Премини към съдържанието
engineer

Private Firewall - характеристики, работа, проблеми!

Препоръчан отговор

Понеже от вчера Private Firewall е вече безплатна стена, което предполагам ще увеличи нейната популярност и използване, предлагам в тази тема да обсъждаме всичко свързано с нея!

Благодаря на всички, които ще се включат!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, че е от голямо значение,но не виждам да има опция за автоматично обновяване.

Това е най-леката защитна стена,която съм срещал до сега.

Щом на 128МБ РАМ и 429 Мхц. не се усеща при зареждане на ОС ,какво повече да се желае от към влияние на системата.

Общо двата процеса PF6.exe/pfsvc.exe не надхвърлят 12 000К.

Публикувано изображение

За сега това са ми първите впечатления!

От към настройки се губи пред Comodo Firewall,но важните функции са с достатъчно възможности за настройване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз все още нямам време да взема да я сложа. А какви са ти впечатленията като качества- настройки, стабилност, реакция пре инсталиране на нови програми, реакция при стартиране на програми, покриване на тестовете на pcflank.com?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз все още нямам време да взема да я сложа. А какви са ти впечатленията като качества- настройки, стабилност, реакция пре инсталиране на нови програми, реакция при стартиране на програми, покриване на тестовете на pcflank.com?

Инсталирах я преди час умишлено на тази слаба машина, исках да проверя влиянието и над ОС.

Сега ще я инсталирам на съвременен компютър с инсталиран на него най-разнообразен по вид софтуер и точно това ще видя,но ми трябва малко повече време.

Първо ще я комбинирам с Avast!Home.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стената въобще не е претенциозна! Заедно с Outpost Free я препоръчвам на повечето потребители и смятам е достатъчна за почти всички такива(освен параноичните потребители)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стената въобще не е претенциозна!

Не се разбраха,с Avast!Home,за първи път срещам подобен сериозен конфликт.

Заби(не успя да зареди модулите си) Privatefirewal при стартиране на ОС(Windows XP SP3),блокира целия Windows,наложи се да конфигурирам под safe mode инсталиращата програма на Windows ,за да активирам де-инсталатора на Privatefirewal под safe mode.

При мен така се стекоха нещата ,причината може и да е била другаде,знам ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Заби(не успя да зареди модулите си) Privatefirewal при стартиране на ОС(Windows XP SP3),блокира целия Windows,наложи се да конфигурирам под safe mode инсталиращата програма на Windows ,за да активирам де-инсталатора на Privatefirewal под safe mode.

Ако имаш желание, можеш да пишеш и на двата разработчика за предполагаем конфликт и те ще вземат мерки, ако е конфликт, то предполагам, че ще го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен от няколко дни е налице нормално сработване с Avast Pro. Това подсказва други възможни причини. Поздрави
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш желание, можеш да пишеш и на двата разработчика за предполагаем конфликт и те ще вземат мерки, ако е конфликт, то предполагам, че ще го оправят.

Ами идеята не е лоша,просто искам да се убедя,че не е само при мен така.Мисля да изчакам,малко.

P.s. Да допълня,че на тази ОС безпроблемно и много добро сработване с Avast!Home имаха : PCTools/Outpust Free 2009/Comodo Firewall/Online Armor Free

Сега отново инсталирах PCTools и няма никакъв проблем.С Outpust Free 2009,също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пробвах с авира без проблем.с нод без проблем.(докато беше платена).сега в момента с нортан няма проблем засега

Публикувано изображение

наистина няма много възможности за настройки като комодо

Публикувано изображение

Публикувано изображение

засега нямам проблем пък ще видим Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами идеята не е лоша,просто искам да се убедя,че не е само при мен така.Мисля да изчакам,малко.

P.s. Да допълня,че на тази ОС безпроблемно и много добро сработване с Avast!Home имаха : PCTools/Outpust Free 2009/Comodo Firewall/Online Armor Free

Сега отново инсталирах PCTools и няма никакъв проблем.С Outpust Free 2009,също.

Михнев ,Аvast има там някаква стена!...да не е от нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Михнев ,Аvast има там някаква стена!...да не е от нея?

Стена е силно казано ,по-скоро мрежов филтър с ограничени възможности.Възможно е,да,както беше при ZoneAlarm ,колко време им отне до сдобряването им,много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах програмата! Никакъв проблем с Нортон! Обикновените тестове на pcflank.com, свързани със портовете ги минава. Leak теста обаче, не го мина! Много лошо! Публикувано изображение

Незабавно пращам програмата в коша и се връщам на проверената PCTools която минава Leak теста!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уау... на какви глупости имат доверие хората. Има ли значение дали защитната стена минава някакъв свръх глупав тест? Явно за теб има повече значение това, отколкото дали те пази от реалните атаки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уау... на какви глупости имат доверие хората. Има ли значение дали защитната стена минава някакъв свръх глупав тест? Явно за теб има повече значение това, отколкото дали те пази от реалните атаки.

Ами разбира се, че има значение! за това са тестовете! Щом не може да мине един "глупав", по твоите думи, тест, какво остава за "не глупавите"! Колкото и да ги отричат, тестовете на pcflank.com за стените, са нещо като eicar.com за антивируса!

Вече я разкарах!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уау... на какви глупости имат доверие хората. Има ли значение дали защитната стена минава някакъв свръх глупав тест?

...........

Ами имат им доверие някои хора. Брей, като се опитах да изтегля прочутия (и според мен доста неясен OLE базиран PCFlank Leaktest, да не кажа неточен) на една Windows XP машина, пазена от Comodo Internet Security се получи следното:

Публикувано изображение

Доста учудващо съобщение от антивируса на Comodo, даже дефиниция са си направили за PCFlank Leaktest...

Ще се учудя още повече, ако ми пратят сорса на PCFlank Leaktest. Помолих PCFlank за това, дано да ми върже...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Nologo, Symantec изобщо не са съгласни да провеждам тестовете на Comodo и го блокират. И какво да кажа - сигурно са прави за себе си...Конкуренцията явно е причина за подобни констатации. Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ТNN, не разбрах добре какво имаш предвид, като спомена "конкуренция", но това не е толкова важно...(редактирано по-късно)...

Според мен Private Firewall не е добро решение за защита на Vista и Windows 7 за домашни потребители. Защото тези ОС нямат нужда от такива семпли решения, които не допълват с почти нищо защитата на ОС. Но може би Private Firewall става донякъде за Windows XP, който е спрян от разработка и за който останаха само ъпдейтите по сигурността. Просто е необходимо малко повече четене и разглеждане на възможностите и настройките на вградените системни защитни стени за Vista и Windows 7: Windows Firewall with Advanced Security Getting Started Guide.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пропуснал съм нещо. Доста едностранният откъм операционни системи (само за Windows XP) тест на matousec.com, който поставя Privatefirewall 6.0.20.14 на девето място сред разни HIPS (и други) приложения. Текущата версия на Privatefirewall е 6.1.20.24. Промените за нея са:

*Updated firewall driver supports all OSs including Windows 7 RC1.

*Eliminated registration component and $29.95 license fee. Privatefirewall is now free!

*Added Security Alert and Threat Management Options (see File -> Settings in Main Menu tool bar)

Промените са незначителни и не допълват с почти нищо съществено предишните версии, като изключим лиценза, който вече е Free. Може би engineer ще излезе прав, че е метнал тази защитна стена в "коша", след като стената не е минала някакъв си тест. Съжалявам, че съм пропуснал някои детайли и реагирах доста неадекватно в първия момент. Освен това поддръжката на тази "стена" вече е почти нула.

Та за matousec и тестовете. Резултатите за всяка защитна стена са правени на (както споменах по-горе) на спряната от разработка операционна система Windows XP SP3. За Vista и Windows 7 няма резултати. Защо??? Снимка:

Публикувано изображение

Неслучайно по-горе намекнах за Vista и Windows 7. Да не говорим за 64 битовите версии...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както вече бях доказъл тук, реално погледнато, стената дава по-нисък резултат от PCTools, и тестовете на matousec.com не са много обективни! А от чисто практически опит се вижда, че не минава ключов тест за "изтичане", докато в същото време PCTools минава този тест. Това е още едно доказателство, че Private Firewall е по слабата от двете стени! Факт! Аз лично, съм изключително доволен от PCTools, отлично се сработва с всички антивирусни, и много добре реагира при стартиране на "непознати" за нея приложения. Какво повече, като допълнителни функции, да искам от една стена!?

П.С.

Между другото nologo, ти и за други мои анализи, ако се задълбочиш, ще стигнеш до заключението, че съм прав, ама нейсе....винаги "скачаш" първосигнално на "контра"... Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

............

...................

Между другото nologo, ти и за други мои анализи, ако се задълбочиш, ще стигнеш до заключението, че съм прав, ама нейсе....винаги "скачаш" първосигнално на "контра"... Публикувано изображение

Абе прав си донякъде. В бъдеще ако имам нещо против по твоите анализи ще ти пиша ЛС. Няма смисъл да губим времето на другите с празни приказки. Благодаря ти за мнението. Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Privatefirewall Zero-hour anti-virus protection Zero-hour spyware protection Zero-hour malware protection Behavioral hacker protection Personal Firewal Website/IP filtering Advanced Application Security Basic Application Security Process Security Registry protection System Anomaly Detection Email Anomaly Detection При тези функционални възможности е ясно защо работят отлично заедно с Mamutu 2.0 и могат и без антивирус с реалновремева охрана. Програмата е доста добра и безплатна!За преценка дали не е по-добра от другите пълнофункционални безплатни стени ми е нужно повече време. Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам на Win XP SP3 Privatefirewall 6.1 Free с настройки HIGN при Internet Security,Network Security и Process Monitor и за един месец все още нямам никакви критични забележки. Браво на авторите и! Създали са чудесна защитна програма. Твърде малко са програмите, за които бих изказал подобно мнение.Обикновено все нещо не ми харесва. Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.