.cooolbox.bg/index.php/cat.76/subcat.87

пакета ми е 100мбита ( с оптичен кабел от тоя тънкия)

4.На лаптопа има тази притурка за връзката с нета http://forums.techguy.org/attachments/181546d1288434268/dell_wireless_utility_screen.jpg

Която при мен ми показва че скороста ми е 54мбита/с.

Добре де, като ми прекараха нета, викам си я да видя с жицата колко ще ми е данлоуда и хоп -11мб/с викам си идялно.

Ако купя рутер да ми падне на 50% па бива смисъл около 4-5мб/с ама чак толкова. 2 ;(

И да не би ако притурката е вярна 54мбита/с и това да ми е скороста с която лан картата се свързва с рутера. Е тогава няма как да свалям с повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е братлета не се карайте де ;) ще разнищим проблема. 

1. На 2м. съм от рутера.

2.Никои друг не е свързан освен мен което го виждам в http://192.168.0.1/

3.Който е от Пловдив може би ще ги знае като доставчици ето това им е сайта - http://www.cooolbox.bg/index.php/cat.76/subcat.87

пакета ми е 100мбита ( с оптичен кабел от тоя тънкия)

4.На лаптопа има тази притурка за връзката с нета http://forums.techguy.org/attachments/181546d1288434268/dell_wireless_utility_screen.jpg

Която при мен ми показва че скороста ми е 54мбита/с.

Добре де, като ми прекараха нета, викам си я да видя с жицата колко ще ми е данлоуда и хоп -11мб/с викам си идялно.

Ако купя рутер да ми падне на 50% па бива смисъл около 4-5мб/с ама чак толкова. 2 ;(

И да не би ако притурката е вярна 54мбита/с и това да ми е скороста с която лан картата се свързва с рутера. Е тогава няма как да свалям с повече.

не, 54 мегабита е канала, реално не можете, ползвайки G стандарта, да вдигнете повече от 2, максимум 2.5 мегабайта/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, 54 мегабита е канала, реално не можете, ползвайки G стандарта, да вдигнете повече от 2, максимум 2.5 мегабайта/с

Zashto togava 

Да колеги благодаря,видях че спеед теста има и настроика за Мбаитите да показва и толкова и ми показа 2.5-2.6. Е добре де с кои стандарт рутер бих могъл да постигна по голяма скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zashto togava 

Да колеги благодаря,видях че спеед теста има и настроика за Мбаитите да показва и толкова и ми показа 2.5-2.6. Е добре де с кои стандарт рутер бих могъл да постигна по голяма скорост.

Маршрутизатор, който има N  стандарт. Но и мрежовия контролер на лаптопа трябва да го поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера му  има n стандарт ,явно лаптопа няма иначе разликата е огромна  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера му  има n стандарт ,явно лаптопа няма иначе разликата е огромна  

А настроен ли е да го ползва. И пробвайте вместо смесен режим да зададете да ползва само N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А настроен ли е да го ползва. И пробвайте вместо смесен режим да зададете да ползва само

Е как да направя това не ми е ясно. Или всичко е от антената и уи-фи платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да направя това не ми е ясно. Или всичко е от антената и уи-фи платката.

Като влезете в уеб интерфейса за конфигуриране на маршрутизатора. В секцията за безжична връзка има опция да изберете дали да е по смесен стандарт, А, В, G, N (примерно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезете в уеб интерфейса за конфигуриране на маршрутизатора. В секцията за безжична връзка има опция да изберете дали да е по смесен стандарт, А, В, G, N (примерно)

Нагласен е на 11бгн миксед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нагласен е на 11бгн миксед.

За втори път да кажа: нагласете го на N!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вградения адаптер лаптопа ми даваше същите резултати,понеже имаше само G стандарта.Как реших проблема?Купих си един евтин мини USB външен адаптер TL-WN823N .Настроих рутера да работи само на N стандарт.Не очаквах много големи скорости,но когато направих Сийд теста,видях огромната разлика.Download speed 75,80 Mbps.A скороста на доставчика ми е 100 Mbps.Ето и снимка направена в момента с него...

post-323024-0-57054800-1399711177_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вградения адаптер лаптопа ми даваше същите резултати,понеже имаше само G стандарта.Как реших проблема?Купих си един евтин мини USB външен адаптер TL-WN823N .Настроих рутера да работи само на N стандарт.Не очаквах много големи скорости,но когато направих Сийд теста,видях огромната разлика.Download speed 75,80 Mbps.A скороста на доставчика ми е 100 Mbps.Ето и снимка направена в момента с него...

Благодаря, разбрах ,че уифи картата не ми е н стандарт защото като го нагласих на н и неможа да се свърже и после го сложих на миксед и заработи. Засега нямам излишни пари за тая барака па и не ми е чак толкова важно дали свалям за 3-4 мин един филм или по бързо ;) 

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...