Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на лични карти.

Препоръчан отговор

Здравейте, съжалявам ако вече има такава тема, но докато търсех не открих (новичко съм тук)  :).

Тъй като съм навършила 18 години на 13 юли, а картата ми изтича на 9 август. Кога трябва да я сменя и ако е след 9.08 до колко време трябва да подам документи, че тоя закон съвсем се обърках с него :D (Това е да си тъп.).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше срок от 30 дни. след изтичане на л.к.

I. При изтичане на срока на личната картаКогато личната карта е изтекла, лицето е длъжно в срок до 30 дни да подаде заявление заиздаване на нова лична карта.Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което не подаде заявление в срок до 30 дни заподмяна на личната карта след изтичане на нейната валидностПо искане на лицето нова лична карта може да се издаде и преди изтичане срока й на валидност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За предпочитане е, заявката да се пусне преди края на срока на временната лична карта. Иначе,  има опасност да придобиете типичен лош порок с отлагането все до последният момент и да хващате често дъжда за качулката + някои санкции(разбирай глоби) следващи от което.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай при евентуална проверка да не ти е изтекла личната карта. Защото ще олекнеш с 50 лв. Примерно при рутинна проверка в дискотеката. Трескат ти акта, и не ги е еня че си подала документи.Видял съм го във влака. Полицаите търсеха някого и проверяваха. На един младеж срещи мен му беше изтекла преди месец и му натрескаха акта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай при евентуална проверка да не ти е изтекла личната карта. Защото ще олекнеш с 50 лв. Примерно при рутинна проверка в дискотеката. Трескат ти акта, и не ги е еня че си подала документи.Видял съм го във влака. Полицаите търсеха някого и проверяваха. На един младеж срещи мен му беше изтекла преди месец и му натрескаха акта.

Предлагам да не плашиш децата. Навремето при изтичане на лична карта и издаването на нова такава старата се иземваше и се предоставяше служебна бележка. По настоящем при изтичане на Л.к предоставяш документ за платена такса за издаване на нова такава и няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На един младеж срещи мен му беше изтекла преди месец и му натрескаха акта.

Естествено, че ще му натрескат, след като са минали 30 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е в моя случай се сменя картата след срока на изтичане на текущата. А и защо чакам еми малко ми е далече Враца от Казанлък нали ще се съгласите. 

Но все пак мерси за отговорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Здравейте,

приятелят ми си изгуби личната карта и отидохме в кат да подадем за нова ,при попълването на заявлвнието имаме проблем там трябва да се напишат годината и дата на раждане на родителите, но приятелят ми не ги знае точно и не му приеха заявлението. А той няма как да ги пита защото е скарат от много години с тях и не разговарят и аз не ги познавам да ги питам. Предполагам ,че в кат им имат данните но няма как да ги вземем. Някой може ли да ми помогне с идея какво да правим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за "човек" не знае рожденните дати  на родителите си.Такъв  не заслужава никаква помощ.

Още по интересно е откога пък в КАТ издават лични карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за "човек" не знае рожденните дати  на родителите си.Такъв  не заслужава никаква помощ.

Още по интересно е откога пък в КАТ издават лични карти.

В Търново КАТ и Паспортна служба са в една сграда и явно е от този регион "приятелят" му.А това че не знае рожденните дати на родителите си, въобще не ме учудва. Те много от "тях" не знаят и азбуката до края.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша, но в акта/удостоверението за раждане не е ли записана и основна информация за родителите ?

До колкото си спомням, именно поради тези данни, той е и задължителен документ, когато трябва да се изкарва свидетелство за съдимост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да нямаш глоби отиди поне месец преди да ти изтече личната карта.Аз така направих и нямах ядове.Заявлението което попълваш е малко смотано, но има образци и успях сам да го попълня.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Хасково е  и там е така паспортна служба е в КАТ . А за датите не ги помни все пак от 9 10 години не си говорят. Няма смисал от напатки има различни случаи в живота не ви ги пожелавам . Мерси за отговорите ще се справим по някакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Трябва ли да преинсталирам уиндолс след смяна на видеокарта?Сега съм с hd 7770 1GB и мисля да сменям на gtx 1050 2gb или hd 7970 3gb.Дайте препоръка и мнение!Та трябва ли да преинсталирам уиндолса?
    • от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Stole P
      Здравейте,
      В момента съм в следващо положение:
      - Подавам документи до Лев-Инс за щета
      - По договор, те трябва да имат становище по щетата до 15 работни дни
      - След като са изминали 15 работни дни (в момента са 20) и все още нямат становище, какво мога да напрая?
      Към кого може да се обърна? (юрист, съд...)
      Благодаря ви.
    • от Ovitech
      Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...
      Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.
      Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?
    • от Marto_BG
      Здравейте отдавна не съм пускал тема, но ето че дойде времето. Надявам се е в правилния раздел, ако не е моля админ/модератор да я премести.
      Та значи днес реших да си сменя дъното (ASRock h81m vg4 R 2.0) с това (Gigabyte g1 sniper b5 Rev 1.0) Дъното съм го взел втора ръка естествено преди да платя го прегледах да няма нещо прецакано (надути кондензатори, прецакани пинове на сокета и такива) и нямаше нищо фрапиращо. Речено-сторено. Прехвърлих всичко от старата на новата дънна платка, но като искам да пусна компютъра не се включва . Никакъв сигнал към монитора нито към нищо.  Проверих главния захранващ кабел (24 пиновия) и този на процесора (8 пинов)
      На старото дъно беше с 4 Пина а на сегашното 8 пина. Има ли вероятност да е от това? Проверих дали не съм забравил да свържа кабелите от кутията (Power,reset switch и др), но не е от това. Ето характеристики на компютъра:
      MB: Gigabyte g1 sniper b5 LGA 1150
      CPU: I5 4460 3.2 GHz
      RAM: 8GB DDR3 1600 MHz
      GPU: Gigabyte Geforce Gtx 750 ti
      PSU: Raidmax RX 500XT 500W
      HDD: Toshiba 1 TB
      Надявам се че дадох достатъчно информация за проблема

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване