Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да попитам според вас коя е най-добрата марка зимни гуми като цената за брой не прехвърля 80 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, K2. написа:

Здравейте.Искам да попитам според вас коя е най-добрата марка зимни гуми като цената за брой не прехвърля 80 лв

Какъв размер? Това е от голямо значение за цената. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди няколко дни си купих 4 нови- 15" румънски по лиценз на Mishelin за 87 бр:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Soviet Soldier написа:

Какъв размер? Това е от голямо значение за цената. 

Дааа??? Размер, предпочитан производител - важно е!

Служебната кола се "обува" с чисто нови Нокиан! Много съм доволен! След края на сезона има опция да доизнося на личния автомобил! Бе ,здрави и сигурни! Какво им е цената обаче ........?????

Инак съм на принципа - всяка нова гума е добра! 100пъти по - добра от всяка стара!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Дааа??? Размер, предпочитан производител - важно е!

Служебната кола се "обува" с чисто нови Нокиан! Много съм доволен! След края на сезона има опция да доизнося на личния автомобил! Бе ,здрави и сигурни! Какво им е цената обаче ........?????

Инак съм на принципа - всяка нова гума е добра! 100 пъти по - добра от всяка стара!

Дали ?? (но не ... художника)

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, K2. написа:

Ами ти ако си в Сандански, май не ти трябват зимни галоши.
Ако си из Балкана някъде, тогава може да се охарчиш за такиви.
Има и среден път, четири-сезонните гуми. Ако не ти се случва често да караш по сняг, печелиш, че не се разправяш да купуваш нови 4 джанти и да ги сменяш по два пъти в годината зимните с летните. Аз понеже съм яко мързелив и съм на мнение че една каруца я купувам за да ми е роб тя на мене, а не аз на нея, та карам с Вектор2 ( гудиярки).
А на поледицата братче, няма зимни, няма летни гуми, който си е смотан шофьор мачка ламарините и това си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, що всички са доволни от гумите си. Аз например винаги намирам кусури в гумите и то големи! А карам все с маркови, но веднъж сгреших с Дебица и повече няма да повторя, макар тая зима за последно да ги сложа отзад след 8 години служба. Слагам ги отзад, за да ми бяга повече задницата зимата, че така по ми е кеф. За отпред обаче не стават при кола с предно. Все едно нямаш кормило, особено при по-голям дъжд. Носиш се като шейна. Зимна гума, ама за кво ще се позлва? Ако е за дъжд, изобщо не се захващай с полумаркови гуми. За сняг стават дори и пластмасовите китайски. Вече ако искаш и за сухо, гума за 80 лева няма да намериш. 

ПП: Догидина си вземам Continental TS860  и хич не ми пука за цената! Не се занимавай с глупости и вземай тия! Със 100 лева по-малко няма да обеднееш, но може да си жив дълго!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, K2. написа:

В момента съм с 195/55/15 обаче искам да взема 195/60/15

Тц - не са съвместими. Виж - http://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html

Цитат

Стар диаметър: 596 mm
Нов диаметър: 615 mm
Разлика в диаметрите на двете гуми: +20 - несъвместими
Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 97 км/ч

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

Не мога да разбера, що всички са доволни от гумите си.

Ми, защото съм изпаднал в немислима ситуация, и когато вече си мисля, че всичко е свършено, гумите удържат! Уж никакви а ...... и нови! Шофьорските умения са си друг въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ми, защото съм изпаднал в немислима ситуация, и когато вече си мисля, че всичко е свършено, гумите удържат! Уж никакви а ...... и нови! Шофьорските умения са си друг въпрос!

Аз не разчитам на ситуациите да ми покажат коя гума става и коя не, а просто предизвиквам ситуациите в безопасни участъци от пътя. Честно, гумата е нещо странно. Например оригиналните ми летни Hancock 195/50 R15  се държат най-добре при малко под 20 градуса целзий. Държат се по-добре от очакваното и на дъжд, но при горещо време и при температури под 15 градуса, гумата просто се плъзга. Има си някакъв много малък температурен диапазон при който работи добре. Като цяло очаквам повече от гумите, защото знам, че може! Постигал съм го при определени обстоятелства с определени гуми, но това не важи за целия темепратурен диапазон и целогодишно или поне за сезона, за който са предназначени гумите. Просто не си хвалете пластмасовите боклуци, щото ако ги сложа при мен, няма да станат! Преди време със старата Фиеста се разочаровах от едни нови Goodyear, произведени в Турция. Ами плъзгаха се много повече от оригиналните френски Goodyear, въпреки че ги бях разработил. Продадох си колата с тях на 2000 км(гумите) и изобщо не съжалявам. В смисъл не съжалявам за гумите, защото за 95 лева парчето бяха провал. Hancock  са ми любимите гуми, но както казах, в точно определен температурен диапазон и ако вали дъжд. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Кико написа:

щото ако ги сложа при мен, няма да станат! 

А, ха! Ти си велик шофьор, Фитипалди и донор! Честито на печелившите! :) Всеки ден гледам размазани истински шофьори и пътни разбирачи и се моля да не ме докачат и мен! Впрочем какво няма да стане и от къде си сигурен за марка ,модел, тип, размер или на твоя автомобил не стават абсолютно никакви гуми!!!!! Уникално, та чак бисер! Изпробвал ги предварително .... хи, хи и като съм ги сложил пр. къде да ги изпробвам като няма типични зимни условия в момента????? Камион с търговски представители на различните марки също не върви зад мен когато шофирам, че да избирам ,тествам и сменям според условията!

Та по темата! Както казах няма лоша нова гума!  Винаги за предпочитане пред стари и втора употреба! За предпочитане са производители от севера! Лошото е че много известни марки изнесоха производствата и свелиха качеството, но .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Кико написа:

... щото ако ги сложа при мен, няма да станат! ...

Аз това го разбрах по малко по-различен начин.
Щото при нас - зимни гуми на практика няма. То и зима няма - като в България.

Един път беше заваляло малко повече сняг (десетина санта) и почти нямаше коли по улиците..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Кумчо вълчооо написа:

А, ха! Ти си велик шофьор, Фитипалди и донор! Честито на печелившите! :) Всеки ден гледам размазани истински шофьори и пътни разбирачи и се моля да не ме докачат и мен! Впрочем какво няма да стане и от къде си сигурен за марка ,модел, тип, размер или на твоя автомобил не стават абсолютно никакви гуми!!!!! Уникално, та чак бисер! Изпробвал ги предварително .... хи, хи и като съм ги сложил пр. къде да ги изпробвам като няма типични зимни условия в момента????? Камион с търговски представители на различните марки също не върви зад мен когато шофирам, че да избирам ,тествам и сменям според условията!

Та по темата! Както казах няма лоша нова гума!  Винаги за предпочитане пред стари и втора употреба! За предпочитане са производители от севера! Лошото е че много известни марки изнесоха производствата и свелиха качеството, но .....

Пишеш глупости, нямайки си понятие, какво точно представлява гумата. 

преди 29 минути, jhoro написа:

Аз това го разбрах по малко по-различен начин.
Щото при нас - зимни гуми на практика няма. То и зима няма - като в България.

Един път беше заваляло малко повече сняг (десетина санта) и почти нямаше коли по улиците..

Под "зима" в Европа и по-точно в централната и южната и част се разбира, температури под 7 градуса. Тогава лятната гума трябва да се сменя. Зимната гума не е само за сняг. Това, че тук и викаме "зимна" не означава, че се ползва за сняг. През зимата има сняг, лед, дъжд, суха, студена настилка. И точно за това зимната гума тябва да е нещо универсално за тия условия. Аз неслучайно казах в първия си коментар, че за 80 лева няма как да се намери гума за сняг, дъжд и суха настилка при зимни условия. Всяка пластмасова гума от Китай и тем подобни страни, става за сняг! Става, защото се обръща внимание точно на един елемент от безопасността - движението по сняг. Това обаче не означава, че тая гума става за по-голямата част от Европа, където много малко се кара на сняг. Кара се на СТУД и точно за това се слагат зимни гуми - меки каучукови смеси, подходящи за добро сцепление при ниски температури1 Ето това е зимната гума. А защо каучукови? Защото каучукът е най-добрият материал за направа на гума и в частност зимна. Поради високата цена на каучука (болести, определени условия за растеж на каучуковите дървета...), тоя компонент в гумата е кът. ПОлзват се изкуствени смеси, които изобщо не са най-добрия вариант. Само марковите и скъпи гуми на някои производители, могат да си позволят по-голямо използване на истински каучук, а не на заместители, каквито се ползват при евтините гуми. Когато разберете това, ще спрете да избирате евтинджос. Бъдещето е гума от глухарчета, но това до десет години. Тая година бе показана такава гума на изложение, но производство едва след десетина години. Затова, бизнесмените, замислете се и  да си засеете ниви с глухарчета, макар че самите производители предпочитат това да е в близост до заводите им. Една гума е съвкупност от качества. Да, има много добри гуми за сняг и пълен провал на мокро и сухо. Включително повечето китайски - държат на сняг яко, ама на дъжд и сухо са убийствени в буквалния смисъл. Същото се отнася донякъде и за уж гумите, произведени по лиценз или под контрола на някой известен производител...които не са много. Пълна глупост е да се твърди, че гумите на северните производители били най-добри. Добри са, но за сняг. При нашите условия ни трябват гуми главно за киша, лед, дъжд и сухо при температури около 0 градуса. А такива се правят от всички известни реномирани производители. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кико написа:

Пишеш глупости, нямайки си понятие, какво точно представлява гумата. 

Е как да имам, като служебната ми кола е  просто верижна:lol6:Другата, личната е луноход!!!!!

Гледам обаче, че автора на темата е заложил много нисък бюджет, което прави избора не чак толкова голям.

80лв е цана за мосово предлаганите и бюджетки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Кумчо вълчооо написа:

Е как да имам, като служебната ми кола е  просто верижна:lol6:Другата, личната е луноход!!!!!

Гледам обаче, че автора на темата е заложил много нисък бюджет, което прави избора не чак толкова голям

Гумите днес са евтини. Надявам се и догодина цената да е ниска, защото последните 1-2 години цените паднаха 20-30 лева за марковите гуми. Зимната гума винаги е била по-скъпа, защото се и ползва повече естествен каучук, който е скъпа суровина, особено ако полетата с каучукови дървета около екватора и тропиците се нападнат от болест, която умищожава цели плантации и скапва производството в цели държави. В миналото Бразилия си изпати от това и производството се пренесе в дуги държави. Сега надеждата е гумите от глухарчета (руско глухарче, за да съм точен) да намалят цените на гумите в бъдеще, а с това и да повишат качеството, намалявайки използването на изкуствен каучук.  Аз дадох линк към най-новите зимни гуми на Continental - TS860, които почват от цени около 100-110 лева в зависимост от индексите. А това са стотина лева повече от предвидените 4х8=360 лева. Не е малко, но лично аз не бих се скъпил за безопасността и най-важно, за кефа да карам и зимата като хората, а не да ми скача пулса над 200 с гуми като Дебица  на мокро. Continental  напоследък наистина печелят много тестове или са в тройката. Човек няма да сбърка с техни гуми, още повече, че днес цените са ниски. 

ПП: Между другото, не случайно съм написал под профила си "интереси - симулатори". Имам предвид автомобилни симулатори, което не пречи и в реалността да симулирам същите неща. И не, не съм от ония, дето са опасни по пътищата. Шофьор съм от 1990 година и то професионален, категория "C". Не че е нещо, но е доста различно от любителя щофьор, изкарал книжка само за да кара колата на тате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал,че италианските марки са доста добри и сега търся в интернет,но не мога да открия марките гуми в коя държава са пройзвеждани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, K2. написа:

Аз съм чувал,че италианските марки са доста добри и сега търся в интернет,но не мога да открия марките гуми в коя държава са пройзвеждани.

Ти не търсеше ли ЗИМНИ гуми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ken написа:

Ти не търсеше ли ЗИМНИ гуми ?

Зимни търся.Защо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, K2. написа:

Зимни търся.Защо

А нищо.
Успех в търсенето !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ken написа:

А нищо.
Успех в търсенето !

Кажи какво имаш в предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Кико написа:

особено при по-голям дъжд. Носиш се като шейна. Зимна гума, ама за кво ще се позлва? Ако

Тук си много прав. Има зимни гуми, дето на дъжд са опасни. Всички гуми имат буквено означение, за представянето им на мокро. Видя ли гума с означение  Е, F и повече не я гледам.

преди 58 минути, K2. написа:

Кажи какво имаш в предвид?

Спамаджия е тоя.

Иначе, може да си поръчаш онлай, от голям дистибутор в България. Няма да казвам кой, че може да мине за реклама. Само гледай тия буквени означения, дето споменах. Колко сняг ще има не знам, ама дъжда ще е повече. А съм сигурен, че искаш да спираш безопасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, K2. написа:

Взех аз на сляпо...нали уж Googyear-а ми бяха френски. Оказаха се турски, едната от които крива още като ми я доставиха. Преди 3 години бях поръчал Goodyear, само че зимни, произведени в Германия. След 1-2 седмици пак тях слагам. Супер са...макар и с условности, че "супер" е нещо относително и си има граници. Турските обаче се оказаха доста зле, за разлика от германските и френските. И от фен на Goodyear,  изведнъж турския завод ме направи антифен. Няма как да разбера къде са произведени, преди да ги получа или видя на живо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

И от фен на Goodyear,  изведнъж турския завод ме направи антифен. 

А дали един и същи завод не прави 1-во, 2-ро и даже 3-то качество и после който иска евтино, му продават по-некачествени ?
Тези дето са летни с новата ми каруца са ги правили в Полша, а тези 4 сезонните в Словакия.
С новат каруца още не съм карал през локви с висока скорост, но на предишната каруца Вектор2 направо разпръскваше мощно водата и се чуваше един як шум, леко стрескащ докато му свикнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...