Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

МП3/4 или Дискмен

Baininja

Препоръчан отговор

Искам да попитам кое да избера преди време бях писал относно един дискмен JVC който ми е над 10 години но си работи перфектно, но наскоро ми дадоха мп4-ка , които ги смятам за еднодневки 1 плейлист и са издали багажа след време ще излизам от държавата и искам да попитам кое да си взема с мен на кое по-добре да се доверя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

един уокмен вземи, няма по здраво нещо

аз не виждам смисъл в 2014 от мп4 а пък от дискмени въобще. тея новите телефони обезмислиха всички радиа мп4ки цд-та мидита и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз не виждам смисъл в 2014 от мп4 а пък от дискмени въобще. тея новите телефони обезмислиха всички радиа мп4ки цд-та мидита и т.н

Walkman Sony mp3/4 ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като "падне" батерията на телефона какво правим...

То за това си има и различни устройства/джаджи с определено предназначение.

Съвет: вземете си мп4. Хем, по малко място заема и не е необходими да се вземат и дискове (CD-та) за нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Walkman Sony mp3/4 ? 

имах предвид стандартните уокмени (май си малък не ги помниш). базиках се.

ако бях аз нямаше да взимам нито едно от двете а щях да си кача музиката на телефона. ако все пак не искаш да хабиш батерията на тела заради музика взимай мп4ката все ще те издържи 1 месец. на носиш ЦД-та и да ги сменяш постоянно е ужасно. поне аз така щах да направя

И като "падне" батерията на телефона какво правим...

То за това си има и различни устройства/джаджи с определено предназначение.

Съвет: вземете си мп4. Хем, по малко място заема и не е необходими да се вземат и дискове (CD-та) за нея.

е сетих се за падането на батерията ама докато си напиша поста и ти си ме изпреварил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А те мп3-4 плеарите с космическа енергия ли се захранват? На вас като ви падне батерията на нещо какво го правите - хвърляте ли го? Няма кой знае каква разлика - ако има телефон да ползва него. Ще изкара няколко часа спокойно на музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А те мп3-4 плеарите с космическа енергия ли се захранват? На вас като ви падне батерията на нещо какво го правите - хвърляте ли го? Няма кой знае каква разлика - ако има телефон да ползва него. Ще изкара няколко часа спокойно на музика.

идеята е като падне батерията на мп4-то поне да може да говори по тел-а. а да имаш зареден телефон в джоба в чужбина е жизненоважно. който е ходил знае ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на мен идеята ми е такава че телефона ще го изкара съвсем спокойно колкото една мп3-ка - естествено има такива които карат и по 100 часа ама и такива по 5-6.

Другото нещо е че който е ходил в чужбина знае как нашенци се пукат та се цепят да говорят там по телефона...

Ако целта е да си зареди нещото и да слуша музика един месец без да го зарежда не знам с каква идея да помогна. Но нормален човек доста трудно ще изцъка за ден зареден телефон със слушане на музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят много стар дискмен със стари батерии с малък капацитет траеше по две седмици слушане на музика (около 2-3 часа на ден). Въпреки това препоръчвам mp3/mp4 устройството и даже намирам въпроса за леко безсмислен. Той е същият като смислеността на видеото с VHS касети на фона на лаптопа, който мога да заредя със стотици филми с далеч по-високо качество.

В случая все пак става дума за формат, направен за слушане на слушалки от портативно устройство и между другото. Съмнявам се, че дискменът и слушалките са дотам добри, че да могат да възпроизведат едно чудесно стерео от стандартен музикален диск. Ако е за естетско слушане с подобяваща техника, винаги заставам зад некомпресирания формат, сиреч зад отичния диск или loseless файла, но в случая няма съмнение, че mp3/mp4 плейърът е много по-нормалното решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на мен идеята ми е такава че телефона ще го изкара съвсем спокойно колкото една мп3-ка - естествено има такива които карат и по 100 часа ама и такива по 5-6.

Другото нещо е че който е ходил в чужбина знае как нашенци се пукат та се цепят да говорят там по телефона...

Ако целта е да си зареди нещото и да слуша музика един месец без да го зарежда не знам с каква идея да помогна. Но нормален човек доста трудно ще изцъка за ден зареден телефон със слушане на музика.

то 1 път ще му потрябва да говори и ако точно тогава му е паднала батерията заради слушане на музика кво правим

на мене ми се случвало на 3 пъти ... е не ми падна батерията от музика но все пак нямах батерия. представи си нощно време сам на улицата без пари и телефон в чужда държава.

и представи си и ако пича не знае език ... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

представи си нощно време сам на улицата без пари и телефон в чужда държава.

и представи си и ако пича не знае език ... :D

Май много каубойски филми си гледал...................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На MP4 им пада по-бързо батерията (притежавам Samsung YP-R1 и батерията пада за 12часа като слушам музика ).Вземи си MP3-ка с възможно най-малкия екран, дори ако има и чернобял още по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дискменът възпроизвежда компакт дискове както знаеш.

На СД-то сигналът е записан стерео с 44.1кхц 16бита , стерео (1-ляв и 1-десен),

което прави : 44,1*16*2= 1411кбпс. 

мп3-мп4 плеъра - компресирани аудио файлове с големи загуби, 

извлечени от  горния компакт диск примерно.

Битрейтът ти е ограничен до 320кбпс. Колкото и

да ти се иска мп3-ката да свири добре няма да стане.

Ако все пак ще слушаш аудио файлове от плеър или компютър, то поне

те да са от типа /фрии лослес аудио кодек/ или файлове висока резолюция.

Там пак имаш компресия от ЦД примерно, но без загуби. Примерно битрейта

на ЦД-то може да се запази. Мп3-ката като формат е създадена единствено

с цел лесно побиране на много аудио файлове на едно място, с орязано 

качество на ниска цена.

В днешно време повечето пластмасови аудио компоненти

са доста съкати, особено деск топ, и каквото и да  им пуснеш, почти няма 

да има слухова разлика. => формати като мп3-то им прилягат страхотно - ефтини или

безплатни , с малък размер... , а когато ти се отдаде възможност да чуеш нещо по-

различно осъзнаваш "кое къде се намира". 

Аз бих слушал диск мена, макар и да е малко морално остарял. 

... имам и мп3 плеъри и андроид у-ва, но не слушам музика на тях.

Не я искам поднесена по този начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май много каубойски филми си гледал...................

Случвало ми се е...

Дискмен? Шегувате ли се? Гигантско нещо с 20 песни на кръст... Не, мерси. Плейъри колкото искате. Със подръжка на loseless формати също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали идеята е - като си навън и слушаш музика, да се наслаждаваш на лубимите парчета, релакс и т.н.

Колкото по-голямо е качеството, толкова повече наслада. Принципно това важи навсякъде. 

В една с-ма колкото по-малко са несъвършенствата, толкова повече тя се доближава да съвършената такава.

Съвършена е малко относително, но нека остане думата.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си слушам флак на таблета и нямам оплаквания. Дискмен просто е остаряла технология. Да не говорим че това, което е дискмен е доста далече от домашен плеар за СД-та

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'що слушате флакове, капитане? Има ли кой да ги изсвири вЕрно? Минете на SACD!   :ph34r:

Ама като винила и ламБата друго такова няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'що слушате флакове, капитане? Има ли кой да ги изсвири вЕрно? Минете на SACD!   :ph34r:

Бе чувал съм че звука бил по-хубав :) И даже с моите BH504 се усеща разлика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ся човека ще излиза в чужбина, ще слуша музика докато работи на някой строеж с г/д обикновени слушалки тип тапи...Какви флакове и за чий ги размахвате тези loseless формати. На такива маломощни слушалки, дали бучнати в МР3/4 плеър или в смартфона уреда все ще кара в продължение на дни на батерия, ако не го ръчка и ако намали осветлението на диплея. Пък и радио с доста добро качество ще слуша. Има канали с много яка музика с почти идеално качество, дори не му трябва да записва нещо от вкъщи. Само да не се заплесне в песента и да полети от 19-ти етаж от някой стъргач.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... даже с моите BH504 се усеща разлика

Щом с тия "капачки" се усеща...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом с тия "капачки" се усеща...

Хм, някой път трябва да да ги чуеш, може да промениш отношението си :) Между другото на HD219s разликата изпъква още повече :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване