Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за продуктите на Comodo - Internet Security, Antivirus и др.

Препоръчан отговор

New:

Chromodo Browser :

•   Replacement of Comodo Dragon with Chromodo browser

Да ползваха поне актуална версия на Chrome, а не 36.6...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 990
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

До колкото разбирам тази версия ,8.1.0.4426, е междинна,с малки корекции,преди пускането на новия антивирусен двигател

,което се очаква да е след около месец.

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам,при вас има забавяне при отваряне на програмата от трея?Получава се едно "lлагване" от няколко секунди,което е доста дразнещо.И има ли начин да се коригира това.........ОС win 7 x64 CIS e целия пакет Proactive конфигурацията........с комбинация MBAM...........

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, и при мен има някакво забавяне пр отваряне на gui - околo 2 или 3 секунди, но лаг (като забавяне на програмата или на машината като цяло) не забелязвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самата програма........при 5.12 след второто кликване се отваряше моментално...............явно не е само при мене това забавяне.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да - при първото отваряне след доста време, само тогава има забавяне, но на мен не ми е проблем...

Той и новия лаунчер на Авира се бави, пък след него трябва допълнително да отвориш  интерфейса на самата програма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това "бавене"отнесоха доста критики.Уверението е ,че в седващата версия с новия двигател нещата ще се коригират...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.............дано в следващата версия нещата се коригират

Дано ..че много работи им се насъбраха....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:mad: Аз ли бях виновен, що ли...? Прекарвам от известно време на Убунту-то си. Реших не знам кой ме накара да се върна за малко в Уиндоуса (Стартър 7) и да видя как се движи Комодо. Хубаво, ама я настроих - вероятно заради това - прас! Без нет - Restricted Connectivity и дотам. Пробвах деинстал - не иска. Гррррр..... пак ли?! Използвах деинсталващото тулче. Два рестарта, алабала, тцъ. Интернета ми счупен, Комодо уж го няма.

Макриум голяма работа, ей! И между другото не бях си възстановявал бекъп при две системи. Още повече, че бекъпа не съм сигурен, дали не го направих, когато имах само Стартъра на нетбука ми. Как да е всичко е ок. От малкото което видях :) явно са оправили доста неща в тази версия, и най-важното не се усеща отново на системата. Приемам грешката за моя, не на Комодо... но за деинстала беше гадна работа. Преди да го деинсталирам изключих хипса, даже и програмата. Между другото, програма за сигурност с бутон "Изход" винаги ми е изглеждала зловещо като идея...

За протокола - Уин 7 Стартър на нетбук Samsung N130 1гб рам, 1.60 гхз - леко като нож в масло...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, програма за сигурност с бутон "Изход" винаги ми е изглеждала зловещо като идея...

То при COMODO този бутон има и друг ефект. Дори да не е пусната опцията Block all unknown requests when the application is not running при мен като дам Exit и като килна всички процеси на програмата с Process Hacker и след това не мога да пусна, която и да е програма...дава ми, че нямам права. Не е заради UAC-a, по-скоро или е бъг или така е по дизайн. Ако стартирам услугата на програмата от services.msc се оправя и без рестарт и пак мога да си пускам програми...според мен е направена нарочно тази опция, но кой знае. Ако на някой му се тества и докладва, да го направи, че аз в момента нямам време. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се,че се майтапиш с бутона "Изход"...Изхода е за трея и притурката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се,че се майтапиш с бутона "Изход"...Изхода е за трея и притурката...

Няма шега, човек. Първото, което правя е да махна притурката. Говоря за десен бутон на трея в системната лента. Забравих да погледна в диспечера. Изчезна от трея...

То при COMODO този бутон има и друг ефект. Дори да не е пусната опцията Block all unknown requests when the application is not running при мен като дам Exit и като килна всички процеси на програмата с Process Hacker и след това не мога да пусна, която и да е програма...

Ах! Там ли е било заровено кучето? Това е едно първите неща, които настройвам и аз след инстал на Комодо...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма шега, човек. Първото, което правя е да махна притурката. Говоря за десен бутон на трея в системната лента. 

:) Ако съм разбрал правилно подтекста,в случая "Изход" не означава ,че си без защита .А дето се вика ,притурката е .."свободно избираема" :)

Част от процесите след "Изход" от трея:

7903101K.png

("изключена" се отнася за виртуализацията)

7903127d.png

7903098I.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бутона изход е точно за затваряне на приложението. Доколко си без защита не знам, защото остават доста процеси в Task Manager-a. А иначе самата притурка се маха с десен бутон на иконата в трея => widget => маха се отметката пред show. И аз я махам в началото още. Не ми трябва bloatware... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно подтекста,в случая "Изход" не означава ,че си без защита .А дето се вика ,притурката е .."свободно избираема"

Е, аз знам откъде се маха притурката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей не ме плашете,че скоро мисля да махам Комодо. :D 

Аз да питам след ъпдейта на Комодо видях една папка в C:\AVRoot или нещо подобно и я треснах веднага.

Това какво може да е било. Вътре имаше файл на Комодо май някакъв лог,но бързо бързо  затрих цялата папка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бутона изход е точно за затваряне на приложението. Доколко си без защита не знам, защото остават доста процеси в Task Manager-a. А иначе самата притурка се маха с десен бутон на иконата в трея => widget => маха се отметката пред show. И аз я махам в началото още. Не ми трябва bloatware... :)

За притурката-ок...Бутона определено е за затваряне ,обаче на ..чисто визуалната част на програмата,иначе би било много елементарно да се игнорира цялата защита само с един клик...Сега ме е яд че не помня къде беше разискван точно този въпрос...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е папката на sandbox-a. След резетване на пясъчника и нейното съдържание се изтрива.

За притурката-ок...Бутона определено е за затваряне ,обаче на ..чисто визуалната част на програмата,иначе би било много елементарно да се игнорира цялата защита само с един клик...Сега ме е яд че не помня къде беше разискван точно този въпрос...

Защо да е елементарно, след като се появява предупреждение и потребителя потвърждава действието? То и при avast е така. :)

Ако се сложи парола на конфигурацията при опит за натискане на изход ще иска паролката... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей не ме плашете,че скоро мисля да махам Комодо. :D

Аз да питам след ъпдейта на Комодо видях една папка в C:\AVRoot или нещо подобно и я треснах веднага.

Това какво може да е било. Вътре имаше файл на Комодо май някакъв лог,но бързо бързо  затрих цялата папка.

Сега прегледах,ама нямам такава папка..предполагам ,че е било информация за обновяването...

Това е папката на sandbox-a. След резетване на пясъчника и нейното съдържание се изтрива.

Защо да е елементарно, след като се появява предупреждение и потребителя потвърждава действието? То и при avast е така. :)

Ако се сложи парола на конфигурацията при опит за натискане на изход ще иска паролката... :)

Да де,ама тук нали става въпрос за спирането и на всички процеси,те нали са защитени...няма да мине само с едно потвърждение..така мисля... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега прегледах,ама нямам такава папка..предполагам ,че е било информация за обновяването...

Хм при мене нали стана някакъв гаф при инсталацията на ъпдейта. Дано е това,че нещо тръпки ме побиват. Нямам му вяра на Комодо като им знам старите номера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм при мене нали стана някакъв гаф при инсталацията на ъпдейта. Дано е това,че нещо тръпки ме побиват. Нямам му вяра на Комодо като им знам старите номера.

Ама и ти имаш един оптимизъм :) ...аз виж колко време карам със стената и хипса ,и какви глупости върша...Провери ли дали pdf файловете са добавени за сандъка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама и ти имаш един оптимизъм :) ...аз виж колко време карам със стената и хипса ,и какви глупости върша...Провери ли дали pdf файловете са добавени за сандъка?

Не видях подобни файлове. В правилата също не видях. Ама не ми пречи. По добре да не бях я обновявал. Гати каръка съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не видях подобни файлове. В правилата също не видях. Ама не ми пречи. По добре да не бях я обновявал. Гати каръка съм.

Провери в "Конфигурации", там при мен се запзиха и настройките преди обновяването...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...