Премини към съдържанието
Anne

С кои исторически личности бихте искали да се срещнете?

Препоръчан отговор

Една тема в един друг форум ме изуми с отговорите в нея и ме накара да гледам така: :no-no: На въпрос ако имахте възможност да пътувате във времето, коя историческа  епоха  и коя/кои личности бихте се срещнали, масово много хора посочват :

Хитлер :shock11:

Сюлейман Великолепни (Боже Господи, и това го казват българки!) :ph34r:

Хюррем султан - ъъъъъъъъъъ (припадане)

Да Винчи

Толкова ли бързо се забравя историята, че хората искат да се срещат със сатрапи, робини с промити мозъци и луди?

Иначе аз бих се срещнала със:

от българската история:

хан Кубрат, хан Аспарух, княз Борис І Михаил, цар Симеон Велики, цар Калоян (бих запечатала във фотоси победата над рицарите тамплиери  при Одрин :clap:), цар Иван Асен ІІ,  цар Иван Александър ( и бих го предупредила синовете му докъде ще доведат България с ежбите си и да го предупредя за внука предател Александър Шишман), цар Иван Срацимир, бих проследила съдбата на царското семейство Срацимирови и съдбата на царските регалии (за Шишманови не ми се говори въобще),  Паисий Хилендарски,  Софроний Врачански, Георги Раковски, Хаджи Димитър,  Васил Левски, Христо Ботев, Иван Вазов, цар Борис ІІІ , Георги Димитров, Васил Коларов ( в действителност той е първият български президент),  Тодор Живков, Дора Габе, Вела Пеева, Людмила Живкова.

от световните личности:

Древен Египет (голяма моя страст) :

Фараоните Нефертити, Нефертари, Джосер, Хатшепсут, Тутмос ІІ и Тутмос ІІІ, Ехнатон, Клеопатра.

Любими личности от не особено интересни времена:

Семирамида, Спартак, Арминий,  Константин Велики и майка му Елена, Дагоберт ІІ, Карл Велики, Филип ІV,  Хенри VІІІ,  Елизабет І, Жана Д' арк,  Луи ХІV - Кралят - Слънце, Луи ХVІ, Мария - Антоанета, Наполеон І Бонапарт, императрица Виктория, Леон Блум, Джордж VІ, Шарл дьо Гол, Уинстън Чърчил, Йосиф Сталин, Бърнард Монтгомъри, Джон Кенеди и съпругата му Джаки, папа Йоан Павел ІІ, Ернесто Че Гевара.

От културните дейци:

Луис Карол, Йохана Спири, Марк Твен, Карло Колоди, Едмондо де Амичис, Хектор Мало, Виктор Юго, Оньоре дьо Балзак, Доуди Смит,  Луиза Мей Олкът, Луси Монтгомъри, Ерих Кестнер, Астрид Линдгрен,  Емил Зола, Джералд Даръл,  Алън Милн, Едит Несбит, Памела Травърс, Франсис Бърнет,  Хариет Бичър Стоу,  Шарл Перо, Агата Кристи, Едгар Уолъс,  Хенрик Сенкевич, Артър Конан Дойл, Гавриил Троеполски , Ерик Найт, Макс дьо Вьози, Антоан дьо Сент-Екзюпери. Гьоте, Бетовен, Чарли Чаплин, Грета Гарбо, Катрин Хепбърн, Фред Астер, Джиндър Роджърс, Норма Шиърър, Соня Хени, Сиси ван Марксвелд.

Учени и герои:

Никола Тесла, Юрий Гагарин, Николай Коперник,  Галилео Галилей, Йохан Кеплер, Хауърд Картър,  Алън Тюринг,  Оскар Шиндлер, Алберт Айнщайн, Таня Савичева, Гутенберг.

Това са хората, които най - много са ме впечатлили и техните романи, трудове и проекти са ме оформили като личност.

Иначе с удоволствие бих посетила праисторическата епоха и първите хора (без динотата), Втората световна война и всички научни открития през 20 век.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаше такава възможност бих искал да разговарям с Исус!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Anne,  а не би ли искала да видиш зараждането на живота на Земята,  да събеседваш със Сидхарта Гаутама, да присъстваш на превземането на Троя, Да се срещнеш с Питагор или с Талес, да събеседваш с Левски?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Левски е в списъка! :wink12:

Иначе забравих да допълня към списъка още: Сергей Корольов, Джон Пембъртън (създателят на любимата ми "Кока - Кола"), семейство Романови, Ленин, Ейбрахам Линкълн, собственикът на кучето Хачико, Уолт Дисни, Мерилин Монро.

В краен случай бих се запознала с Ева Браун.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Anne написа:

Левски е в списъка! :wink12:

Иначе забравих да допълня към списъка още: Сергей Корольов, Джон Пембъртън (създателят на любимата ми "Кока - Кола"), семейство Романови, Ленин, Ейбрахам Линкълн, собственикът на кучето Хачико, Уолт Дисни, Мерилин Монро.

В краен случай бих се запознала с Ева Браун.

С толкова много личности искаш да се срещнеш!

А задаваш ли си въпроса, защо би искала да се срещнеш с толкова различни по същност личности, и какви въпроси би искала да им зададеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, аз имам разнообразни интереси, чела съм и съм гледала филми и предавания за тях, затова искам да се срещна с тях, ако беше възможно. Това са личностите, допринесли страшно много за света, за историята, литературата, музиката, науката. Да знам какви въпроси ще им задам.

Към списъка добавям още пропуснати интересни личности - принцеса Даяна, майка Тереза, Роза Паркс, Мартин Лутър Кинг, Малкълм Х, Нелсън Мандела, Мария Кюри,  Софи Щол. Софи специално ми се иска да я питам откъде е имала тази смелост да се предаде на нацистите, обезглавяването е нещо ужасно  и болезнено. :( Също бих искала да се запозная и с братята Люмиер, Мата Хари, Шехерезада.

А от българска страна допълвам списъка с любимия ми български художник - Димитър Гюдженов, баба Ванга, Слава Севрюкова, Вера Кочовска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А те ще искат ли да се запознаят с тебе? И на какъв език ще говорите? Едва ли знаеш примерно древноегипетски, а Клеопатра ме съмнява да е учила български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май един живот няма да ти е достатъчен, за да се срещнеш с толкова личности.
    Може би трябва да си ги подредиш приоритетно  и да избереш само няколко от тях, които са ти направили най-силно впечатление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бих искал да се запозная с Алеко Константинов,ама не аз да ходя в миналото, а той да дойде в днешно време... Допускам, че ще има много интересен коментар за ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля , на база скромните впечатления от тук, че много от изброените въобще не биха искали да се срещат с вас....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, miro20 написа:

Аз пък си мисля , на база скромните впечатления от тук, че много от изброените въобще не биха искали да се срещат с вас....

Те са публични личности...:wink12: 

преди 12 часа, Anne написа:

Джон Пембъртън (създателят на любимата ми...

...отрова. :) 

преди 12 часа, Anne написа:

собственикът на кучето Хачико

Какво му е на собственика - там, кучето си е уникалното.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, ExaFlop написа:

Те са публични личности...:wink12: 

Някои го приеха едва ли не да си разказват за личните проблеми с тях...  :)

Но не това е важното ... казах го не за друго , а защото самия аз нямам самочувствие че някой от тях би искал да се среща с мен.

А и защо да го правят  ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако някой иска със Сталин, може веднага до се уреди! По темата: С Хитлер и с Цар Калоян!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаше един виц:

- Ако срещнеш Сталин, Хитлер и адвокат и имаш само два патрона в пистолета какво ще направиш?

- Единия патрон на адвоката в сърцето, а другия контролен в главата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Емил Костов написа:

Ако имаше такава възможност бих искал да разговарям с Исус!!

Ще трябва да си много внимателен, защото общуването сБог е много специфично. Когато ти Му говориш, това е молитва. Почне ли да ти отговаря, това е шизофрения...

Шегувам се естествено. Пийс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, язе написа:

Ще трябва да си много внимателен, защото общуването сБог е много специфично. Когато ти Му говориш, това е молитва. Почне ли да ти отговаря, това е шизофрения...

Шегувам се естествено. Пийс.

Исус не е БОГ, БОГ е говорил чрез него. Има разлика. Колкото до БОГ. Твоята душа е такава. Тя има връзка с първоизточника, но хората сме забравили да се вслушваме в нея. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Емил Костов написа:

Исус не е БОГ, БОГ е говорил чрез него. Има разлика. Колкото до БОГ. Твоята душа е такава. Тя има връзка с първоизточника, но хората сме забравили да се вслушваме в нея. 

Той е божия син и неделима част от Светата троица. А Бог е говорил чрез Мойсей... и други пророци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, язе написа:

Той е божия син и неделима част от Светата троица. А Бог е говорил чрез Мойсей... и други пророци.

Няма значение. Така или иначе ако има възможност бих си говорил с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Няма значение. Така или иначе ако има възможност бих си говорил с него.

Няма никакъв проблем да си говориш с него по всяко време...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, язе написа:

Няма никакъв проблем да си говориш с него по всяко време...

Така е да, но трябва да заслужиш да говориш с него!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никой ли не иска да се срещне с някой жител на Атлантида, или с някой лемуриец, или пък с някой от континента Му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, A.com написа:

Никой ли не иска да се срещне с някой жител на Атлантида, или с някой лемуриец, или пък с някой от континента Му?

Темата е за исторически личности, а не за легендарни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Фен на кухи лейки написа:

Темата е за исторически личности, а не за легендарни.

Във всяка легенда има зрънце истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.