Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На около 20 години съм, момче, работя на по 12 часа през седмицата със един почивен ден, вече 3 години съм така. Не се оплаквам, но напоследък ми става толкова трудно че не мога да стана от леглото, като пиян съм направо. Всеки ден вдигам тежести на работа, всеки ден цялото тяло, стави крака ръце рамене всичко ме боли, бих казал че съм и ограничен в движенията, а главата ми направо е замаяна все едно съм препил, лягам рано и едвам ставам. Това се дължи на преумората и не знам как да се справя със нея, може би и горещото време ми влияе, сега имах 3 почивни дни, е не мога двата дена да стана от леглото, днес едвам станах опитах да изляза и вече съм отпаднал,  утре се връщам на работа, как да се справя със преумората?

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

намери си друга работа, живота и здравето ти са най-важни

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

като за начало личния лекар

Какво например може да направи той? Съмнявам се да изпиши болничен и да си почивам, ще ми каже да са стягам и да бачкам.

току що, haidukpikaso написа:

намери си друга работа, живота и здравето ти са най-важни

Трудна работа, където и да съм обиколил в настоящата фирма е по добре и парите са повече, имайте предвид че съм бил на по тежки места и съм издържал, работата ми тук е малко по лека от предишната, но нещо става със мен дали е преумора или е нещо друго не знам. Случва ми се за пръв път да не мога да издържа, почивам си два дена, през тези два дни цял ден в нас като пиян, третия ден излизам малко така на вън, отпаднал съм и не мога да се прибера, това е усещането, краката ми треперят нямам сили  и бързам да се върна и да легна, все едно съм на 80 години. Мисля като за начало кръвни изследвания.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

той освен кръв и урина друго неможе да направи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Емил44 написа:

Трудна работа, където и да съм обиколил в настоящата фирма е по добре и парите са повече, имайте предвид че съм бил на по тежки места и съм издържал, работата ми тук е малко по лека от предишната, но нещо става със мен дали е преумора или е нещо друго не знам. Случва ми се за пръв път да не мога да издържа, почивам си два дена, през тези два дни цял ден в нас като пиян, третия ден излизам малко така на вън, отпаднал съм и не мога да се прибера, това е усещането, краката ми треперят нямам сили  и бързам да се върна и да легна, все едно съм на 80 години. Мисля като за начало кръвни изследвания.

пусти пари не бе пари не бе чудо за тез пусти пари

ми направи си изследвания - и каквито и изследвания да си направиш организма си иска своята почивка за да функционира нормално, а ти не му я даваш

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Без умствен капацитет написа:

той освен кръв и урина друго неможе да направи

Ами един приятел имаше подобен случай като моя, отиди взеха му кръв и всичко беше нормално със кръвта и урината му, а едвам издържаше. Не знам за неговия случай дали е свикнал на работа или е мързелив, аз определено не съм мързел, и съм свикнал да работя, но сега виждам че ми е трудно и ви споделям че наистина има нещо и ми е трудно да продължа.

преди 1 минута, haidukpikaso написа:

пусти пари не бе пари не бе чудо за тез пусти пари

ми направи си изследвания - и каквито и изследвания да си направиш организма си иска своята почивка за да функционира нормално, а ти не му я даваш

Пусти, ама има разлика да взимаш във хипермаркета 380 лева, или сега към 700 лева заплата. Ако му кажа че съм преуморен на личния, едва ли ще ми даде бележка, но ще рискувам, а дали това ще е причината, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил44 написа:

Пусти, ама има разлика да взимаш във хипермаркета 380 лева, или сега към 700 лева заплата. Ако му кажа че съм преуморен на личния, едва ли ще ми даде бележка, но ще рискувам, а дали това ще е причината, не знам.

тогава нема мрънкаш и са оплакваш, стискай зъби да падат кинтите и тва е - то лакомо дупе ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, haidukpikaso написа:

тогава нема мрънкаш и са оплакваш, стискай зъби да падат кинтите и тва е - то лакомо дупе ....

Ммм права си, но аз имах друго предвид! Не че три години не съм стискал, но във случая едва ли е само преумора и се надявах на друг отговор.

Явно има причина да съм така и не случайно пускам темата, ако причината беше за която си мислиш едва ли щях да отворя темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитай да правиш разгрявка преди да започнеш да вдигаш тежестите и да се разтягаш като свършиш. Преди разтягането не го правех след тренировка и бях в същото положение - едвам се мърдах, а като мърдах, всичко ме болеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Емил44 написа:

Ммм права си, но аз имах друго предвид! Не че три години не съм стискал, но във случая едва ли е само преумора и се надявах на друг отговор.

Явно има причина да съм така и не случайно пускам темата, ако причината беше за която си мислиш едва ли щях да отворя темата.

ок, отиди на лекар, направи си изследвания, после пак пиши

преумората си оказва влияние, казвам ти го от личен опит, преминала съм през това и знам много добре за какво говориш

същите симптоми и като при теб - бях като зомби, съня вече не ми помагаше, виеше ми се свят, тогава бях на твоята възраст почти, на 25 години, намерих си нова работа, защото предпочетох да съм жива и здрава

успех и късмет ти желая, много

:cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пий много течности айрян , кола , тук там някоя енергийна напитка препоръчвам ти ХЕЛ . И аз съм така понякога това е от кръвното не яж през деня мазни храни като , картофи , баници , пици , Яж по леки храни 2 3 кроасана ти стигат до вечерта :) Това треперене идва от кръвното и нагрято тяло и аз съм така по някога но съм на 26 ако имате климатик  у вас пускайте го макс вечерта и лягай :)

Първите дни на жегите направо ми разказаха играта то че не беше треперене , парене на очите ужас беше , но сега съм добре :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

лятото освен вода с потенето човек губи и соли затова в айрана се слага и сол ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо-жен-шен с пчелно млечице.Второ-веднага сменяш работата.Колко време смяташ че ще издържиш така докато паднеш и се куртолисаш там.Пази си здравето.Чорбаджията ще те изстиска като мокър парцал и ще те уволни,когато вече почнеш да излизаш в болнични заради изтощен организъм.Бегай.Бегай далече на по-спокойна работа.Аз бях тъй.5 дни по 10-11-12часа,събота по 6.Викам си-ще се мре,ако не се махна вече.Бачках я тази работа от 34-тата до 42-рата си година.Сега от две години съм на по-спокойна и естествено два пъти по-нископлатена работа.Това е.И пак като получа болежки псувам старата си работа.Защото замине ли ти здравето веднъж-по-млад няма да станеш.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че на двадесет години много трудно може да се говори за преумора с такива последствия. Възможно е да има здравен проблем и се присъединявам към всички, които препоръчват изследвания. Щом се говори за дефицит на сили, какви са тия тежести и пр? Какво яде, кога яде-начин на живот, много важни неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Емил44 написа:

На около 20 години съм, момче, работя на по 12 часа през седмицата със един почивен ден, вече 3 години съм така.

Пич, ти си 3 пъти по-млад от мен, а вече може да се каже че си си разбил здравето !

Вината откровено казано не е у теб, защото си още млад и зелен !

Жалкото е, че не е имало достатъчно далновидни хора около теб  които да ти

обяснят на време, че пари се не правят на този свят . . . с тежък и непосилен физически труд !!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм същия. Даже почивният ден е плаващ - почти всичките недели съм си на работа - частник съм.

Оправия в общи линии май няма, но все пак - витамини - дали мултивитамин дали ако си вече яко капнал витамин C. Връща силата.

Друг вариант - такива B комплекс за нервната система.

Течностите също са добър съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз от 20 години съм шофьор и винаги се случва по 48 часа да не спя - само каране, средно на ден ми се падат по около 1000-1200км...В началото бях дроб след всяко пътуване.Сега обаче се научих да почивам активно докато карам :D Изобщо не мисля за нищо, всичко правя инстинктивно, и дори се е случвало да пътуваме с два автомобила от фирмата и като стигнем Белгия, Дания Холандия, колегата се трупясва да спи а аз си обикалям из града до среднощ ще кажеш, че сега съм станал от леглото.Всичко е въпрос на нагласа, във всяка професия, дори и тежести да вдигаш си има метод по който да не се изморяваш.Най вече спри да мислиш за работата а я върши интуиктивно.Мисли си за твои положителни неща.Капацитета на човешкия организъм е голям и ние едва ли използваме повече от 20 процента от него.Всичко е въпрос на нагласа.

Иначе яко кафета пия и редбули.Пуша яко и ми връщат силата :)

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При такъв работен режи е нормално да си преуморен! Неспирните горещини също влиаят. Предполагам, че през почивния  ден също "работиш" така, че - нормално. Няма що да ходиш по доктори. Повече витамини, минерали  и напитки и използвай пълноценно почивния ден за почивка. Преумората обаче ще окаже своето въздействие върху здравето така, че помисли заслужава ли си да работиш точно това!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Me4oPyx написа:

Иначе яко кафета пия и редбули.Пуша яко и ми връщат силата :)

А с времето много яко те съсипват. Особено редбулите.

По принцип, в работата на автора няма ли някакви колички и тем подобни ? Иначе да - има си правилни техники за вдигане на тежки предмети. Цък.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кофеина едва ли те съсипва а в редбула има високо съдържание на кофеин.Доста съм чел за него и някой дори казват, че е полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Me4oPyx написа:

Кофеина едва ли те съсипва а в редбула има високо съдържание на кофеин.Доста съм чел за него и някой дори казват, че е полезен.

Кофеина е полезен, обаче в умерени количества. А редбула в комбинация с кафето си става просто бомбичка със закъснител.

П.П. Ако прекаляваш с кофеина, може да си навлечеш сърдечни проблеми.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хммм, благодаря ви и ще си помисля. Вярно че всеки ден вдигам тежести и направо съм зомби, тяло мускули всичко ме боли. Имам Б категория, ще се запиша на курс С категория да стана тираджия, надявам се по да си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти си на 20, но си помисли, че и на 40 ще искаш да живееш ;) И аз като теб нон стоп като бях на 30, но в един момент просто трябва почивка. Сега съм на 43 и гледам всяка нощ да си осигуря минимум 7 часа. Ако не мога, се опитвам да наваксам след 2-3-4 дни, защото няма по-лошо нещо от преумората. тя води и до разни болести като инсулт, инфаркт...още повече ако пушиш и консумираш алкохол. От тая гледнма точка, ако не искаш да смениш работата си, просто спри цигари и алкохол, ако употребяваш такива. Бих ти препоръчал и фитнес залата, но с тия 12 часа просто ти трябва почивка. А и 6 работни дни...това е нечовешко, макар да ти се струва, че ще издържиш. На 25 спях по 2 часа, а 4 часа ми бяха напълно достатъчни. Днес ти казвам. Карам ли цяла седмица на 4-5 часа сън, съм труп в събота, а аз дори не работя в събота. Ето, днес незнайно как съм спал до 12.30, никога не съм правил това последните години, още повече в тия горещини. Обаче умората и жегата си казват думата, тая седмица ми бе доста натоврена на работа, включително доста физически труд. По принципш фитнес залата помага, но ако си на нмормална работна седмица. Алкохола и цигарите доста утежняват положението и ако наистина искаш да се чувстваш комфортно, просто ги спри! Поне за проба няколко месеца. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Емил44 написа:

Хммм, благодаря ви и ще си помисля. Вярно че всеки ден вдигам тежести и направо съм зомби, тяло мускули всичко ме боли. Имам Б категория, ще се запиша на курс С категория да стана тираджия, надявам се по да си заслужава.

Тираджия за да станеш трябва да си изкараш "C" после "Е" после професионална компетентност, дигитална карта и ADR.Около 3к лева.Иначе определено по си заслужава :) Аз работя като такъв.Ако работиш на вътрешна линия в Европа ще вземаш между 1500 и 2000 евро, ако въртиш Бг-Европа 1500-2000лв., ако въртиш само в бг 1000-1500лв.

Моят съвет е да не прибързваш с големите камиони.Изкарай само "C" и се мятай на малко камионче.Аз сега такова карам.Километрите са повече, но заплащането е като на големите и е по леко с него :)

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.