Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Обмислям сглобяването на такава конфигурация , но ме притеснява pcie 2.0 слота как мислите проблем ли ще е ?

Дъното е ga-z68a-d3-b3 с водно охлаждане съм процесора работи на 4.5GHz рам паметта е kingston hiperx fury на 1866MHz не отговарям на коментарите ви понеже имам забрана да публикувам , защото повиших един малоумник в тъпанар

Редактирано от Азбяхискра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли го този процесор или обмисляш да го вземаш? И в край на сметка това не е онлайн чат ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, D71149 написа:

Имаш ли го този процесор или обмисляш да го вземаш? И в край на сметка това не е онлайн чат ;)

Имам го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Азбяхискра написа:

Обмислям сглобяването на такава конфигурация , но ме притеснява pcie 2.0 слота как мислите проблем ли ще е ?

Нито процесора нито видеокартата имат PCI слот. Нищо не ти се разбира какво искаш да питаш. Какво дъно си избрал? Какви части имаш и ще ползваш и какво ще се купува? Бюджет има ли?

Ако се чудиш видеото дали ще влезе на такъв слот ще влезе и ще си работи. Няма да е никакъв проблем. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, eminem_vr написа:

Нито процесора нито видеокартата имат PCI слот. Нищо не ти се разбира какво искаш да питаш. Какво дъно си избрал? Какви части имаш и ще ползваш и какво ще се купува? Бюджет има ли?

Ако се чудиш видеото дали ще влезе на такъв слот ще влезе и ще си работи. Няма да е никакъв проблем. 

Ти правиш ли разлика между pci и pcie ? Картата е pcie 3.0 , процесора е с pcie 2.0 контролер още нещо да не ти е ясно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това да се караш и да критикуваш разлика от земята до небето ... изпуснал си някой час по информатика май моя процесор и 32nm съответно даже и да го сложа на pcie 3.0 дъно файда няма понеже сополанко от 22nm нататък процесорите поддържат pcie 3.0 понеже контролера е в процесора ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казал дано никой не ти пише повече в темата. Аз със сигурност ще избягвам. Слота в процесора ли е? 2.0 ти е напълно достатъчно щом е само една видеокарта сине. Обратно съвместими са и ще работи. Мисля че това ти отговаря на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Julius Decimus написа:

До 1080р разликите са пренебрежителни , но нагоре май стават по-осезаеми ...

преди 5 минути, eminem_vr написа:

Бих казал дано никой не ти пише повече в темата. Аз със сигурност ще избягвам. Слота в процесора ли е? 2.0 ти е напълно достатъчно щом е само една видеокарта сине. Обратно съвместими са и ще работи. Мисля че това ти отговаря на въпроса.

Скрий се , синко ... това , че не съм от 10 години в тоя сайт и нямам твоя рейтинг не означава , че съм толкова бос , колкото смяташ , но ти си доказателство , че обратното важи с пълна сила ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Азбяхискра написа:

До 1080р разликите са пренебрежително , но нагоре май стават по-големи ...

Скрий се , синко 

Учителя, сли или кросфайър ти дават около 5% бууст ако са на 3.0. С една сам си го смятай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам познат, който джитка с процесор, които е на сокет 775 с GTX960, а този процесор е DUO, така че няма да имаш проблеми.. Защо изобщо ще играеш над 1080p??? Няма да има огромна разлика ;) 

П.П Има хора с 970-ки играят примерно CS:GO на 720p, а 970 поддържа 4к ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, D71149 написа:

Имам познат, който джитка с процесор, които е на сокет 775 с GTX960, а този процесор е DUO, така че няма да имаш проблеми.. Защо изобщо ще играеш над 1080p??? Няма да има огромна разлика ;) 

П.П Има хора с 970-ки играят примерно CS:GO на 720p, а 970 поддържа 4к ;) 

Да кажем , че съм максималист ...

преди 1 час, AlkatrazBG написа:

Сглобяването няма да ти е проблем . 

Човек , не ме разбирай погрешно , но отговора ти е посредствен и до някаква степен ме обижда даже , за толкова прост ли ме смяташ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е проблема та изобщо си пуснал темата ? Какво искаш да знаеш та питаш  дали ще има проблеми ? Кога ще се научите да си  описвате проблемите точно,ясно и конкретно ?  На 4К игрите няма да ги играеш ако това ти е питането.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, AlkatrazBG написа:

Какъв ти е проблема та изобщо саи пуснал темата ? Какво искаш да знаеш та питаш  дали ще има проблеми ? Кога ще се научите да си  описвате проблемите точно,ясно и конкретно ?  На 4К игрите няма да ги играеш ако това ти е питането.

Предполагам проблема няма да е в картата остава процесора изгледах няколко клипа в нета как се представя процесора в комбинация с gtx 980 ti и не видях да изнемогва даже и на 2160p на най-новите игри стига 80-90% натоварване , но моментно после пада на 50-60 примерно и така ... ти защо смяташ , че няма да може да се играе на 4к ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гониш 70-80FPS И то на макс (имайки предвид 4k) няма да ти свърши добра работа процесора.. CS:GO 4k без проблем, но за другите игри малко съмнително... Със сигурност 60fps, но и без това за какво ти е повече??? Дето ще си вземаш 980ti по-добре GTX 1080 ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано това ти  отговаря на питането. Ако сложиш таз скъпа карта на  това дъно със този процесор ще си се  прекарал  яко.

Summary of PCI Express Interface Parameters:

Base Clock Speed: PCIe 3.0 = 8.0GHz, PCIe 2.0 = 5.0GHz, PCIe 1.1 = 2.5GHz
Data Rate: PCIe 3.0 = 1000MB/s, PCIe 2.0 = 500MB/s, PCIe 1.1 = 250MB/s
Total Bandwidth: (x16 link): PCIe 3.0 = 32GB/s, PCIe 2.0 = 16GB/s, PCIe 1.1 = 8GB/s
Data Transfer Rate: PCIe 3.0 = 8.0GT/s, PCIe 2.0= 5.0GT/s, PCIe 1.1 = 2.5GT/s

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AlkatrazBG написа:

Дано това ти  отговаря на питането

Total Bandwidth: (x16 link): PCIe 3.0 = 32GB/s, PCIe 2.0 = 16GB/s, PCIe 1.1 = 8GB/s

А на практика така ли е ? Правя асоциация с ссд-тата и на тях им дават по 500MB на четене и запис , но реално повече от 150 не съм видял ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на виртуално и на практика е все така защото това е стандарт  в технологиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AlkatrazBG написа:

Дано това ти  отговаря на питането. Ако сложиш таз скъпа карта на  това дъно със този процесор ще си се  прекарал  яко.

Данните наистина са такива. По бърз обмен на данни. НО пък тестовете показват незначителна разлика при производителността. Ако сложи 1080 може и да има по-голяма разлика. Има значение ако е на сли или кросс защото обикновенно ако са два слота 2.0 например, втория е 8 а не 16. Ама не ми се и обяснява вече тука :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На практика 2600К ще спъва 980Ti и то не заради слота .Това ти трябва да знаеш и повече не!!!

И определено не си поработил по тона си от последната тема насам.Жалко че мога само да те докладвам ,но не и да ти бия шута. Досега да си тръгнал да си търсиш друг форум да обиждаш хората ,които се опитват да помогнат!!!

А на всички останали - вместо да влизате в тона му и да сваляте нивото на форума ,просто научете ,че има бутон "Докладвай"

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Tommygun написа:

На практика 2600К ще спъва 980Ti и то не заради слота .Това ти трябва да знаеш и повече не!!!

И определено не си поработил по тона си от последната тема насам.Жалко че мога само да те докладвам ,но не и да ти бия шута. Досега да си тръгнал да си търсиш друг форум да обиждаш хората ,които се опитват да помогнат!!!

А на всички останали - вместо да влизате в тона му и да сваляте нивото на форума ,просто научете ,че има бутон "Докладвай"

Тона ми винаги е бил провокиран от дребнави забележки на практика аз падам на нивото на eminem_vr прочети му първия коментар и ще се убедиш ... отначало коментираме пълни глупости и чак когато съм се изнервил ме затапват с адекватен отговор и аз излизам кривия евала момчета големи сте !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Азбяхискра написа:

Тона ми винаги е бил провокиран от дребнави забележки на практика аз падам на нивото на eminem_vr прочети му първия коментар и ще се убедиш ... отначало коментираме пълни глупости и чак когато съм се изнервил ме затапват с адекватен отговор и аз излизам кривия евала момчета големи сте !

Да ти цитирам ли трети път въпроса? Коментираме глупости защото не разбираме какво питаш. Може малко по-спокойно да се отнасяш. Като не ти харесва отговора ми или на някой друг или изчакай някой друг да пише или влизай в гугъл и чети. Няма нужда да се дърпаш и да се правиш на остроумен. Все пак не ми плащаш за да ти отговарям. Пуснал си тема в отдел хардуер изчакай някой от отдела да ти отговори най-компетентно. Не мисля че ти преча като ти пиша в темата, още повече като беше почнал да се оплакваш че никой не пише. Влязох в оффтопик ама мисля че се изясниха иначе нещата по темата. Бавно и трудно. По дрехите посрещат а по ума изпращат знаеш ли го това? Е тук няма как да те посрещнат по дрехите. Посрещат те по глупаво зададения въпрос. Пък де да знае човек че си бил хардуер специалист, като не знаеш как да си зададеш въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, eminem_vr написа:

Да ти цитирам ли трети път въпроса? Коментираме глупости защото не разбираме какво питаш. Може малко по-спокойно да се отнасяш. Като не ти харесва отговора ми или на някой друг или изчакай някой друг да пише или влизай в гугъл и чети. Няма нужда да се дърпаш и да се правиш на остроумен. Все пак не ми плащаш за да ти отговарям. Пуснал си тема в отдел хардуер изчакай някой от отдела да ти отговори най-компетентно. Не мисля че ти преча като ти пиша в темата, още повече като беше почнал да се оплакваш че никой не пише. Влязох в оффтопик ама мисля че се изясниха иначе нещата по темата. Бавно и трудно. По дрехите посрещат а по ума изпращат знаеш ли го това? Е тук няма как да те посрещнат по дрехите. Посрещат те по глупаво зададения въпрос. Пък де да знае човек че си бил хардуер специалист, като не знаеш как да си зададеш въпроса.

Ти може да не усети сърказма ми , но аз винаги долавям иронията и когато не съм прав не ми пречи да си го призная нещо , което НИКОЙ от вас НИКОГА няма да направи ... водя неравностойна битка и най-логичното нещо е да я загубя !

Аз може да съм прост , но за сметка на това съм упорит картата идва утре закачам си я като пич на куция 2600к и ще събера реални впечатления как се държи конфигурацията докато им намеря пазар с дъното ... някой ще ме носочи ли към раздела купувам/продавам или ще се търсим в големия олх :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в момента не бих си взел 980ti особено ако имам 970 ;) Изчакай според мен малко и направо скачай на 1080 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.