Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Led HD ready или Full HD в моя случай ?

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният въпрос. Понеже искам да си взема по ниско бюджетен телевизор за кухнята и не съм наясно какъв точно трябва да е той. Телевизора ще е Led 32 инча , но въпроса ми е понеже кабелния ми оператор предлага няколко HD канали и ги гледам без проблем и без декодер на другия ми Led HD TV PHILIPS , но той е 3Д и е Full HD. Искам да попитам HD ready телевизор може ли след като си има вграден цифров тунер да вървят въпрсните HD канали предоставени ми от кабелния оператор или телевизорът ми трябва да FULL HD. Причината да питам е че не ми се занимава да слагам допълнителни декодери и тем подобни.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече е голям грях, да си влага парите човек в морално и не само морално остарели техники, маркирани с HD Ready. Още повече като нова инвестиция, понеже малко по на запад от нас в доста онлайн магазини цената на по-малките диагонали и на модели от не чак с такова високо рекламирано реноме марки цените на предложените телевизори с 4К резолюция почнаха да стават доста примамливи. Та ако нещо може и в тази посока да се оглеждате. Ако все пак Ви се струва твърде рано за такъв телевизор, тогава FUll HD е единственият останал правилен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и аз за FUll HD , не бива да се пестят 50/100 лева от това . Колкото и да коментират че при 32 инча нема разлика - не е вярно , тъй като го установявам лично вкъщи Публикувано изображение панасоник на 5 години и лг на 1 - панасоника е FUll HD и го трепе от всякъде Публикувано изображение 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи това "HD Ready" и "Full HD". Това е рекламен трик...HD си е отношението на страните - 16:9. А това, дето се "крие" зад тези търговски наименования е само едно - резолюцията, броят пиксели. Така нареченото "HD Ready" е с резолюция 720p или иначе казано 1280x720 пиксела. Докато "Full HD" е 1080p или 1920x1080 пиксела.Както се сещаш, по максимата на Мечо Пух: колкото повече - толкова повече!Монитора на компютъра ми е 21.5 инча диагонал и има 1080p резолюция. Телевизора се гледа от по-далече и чак толкова голяма разлика няма, но за вилата взех един Тошиба, 22 инча за кухничката, ако не се лъжа е ето този: TOSHIBA 22L1333. Мога да ти кажа, че ме кефи повече като картина от LG-то ми.Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че HD ready  е морално остарял, но телевизора ще се ползва само за гледане на телевизионните канали. Да има какво да бръмчи докато хапвам. Целта е да може да върви Канал 1 на HD да речем, докато дават някой мач както беше по време на световното ,а не да монтирам декодери и тем подобни. За това питам дали на Hd ready тия HD програми ще вървят. Що се отнася до гледане на филми имам си телевизор 40 инча 3Д при това от който съм доволен.  Освен това едва ли ще усетя особено разлика в качеството на картината ако пусна Диемата да гледам някой филм на който и да е от двата тв-та , нищо че единя е с пъти по скъп от другия :)))

Та затова ви питам дали ще подкара без декодери тия канали или да дам още отгоре за Full Hd-то. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , ще си върви ХД канал - няма проблеми , щом ще го ползваш за радиоточка - не се набутвай допълнително .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , ще си върви ХД канал - няма проблеми , щом ще го ползваш за радиоточка - не се набутвай допълнително .

абсолютно това ще му е предназначението . Просто много се дразня на това да търся къде са оставил едното или другото дистанционно ( ако трябва да добавям ХД тунер).

Освен това смятате ли че качеството на картината ще се забелязва видима разлика ако гледам обикновена цифрова телевизия на него или при Full HD ще има видима разлика ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако модела на ТВ е от последните поне 3 години ще има необходимите тунери . На sd  не мисля че ще има разлика .

Взимай едно лг за 400+ лева и си готов .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано мисля за нещо подобно:

http://www.technomarket.bg/products/09126797/toshiba-32w1333g

с онлайн отстъпка пише че  е на 349лв.

Другия вариант за радио точка е  тази машина на времето: http://www.technomarket.bg/products/09126936/neo-led-32165-dl

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щот те сега телевизиите, не се готвят повечето за фул( а има и такива които вече са) и като вземете онова недоразумително дърто терминологично отклонение, ползвано от търгашите за маркетингов трик, кво провим след годинка или две?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз не съм наясно и за това питам , нали тези HD телевизии колегата горе каза че ще вървят на този HD ready ? Или аз нещо не съм разбрал правилно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така , набързо прегледах и това е твоя тв http://www.technomarket.bg/products/09129663/lg-32ln536b

Не се излагай това нео , пък и тошибата не отстъпа . Взимай едно лг с ips  матрица от която особено за кухнята имаш нужда .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги слушай - вървят си телевизиите, няма никакъв проблем да пуснеш и 1080р сигнал на HD Ready телевизор, макар че по кабеларките няма такива HD  канали или са 720р или 1080i.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 модела 32" Full HD има на цена до 500лв. като два от тях са по 399лв. Не знам защо се намествате на по-ниска резолюция. Вярно предложението на колегата изпъква с вида матрица и също е отлично...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря . Гледам и jonov също ми е предложил HD ready , така че щом твърдите ще ви се доверя напълно :wink12:  че мога да си гледам тия канали без HD тунер допълнителен.

Освен това в по-малките населени места ако знаете и какво е качеството на цифровите телевизии които ни предлага единствения възможен доставчик в градчето ....... ще ви дойде да си хвърлите телевизорите направо.

А дано един ден всички канали са FUll HD 1080p , ма в наща родина кога ще е реалност незнам.

Колега sliderum дай линк на някой друг на 399лв. който е Full HD , също ще е от полза при избора ми . Иначе като цена до тия пари горното предложение е добро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да уточним за HD програмите - да ще вървят без никакъв проблем , но колко ще са HD Публикувано изображение , почити без разлика Публикувано изображение

ПП.

А дано един ден всички канали са FUll HD 1080p , ма в наща родина кога ще е реалност незнам.

Няма да стане скоро , те нова още не могат да минат 16/9 Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами влезте в техномаркета на общата страница за LED телевизори и си настройте филтрите и подреждането на офертите по цена. Не е трудно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излизат ми само 2 бр. BLAUPUNKT-а но като вляза в характеристиките им пише HD ready и резолюция от 1366 x 768

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ще погледна подробностите. Явно техномаркета менти за пореден път Публикувано изображение

П.П. Абсолютно вярно, чак третият резултат, който е пак на същата марка е фулл...Ама тия ментарджии няма ли икономическа полиция, КЗП или някой друг, да им натряска яко глобите за измама?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:)  да има разминаване опредено :) Благодаря ви все пак на всички за бързите отговори. Живи и здрави ! ! ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боже, колко глупости изписани.Задай си въпроса - какъв ти е източника. На кабелна няма да намериш нищо повече от 720p. А и какво откъде идва и как е ъпскейлнато - отделен въпрос. Така че каквото и да вземеш - все тая. Още повече че новите боклуци са направени колкото да си изкарат гаранцията и да ги хвърлиш. Абсолютно неремонтопригодни.

HD си е отношението на страните - 16:9.

Направо си за бисерите. Поне 80% от програмите са си още 4:3. Мразя да гледам хората като бъчви разтеглени в 16:9. Еле пък и ако от програмата са осрали нещата с черни ленти.В резюме - каквото и да вземеш - картината ще ти е еднакво гнусна. Защото телевизионния стандарт си е 720x576. И всякакво разпъване (интерполация) до реалните точки на матрицата, без значение 720 или 1080 по вертикал ще мажат картината. Ако не вярваш - пусни си компютърния монитор по-малко точки от видеокартата и ще видиш, че картината е по-зле като не съвпадат пикселите 1:1. Особено ситните детайли, буквите.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо си за бисерите. Поне 80% от програмите са си още 4:3. Мразя да гледам хората като бъчви разтеглени в 16:9. Еле пък и ако от програмата са осрали нещата с черни ленти.

ГРАФИКА

High-definition video is video of higher resolution and quality than standard-definition. While there is no standardized meaning for high-definition, generally any video image with more than 480 horizontal lines (North America) or 576 lines (Europe) is considered high-definition. 720 scan lines is generally the minimum even though the majority of systems greatly exceed that.

Публикувано изображение

Full HD, or full high definition, is the highest picture quality available on a consumer television. There are three different HD modes: 720p, 1080i and 1080p. The number part of 1080p refers to the number of vertical lines displayed on the screen—the higher the number of lines, the sharper the picture.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно какво се опитваш да докажеш. HD въобще не касае отношение на страните. Например DVD стандарта си е SD, но има и 4:3, и 16:9 (анаморф). А в киното има и други съотношения на страните примерно 1,85, 2,21 - не могат да са HD или какво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора благодарско още веднъж. Вчера обиколих Технополис и техномаркета в Карфура , честно казано нищо не видях като разлика от Санг , телефункен , LG и тем подобни. По това което бяха пуснали на тях нищо не може да се разбере кой телевизор ще ми изкара по хубава картина на цифров канал. Затова се прибрах в къщи , направих си едно профилче в техномаркета и поръчах този телевизор , който пише че е онлайн отстъпка от 17,43%. http://www.technomarket.bg/products/09127841/lg-32ln540b на 379 лв.

Видях в нета само това като инфо за него : http://www.lg.com/levant_en/tvs/lg-32LN540B/technical-specifications

Иначе много бях започнал да се колебая дали да не дам още 80-100лв. за FULL HD, но снощи като си пуснах в къщи кабеларката и като разцъках "цифровите" канали на Филипса , който си купих преди 7-8 месеца ( хем е 40inca Led Full HD и e 3D) и като видях ,че каналите който са HD  се броят на пръстите на едната ръка , а другите са меко казано с отвратително качество просто започнах да се отвращавам.

Викате скоро в БГ телевизиите ще станат HD ??? Кога ще е това взех да се чудя ? След 4-5 години? Качеството на цифровите канали у наща родина които масово ни предлагат за мен е пълен шит. За какво да си даваме парите за супер нови телевизори с незнам си какви екстри по тях като единствените случай в които виждаме техните възможности са , едва когато си сваля някой филм 20-30 GB от замундата и свържа ТВ-то с HDMI кабел с компа .

Та затова надявам се не съм сгрешил с избора си. Дано това моделче за парите си заслужава.  Защото това което бяха изложили в техномаркета и технополиса , масово всички тв-та бяха HD ready , до 500 лв. Full HD на марките LG, Sony, Philips, Samsung нямаше за съжаление под тези пари трябваше да се спра на Sang , Telefunken , Neo , а това ме разколеба , по простата причина ,че са ми още по непознати като марка !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се коси. Купуваш си еднодневка за никакви пари. Няма значение какво пише отпред, вътре всичко е еднакво. За някои надписи (марки), споменати от теб плащаш двойно и тройно. Между другото някои марки от корекомско време като Telefunken, Blaupunkt, Grundig, Finlux, че и по-късни прилично работещи като Funai, Crown нямат нищо общо като съдържание и качество със сега продаваните.А за качество забрави. Що да пуснат само 8 програми на транспондер, като могат да натъпчат 32? На 2-3Mbps не очаквай и свястно SD, пък ти искаш HD, че и Full.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
    • от gatgamel73
      Акумулаторните LED фенери и LED прожектори се отличават със своята изключителна ярка светлина и малката консумация на ток. Това много увеличава времето за ползването им с едно зареждане на вградените акумулаторни батерии. Наричаме ги лед фенери, защото излъчвателя им на светлина не е обикновенна лампа с нажежаема жичка, а мощен светодиод. Светлината излъчена от този светодиод е много силна и с подходяща фокусираща система може да се излъчи на много голямо разстояние. Много важен елемент при лед прожекторите е рефлектора и по-точно от формата му и материала от който е изграден. Пред рефлектора обикновенно има лупа, която се движи и се променя фокусното разстояние между нея и излъчвателя. Целта е да се получи сноп от светлина, който да освети обекти на възможно най-голямо разстояние. Качеството на лед прожектора не зависи само от фокусиращата система, но и от мощността на лед излъчвателя, който при скъпите екземпляри е направен по технологията CREE. LED фенерите използващи тази технология са много мощни и покриват много големи разстояния /до около 500м/. Обикновено тези лед прожектори са изработени от алуминиев корпус и са удароустойчиви и водоустойчиви. Лед фенерите и лед прожекторите са необходими при лов и риболов, къмпингуване и разходки в гората, у дома и на вилата -> когато няма ток и в много други ситуации. Много модели от тях на ниски цени можете да намерите в онлайн магазина на ДонСофт.
      Мощен LED прожектор с LUXEON 3W диоден излъчвател и акумулаторна батерия ULTRA FIRE 3.7V 3800mAh за до 8 часа работа с едно зареждане. CREE технологията е гаранция за ниска консунация на ток и висока яркост излъчвана светлина.
      Мощен LED фенер в стилна кутия подходящ за подарък!!!
      Технически характеристики:
      -Led прожектор с масивен алуминиев корпус;
      - Акумулаторна батерия 3.7V 3800mAh;
      - Зарядно устройство за 220V;
      - Водоустойчив LED фенер с гумени уплатнения на всички свръзки;
      - Прохоустойчив и водоустойчив мощен прожектор;
      - Explosion-proof -> може да се използва в мините;
      - Три режима на работа -> силно, слабо и блитц /СОС/ светене;
      - Качествен отражател за конценриран сноп ярка светлина /около 300м./
      - Power style лед фенер;
      Фенера е подходящ за къмпинг, ремонтни дейности, разходка през нощта в гората и много други.
      Внимание: Никога не светкайте дирекно в очите, защото силната светлина може да повреди очите Ви!!! Да се пази от малки деца!!!
      Модерен LED прожектор POLICE 8000W с мощен светодиоден излъчвател 3W с CREE технология за силна добре насочена бяла /дневна/ светлина. Много икономичен LED фенер /около 8 часа с едно зареждане/ с акумулаторна 3.7V ULTRA FIRE 3800mAh батерия модел TR 18650.
      LED фенер подходящ за подарък в стилна кутия!!!
      Техническа спецификация:
      - красив LED прожектор с масивен алуминиев корпус;
      - водоустойчив LED фенер /с гумени уплътнения на свръзките/;
      - прахоустойчив и удароустойчив модел;
      - акумулаторна батерия ULTRA FIRE 3.7V с голям капацитет от 3800mAh;
      - зарядно устройство на 220V;
      - LED прожектор с мощен LED излъчвател 3W за силна дневна светлина;
      - качествен отражател за силно конценриран светлинен сноп;
      - 4 режима на работа -> силно, слабо, мигане /блитц/ и SOS сигнал;
      - Много удобен за носене LED фенер с модерна връзка за ръката;
      - LED фенера се продава в стилна кутия и е много подходящ за подарък;
      Внимание: Никога не светкайте дирекно в очите, защото силната светлина може да повреди очите Ви!!! Да се пази от малки деца!!!

Още много модели фенери и прожектори можете да намерите на www.donsoft.bg 

• от xterminatorx
      Трябва ми помощ относно инсталацията на  лед осветление.Имам закупени следните неща:

Имам също закупена и охладителна паста.Всички тези неща трябва да ги монтирам на мястото на фасунките.Схемата е ясна - свързвам лед драйвъра за лед светлините , слагам охлаждаща паста на охладителната алуминиева повърност и върху нея на плоската страна лепвам самата лед платка.Алуминиевата плоскост ще бъде пробита и с видия ще я монтирам на мястото на някоя от  фасунките.Лед драйвъра най-верятно ще сложа в пластмасова кутия, която също ще залепя на мястото на фасунките.До тук добре...Проблема е , че на лед драйвъра няма никъде нищо написано относно кое е фаза , кое е нула, кое + и - и .тн.Предполагам , че отдясно където са червената и бялата жичка ще е + и -.Все още не знам коя е + и - , но предполагам ина начин да се разбере (не проба грешка разбира се).По - притеснителното за мен в случая е фазата и нулата.Би ли било проблем ако се свържат неправилно фазите и нулите на лед драйвъра с електричеството?Тоест ще намалили ли живота или работоспособността на лед светлините?Също така смятате ли , че начина на свързване който съм предложил става , ако изобщо съм го обеснил както трябва и сте го разбрали?
      Относно причината да се занимавам с това е , че на повечето места където ходих има или 24W(~1800-2200lm) лед плафон или нищо , а на мен ми трябва малко повече светлина.
      Благодаря!

• от HackerX
      Разглеждах телевизори до 1000лв и се спрях на SONY KDL-48WD650 (1, 2) Добър избор ли е както за филми, така и за игри на PS4?
      Като алтернатива има LG 49LH630V, той по-качествен ли е и струва ли си допълнителната разлика в цената?
    • от Павел Ангелов
      Здравейте!
      В момента пиша от Acer Aspire v3-571g. Прилична 15,6 инчова машинка, но отскоро по цял ден се "кьора" в него и ми се иска да го сменя. Причината е изморени очи, леко главоболие. Огледах сайтовете за продажби (надявам се скоро и някоя промоция да има), но не мога да се насоча към някаква матрица. За сега съм се спрял на матова, full HD, без ШИМ в подсветката, матрица - примерно на този Aspire E5-572G
      Понеже се очертава дълго време да си се гледаме с него, това е главното изискване - дисплей щядащ окото. Честно казано не знам дали това е възможно, но най-малкото сегашния ми е гланцов и изисква планиране на позицията преди да започнеш работа върху него. Самата работа е писане на код. Бях разглеждал и предпазващи очила, но и към тях съм скептично настроен. И все пак ако някой е виждал комбинация между хубав екран и някакви очила - нека сподели
      Относно останалите параметри:
      До сега i5-3210 + 4gb RAM + GT630M ми вършиха и вършат добра работа както за "кодене" (IDE-та - Visual Studio, PHPStorm  и т.н.), както и от време на време релаксиране с DOTA2, така че посочения от мен покрива тези изисквания доста отгоре.
      Задължително ще му предвидя и SSD.
      Относно бюджет ориентирам се към този ценови клас, защото за в бъдеще предвиждам настолна машина с хубав монитор, та 1400-1500, само за лаптоп.
      Поздрави!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване