Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на лични карти.

Препоръчан отговор

Здравейте, съжалявам ако вече има такава тема, но докато търсех не открих (новичко съм тук)  :).

Тъй като съм навършила 18 години на 13 юли, а картата ми изтича на 9 август. Кога трябва да я сменя и ако е след 9.08 до колко време трябва да подам документи, че тоя закон съвсем се обърках с него :D (Това е да си тъп.).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше срок от 30 дни. след изтичане на л.к.

I. При изтичане на срока на личната картаКогато личната карта е изтекла, лицето е длъжно в срок до 30 дни да подаде заявление заиздаване на нова лична карта.Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което не подаде заявление в срок до 30 дни заподмяна на личната карта след изтичане на нейната валидностПо искане на лицето нова лична карта може да се издаде и преди изтичане срока й на валидност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За предпочитане е, заявката да се пусне преди края на срока на временната лична карта. Иначе,  има опасност да придобиете типичен лош порок с отлагането все до последният момент и да хващате често дъжда за качулката + някои санкции(разбирай глоби) следващи от което.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай при евентуална проверка да не ти е изтекла личната карта. Защото ще олекнеш с 50 лв. Примерно при рутинна проверка в дискотеката. Трескат ти акта, и не ги е еня че си подала документи.Видял съм го във влака. Полицаите търсеха някого и проверяваха. На един младеж срещи мен му беше изтекла преди месец и му натрескаха акта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай при евентуална проверка да не ти е изтекла личната карта. Защото ще олекнеш с 50 лв. Примерно при рутинна проверка в дискотеката. Трескат ти акта, и не ги е еня че си подала документи.Видял съм го във влака. Полицаите търсеха някого и проверяваха. На един младеж срещи мен му беше изтекла преди месец и му натрескаха акта.

Предлагам да не плашиш децата. Навремето при изтичане на лична карта и издаването на нова такава старата се иземваше и се предоставяше служебна бележка. По настоящем при изтичане на Л.к предоставяш документ за платена такса за издаване на нова такава и няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На един младеж срещи мен му беше изтекла преди месец и му натрескаха акта.

Естествено, че ще му натрескат, след като са минали 30 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е в моя случай се сменя картата след срока на изтичане на текущата. А и защо чакам еми малко ми е далече Враца от Казанлък нали ще се съгласите. 

Но все пак мерси за отговорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Здравейте,

приятелят ми си изгуби личната карта и отидохме в кат да подадем за нова ,при попълването на заявлвнието имаме проблем там трябва да се напишат годината и дата на раждане на родителите, но приятелят ми не ги знае точно и не му приеха заявлението. А той няма как да ги пита защото е скарат от много години с тях и не разговарят и аз не ги познавам да ги питам. Предполагам ,че в кат им имат данните но няма как да ги вземем. Някой може ли да ми помогне с идея какво да правим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за "човек" не знае рожденните дати  на родителите си.Такъв  не заслужава никаква помощ.

Още по интересно е откога пък в КАТ издават лични карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за "човек" не знае рожденните дати  на родителите си.Такъв  не заслужава никаква помощ.

Още по интересно е откога пък в КАТ издават лични карти.

В Търново КАТ и Паспортна служба са в една сграда и явно е от този регион "приятелят" му.А това че не знае рожденните дати на родителите си, въобще не ме учудва. Те много от "тях" не знаят и азбуката до края.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша, но в акта/удостоверението за раждане не е ли записана и основна информация за родителите ?

До колкото си спомням, именно поради тези данни, той е и задължителен документ, когато трябва да се изкарва свидетелство за съдимост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да нямаш глоби отиди поне месец преди да ти изтече личната карта.Аз така направих и нямах ядове.Заявлението което попълваш е малко смотано, но има образци и успях сам да го попълня.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Хасково е  и там е така паспортна служба е в КАТ . А за датите не ги помни все пак от 9 10 години не си говорят. Няма смисал от напатки има различни случаи в живота не ви ги пожелавам . Мерси за отговорите ще се справим по някакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...