Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Втора употреба "марков" компютър или нова конфигурация?

Препоръчан отговор

Здравейте

Преди време се интересувах много и такъв въпрос въобще не стоеше пред мен на дневен ред, но сега се занимавам с друго, откъснал съм се от всякакви хардуери и накратко - нищо не разбирам.

Трябва да взема компютър за работа - интернет, електронни таблици, офис пакет, счетоводни програми. Един приятел ми предлага да взема марков компютър втора употреба за 400-500лв и да си реша проблема. Аз обаче втора употреба до сега не съм купувал и се чудя колко струва някаква средна конфигурация с бърз процесор, вградено видео или там най-слабото, достатъчно рам. Без монитор - имам си. В къщи имам някакъв компютър с i5 2500k, който съм купувал преди време пак по съвети от този форум. Горе долу е бърз, по-слаб не ми се взема.

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Караш ме да се смея (без да те обиждам)-Санди 2500К е един от най-добрите Интел процесори и още е актуален,т.е. имаш си едно бижу вкъщи и едва ли 500 лв ще стигнат за по-добро.Та-вземи на 2500К кулер-клокни го,вземи още рам,ако е под 8 гиги,вземи ново видео,ако това е слабо и се кефи на добрата машина.500 лв почти ще стигнат за упгрейда,напиши какво имаш и ще ти кажа какво да вземеш за ъпгрейд-ще се получи по-добре и от нова машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е абсурдно да сменяш I5-2500К. Не само че парите са малко да вземеш по-добро но просто е безсмислено за тия дейности.

Не виждам смисъл и от клок (разход за охладител а може би и дъно) както и нова видеокарта (вгр. е достатъчна).

Може да помислиш единствено за SSD.

пс. Сигурен ли си че не бъркаш модела на стария си процесор? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е абсурдно да сменяш I5-2500К. Не само че парите са малко да вземеш по-добро но просто е безсмислено за тия дейности.

Не виждам смисъл и от клок (разход за охладител а може би и дъно) както и нова видеокарта (вгр. е достатъчна).

Може да помислиш единствено за SSD.

пс. Сигурен ли си че не бъркаш модела на стария си процесор? 

Да,прав си-не прочетох,че няма да се играе.

Добре си дошъл отново!Помислихме,че си се оженил-млад и зелен си се погубил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам съм ви подвел - компютъра ми трябва за офиса, този в къщи си е ок и няма да го сменям. То толкова го и ползвам, колкото да има нещо. В офиса имам някакъв си пентиум, който ми къса нервите - бавен, бавен ... Сега взе да се рестартира когато си поиска, смениха му вентилатора на процесора - пак същата работа. Реших, че ще го сменям, обаче като го сменям след като този комп в къщи е на повече от една година, може и на две да е, като купувам да взема нещо поне толкова бързо. Не знам дали втора употреба за 500лв ще е същия като този който ползвам в къщи или да се хвърля на някакви конфигурации сглобени от някой. 

Бюджета може и да е повече - до 1000лв, въпроса е да взема нещо, което си струва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно SSD  ще направи новия компютър за 500 лева видимо по-бърз от сегашната ти щайга, която предполагам е с обикновен HDD. Затова не ти трябва толкова скъп процесор. Не от процесора зависи всичко при офис приложения. Напротив, бързия хард е по-важен за живата работа на системата, а дори и Селерон за 60 лева ще ти върши добра работа. 

Аз бих взел това за офис машина:

2014-10-11_202319.jpg

Ако са много парите, махаш едната плочка RAM на първо време. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От целерон пак казвам с 600 бягайте онзи 2.6 гигахерца,който е ботълнеква hd 6670

Аз ти препоръчвам да вземеш едно пентиумче за още 30 лева да си сигурен поне... модела g3220 е добро решение.

Едно предложение,с което ще си джиткате в нета без грам засечка,супер бързо и качествено...Даже можете да цъкате лига/дота (ако Ви интересува)

Иначе евтиния вариант... офис конфигурация,не вярвам да пълните чак 240 гигабайта...Има и този вариант,но той вече е без ssd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От целерон пак казвам с 600 бягайте онзи 2.6 гигахерца,който е ботълнеква hd 6670

Аз ти препоръчвам да вземеш едно пентиумче за още 30 лева да си сигурен поне... модела g3220 е добро решение.

Едно предложение,с което ще си джиткате в нета без грам засечка,супер бързо и качествено...Даже можете да цъкате лига/дота (ако Ви интересува)

Иначе евтиния вариант... офис конфигурация,не вярвам да пълните чак 240 гигабайта...Има и този вариант,но той вече е без ssd.

Благодаря за предложенията! Явно няма да е "марков", този от 660 лв изглежда добре. SSD май е задължително за бърза работа, иначе аз няма какво толкова да го пълня, дори 100гб ще стигнат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

monicho, Celeron-a е напълно достатъчен за офис дейности. Даже ще му е много и няма да усети забавяне в никакъв случай.
2ГБ РАМ също ще са достатъчни с Win 7/x86, но е по-добре да е 4ГБ. 8ГБ са си вече изхвърляция и повече от половината няма да ползваш. 2x2 или 1x4 е съвсем достатъчно. Разликата в цената между 500 и 1 000ГБ хард е нищожна, та вземи по-големия. ССД-то е по желание.
И вземи нещо по-качествено за кутия - N200 е много прилична за офис компютър или CM K280, която върви и със захранване.
Та това излиза доста под 1 000 лв. 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

30 лева отгоре,аз бих взел пентиум във всички случаи с такъв бюджет,а ако 240 гигабайта му стигат.

Количка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво според теб ще е предимството на Пентиум при една офис конфигурация? 200 MHz  отгоре?  А точно за офис конфигурация е необходимо SSD,  защото там се ползват тежки програми като Word или Open Office, които изискват понякога доста време за зареждане при първоначално пускане. При браузване в интернет същата работа. Един тежък браузер с много отварящи се прозорци  иска не само по-бърз диск, но и повечко RAM. Аз много рядко отварям повече от 5-10 прозореца в браузера и винаги почвам с празна страница, а не с предните, но има хора, които никога не затварят страниците, за да им е по-удобно след стартиране. А това понякога може да отнеме и 2 минути зареждане на браузера. Личен опит. Колко карах брат ми и жена му да си затварят прозорците преди пускане на браузера, те си знаят своето. i5-3570  е процесора, SG 7200.14 харда, 4 GB RAM, но тоя браузер се влачи много при пускане. Та никой не може да каже, как ще се ползва тая конфигурация, освен собственика и. Стари навици трудно се променят. Примери още много мога да дам, как една приятелка искаше да си сменя лаптопа, щото Worda  и зареждаше 2 минути. Една оптимизация оправи работата, ама кой се хваща с оптимизации, особено при офис компютри? 

А по темата...щом и 100 GB хард стига, не виждам смисъл да се наливат още пари за по-голям хард при наличието на SSD. Все пак е необходим за съхранение на по-важни неща, ако има такива. Лично аз не бих ползвал SSD  за това. Единствено може да се намали още обема на SSD  от 120 на 60 GB за да се спестят пари. 

Ей тук съм отворил 40 произволни прозореца в браузера, а след това затворил, като оставих само тоя, в който пиша:

2014-10-12_133232.jpg

2014-10-12_133350.jpg

Както се вижда, Операта е глътнала над 2 GB  за 40 прозореца. Да не говорим, че двуканалния режим на паметта дава 50% по-голяма скорост на четене и запис  от и в паметта. 

2014-10-12_133724.jpg

2014-10-12_133842.jpg

В случая оптималната конфигурация е подобна на тая, която предложих по-горе. @monicho, чета вече на 3 пъти поста ти за G6...  който не ставал за нищо. Но тук говорим за офис конфигурация, а не за такава, с която искаш да играеш. А за HD6670  се изхвърли малко. С изключение максимум на 1-2 игри, няма как тоя процесор да спъва HD6670, която е аналог на една карта, с която бях 3 години - 8800GT. Да не си объркал нещо видеокартите? И за кой точно Селерон говориш? Защото G1820/40  при игри са на нивото на Пентиум. Не бъркай Haswell  с предните Селерони на Интел. Защото дори и G860 с който бях известно време, е по-слаб от един съвременен Селерон. Разликата с G3220  се изразява в 200 MHz  честота и 2 вместо 3 MB L2 кеш. Това може да помага малко, но не е от решаващо значение. И двата процесора поддържат памети на честота 1333MHz,  така че и там няма никакво предимство на Пентиум-а. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Целерон 1610 е модела,но защо не една i3 ? Сега може и да е достатъчно,но след време може и да не е,а и авторът каза,че 240 гигабайта му стигат,затова нека да е едно ssd просто,без отделен хард да си работи бързо,а за целерона също става,но аз лично не бих го избрал...Ето варианта с целерон.

http://nikem-bg.net/cart/49905p1r45553p1r43857p1r49985p1r51962p1r49615p1rf.html

Сложих по-качествена кутия,тъй като за мен това има значение,а и като я гледаш всеки ден и е грозна само ще те дразни за 30-40 лева отгоре,а пък и тази си има стъкло да си гледа чаркалаците вътре...Сложих целерона и само ssd,което ще е по-бързо от комбинацията ssd+hdd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съхранението на данните е от изключителна важност. Обикновеният твърд диск по сигурен ли е от SSD??

Сегашният компютър е този

Дънна платка:
Тип централен процесор Intel Pentium 4 515, 2933 MHz (22 x 133)
Дънна платка Asus P5GDC-V Deluxe (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Чипсет на дънната платка Intel Grantsdale-G i915G
Системна памет 2039 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: A-Data DQVF1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: A-Data DQVF1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

копирано от някаква програма. С този компютър отварям един сравнително голям екселски файл. Копирам нещо от някъде и го пействам в него. През това време сменям прозореца, копирам следващото нещо ... но той още не е пейстнал първото в ексел?!? Адски бавен, може би му има нещо. След рестарт изписва, че уиндос се е възтановил от сериозна грешка или нещо подобно. Не знам дали е хардуерен проблем. Иначе имам два уиндоса с кутийките и фактурите, но никой никога не ми ги е потърсил за нищо. С ХР работи

Новият комп трябва да е поне няколко два пъти по-бърз от този иначе май няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ssd-то е по-здраво от hdd-то,все пак второто се върти и ако си забелязал е и по-хумно моят seagate sata 2 1tb стърже зверски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Целерон 1610 е модела,но защо не една i3 ? Сега може и да е достатъчно,но след време може и да не е,а и авторът каза,че 240 гигабайта му стигат,затова нека да е едно ssd просто,без отделен хард да си работи бързо,а за целерона също става,но аз лично не бих го избрал...Ето варианта с целерон.

http://nikem-bg.net/cart/49905p1r45553p1r43857p1r49985p1r51962p1r49615p1rf.html

Сложих по-качествена кутия,тъй като за мен това има значение,а и като я гледаш всеки ден и е грозна само ще те дразни за 30-40 лева отгоре,а пък и тази си има стъкло да си гледа чаркалаците вътре...Сложих целерона и само ssd,което ще е по-бързо от комбинацията ssd+hdd.

Преди да пишеш ще ти препоръчам малко да се информираш из сайта на производителя и в никем в описанието и тогава да пишеш!!! 

ssd-то е по-здраво от hdd-то,все пак второто се върти и ако си забелязал е и по-хумно моят seagate sata 2 1tb стърже зверски...

Ще има да чакаш да е по здраво особено този калпав модел на кингстон който си предложил. Колкото повече има някакъв запис върху ССД толкова по бързо се скапва. А и май ССД го превеждаш просто "буквално" като Солиден твърд диск .. Имаш още много да се ровиш из форуми и да четеш мнения а не да използваш готови за някой неща. защо? Ами защо съм писал по надолу.

Аз съм сигурен че грам нищо не разбираш от онзи пост на билдера и от хардуер(в една от темите си написал че Thermaltake Litepower 500W е по скапано от едно с неизвестни чарколяци вътре което е отскоро в магазина. А термалтейка и да е нисък клас поне се знае изработката и не е боклук както му викаш). Смешно ми е как те търпят по активните стари колеги в този форум с не добре балансираните ти конфигурации и прочие. Такива като вас трябва да сa в черен списък за некоректни потребители докато се информирате повечко. Ако някой се издъни от този форум и те послуша после ще има спам във форума от ядове...

Този пост не се отнася към автора.

Какво толкова ви кефи да си правите акаунти да си пускате теми после да сменяте акаунт и да си пишете вътре с този който събирате мнения и титли(чиста лапещина...). Но все пак като се има в предвид че си младеж на 15 години е близо към горната граница на нормата за такива неща. С времето дано проумееш някои неща.

ПП: Целта не е да спамя в темата на човека и затова имаш право на безкоментарност докато се информираш за някои неща повечко както казах(пак да напомня Хардуер и ако желаеш софтуер)! Просто ще бъде смешно да се превръща темата в спам със сухи оправдания!

От вчера съм на 16,лека корекцийка и ще ви помоля малко по-леко с "лапещината" тъй като си нямате никаква представа кой съм аз и как си го превеждам,можете просто да гадаете и да не ме обиждате,на кое казвате не добре балансирана конфигурация,на тази ?Или пък тази ?

Като гледам колко акаунти съм сменил тук просто...От 10 годишен съм гледал в този форум,но не съм се регистрирал,защото не съм го смятал за нужно,наближава закупуването ми на конфигурация и реших да се регистрирам,за да поискам някой съвет,но не простащината си вирее навсякъде,може би аз със своите 16 години се отнасям по-добре с хората тук от вас ? Изобщо не съм имал друг акаунт в този форум,единствено съм си харесал един коментар от телефона,мисля,защото не знаех какво е тикчето и после го видях от компа,че е харесано.Ако може да попитам какво образование имате,щом сте толкова грамотни или знаете кое как си превеждам,защото аз уча английски по 20 часа в седмицата,не знам за Вас.Като сте толкова "навътре" в нещата,защо не си пооправите профила малко? Нямате дори някоя снимка нито дата на раждане,нито пол.Или Вие сменяте акаунти и говорите от личен опит,може би ?

Колегите не са сметнали за нужно да ме нападат така като Вас,а да обяснят най-нормално кое е по-доброто.И тези по-стари колеги и те са давали не добре балансирани предложения,но са се научили и сега не ги дават.Не мисля,че тези две конфигурации,които дадох не са балансирани.

ПП 2: Не ме касае какъв език учиш ясно ли е! Толкова ли не можеш да се досетиш че трябва да сравниш кутията от никем и от сайта на CM за да разбереш че в никем не са заредени от моделите с прозорЧЕ!? Това не иска английски!!! Но ти точно си отговори на въпроса. Не съм тук да събирам мнения и да се правя на великия в този форум че да си редактирам профила за разлика от теб където пореден път доказваш че си такъв екземпляр и висиш по цял ден в този форум. Казах ти но пак ще ти го кажа. 

Защо изобщо пишеш излишни коментари които не са свързани с темата? Ако беше следял този форум от 10 годишен нямаше да пишеш таш*к мнения относно термалтейка в сравнение с онова което си предложил. Но нали от там си изпълвате егото в душата като номерират вашата конфигурация за "Най добър отговор" ли как беше и автора да купе твоето предложение и следва "Кой съм аз". Този филм ми е леко познат.

Не се интересувам от профили че да ги разглеждам подробно.Е браво навършил си 16.Форума не е направен с цел да си гледаме профилите и да се критикуваме по тема "Защо аз съм нямал снимка и информация в профила". Не сме във фейсбук. Тук е въпроса че лесно можеш да подведеш хората с неточни познания по хардуер и после автора ще спами във форума "що така що онака"/"така май щеше да е по добре". Не ми се разправя повече. Едно блокиране и дотам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да пишеш ще ти препоръчам малко да се информираш из сайта на производителя и в никем в описанието и тогава да пишеш!!! 

Ще има да чакаш да е по здраво особено този калпав модел на кингстон който си предложил. Колкото повече има някакъв запис върху ССД толкова по бързо се скапва. А и май ССД го превеждаш просто "буквално" като Солиден твърд диск .. Имаш още много да се ровиш из форуми и да четеш мнения а не да използваш готови за някой неща. защо? Ами защо съм писал по надолу.

Аз съм сигурен че грам нищо не разбираш от онзи пост на билдера и от хардуер(в една от темите си написал че Thermaltake Litepower 500W е по скапано от едно с неизвестни чарколяци вътре което е отскоро в магазина. А термалтейка и да е нисък клас поне се знае изработката и не е боклук както му викаш). Смешно ми е как те търпят по активните стари колеги в този форум с не добре балансираните ти конфигурации и прочие. Такива като вас трябва да сa в черен списък за некоректни потребители докато се информирате повечко. Ако някой се издъни от този форум и те послуша после ще има спам във форума от ядове...

Този пост не се отнася към автора.

Какво толкова ви кефи да си правите акаунти да си пускате теми после да сменяте акаунт и да си пишете вътре с този който събирате мнения и титли(чиста лапещина...). Но все пак като се има в предвид че си младеж на 15 години е към горната граница на нормата за такива неща. С времето дано проумееш някои неща.

От вчера съм на 16,лека корекцийка и ще ви помоля малко по-леко с "лапещината" тъй като си нямате никаква представа кой съм аз и как си го превеждам,можете просто да гадаете и да не ме обиждате,на кое казвате не добре балансирана конфигурация,на тази ?Или пък тази ?

Като гледам колко акаунти съм сменил тук просто...От 10 годишен съм гледал в този форум,но не съм се регистрирал,защото не съм го смятал за нужно,наближава закупуването ми на конфигурация и реших да се регистрирам,за да поискам някой съвет,но не простащината си вирее навсякъде,може би аз със своите 16 години се отнасям по-добре с хората тук от вас ? Изобщо не съм имал друг акаунт в този форум,единствено съм си харесал един коментар от телефона,мисля,защото не знаех какво е тикчето и после го видях от компа,че е харесано.Ако може да попитам какво образование имате,щом сте толкова грамотни или знаете кое как си превеждам,защото аз уча английски по 20 часа в седмицата,не знам за Вас.Като сте толкова "навътре" в нещата,защо не си пооправите профила малко? Нямате дори някоя снимка нито дата на раждане,нито пол.Или Вие сменяте акаунти и говорите от личен опит,може би ?

Колегите не са сметнали за нужно да ме нападат така като Вас,а да обяснят най-нормално кое е по-доброто.И тези по-стари колеги и те са давали не добре балансирани предложения,но са се научили и сега не ги дават.Не мисля,че тези две конфигурации,които дадох не са балансирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, на човека му трябва ВТОРА машина за офиса!

Трябва да взема компютър за работа - интернет, електронни таблици, офис пакет, счетоводни програми

На човека му трябва калкулатор! :) Защо да налива грешни пари за ненужна производителност?! Правилно се е насочил към машина втора ръка - търкаля я 3-4 години, ИЗХВЪРЛЯ Я и я заменя с друга втора ръка ТОГАВА. С около 400 лева покрива закупуване на компютър и монитор. И аз съм за Dell - Optiplex Стга с грандоманските ъпгрейди.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съхранението на данните е от изключителна важност. Обикновеният твърд диск по сигурен ли е от SSD??

Сегашният компютър е този

Дънна платка:

Тип централен процесор Intel Pentium 4 515, 2933 MHz (22 x 133)

Дънна платка Asus P5GDC-V Deluxe (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Чипсет на дънната платка Intel Grantsdale-G i915G

Системна памет 2039 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

DIMM1: A-Data DQVF1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

DIMM3: A-Data DQVF1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

копирано от някаква програма. С този компютър отварям един сравнително голям екселски файл. Копирам нещо от някъде и го пействам в него. През това време сменям прозореца, копирам следващото нещо ... но той още не е пейстнал първото в ексел?!? Адски бавен, може би му има нещо. След рестарт изписва, че уиндос се е възтановил от сериозна грешка или нещо подобно. Не знам дали е хардуерен проблем. Иначе имам два уиндоса с кутийките и фактурите, но никой никога не ми ги е потърсил за нищо. С ХР работи

Новият комп трябва да е поне няколко два пъти по-бърз от този иначе май няма смисъл.

С SSD-то тия операции ще се правят на мига така да се каже. Тук не ти трябва процесор, освен разбира се да е двуядрен, защото тия P4  не могат да отворят дори едно HD клипче онлайн без да насича картината.  Все пак е добре процесорът да е по-новичко поколение. G1840 е напълно достатъчен, а и скоро дори ги имаше за 50 лева. Сега са малко по-скъпички, но спрямо Пентиум пестиш едно 30-35 лева, а по-голяма бързина няма да усетиш. HDD  е по-сигурен за съхраняване на данни, още повече че на него няма да инсталираш операционната система и той на практика ще работи доста по-кратко време.Добре е и 2х4 GB RAM  да имаш, но и 4 GB  да са, не са болка за умиране. Аз дадох пример, как с 50 отворени прозореца Опера заема 3 GB  в RAM  паметта. Но ако няма да я изтезаваш по тоя начин, не ти трябват 2x4 GB RAM. Все пак е за предпочитане заради двуканалния режим. Аз в една тема дадох пример, как двуканална РАМ на 1100 MHz  се равнява на едноканална на 1700MHz. Така, че замисли се и за това - две плочки в двуканален режим. 2х2 DDR3  ще дойдат малко, а и в бъдеще ще е сложно надграждането, затова варианта е 1х4 GB  и в последствие като ти дойде музата, още 1х4GB. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех това, което ми препоръчахте горе долу i3 4150 4гб рам и 128 gb ssd

Невероятно бърза е, зарежда много бързо. Въпреки това според уиндос процесора в къщи i5 2500к е по-бърз ... направо невероятно, компютър купуван преди две години да е още на ниво. Преди нямаше такова нещо, но явно нещата са се променили. Въпреки това субективно i5 работи по-бавно. Той е с 2 HDD по 1ТБ и може би от там идва разликата. Ще взема единия да го сложа в офиса, а за него задължително ssd . Още не мога да повярвам, че съществува толкова бърз диск

Благодаря ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех това, което ми препоръчахте горе долу i3 4150 4гб рам и 128 gb ssd

Невероятно бърза е, зарежда много бързо. Въпреки това според уиндос процесора в къщи i5 2500к е по-бърз ... направо невероятно, компютър купуван преди две години да е още на ниво. Преди нямаше такова нещо, но явно нещата са се променили. Въпреки това субективно i5 работи по-бавно. Той е с 2 HDD по 1ТБ и може би от там идва разликата. Ще взема единия да го сложа в офиса, а за него задължително ssd . Още не мога да повярвам, че съществува толкова бърз диск

Благодаря ви

Добре си направил i3-ката е добър,здрав и мощен процесор,изобщо няма да срещне проблеми с твоите операции.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само оборудвайте "новия" компютър с един конвенционален диск - по-сигурни са, що се отнася до съхранение на данни. Поне за сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване