Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

Днешния компютърен пазар е много сложен и ако търсиш относително бързи пари, то трябва да си съгласен да свалиш цените на 50%. Иначе чакаш и след време пак стигаш до същата цена. Казвам ти го от личен

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

Публикувани изображения

Който има пари в излишък да ги дава. Те може и за двеста лева да ги дават, аз не бих си купил. В България стоките са на такава цена, на каквато търговеца реши, а не на реалната.  ;)

М дааа понеже в тая държава всички търговци са п******, да вземат да се допитват до капацитет като тебе ли кво ли?

Да те питам ти като продаваш старо РС даваш ли гаранция като измамните търгаши и ако нещо се случи в гаранционния срок кво правим? Да отбележа само че тия РСта идват със стикер за Win и срещу 70лв можеш да имаш и лицензирана ОС(ако ти се налага) а иначе само тя ще ти излезе 250+лв. Хубаво е човек когато ръси капацитетни мнения и да мисли и е желателно да го прави с главата си а не с други части на тялото. Иначе когато продават всички искат да вземат колкото се може повече.

Колко мога да взема на видео карта gainward HD4870 512mgb - 256 bit Gddr 5?

В продавалника такива се продават от 80лв нагоре но това е прекалено висока цена за такова видео и според мене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М дааа понеже в тая държава всички търговци са п******, да вземат да се допитват до капацитет като тебе ли кво ли?

Да те питам ти като продаваш старо РС даваш ли гаранция като измамните търгаши и ако нещо се случи в гаранционния срок кво правим? Да отбележа само че тия РСта идват със стикер за Win и срещу 70лв можеш да имаш и лицензирана ОС(ако ти се налага) а иначе само тя ще ти излезе 250+лв. Хубаво е човек когато ръси капацитетни мнения и да мисли и е желателно да го прави с главата си а не с други части на тялото. Иначе когато продават всички искат да вземат колкото се може повече.

По полека с езика първо и не обиждай. Имам мнение и съм го изразил. Какви са търговците в тази държава ми е ясно от опит, а изключения може и да има. Пак  казвам, че такъв компютър не бих си взел. Тъпите ти заяждания, защото си засегнат изобщо не ме вълнуват, пробутвай ги на друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По полека с езика първо и не обиждай. Имам мнение и съм го изразил. Какви са търговците в тази държава ми е ясно от опит, а изключения може и да има. Пак  казвам, че такъв компютър не бих си взел. Тъпите ти заяждания, защото си засегнат изобщо не ме вълнуват, пробутвай ги на друг.

И къде видя да съм те обидил ??? Докато ти определено го правиш. Повярвай ми ако исках да те обидя щеше да разбереш.

И не не се чувствам засегнат от тебе по никакъв начин просто ме дразнят такива елементарни изказвания като твоето и поставянето на всички под един знаменател, а и съм ти показал защо изказването ти е неоснователно. А и това ти за какво колко би дал ми се струва, че абсолютно никой не го вълнува.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ми кажете къде мога да го пусна за продажба някъде обява и колко пари мога да му взема.

Дънна платка: ASRock ALiveNF6G-VSTA  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 HDMR, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Системна памет: 2GB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видеокарта: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430  (512 MB) (споделена памет)

процесор: AMD Sempron, 1,81Ghz (9 x 200) 3200+

твърд диск: Hitachi HDS721616PLA (149 GB)

CD/DVD записвачка: Optiarc DVD RW AD-7170A (Направен тест, при който показва 92% работа т.е е  в перфектно състояние)

Ще го предложа с чисто преинсталирана операционна система: Windows XP или Windows 7

Колко мога да взема на видео карта gainward HD4870 512mgb - 256 bit Gddr 5?

Ако става въпрос за тази: Спокойно ще й вземеш едо 110лв :)

Редактирано от Rock4eto0o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и това ти за какво колко би дал ми се струва, че абсолютно никой не го вълнува.

А в предния ти пост .. "Тия карти в продавалника тръгват от 80 нагоре, ама мисля, че това е прекалено висока цена за такова видео според мене." Та защо някой да го интересува твоето мнение? Айде стига си мерихте пишките, нещо съдържателно ако имате да казвате, казвайте, а спора можете и на лични съобщения да си го водите. На мен не ми е приятно да ви чета надъхания 'тон'.

А тая карта струва около 80-90 лв. Това, че ги продават за повече, не значи, че ги купуват за повече. Тва са парите, които могат да ѝ се вземат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в предния ти пост .. "Тия карти в продавалника тръгват от 80 нагоре, ама мисля, че това е прекалено висока цена за такова видео според мене." Та защо някой да го интересува твоето мнение? Айде стига си мерихте пишките, нещо съдържателно ако имате да казвате, казвайте, а спора можете и на лични съобщения да си го водите. На мен не ми е приятно да ви чета надъхания 'тон'.

А тая карта струва около 80-90 лв. Това, че ги продават за повече, не значи, че ги купуват за повече. Тва са парите, които могат да ѝ се вземат.

А какво всъщност искаш да кажеш и какъв е смисъла на поста освен заяждане. Вдигаш пост в който спора явно е приключен и пропускаш да отговориш на човека питащ след това.

Цитираната фраза когато съм дал отговор за цена и дали е разумна е било в отговор на пост съдържащ съответния въпрос, докато колегата заявява дали би си купил нещо без никой да го пита. А относно пишките има една поговорка "Когато двама си ги мерят, не си бутай задника там".

Като гледам твоето становище относно видеото се припокрива с моето и ако моето мнение не е помага на никой защо твоето да е по-различно?

Да ми кажете къде мога да го пусна за продажба някъде обява и колко пари мога да му взема.

Дънна платка: ASRock ALiveNF6G-VSTA  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 HDMR, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Системна памет: 2GB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видеокарта: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430  (512 MB) (споделена памет)

процесор: AMD Sempron, 1,81Ghz (9 x 200) 3200+

твърд диск: Hitachi HDS721616PLA (149 GB)

CD/DVD записвачка: Optiarc DVD RW AD-7170A (Направен тест, при който показва 92% работа т.е е  в перфектно състояние)

Ще го предложа с чисто преинсталирана операционна система: Windows XP или Windows 7

Някъде около стотина лева. Наличието на операционна система не променя цената. Ако клиента има нужда от инсталиране на такава тогава можеш да му поискаш някаква сума за да му я инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се присъединя ..цялата щайга работеща ето и конфигурацията 

Intel Pentium 4, 2600 MHz (13 x 200)HT(Hyper Threading) който работи и в момента :) 

2 платки рам по 512мб PC3200 DDR SDRAM 

дъното ми е  Gigabyte GA-8S655FX(-L)

видео :Ati Radeon 9600 pro 256mb слот Agp X8

със 2 харда съм единия е 160гб Hitachi а другия е 40гб Exelstore 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За gainward gt 440 към края на годината колко бих взел? Няма гаранция. Предполагам ~60лв. , но да чуя и от друг все пак. П.П Добре де, може и за момента... малко поне не сте ли пророци ?! Не ? Да му се не знае :(

Редактирано от wazapeh (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко питане за ретро конфигурация и цена :) та:

Дъни: Gigabyte ga-7n400 

процесор : Athlon xp 2200+ на 1.8GHZ

Hard Disk : 40 gb

Video Card : Geforce mx 440 , 128 MB

RAM 2*256

Та  дори има и един стар 15" CRT  монитор Hansol 730 ed

и принтер Canon pixma ip1800

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С монитора и принтера - към 75-80 лв.

Към 140-150лв можеш да и търсиш.

Бабини трънкини. Може толкова да струва, ама никой повече от 100 лв няма да даде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С монитора и принтера - към 75-80 лв.

Бабини трънкини. Може толкова да струва, ама никой повече от 100 лв няма да даде.

А защо не, около 15лв е процесорът, 20лв дъно, 20-25 за двете памети, 30-35лв видеокартата, а тя за този слот никак не е зле, 160гб харда е 25-30лв, 40гб 10-15лв, има кутия и захранване 10лв да са.Ако всички части работят, да си им търси парите!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко мога да взема за моят компютър?(Мисля, че не съм дал достатъчна информация, но не разбирам от такива неща, та ако трябва да добавя нещо кажете)
Processor: Genuine Intel® CPU            2140  @ 1.60GHz (2 CPUs), ~1.6GHz Memory: 2048MB RAM Card name: ATI Radeon HD 4600 Series

Display Memory: 1274 MB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за моят компютър?(Мисля, че не съм дал достатъчна информация, но не разбирам от такива неща, та ако трябва да добавя нещо кажете) Processor: Genuine Intel® CPU            2140  @ 1.60GHz (2 CPUs), ~1.6GHz Memory: 2048MB RAM Card name: ATI Radeon HD 4600 Series Display Memory: 1274 MB

Определено никаква информация не е дадена... Като казваш "компютър" се разбира ВСИЧКО За това: - записвачка - дъно - памет - хард диск - захранване - кутия Въобще всичко, което има трябва да се каже с марка и модел... Защто от това се разбира, че си с процесор Intel, имаш 2 GB RAM, но не се знае колко плочки или на какво дъно е сложено, ното какви са... Абе. Информация си трябва!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко мога да продам следната конфигурация:

Процесор:DualCore Intel Pentium 3,20GHz  CPU E5800

Дънна платка:ASRock G31M-GS

Рам памет:2ГБ Kingston DDR2-800

Видо карта: Nvidia GeForce 9800 Gt

Оптично устройство:LG-DVD 2 броя

Хард диск:Seagate-1TB 7200rpm, SATA II

Дъното е с остатък 1г гаранция.

Процесора с остатък 2г гаранция

Рам паметта с 2г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко мога да продам следната конфигурация:

Процесор:DualCore Intel Pentium 3,20GHz  CPU E5800

Дънна платка:ASRock G31M-GS

Рам памет:2ГБ Kingston DDR2-800

Видо карта: Nvidia GeForce 9800 Gt

Оптично устройство:LG-DVD 2 броя

Хард диск:Seagate-1TB 7200rpm, SATA II

Дъното е с остатък 1г гаранция.

Процесора с остатък 2г гаранция

Рам паметта с 2г.

Към 240-250 лв спокойно може да и търсиш, а ако имаше и захранване с кутия към 280-290 че дори 300.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към 240-250 лв спокойно може да и търсиш, а ако имаше и захранване с кутия към 280-290 че дори 300.

Е захранване switching power supply iso-450pp 4s 350W и кутия си има забравих да ги включа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е захранване switching power supply iso-450pp 4s 350W и кутия си има забравих да ги включа!

Мхм захранване китайче. Тц няма да вземеш кой знае колко, ама към 260-70 може да се спазариш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм захранване китайче. Тц няма да вземеш кой знае колко, ама към 260-70 може да се спазариш.

Мерси за отговора,з на мен ми го дадоха за добро захранване това към 50лв май беше  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора,з на мен ми го дадоха за добро захранване това към 50лв май беше  :)

За нищо !

Щом е за 50 лв, смятай колко е "добро". :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за Pentium e5200 2.5GHz

Asus EAH6450 ЧИСТАК НОВА НА 2 СЕДМИЦИ

Gigabyte GA-G31M

2GB DDR2 RAM

PSION захранване 400W

Редактирано от Nasko_to0 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
    • от nosorogabg
      Добър ден, мисля да сменям рамта и попитах тук-там и навсякъде различни отговори. Сега съм със 8gb ram, не знам колко mHz. Дъното ми не поддържа повече от 2133mhz. ММисля да ъогрейдвам на 16 рам но нямам пари за ново дъно и 16ram. Казаха ми че ако сложа например 3200mHz Ram на това дъно ще ми blue screen-ва и ще ми крашва компа, а друг ми каза че рамта ще се лимитира едва ли не на 2133mHz. Та въпросът ми е мога ли да сложа 3200 mhz рам на дъно с макд 2133mhz?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Grigor Georgiev
      Здравейте, скоро си взех  нокиа 6+(х6).
      Чудесен, бърз, ~компактен, евтин.... а бе готин.
      Рових в системните настройки, но никъде не казват нищо за РАМта и ИНТЕРфейса ?!
      Търговецът твърди, че е 6 GB... Ама ми се ще да го видя в у/вото. 
      Някой, някакви идеи?
      Благодаря предварително

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване