Премини към съдържанието
TheDoggyCrew

Покупка на немски автомобил 2005-2008г

Препоръчан отговор

Здравейте, бащата си търси кола от един месец и не може да вземе решение. До сега караше Ауди А4 Б6 1.9тди, уникален мотор, добра возия, евтина подръжка и така. Обаче дойде време да вземем по-голяма, че сме 2 деца. Има бюджет 15 хилки, ако си струва може и да задели много повече, но мисли за излишно на този етап да налива излишни пари в кола, тъй като ми предстой висше образование. За сега сме се спряли на 3 коли. 
Audi A6 4f - 3.0tdi и 3.2 бензин двигателите. 

BMW E60 - 530xd или 530xi.

MB - E320cdi/E320i 4matic. 

Друга кола, на която е хвърлил око е Skoda Superb 2011г. 2.0tdi

Та не можем да вземем решение и се надявам, ако някой има опит с въпросните коли да драсне по едно мнение, много ще ни е от полза. Също може да предложите и други коли, които смятате за добри. Не е изключен и варианта за джип, като това ще е или Q7 3.0tdi или ML320cdi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всяка една от тези коли бъди готов да се бръкнеш доста при поддръжка или ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай разбирачите с парите за ремонтите. По тая логика си вземи някой кош на 20 години. 

Колите са много различни и прекрасни. Вземи това, което ти харесва на теб. Няма да живееш 100 години. 

Аз бих дал мнение и глас за бензин, защото съм фен на бензиновите коли. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си вземеш нова кола от друга марка?

Ако нямаш достатъчно кинти за ново Ауди / БМВ. Кола на 8 години е доста стара. за около 8 / 10 хиляди евро има от други фирми нови коли.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Desdinova написа:

Защо не си вземеш нова кола от друга марка?

Ако нямаш достатъчно кинти за ново Ауди / БМВ. Кола на 8 години е доста стара. за около 8 / 10 хиляди евро има от други фирми нови коли.

Напълно различни класове автобоили, нямат абсолютно никакво място за сравнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги Ауди е за предпочитане! Това по ред причини! Инак, бензин, дизел, газ, то въпрос на разбиране и джоб!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, N1K17Y написа:

Напълно различни класове автобоили, нямат абсолютно никакво място за сравнение

Глупости. С новият автомобил имаш гаранция и е по лесно с подръжката. С тия одрънкани кочини на по 8 години .... само проблеми може да си докараш.

И между другото, това че немските автомобили са с по добро качество е мит. Всичко е евтин боклук, само се продава скъпо. Вижте например какво става с VW сега!

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Викаш друго си е новата Дачия. Че за 8- 10 хил евро, не сед сещам с какъв друг таласъм, може да се сдобиеш.

По темата- един глас за Е320 4 matic.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти е ясно че старото бмв е старо, не е нещо специално, а е стар отсортиран боклук, който са подготвили да продадат като нещо специално, на бедняци, които не могат да си позволят новот и симислят че старото е по яко от новото, щото било немско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз дадох гласа си за Мерцедес, а нали знаеш какво казват немците? Няма стар Мерцедес!

А немското наистина е по- яко... щото е немско. Просто е- всички опитват, но само някои го могат...Ся, ако говорехме за вино, нямаше да препоръчвам немско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости.

Немците опитват да скрият истинските емисии на колите си, но нещо май не се получи :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да взема един нов Rapid. Има ги за около 20 бона за Коледа. Просто ще изплати за година това, което не му достига. Ще кара готина нова кола, подходяща за семейството, която няма да се чупи. Да не се занимава с глупости. Кажи му да прегледа офертите за нови автомобили. Не просто да маха с ръка и да вика - на мен заеми не ми трябват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че мисленето за тея коли е така:

Те си купуват очуканата стара кола, измиват я и се кефят че карат бмв, понеже бмв по принцип са скъпи. И си мислят че някой ще се обърка да си мисли че е ново или подобно :).

Б едняшки истории :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един колега, дето преди няколко месеца си купи БМВ 5 +200 коня дизел за 12 бона.  Вече не го кара, защото не му е ясно, как така гори толкова много.  Иска да го продава за 12, ама нещо няма такива като него. Преди караше Форд Ка. Та да не стане същата история - кола за 15 бона, стояща пред блока, щото няма парички за гориво.  Та ако си навит на 12 бона, да му кажа...

Между другото, като чуя, че някой си купил Мерцедес, БМВ или Ауди на старо, напрво ми пада в очите. Абсолютна набутвация са тия покупки. Като нови иди дойди, всеки си има предпочитания. Ама за старо БМВ, Ауди или Мерцедес да даваш 15 бона...това се равнява да дадеш 5 бона за Опел, Мазда или Форд. Същите показатели, същите разходи, същите проблеми, само дето си се изръсил 3 пъти по-малко.  Кефя се на комшията, дето скоро си взе Форд Куга на старо. Ей това се казва покупка. Тая кола дълго време оглавяваше класациите на DEKRA. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Кико написа:

....Форд... или Форд. ...дето скоро си взе Форд

Стига бе! Засра се с тия фордове вече!!!

преди 8 часа, ostavime написа:

Не ги слушай разбирачите с парите за ремонтите. По тая логика си вземи някой кош на 20 години.

Само че като си купиш кола и стои като паметник, защото нямаш пари да й сипеш гориво или да я ремонтираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие не му бройте парите. Много знаете какво има и какво няма.
Симо, може човека да не е мишок като тебе.

Sent from my phone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ostavime написа:

Вие не му бройте парите. Много знаете какво има и какво няма.
Симо, може човека да не е мишок като тебе.

Sent from my phone using Tapatalk

Ние не ги броим, а даваме мнение как да ги ползва правилно. Извинявай, ама ако рзполагам с 15 бона кеш, никога няма да ги дам по тоя начин за БМВ, Ауди или Мерцедес. Първо, парите са малко за свястна кола от тия марки. Второ, има много по-добри варианти за семейни коли и то нови. Трето, ако на никой не му се занимава със заеми, както теб и мен, може да изтрае няколко месеца, да събере достатъчно пари и наистина да купи автомобил, а не кочина на колела!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, Desdinova написа:

Той ако не беше мишок нямаше да си купува кол ана 10 години :).

Или пък просто знае, че някои коли и на 20 години са по- добри от "коледна промоция"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, язе написа:

Или пък просто знае, че някои коли и на 20 години са по- добри от "коледна промоция"...

Или просто е мишок :) и няма много идея какво означава по - добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен някой VW пасат комби тъй като търсите семейна кола би ви свършила работа.И мисля че са доказани и то доста,но всичко е въпрос на късмет все пак е кола втора употреба.Нещо подобно.http://www.cars.bg/c1929895 . Доказан модел,малко километри,голямо купе със хубав двигател и нова година.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как с един пост ми преброихте парите? Еми по-добре да си купя мерцедес на 8 години, отколкото керлива дачия 2016 година с екстри като на кола от 1995г. Прегледали сме много неща, имаме хора в сума ти дилъри на коли и много лесно може да вземем най-нисък клас шкода или дачия или други подобни. Я отворете в интернет една от изброените коли 2007г. и я сравнете с 2016 дачия за 25 бона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, TheDoggyCrew написа:

Много ми е интересно как с един пост ми преброихте парите? Еми по-добре да си купя мерцедес на 8 години, отколкото керлива дачия 2016 година с екстри като на кола от 1995г. Прегледали сме много неща, имаме хора в сума ти дилъри на коли и много лесно може да вземем най-нисък клас шкода или дачия или други подобни. Я отворете в интернет една от изброените коли 2007г. и я сравнете с 2016 дачия за 25 бона. 

Всеки уважаваш себе си “продавач“ може да оцени този срещу него само след 2 изречения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.