Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Най-добрите коли на пазара за под 900лв?

S0uL

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя кола, която да карам на полигони с цел да науча основни неща преди кормуването, можете ли да ми предложите марка и модел подходящи за целта?

За сега съм се спрял на Ford Ka.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Ей тва ти трябва за полигон. После като се качиш на по-съвременен автомобил ще ти е по-лесно.

250px-1980_-_VAZ_2101.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На полигон може да караш със всякакъв автомобил. Не е нужно да купуваш някаква трошка за 900 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че поогледай обявите за продажби,какви коли се предлагат в този ценови диапазон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незаконно е да караш каквото и да е МПС без СУМПС. И подлежиш на санкция. Поне година 2 след като изкараш курса ще е "на трупчета".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незаконно е да караш каквото и да е МПС без СУМПС. И подлежиш на санкция. Поне година 2 след като изкараш курса ще е "на трупчета".

Според теб на полигоните и в селата проверяват ли за СУМПС? Изобщо, ако има кой да проверя, не че нещо, но повечето "шофьори" на моята възраст са по-добри водачи от тези с книжки, нищо лично, нито се опитвам да изглеждам като гъзар или правеж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е въпросът дали проверяват, а че е противозаконно и подлежиш на санкция. Както и евентуалния собственик, който ти е предоставил за управление автомобил, след като си неправоспособен.

А колкото до учебен автомобил - регламентирани са изисквания за обучаващия, както и технически, а вероятно и лицензи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прав сте, но се отклонохме от темата. Все пак продължавам да твърдя, че и дори да нямаш документ това не те прави по-лош шофьор от другите. Давам ти пример - познавам много талантливи уеб дизайнери без завършвн курс, но много по-добри и талантливи от тези със сертификат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата:

..., че и дори да нямаш документ това не те прави по-лош шофьор от другите.

Това, че нямаш СУМПС най-вероятно означава и, че не си запознат с Закона за движение по пътищата. Приятели и познати може и да са ти казвали, че в еди каква си ситуация се прави еди какво си, но дори и в село може да се случи да отнемеш предимство на някого и да стане белята. После - нямаш СУМПС, колата няма застраховка, в най-лошият случай - пострадал или убит. и става една.

В момента карам курсове. Остават ми още 2 часа курмуване. Повярвай ми, независимо колко добър шофьор си, докато не седнеш до инструктор и не навъртиш поне 20-тина часа градско по-добре не казвай, че си добър шофьор.

Давам ти пример - познавам много талантливи уеб дизайнери без завършвн курс, но много по-добри и талантливи от тези със сертификат.

Сайт с калпав дизайн няма да те убие(освен от смях), ама калпав шофьор...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента карам курсове. Остават ми още 2 часа курмуване. Повярвай ми, независимо колко добър шофьор си, докато не седнеш до инструктор и не навъртиш поне 20-тина часа градско по-добре не казвай, че си добър шофьор.

https://www.google.bg/#q=%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

С 20 часа градско, не се става добър шофьор, не подвеждайте хората!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/#q=%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

С 20 часа градско, не се става добър шофьор, не подвеждайте хората!

Не се опитвам да го подведа. По-добре с тях отколкото без тях. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ford Fiesta MK3, VW Golf2, някой Opel Astra или стар Seat. Не ти препоръчвам да караш без книжка. Иначе за да си купиш кола не ти трябва книжка. Карах допреди 7 месеца Fiesta MK3 и бях доволен. Няма почти нищо, което да те изненада със счупване, няма и никакви екстри обаче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си купя кола, която да карам на полигони с цел да науча основни неща преди кормуването, можете ли да ми предложите марка и модел подходящи за целта?

За сега съм се спрял на Ford Ka.

Здравей, аз постъпих точно като теб, купих си кола известно време с приятели ходих да карам на полигон и на един стар път които много рядко се използва.

Учих се да тръгвам по наклон напред и назад, да паркирам и т.н.

Минах над 400км с моята кола, като придобих увереност се записах на курс естествено и макар инструктора да ми е приятел честно казано на нищо не ме научи. 

Кормуването беше качвам се минавам пет светофара и времето изтекло и айде следващия.То и изпита така мина.

Два пъти са ме спирали катаджии те си го знаят полигона и редовно вардят там, и двата пъти се разминах само с предупреждение. Колата си беше на мое име, законна с платени данъци и всичко необходимо.  Без да се заяждам обяснявам че след няколко дена имам изпит но не мога да карам и затова съм рискувал да отида на полигона за да се науча поне елементарни неща преди да изляза на пътя и двата пъти попадах на разбрани полицаи и като видят че до мен има шофьор със солиден стаж минавах метър.

Според мен законово трябва да се реши този въпрос и да се даде право с временно разрешително и разбира се придружен от шофьор със стаж да се шофира по ненатоварени пътища или поне на полигон.

Колата беше  Фиат май Уно вече не помня какъв точно, за 800лв я купих карах я около половин година и пак за 800лв я продадох.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, аз постъпих точно като теб, купих си кола известно време с приятели ходих да карам на полигон и на един стар път които много рядко се използва.

Учих се да тръгвам по наклон напред и назад, да паркирам и т.н.

Минах над 400км с моята кола, като придобих увереност се записах на курс естествено и макар инструктора да ми е приятел честно казано на нищо не ме научи. 

Кормуването беше качвам се минавам пет светофара и времето изтекло и айде следващия.То и изпита така мина.

Два пъти са ме спирали катаджии те си го знаят полигона и редовно вардят там, и двата пъти се разминах само с предупреждение. Колата си беше на мое име, законна с платени данъци и всичко необходимо.  Без да се заяждам обяснявам че след няколко дена имам изпит но не мога да карам и затова съм рискувал да отида на полигона за да се науча поне елементарни неща преди да изляза на пътя и двата пъти попадах на разбрани полицаи и като видят че до мен има шофьор със солиден стаж минавах метър.

Според мен законово трябва да се реши този въпрос и да се даде право с временно разрешително и разбира се придружен от шофьор със стаж да се шофира по ненатоварени пътища или поне на полигон.

Колата беше  Фиат май Уно вече не помня какъв точно, за 800лв я купих карах я около половин година и пак за 800лв я продадох.

Разбира се аз няма да ходя сам, а с баща ми, който има 20+ години стаж или с майка ми, която макар и за жена признавам е най-добрата, която познавам. Тя има 10+ години стаж.. Това ми го предложиха родителите и ми казаха,че мога да я купя и после продам също като теб, за мен решението все пак не е лесно.. пари са, но имам желание да съм подготвен, а не да ме скъсат и да си хвърля парите на вятъра, защото никой не се качва на кола и я подкарва още на първото кормуване. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се аз няма да ходя сам, а с баща ми, който има 20+ години стаж или с майка ми, която макар и за жена признавам е най-добрата, която познавам. Тя има 10+ години стаж.. Това ми го предложиха родителите и ми казаха,че мога да я купя и после продам също като теб, за мен решението все пак не е лесно.. пари са, но имам желание да съм подготвен, а не да ме скъсат и да си хвърля парите на вятъра, защото никой не се качва на кола и я подкарва още на първото кормуване. :)

Ами ходи с колата на баща ти или майка ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че мой познат е на курсове при същия инструктор, при който съм и и аз. По негови думи(на моя познат) кара кола от 8-ми клас. Редовно си "жние" из Сандански без книжка, като знае всички улици и се пази от полицаи. Това, с което завърши целия му разказ за това колко километра градско е навъртял без книжка беше - "Обаче, от инструктора научих много".

Според мен има един съществен проблем за издаване на такова временно разрешително - в кола на инструктор има педали и за инструктора. В "обикновена" кола такива педали няма. С други думи, независимо кой се дози до теб той с нищо не може да повлияе върху управлението на автомобила.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S0ul , недей се притеснява от нищо. Аз също като теб, преди да изкарам книжката карах на баща ми колата на полигон-а, а след това се прибирах без никакви проблеми, минавах през полицейски пост, но нищо нестана "слава на бога" , просто внимавай къде и как караш. Сега може ме нападнат някой хора, но щом за управляващите ни няма спазват законите, няма как да очакват ние ги спазваме. Както казах внимавай, че да не те гледаме по новините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета темата и се изпълвам с противоречиви чувства.

Да се купи кола с цел първоначално обучение по кормуване на автомобил и евентуално последстващо управление в първите няколко месеца след придобиване на СУМПС ми се струва неправилно, дори и съвета да е даден от родителите.

Много хора помагат за допълнителното усъвършенстване и придобиване опит и увереност чрез допълнително кормуване и изпълнение на маневри - потегляне, паркиране, управление на заден ход, потегляне на баир с използване на ръчна спирачка. Обикновено тези хора са някой от родителите (със семейния автомобил) или някой приятел.

Пълна глупост е шофирането до полигона по "ненатоварени пътища" в присъствието на опитен шофьор. Опитния шофьор управлява до и от полигона, а бъдещия водач - само на полигона.

Препоръчвам на автора да поговори с родителите си и да изяснят въпроса - след получаването на СУМПС ще се ползва ли семейния автомобил/и от сина. Ако отговора на първо време е отрицателен - според мен е удачно (ако е възможно) с помощ и от родителите да се купи автомобил в порядъка на поне 2000лв. с малка кубатура и да се полза от бъдещия водач в първите 2-3 години.

Аз лично накарах сина ми да изкара курса още на 17г. Седмица преди началото на курса ходихме на полигона 2-3 пъти. След като изкара книжка му купих едно Деу Ланос с метанова уредба за 2500лв. (тогава толкова вървяха). Кара си го ежедневно  но аз плащам разходите по него (щото сина е студент).

Преди около 6 месеца му предложих да пусне една обява - да продаде колата и да му потърсим нещо по-така, но той каза, че тази му вършела идеална работа и и бил свикнал и си я кара и досега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S0ul , недей се притеснява от нищо. Аз също като теб, преди да изкарам книжката карах на баща ми колата на полигон-а, а след това се прибирах без никакви проблеми, минавах през полицейски пост, но нищо нестана "слава на бога" , просто внимавай къде и как караш. Сега може ме нападнат някой хора, но щом за управляващите ни няма спазват законите, няма как да очакват ние ги спазваме. Както казах внимавай, че да не те гледаме по новините.

Добре, че не всички мислят като теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние, дето сме си карали курсовете, без преди това да сме карали разни бракми без книжка, кво... Аре стига глупости. Незаконно, опасно и безотговорно е да се кара без книжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кара си го ежедневно  но аз плащам разходите по него (щото сина е студент).

Това, че синът ти е студент, не значи че не може да си плаща сам семестрите, издръжката, да си купи колата и да си я поддържа сам. Като съм правил аз.

---

Авторът си решава и пита за кола, не за лекция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че не всички мислят като теб.

Споделям какво правех аз, да съм отрепал некой? - Не!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм карал без книжка семейния авотомобил я на някоя поляна, я на някое село и когато карах курсовете също. Дори и в града баща ми ме е пускал да карам, рабира се, че той е до мене. За мене няма лошо в това, но проблема е друг. През цялото време на управлението из града не се усеща удоволствие от управление на МПС, а седиш на тръни да не би случйно да те спрат полицай и т.н. Видях, че имаше пост в който се казваше, че за 20 часа градско ставаш шофьор. Моля?!?! 1 седмица откакто имах 18 бях вече с книжка, сега съм на 21 и имам ~40 000 км навъртяни с 2-3 буса и със семейната кола и пак не смея да кажа че съм добър шофьор.

Нека автора се замисли наистина МПС само, за да се учи или след това да управлява. Няма нищо лошо да караш внимателно, предпазливо и бавно. Очите 200-300м напред за бели астри, пък и за цивилните, че взеха да слагат камери в цивилните! За толкова пари бих си взел нещо такова, че дори и ще останат, пък и поддръжката е супер евтина, приличен разход. Е, да, няма екстри, но колкото по-малко електроника, толкова по-малко проблеми! И НЕ на уличните гонки и правене големия мъж по улицата. За такива показни действия има писти, ралита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати грозното Daewoo, по-добре Fiesta MK3 с верига. То 800кубика вече си е мотопед. Да не говорим колко много оръфано е в обявата и колко малко е пространството в купето.

Пък ако иска, може да си купи и GolfGTI.

https://www.youtube.com/watch?v=1N3K944bWDA

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване