Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Хард имаш ли? Без харда около 550-600лв. според мен.

Харда смятам да си го запазя и да го използвам с лаптопа, чрез някаква кутия за твърд диск.

А някаква идея, колко струва само това дъно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

Днешния компютърен пазар е много сложен и ако търсиш относително бързи пари, то трябва да си съгласен да свалиш цените на 50%. Иначе чакаш и след време пак стигаш до същата цена. Казвам ти го от личен

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

Публикувани изображения

Харда смятам да си го запазя и да го използвам с лаптопа, чрез някаква кутия за твърд диск.

А някаква идея, колко струва само това дъно?

Като ново сигурно е струвало 150-200лв., но сега втора употреба макс. 70-80лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един колега ми подхвърли идеята да му продам лаптопа си (а аз да си взема настолна машина). Според вас, колко да му искам?

Asus X52JE-EX167

Само че е с 2х2 GB RAM. На две години и 5 месеца е. Пролетта гаранционно в сервиза на Мост му бяха сменени дъно и харддиск. В момента няма технически или козметични дефекти, ползван е основно като настолна машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един колега ми подхвърли идеята да му продам лаптопа си (а аз да си взема настолна машина). Според вас, колко да му искам?

Asus X52JE-EX167

Само че е с 2х2 GB RAM. На две години и 5 месеца е. Пролетта гаранционно в сервиза на Мост му бяха сменени дъно и харддиск. В момента няма технически или козметични дефекти, ползван е основно като настолна машина.

450-500лв като едно предположение, но разгледай пазара (примерно сайтове като продавалник). При всички случаи повече едва ли ще вземеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

450-500лв като едно предположение, но разгледай пазара (примерно сайтове като продавалник). При всички случаи повече едва ли ще вземеш.

Благодаря за отговора, и на 400 ще съм доволен :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, и на 400 ще съм доволен :)

Това е мнение на прима виста, наскоро гледах за моя и попаднах на няколко оферти, малко по-слаби от моя за 400лв, а моя е идентичен на 80-90 процента с вашия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за частите на подписа ми? За всяка едно поотделно цените?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за AMD FX-6350,пълна окомплектовка и 33 месеца остатъчна гаранция!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, че питането ми няма да бъде свързано със компютър/конфигурация, но искам да ви питам за колко мога да продам ей-тоз усилвател :
Sharp SA-116H(BR) ?
 Публикувано изображение

Таа...Малко описание :
Мощност - 2x25 W    4-16 ома може да храни колони, като между 4 и 8 ома няма разлика в мощността, а само в качеството - на 4 ома е по-ниско, на 8 ома е по-високо естествено. Работи със интеграла STK 4141II
-Тонкоректор за високи/ниски и баланс м/у каналите -      по 10 децибела сваляне или вдигане на ниските и до 10 децибела + или - на високите, както и баланс м/у двете колони ! 
- FM Stereo/Mono, MW, LW радиотунер, поддържащ всички диапазони честоти, само трябва да му се закачи антена отзад.
- входове за :
Tape - петица DIN Куплунг
Aux - чинчове за ляв и десен канал / бял и червен
Phono - има грамофонен предусилвател и може да се свърже с грамофон без да се налага използването на отделен предусилвател. Букса : чинчове

включително и Loudness компенсация на честотите при различни усилвания.

ето снимка отзад :

Публикувано изображение

но има един огроооооооооооомен проблем !

Публикувано изображение

на изхода за лявата тонколона е изкъртено и то много яко. Това стана понеже ползвах некачествени буксички за 1левче и една се счупи желязото още от основата и остана вътре ! След което разбрахме, че няма как да сменим пластмасовата "кутия" по платката и трябваше да направим по-голяма дупка за да можем за го извадим, нямаше как. В крайна сметка го извадихме и изкъртената букса на усилвателя пак прави контакт - железата, допиращи се до тия на буксата си правят контакт и си свири. Но е нестабилно, ако я размърдаш повече може да прекъсне.

Малко снимки отвътре :

Публикувано изображение

горната платка явно е предусилвателя и тунера (превключването на честотите - жълтите бутони и станциите - белите бутони) трансформатора е вляво

на долната платка са елементите на усилвателя, греца, филтровите кондензатори на захранването и т.н. - Публикувано изображение

Публикувано изображение

от предната страна се намира тонкоректорът  и превключването на входовете

Публикувано изображение

а това е трафа, мисля, че е достатъчен за тази мощност, въпреки, че не е много голям !

Е, мисля, че дадох достатъчно инфо за ампа, какво мислете ? За колко мога да продам тази антика ? Като включим и проблема със буксата за тонколоните ! Изобщо ще може ли да се продаде за някой лев или да го изхвърлям ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Нов компютър на 3 месеца за игри:

Дънна платка:ASRock Z77 Pro3  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Процесор:QuadCore Intel Core i5-3470, 3400 MHz (34 x 100)

RAM памет: Dual Channel Kingston 8GB (2 х 4096MB ) , DDR3, 2400MHz

Кутия: Cooler Master CM 690 II

Захранване: Cooler Master Silent Pro M2, 520W

Видеокарта: Gigabyte Windforce rev 2.0  GTX 760  (2 GB)

HDD: няма. Ползвам го със стар хард диск, който работи без проблем с инсталиран  Windows и други програми. Него го давам безплатно, но ще трябва друг за в бъдеще. 

CD/DVD: няма

Освен колко мога да взема и колко време ще ми трябва приблизително ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, че питането ми няма да бъде свързано със компютър/конфигурация, но искам да ви питам за колко мога да продам ей-тоз усилвател :

Sharp SA-116H(BR) ?

Публикувано изображение

Таа...Малко описание :

Мощност - 2x25 W    4-16 ома може да храни колони, като между 4 и 8 ома няма разлика в мощността, а само в качеството - на 4 ома е по-ниско, на 8 ома е по-високо естествено. Работи със интеграла STK 4141II

-Тонкоректор за високи/ниски и баланс м/у каналите -      по 10 децибела сваляне или вдигане на ниските и до 10 децибела + или - на високите, както и баланс м/у двете колони ! 

- FM Stereo/Mono, MW, LW радиотунер, поддържащ всички диапазони честоти, само трябва да му се закачи антена отзад.

- входове за :

Tape - петица DIN Куплунг

Aux - чинчове за ляв и десен канал / бял и червен

Phono - има грамофонен предусилвател и може да се свърже с грамофон без да се налага използването на отделен предусилвател. Букса : чинчове

включително и Loudness компенсация на честотите при различни усилвания.

ето снимка отзад :

Публикувано изображение

но има един огроооооооооооомен проблем !

Публикувано изображение

на изхода за лявата тонколона е изкъртено и то много яко. Това стана понеже ползвах некачествени буксички за 1левче и една се счупи желязото още от основата и остана вътре ! След което разбрахме, че няма как да сменим пластмасовата "кутия" по платката и трябваше да направим по-голяма дупка за да можем за го извадим, нямаше как. В крайна сметка го извадихме и изкъртената букса на усилвателя пак прави контакт - железата, допиращи се до тия на буксата си правят контакт и си свири. Но е нестабилно, ако я размърдаш повече може да прекъсне.

Малко снимки отвътре :

Публикувано изображение

горната платка явно е предусилвателя и тунера (превключването на честотите - жълтите бутони и станциите - белите бутони) трансформатора е вляво

на долната платка са елементите на усилвателя, греца, филтровите кондензатори на захранването и т.н. - Публикувано изображение

Публикувано изображение

от предната страна се намира тонкоректорът  и превключването на входовете

Публикувано изображение

а това е трафа, мисля, че е достатъчен за тази мощност, въпреки, че не е много голям !

Е, мисля, че дадох достатъчно инфо за ампа, какво мислете ? За колко мога да продам тази антика ? Като включим и проблема със буксата за тонколоните ! Изобщо ще може ли да се продаде за някой лев или да го изхвърлям ?

Наско!

Усилвателят е изключително стар и ако ти дадат 20 лева, го давай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Средно и около 1 150 лева, максимум 1 200 лева, според цените днес. Разбира се, зависи от това дали има козметични наранявания по корпуса на кутията и така нататък. Чисто нова излиза около 1 448 лева.

Това честно казано не го разбрах. Поздрави! 

Имах предвид, че реално едва ли много хора търсят компютър с такива параметри (втора употреба, макар че на моя нищо му няма и си е почти нов) и предполагам ще ми трябва повече време, иначе го бях псунал под 1000 лв.

Редактирано от zlatslav (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Искам да попитам за колко мога да продам компютъра ми според вас.

Характеристики:CPU-AMD Athlon II X4 630 2.8GHz - RAM-3,00GB Dual-Channel DDR2 @ 400MHz; Motherboard-FOXCONN A6VMX (Socket 940); Graphics- ATI AMD Radeon HD 5450-512MB (Sapphire/PCPartner) ;Hard-465GB Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device (SATA); Optical Drives- LG-HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device;Audio-AMD High Definition Audio Device;

Извинявам се, ако темата не е на правилното място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се отбележа тук с едно старо компютърче и няколко въпроса за него. Първо да кажа че вероятно ще го продавам на части(защото най-вероятно за някои неща няма да има пазар вече) та искам да помоля за приблизитени цени на всяка от частите :)

Динна платка   Gigabyte GA-MA790X-UD3P

RAM -  A-Data EXTREME DDR2 1066+ 4GB (2x2GB)

Видео карта - Sapphire Radeon HD 4890 1 GB

Процесор - DualCore AMD Phenom II X2 545, 2745 MHz (15 x 183)

Захранване - Chieftec CFT-600-14CS (което ако не се лъжа още дори не му е изтекла гаранцията)

предполагам към цялата тая работа мога да метна и една кутия в що-годе добро състояние (малко е прашна)

Поздрави !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам за колко мога да продам компютъра ми според вас.

Характеристики:CPU-AMD Athlon II X4 630 2.8GHz - RAM-3,00GB Dual-Channel DDR2 @ 400MHz; Motherboard-FOXCONN A6VMX (Socket 940); Graphics- ATI AMD Radeon HD 5450-512MB (Sapphire/PCPartner) ;Hard-465GB Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device (SATA); Optical Drives- LG-HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device;Audio-AMD High Definition Audio Device;

Поздрави,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че има тема за подобни неща, но там не получих отговор, та искам да попитам отново: Мисля да продам стария компютър на части - вероятно не за всички може да има още пазар, но все пак... Ето ги и компонентите :

Динна платка - Gigabyte GA-MA790X-UD3P

към тези неща върви и една кутия DELUX, която може да се яви като подарък, особено ако някой прояви интерес към повече от 1 част. Не съм клоквал нищо от посочените и всички части са добре запазени (дори и кутията !)

Поздрави :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че има тема за подобни неща, но там не получих отговор, та искам да попитам отново: Мисля да продам стария компютър на части - вероятно не за всички може да има още пазар, но все пак... Ето ги и компонентите :

Динна платка - Gigabyte GA-MA790X-UD3P

към тези неща върви и една кутия DELUX, която може да се яви като подарък, особено ако някой прояви интерес към повече от 1 част. Не съм клоквал нищо от посочените и всички части са добре запазени (дори и кутията !)

Поздрави :)

Има специална тема, какво не ви хареса в нея?

(вашата се добавя към нея)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да ви попитам за колко мога да продам:

Характеристики:-Дънна Платка:Foxconn-Сокет:AM2,Чипсет:AMD 690V-Процесор:Двуядрен AMD Athlon X2-2.30Ghz-Външна Видео Карта:Sapphire HD 2600-512Mb-Рам Памет:DDR2 667Mhz 2Gb(Поддържа 8 Gb)-Охлаждане:2 Допънлителни вентилатора-Твърд Диск:Hitachi 320Gb-CD/DVD четец

И също така да ви попитам, къде мога да го продам?Някой сайт за обяви където вървят компютрите втора ръка...Освен Prodavalnik, защото там пуснали едни хубави компютри за по 100-200лв. и ми "засенчват" моя :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MotherboardCPU Type QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz (7 x 333)Motherboard Name Dell OptiPlex 760Motherboard Chipset Intel Eaglelake Q43System Memory 3968 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)DIMM1: SuperTalent SUPERTALENT 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-10 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)DIMM2: Samsung M3 78T2863EHS-CF7 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)DIMM3: SuperTalent SUPERTALENT 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-10 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)DIMM4: SuperTalent SUPERTALENT 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-10 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)BIOS Type Phoenix (08/21/12)Communication Port Communications Port (COM1)Communication Port Intel® Active Management Technology - SOL (COM3)Communication Port ECP Printer Port (LPT1)DisplayVideo Adapter NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)Disk Drive SAMSUNG HD161GJ ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)Optical Drive DTSOFT Virtual CdRom DeviceOptical Drive TSSTcorp DVD+-RW TS-H653G ATA Device

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Motherboard: Gigabyte B75M-D3HCPU: Intel i5-2500RAM: 2 x 4GB Kingston HyperX 1600 MhzGPU: Sapphire R9 280X Vapor-XHDD: Toshiba 500GBPSU: Cooler Master GX Bronze 550WCase: Cooler Master 430CPU Cooler: Thermaltake Contac 21Повечето от частите са на 1-2 месеца.Събирам пари за кола, но явно се стига до там че накрая ще си продам компютъра.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Motherboard: Gigabyte B75M-D3HCPU: Intel i5-2500RAM: 2 x 4GB Kingston HyperX 1600 MhzGPU: Sapphire R9 280X Vapor-XHDD: Toshiba 500GBPSU: Cooler Master GX Bronze 550WCase: Cooler Master 430CPU Cooler: Thermaltake Contac 21Повечето от частите са на 1-2 месеца.Събирам пари за кола, но явно се стига до там че накрая ще си продам компютъра.

Вероятно всички части си имат и гаранция, според мен към 1000-1050 може да се търсят!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко мога да взема за ...( всичко си работи)

MB :   AsRock k7s41gx ( socket A )

CPU:     AMD Duron 1.2Ghz

GPU: ATI Radeon 9250 ,128mb

RAM: PQI DDR1 640MB (128+512)

Audio:   Creative Sound Blaster SB0100 , 5.1 channel

Ethernet:   Xnet 3000RDMA ,100/10Mbit

DVD-ROM: NEC DV5800b

PSU: Bitrom 400W

Floppy: Sony

PC Case:   n/a :D

HDD: nqma

или поне за някоя част от тази щайга

Редактирано от D-Link (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
    • от nosorogabg
      Добър ден, мисля да сменям рамта и попитах тук-там и навсякъде различни отговори. Сега съм със 8gb ram, не знам колко mHz. Дъното ми не поддържа повече от 2133mhz. ММисля да ъогрейдвам на 16 рам но нямам пари за ново дъно и 16ram. Казаха ми че ако сложа например 3200mHz Ram на това дъно ще ми blue screen-ва и ще ми крашва компа, а друг ми каза че рамта ще се лимитира едва ли не на 2133mHz. Та въпросът ми е мога ли да сложа 3200 mhz рам на дъно с макд 2133mhz?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Grigor Georgiev
      Здравейте, скоро си взех  нокиа 6+(х6).
      Чудесен, бърз, ~компактен, евтин.... а бе готин.
      Рових в системните настройки, но никъде не казват нищо за РАМта и ИНТЕРфейса ?!
      Търговецът твърди, че е 6 GB... Ама ми се ще да го видя в у/вото. 
      Някой, някакви идеи?
      Благодаря предварително

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване