Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мотор в училищния двор .

HONDA

Препоръчан отговор

Нормално ли е според вас да се паркират мотори в задния двор на училището където се паркират и колелета. Когато мотора се паркира двигателя си изкл. с влизането на училищния двор за да не пречи на учащите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 53
  • Създадено
  • Последен отговор

Нормално ли е според вас да се паркират мотори в задния двор на училището където се паркират и колелета. Когато мотора се паркира двигателя си изкл. с влизането на училищния двор за да не пречи на учащите .

Не, според мен не е приемливо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има обособено място не е проблем, но иначе не смятам че трябва

Хм, училище с паркинг за мотори... звучи доста странно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам, и като излезем по ФВС навън и докато играем футбол, някой без да иска да уцели мотора и после а върви бери яда на 11-ти и 12-ти клас :D :D :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, училище с паркинг за мотори... звучи доста странно :)

Просто някакво отделно място, да не е точно при колелетата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто някакво отделно място, да не е точно при колелетата :)

Не е много подходящо. Има места за паркиране, училището не е паркинг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, но има училища с толкова големи площи като терен, не би било проблем да се направят такива обособени места някъде встрани от физкултурните площадки и алеи естествено. Ама все пак не е правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, но има училища с толкова големи площи като терен, не би било проблем да се направят такива обособени места някъде встрани от физкултурните площадки и алеи естествено. Ама все пак не е правилно.

Човек, сам си противоречиш :/ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз конкретно по темата се изказах още в първия пост - не е редно. Просто малко разсъждения спретнахме. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В даскало попадат неща, нужни за даскало. На баня отиваш с бански и сапун, нали? Дори и на пазара носиш онова, което ще ти потрябва - торба и портфейл. Евентуално

Като някогашен даскал заставам категорично против това в училище да се носят каквито и да било неща, които не са свързани с ученето, които биха разсеяли носителя си, не дай Боже - и други хора около него. Затова смятам, че в училище трябва да се забранят смартфоните - не защото показват социалното неравенство между тези, които си ги позволяват и други, които не могат, а поради факта, че пречат на обучението.

Същото и за мотори, коли и всякакви други фактори, които биха се превърнали в атракция и/или карат някого да мисли за друго, освен за това, на което в момента го учат. Нарочно не споменавам нито качеството на преподаване, нито привлекателността и адекватността на учебния материал и методите за поднасянето му, още по-малко - скуката в учебниците, това са съвсем други теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяко училище си има някакъв правилник. Провери в твоето училище какъв е.

Срещал съм много безумия, срещал съм и много добри практики.

До нашето училище имаше платен подземен паркинг и всички, които идваха с мотори, паркираха там безплатно, бяха им позволили. Имаше и жива охрана. Но в двора на училището никой не паркираше. Тези, които бяхме с коли, заемахме околните парко места на жилищните блокове. Не се сърдеха, защото по същото време живущите бяха на работа, реално не си пречехме.

След време училището издейства едното платно да стане разрешена зона за паркиране и нещата се улесниха много. Само дето сега е малко задръстено от коли да минеш там...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За смартфоните съм съгласен в началото на часа да се изкл. и да се слагат на  специално обособено място (отделен шкаф, катедрата и др.) . Но смятам ,че не би имало проблем моторите и колелетата да се паркират в училищния двор някъде където няма да пречат на останалите. За мен мотора ми е главното средство за превоз  до училище а не ми се иска да го оставям на улицата където всеки може да мине с един пикап и да го натовари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен мотора ми е главното средство за превоз  до училище а не ми се иска да го оставям на улицата където всеки може да мине с един пикап и да го натовари.

То ми беше ясно от самото начало, но не е редно все пак. Това е училище а не паркинг. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За смартфоните съм съгласен в началото на часа да се изкл. и да се слагат на  специално обособено място (отделен шкаф, катедрата и др.) . Но смятам ,че не би имало проблем моторите и колелетата да се паркират в училищния двор някъде където няма да пречат на останалите. За мен мотора ми е главното средство за превоз  до училище а не ми се иска да го оставям на улицата където всеки може да мине с един пикап и да го натовари.

То вие добре смятате че може. Но не е нормално. Говорете с директора/ката/

И ключова дума: градски транспорт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За теб може да е такова това средство, но въпроса е какво е позволено и какво не.

Казах, всяко училище си има правилник. Проверете при вас какво е положението.

То ми беше ясно от самото начало, но не е редно все пак. Това е училище а не паркинг. :)

В Америка, си имат паркинги повечето училища. Но тук е България, да не смесваме понятията.

Не искам да казвам редно или не е редно да е така. Все пак, ако закона ти дава правото още на 16 години да вземеш книжка за мотопед и да си ходиш с него на училище или където искаш, и ако училището е съгласно да има зона, където да се паркират, аз проблем не виждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ключова дума: градски транспорт

Ключова дума - не до всяка точка има автобус. Тоя ваш обществен транспорт не струва. Особено, че като човек кара колело до училище - спортува. Трябва да се поощрява това. Нали уж българските деца не спортуваха? Пред всяко училище - стоянка за велосипеди. И при това да се охранява, за да не се краде и да не се правят поразии.

Затова смятам, че в училище трябва да се забранят смартфоните - не защото показват социалното неравенство между тези, които си ги позволяват и други, които не могат, а поради факта, че пречат на обучението.

Особено ако детето ти пътува всеки ден по 30км до гимназията си, да речем. Хич като родител не искаш да го чуваш и не искаш да си информиран къде е. Не искаш да може да ти звънне, ако има нужда от помощ, примерно е изпуснало автобуса и т.н.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В даскалото където уча аз, и в предишното където съм учил, преподавателя идва със скутер и го паркира в двора на у-ще. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ключова дума - не до всяка точка има автобус. Тоя ваш обществен транспорт не струва. Особено, че като човек кара колело до училище - спортува. Трябва да се поощрява това. Нали уж българските деца не спортуваха? Пред всяко училище - стоянка за велосипеди. И при това да се охранява, за да не се краде и да не се правят поразии.

Особено ако детето ти пътува всеки ден по 30км до гимназията си, да речем. Хич като родител не искаш да го чуваш и не искаш да си информиран къде е. Не искаш да може да ти звънне, ако има нужда от помощ, примерно е изпуснало автобуса и т.н.

Има разлика между обикновен телефон и смартфон ( най честно за фейсбук се използва второто ... ) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти както винаги четеш както дявол чете евангелието! Говорим за мотор, не велосипед!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви смартфони??? Знам защо е актуална тематиката, но темата е за мотопед, не за смартфон. Нека не разводняваме темата с ненужни глупости...

В нашето училище имаше такова обособено място, охраняваше се, имаше ученици, които идваха. Беше приятно, особено, като и аз се занимавах с велосипеди, да обменим думи тогава.

Това го считам за полезно. Кражби нямаше при нас (седалки или нещо подобно), но имаше и видеонаблюдение и добра охрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво сте почнали да дискутирате правилно или неправилно е. Има си директор това училище и ако му разреши не виждам кой може да го спре да си го паркирва вътре .

Навремето (87-88) аз нямах никакъв проблем да си държа мотора в двора на техникума. То в цялото училище тогава я имаше 7-8 мотора я не.

Като ми дойдоха няколко акта в час на класния за без книжка (превишаване на категорията) и трябваше вече да го държа отвън зад оградата.

Имахме и три двора (отпред, отзад и от страни) на задния даже учителите си държаха колите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смартфоните Живко, не телефоните. Келеш си ти.

Тихо. Детски глас да не чувам.

Ти както винаги четеш както дявол чете евангелието! Говорим за мотор, не велосипед!!!

Мотопеда не е нещо по-съществено от велосипед, по принцип.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мотопеда не е нещо по-съществено от велосипед, по принцип.

Мммм...

Ида и не.

Не е по-различно, защото заема с много по-малко в повече място от един велосипед. Ако говорим за паркиране. Както и мотора. Но е МПС, а по принцип подобни не се допускат в района на училището, без разрешение.

По-различно е,

защото трябва да имаш СУМП за него, както и защото той не изисква движение (от философска гледан точка). Като цена са еднакви общо взето (ако говорим за истински велосипед).

Всичко се свежда до правилника на училището...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване