Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация бюджет 1300 лева

Препоръчан отговор

Съчиних това сложих този процесор,защото 4460 е 20 лева по-евтин и се губи смисъла от него...

Сложих това захранване,защото 550 ватовото е 120 лева и пак се губи смисъла от него...

Сложих тази кутия,защото няма n300,а аз ще ъпгрейдвам и може и дъно да сменям,тоест по-добре пълноразмерна...

Имам отстъпки в жар,тоест ще ми дойде компа без видеото на около 1050 лева и с втора ръка видео ще е към 1300.

Избрах това дъно,защото прочетох,че имало хубав звук и е качествено,има два слота,но повече не ми и трябват,защото ще ползвам компа само за игри,като ще снимам на тях и ще разцъквам нещо от сорта на : 

LoL,Minecraft (shaders),Far cry 4,Gta 5,Gta 4,AC4,AC Unity,Cod ( без изключение фен съм на играта),BF4,Grid 2,Grid Autosport

Като марки предпочитам : 

Gigabyte 

A-data 

Toshiba

Intel

Nvidia

AOC

Coolermaster

Fortron 

Марките не са условие,може да купя и нещо друго,просто тези предпочитам...

Видео карта съм избрал 280Х гаранционно подменена с нова за 250 лева,а в бъдеще ще си взема нещо от високия клас на Nvidia като 1070 ако излезе другата година по това време и ще сменя процесора,защото ще са 1150 сокет също,дали ще мога да клокна до 4.2-4.4 ако излязат 5670к или нещо от тоя сорт...

Забравих имам SSD A-data sp600 128G 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 106
  • Създадено
  • Последен отговор

Хайде да ни е честито.

Защо не заложиш на някой Ксеон,и без това ще вземаш достатъчно производителна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да ни е честито.

Защо не заложиш на някой Ксеон,и без това ще вземаш достатъчно производителна карта.

С ксеон става 100 лева по-скъпо иначе и аз си го мислех,но няма как да извъртя всичко...Обаче мога да мина и с 4 гигабайта рам първоначално и след това да си купя още 4,мисля го като вариант,някой колега нека да даде все пак предложение.

Нали си голЕм разбирач, за какво пускаш тема? 

Мхм,понеже някъде съм казал,пускам тема,за да видя и някоя друга идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствената разлика с i7 е вграденото видео и някоя и друга инструкция.

Кутията е чудесна.Захранването е ясно,че си искал да се запасиш.

Можеш и само 4 ГБ рам да сложиш отначало,то е ясно.

Правил ли си сметка колко ще излезе същата конфигурация в някой от масово препоръчваните тук магазини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 202.20 лв. с ДДС
Ето го същото от Никем,не излиза по-евтино.

http://prikachi.com/images.php?images/595/7765595N.jpg

Варианта с ксеон,излиза по-скъпо,може да стопим разликата като сложа тази клавиатура и използвам старата Hama Urage мишка...В момента ползвам същата майкрософт и съм доволен от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали може да се клокне малко с i5 4690k и b85 chipset или някакво дъно с добро аудио до 120 лева...

Също мисля и CS:GO да пробвам,но тя тръгва и на по-слаб компютър,така че не е проблем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може.

Значи да взема 4690k и b85 chipset и в бъдеще един охладител и да го клокна до 4.4 и би трябвало да достигна xeon 1230v3 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4590 е предостатъчен. Дефакто от това, което си избрал HDD и процесора си улучил. IPS е готина технология, но за игри не чак толкова. А и тези евтините на AOC :(.  За аудиото - вземи си за 50-на лева дискретна такава карта. Зарежи ги тези Ксеони. Ако искаш колкото се може по-голяма производителност взимаш I7. Според мен изчакай, посъбери малко повече пари. 2015г. ще има раздвижване на PC пазарa.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xeon / I7 са 8-нишкови та няма как да го стигнеш с повишаване на честотата. 

Знам,че са 8 нишкови,но нали казват,че било по-добре i5 4690k клокнат от xeon...Иначе стига толкова чакане максимум до Януари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също 1 съвет от мен. Понеже и аз не бях съгласен да си взема конфигурацията от жара, та обаче имах познат и 10% отстъпка и ми излезе по-евтино затова се принудих, но имай 1 на ум, че сайта им много подвеждаш, защото на моя процесор пишеше, че няма боксов, а дойде с такъв и ме подведоха. Както и с кутията, обаче при кутията те се набутаха. :) Също ако съм на твое място бих отложил за още малко да събереш за Xeon-a.... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ксеона го имаме като вариант вече,обаче с H81 chipset,иначе тази клавиатура си избрах.Сега е вариантите са : 

i5 4590+B85 HD3 Gigabyte+8G

i5+B85 Gigabyte HD3 (OC)+4G

Xeon 1231v3+Gigabyte B85M-D2V+4G 

Ясно последния вариант е най-добър,но струва ли си парите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре си се ориентирал. Включи и един Windows 10  за DX12  и ще си ОК с процесора. Очаква се тоя DX12  да прехвърля по-голяма част от натоварването към процесора, защото бързината на процесорите нараства по-бавно от бързината на видеокартите, а това означава и появяващ се дисбаланс отново, както бе навремето с Пентиумите и Атлоните. Разбира се, от години и АМД и NVIDIA  се мъчат да ни излъжат, че драйверите им и хардуера разтоварват процесора, само че единствената полза дето видях, бе хардуерното ускорение при стриймване и запис на видео. Поне така успяха да ни разтоварят от FRAPS,  макар че и това е малко лъжливо, понеже  FRAPS  записва с 15 пъти по-голям битрейт, а това иска и бърз хард или хардове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре си се ориентирал. Включи и един Windows 10  за DX12  и ще си ОК с процесора. Очаква се тоя DX12  да прехвърля по-голяма част от натоварването към процесора, защото бързината на процесорите нараства по-бавно от бързината на видеокартите, а това означава и появяващ се дисбаланс отново, както бе навремето с Пентиумите и Атлоните. Разбира се, от години и АМД и NVIDIA  се мъчат да ни излъжат, че драйверите им и хардуера разтоварват процесора, само че единствената полза дето видях, бе хардуерното ускорение при стриймване и запис на видео. Поне така успяха да ни разтоварят от FRAPS,  макар че и това е малко лъжливо, понеже  FRAPS  записва с 15 пъти по-голям битрейт, а това иска и бърз хард или хардове. 

Те nVidia трябва да действат срещу Mantle. За това се сетиха да направят drivers, които да разтоварят CPU-то. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DX12 няма ли да се поддържа от картите от рода на 280Х ?

Windows не мисля да купувам,но бих минал на 10,ако има ползва от това.Комбинацията HDD+SSD е много добра,в бъдеще ако не ми достига може да сложа още едно,но не вярвам да не ми достига...Програмите,които съм избрал са : OBS,Bandicam (ще я кракна и ще работи перфектно)Dxtory?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows не мисля да купувам,но бих минал на 10,ако има ползва от това.Комбинацията HDD+SSD е много добра,в бъдеще ако не ми достига може да сложа още едно,но не вярвам да не ми достига...Програмите,които съм избрал са : OBS,Bandicam (ще я кракна и ще работи перфектно)Dxtory?

Не ти е нужен DirectX. AMD картите поддържат Mantle API. 

Dxtory е доста добър за record-ване на по-тежки игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не споменaвай за нелегални Windows  и кракове, сакън, ще ни изгонят. Аз ти препоръчвам да отделиш парички и за Windows 10. DX12  се поддържа от всички нови карти (поне на хартия). Говорех за евентуалната GTX1070 ( както я наричаш), която може да поозори малко тоя процесор при FullHD,  ако играеш на такава резолюция. В смисъл, че картата ще е безсмислена за 1920х1080  при положение, че и без АА си се втурнал да играеш.  Много е кофти да я гледаш как на тая резолюция се товари наполовина и вентилаторите и даже не си правят труда да се завъртят. Ти пък си дал две минимални заплати за нея. 

Не ти е нужен DirectX. AMD картите поддържат Mantle API. 

Dxtory е доста добър за record-ване на по-тежки игри.

Само определени игри поддържат mantle - такива студия, които имат сключени договори. Far Cry 4  доколкото знам няма поддръжка на mantle, но Crysis 4  ще има, както и всичко на негова основа. Вместо това FC4  имат специални настройки на картината, които се казват "NVIDIA". Защо ли...

А DX12  на практика е конкурентът на mantle. Не само АМД копират, копират вече и други. DX12  няма д апредложи нищо повече като картина от DX11,  но за сметка на това ще разтовари процесора много. Така слаби процесори ще могат да работят с много бързи видеокарти. Ама да видим как ще е в действителност, че на хартия всичко хубаво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не споменaвай за нелегални Windows  и кракове, сакън, ще ни изгонят. Аз ти препоръчвам да отделиш парички и за Windows 10. DX12  се поддържа от всички нови карти (поне на хартия). Говорех за евентуалната GTX1070 ( както я наричаш), която може да поозори малко тоя процесор при FullHD,  ако играеш на такава резолюция. В смисъл, че картата ще е безсмислена за 1920х1080  при положение, че и без АА си се втурнал да играеш.  Много е кофти да я гледаш как на тая резолюция се товари наполовина и вентилаторите и даже не си правят труда да се завъртят. Ти пък си дал две минимални заплати за нея. 

Мда...Прав си.Явно няма да се наложи толкова мощна карта без да ъпгрейдна процесор,сигурно това ще е първото и ще взема някое 5-то поколение i7,i5k или някой аналогичен ксеон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те nVidia трябва да действат срещу Mantle. За това се сетиха да направят drivers, които да разтоварят CPU-то. 

Всъщност, излязоха по едно и също време. Правих тестове и се оказа, че наистина има някакъв прираст при GTX460 и той се състоеше главно в по-плавна картина при някои игри като DIRT Showdown. Само че тая игра е много зависима и от бързината на РАМ паметта, та и затова тоя Shader Cache  и действа положително. На практика това с драйверите се оказа неефективно.  Ще се надяваме вече на DX12.

Мда...Прав си.Явно няма да се наложи толкова мощна карта без да ъпгрейдна процесор,сигурно това ще е първото и ще взема някое 5-то поколение i7,i5k или някой аналогичен ксеон

Оф, не ме разбра. сега ще почнат едни...Не исках да пиша много, но явно се налага. Казах ти, че процесора е добре. Само сменяш Windows  след време, за да може да се възползваш от DX12,  който няма да се поддържа от Windows 7, ако мислиш с него да караш. И това само при положение, че вземеш GTX1070  както я наричаш. Според мен няма да е с това име. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, излязоха по едно и също време. Правих тестове и се оказа, че наистина има някакъв прираст при GTX460 и той се състоеше главно в по-плавна картина при някои игри като DIRT Showdown. Само че тая игра е много зависима и от бързината на РАМ паметта, та и затова тоя Shader Cache  и действа положително. На практика това с драйверите се оказа неефективно.  Ще се надяваме вече на DX12.

Оф, не ме разбра. сега ще почнат едни...Не исках да пиша много, но явно се налага. Казах ти, че процесора е добре. Само сменяш Windows  след време, за да може да се възползваш от DX12,  който няма да се поддържа от Windows 7, ако мислиш с него да караш. И това само при положение, че вземеш GTX1070  както я наричаш. Според мен няма да е с това име. 

Добре,говоря за карта от същия род,аз още от сега искам Win8,а не 7,не съм консервативен.  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване