Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви се извиня ако темата не е за тука моля преместете е! И така първо искам да ви попитам може ли да ми кажете колко ватово е моето захранване колебая се между 350 и 550 не мога да го разбера и другият въпрос ми е дали ако си закупя AMD Athlon x2 soket am2 6400 3.2GH дали ще е добре защото казват яко охлаждане трябвало  Благодаря на всеки отзовал се ;)  amd athlon x2 soket  am2 6400 - http://www.novotika.bg/?mod=products&category=369&pid=9569

15302448_1184666778281217_2055349722_o.jpg

15322421_1184666781614550_299082621_o.jpg

Редактирано от И. Кафеджи (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването се води 550W, на практика е все едно 400W. Аз никога не бих дал 50 лв за толкова стар и слаб процесор. Нов ли се води? Възможно е да имат някъде неизползвани на склад. По-добре потърси някъде на старо, ако това е най-доброто, което се поддържа от дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, И. Кафеджи написа:

Някой може ли да даде някакви по добри предположения за процесор ? за сокет ам2 

Може ли модел на дъно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, niki292002 написа:

Може ли модел на дъно ?

Ако може дай най-доброто което може да се направи за да светне

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamenbm86 написа:

Захранването се води 550W, на практика е все едно 400W. Аз никога не бих дал 50 лв за толкова стар и слаб процесор. Нов ли се води? Възможно е да имат някъде неизползвани на склад. По-добре потърси някъде на старо, ако това е най-доброто, което се поддържа от дънната платка.

Да добавя още, че Tray означава, че процесора е без охладител - което е още по-зле.

На сайта за дъното има една таблица CPU Support List.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, sten90 написа:

Да добавя още, че Tray означава, че процесора е без охладител - което е още по-зле.

И има по-малка гаранция - 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че дъното e rev. 2.0 (втора ревизия).  Ако се ъпдейтне до BIOS F9A, може да му сложи Аthlon II или Phenom II с две или повече ядра, което може да е доста по-добре от Athlon 64 x2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sten90 написа:

На сайта за дъното има една таблица CPU Support List.

Процесора е с оригиналният си охладител с медни жици! 

Добре някой може ли да ми даде някой компютър на части до 700 лв (НЯКОЙ ЧИТАВ) благодаря предварително :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, PreDaT0Rrr написа:

Eто едно предложение http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52363p1r56038p1r53749p1r57577p1r55867p1rf.html . И след време добавяш Видео карта 

Благодаря ти много но мога да мина без хард и кутията и да дам още 100 за видео нали ? :D 

Защо ми изписпва че нямам охлаждане за процесора след като имам ?? и защо след като се натовари много компа гасне ? 

Редактирано от И. Кафеджи (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, И. Кафеджи написа:

Благодаря ти много но мога да мина без хард и кутията и да дам още 100 за видео нали ? :D 

Защо ми изписпва че нямам охлаждане за процесора след като имам ?? и защо след като се натовари много компа гасне ? 

Къде изписва, че няма охлаждане? За сегашния процесор ли става въпрос? Затова ли искаш да го сменяш? Може би има проблем с охлаждането... Дай повече информация, не се скъпи на думите, за да не се окаже в един момент че си дал 700 лв. без да е наистина нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти е 384W поне по-спецификации. 

Явно за икономия се печатат еднакви лепенки за четири модела и се слага чавка (може да я видиш отдолу) на конкретния.

Ако погледнеш какво пише срещу 12V линия ще видиш че твоето е 32А и като умножиш х12 ще разбереш това което те интересува.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Захранването ти е 384W поне по-спецификации. 

Явно за икономия се печатат еднакви лепенки за четири модела и се слага чавка (може да я видиш отдолу) на конкретния.

Ако погледнеш какво пише срещу 12V линия ще видиш че твоето е 32А и като умножиш х12 ще разбереш това което те интересува.  

по горе са писали под снимката от айда че процесора няма охлаждане и да найстина кацхжа до мн градуси като обработвам видео но имам оригиналното си охлаждане с медни жици си стой и бачка в момента като не играя на нищо е на 30,40 градуса а като пусна някое видео да се обработва достига до 100,110 и загасва компа защо ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото или се е изпекла пастата между охладителя и капачката, или е заминал материалът между самия процесор и капачката му.

Чети по-внимателно какво ти се казва. Ти си дал линк към онлайн магазин, където предлагат Tray процесор. Т.е. ако го купиш, ще получиш САМО процесора, към него НЕ дават и охладител. Никой не ти говори за сегашния ти процесор и медния му охладител. А какви са тия медни жици... един бог знае.

Тая увисналата тел не знам къде отива, ама не ѝ е там мястото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво сте се фанали за тоя Trey???? Това да не ви е нов процесор.

А и търговеца ясно е написал:

Цитат
 Забележка
Продукта е втора тъка - Тестван - Работи нормално.
Гаранция 3 месец

Не си заслужава този процесор. Дъното ви поддържа доста по-съвременни процесори и по-производителни. 

преди 2 часа, И. Кафеджи написа:

по горе са писали под снимката от айда че процесора няма охлаждане и да найстина кацхжа до мн градуси като обработвам видео но имам оригиналното си охлаждане с медни жици си стой и бачка в момента като не играя на нищо е на 30,40 градуса а като пусна някое видео да се обработва достига до 100,110 и загасва компа защо ? 

Жици може би викаш на тръбите по охладителя и да в покой може да държи 30-40 градуса но ако охладителя е задръстен при товар охлаждането просто не върши работа. Явно е че нямате много познания та е най добре да се обърнете към някой по вещ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, pconline написа:

Кво сте се фанали за тоя Trey???? Това да не ви е нов процесор.

А и търговеца ясно е написал:

Не си заслужава този процесор. Дъното ви поддържа доста по-съвременни процесори и по-производителни. 

Жици може би викаш на тръбите по охладителя и да в покой може да държи 30-40 градуса но ако охладителя е задръстен при товар охлаждането просто не върши работа. Явно е че нямате много познания та е най добре да се обърнете към някой по вещ.

Добре ти казваш по съвременни дай някои процесор да видя за това мое дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, И. Кафеджи написа:
преди 12 часа, pconline написа:

Добре ти казваш по съвременни дай някои процесор да видя за това мое дъно

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2818

Eто ти списък с поддържаните процесори тия дето в последната колона на пише N/A се поддържат и пише коя версия на биос искат. Ако твоята е по стара се ъпдейтва и работят. От тук нататък търсиш в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме. Но искам да ви попитам този процесор intel pentium 4 650 3.40GHZ 2M/800/04A по хубав ли е от моя и какво дъно го подържа процесора е мой и се чудех на какво дъно върви и дали е по добър от тоя amd x2 soket am2 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те тоя процесор е на десетина години. Подари го на някой хардуерен антиквар. 

преди 20 минути, И. Кафеджи написа:

по добър от тоя amd x2 soket am2 

кой е тоя! Онзи 6400 ако става дума за него е пъти по-добър от тоя Pentium. А и да намериш дъно ......... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, pconline написа:

Те тоя процесор е на десетина години. Подари го на някой хардуерен антиквар. 

кой е тоя! Онзи 6400 ако става дума за него е пъти по-добър от тоя Pentium. А и да намериш дъно .........

Демек искаш да кажеш че тоя процесор е боклук pentium .. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-i-amd-za-desktop-i-mobilni-7dena-garantsiya-ID58bcy.html

AMD DECKTOP s. АМ2+

AMD Phenom X4 HD9750WCJ4BGH QUAD CORE 

2.4GHZ/ 2MB 79лв.

AMD Phenom X4 HD9650WCJ4BGH QUAD CORE 2.3GHZ/ 2MB 69лв.

AMD DECKTOP s.АМ3

ATHLON II X3 3 CORE 3.1G 1.5М L2 ADX445WFK32GM 38лв.

ATHLON II X3 3 CORE 3.3G 1.5М L2 ADX455WFK32GM 46лв.

В тази обява тия са по-новите, които ги поддържа дънната платка. Май този Аthlon II x3 на 3.3 GHz e най-доброто, което може да се вземе. Тия 4-ядрените Phenom са твърде стари и не съм чувал добри неща за тях. Всичките са по-добре от Athlon 64. Повече ядра и малко по-нова архитектура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, plamenbm86 написа:

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-i-amd-za-desktop-i-mobilni-7dena-garantsiya-ID58bcy.html

AMD DECKTOP s. АМ2+

AMD Phenom X4 HD9750WCJ4BGH QUAD CORE 

2.4GHZ/ 2MB 79лв.

AMD Phenom X4 HD9650WCJ4BGH QUAD CORE 2.3GHZ/ 2MB 69лв.

AMD DECKTOP s.АМ3

ATHLON II X3 3 CORE 3.1G 1.5М L2 ADX445WFK32GM 38лв.

ATHLON II X3 3 CORE 3.3G 1.5М L2 ADX455WFK32GM 46лв.

В тази обява тия са по-новите, които ги поддържа дънната платка. Май този Аthlon II x3 на 3.3 GHz e най-доброто, което може да се вземе. Тия 4-ядрените Phenom са твърде стари и не съм чувал добри неща за тях. Всичките са по-добре от Athlon 64. Повече ядра и малко по-нова архитектура.

Но ще станат ли за am2 ? Ако стане значи си пълен цар но дали с някоѝ от тия дет си дал би вървяля GTA V ? Мс пак за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да станат тези процесори BIOS на дъното трябва да се обнови до последната версия.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2818#bios 

http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html

Не е трудно. Аз препоръчвам с Q-Flash, но може с @ BIOS. Важно е да не спира тока на машината, докато се ъпдейтва.

Също така е важно да имаш охладител, способен да охлажда новия процесор. 

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.