Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

95 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      62
    • Парламентарна република
      33

Препоръчан отговор

преди 1 час, lsmurf написа:

А ако погледнем реално България първа обявява война на САЩ само от простотия и вечния стремеж да се хареса на някого така че вината е главно в неразумното поведение на нашето тогавашно управление.

Тъпите българи през 1941-ва от простотия и малоумие тръгнали да се дървят не на кой да е, на великите сили и обявили война на Щатите и Великобритания, като си мислели, че това ще бъде само фиктивно и до реални действия няма да се стигне.

Както всички знаем, американците са много злопаметни, отмъстителни и не прощават на бившите си врагове, затова България се намира в черия списък на Вашингтон още от 1941-ва година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, NIKISHARK написа:

Има едно простичко обяснение-слугинаж...непоискан...

Заплаха от комунизъм днес?! Докарват се на Чичо Сам, няма връщане назад

Та пак да питам: що си продавате душичките?

Не зная доколко е поискан или не но в крайна сметка слугинажът си е налице. И това което винаги казвам - продължават да ни управляват дечицата на някогашните така наречени "комунисти"  под ново амплоа "антикомунисти" като срамежливо премълчават потеклото си . Нито родителите им са били комунисти в нормалния смисъл на тази дума нито те сега са антикомунисти . Всъщност идеологията слабо ги интересува и я ползват само за да манипулират масите за собсвена изгода така беше и преди 1989 така е и сега . Затова винаги казвам че 1989 год не е някакъв прелом - просто някои хора смениха реториката си и продължават да си гонят собствените интереси. Вярно отпуснаха на народа малко повече свобода но това беше процес започнал още преди 1989 год. Едно време се докарваха на Дядо Иван сега се докарват на Чичо Сам аз не виждам особенна разлика. Единственото нещо което спечели България от цялата работа е че сега сме член на Европейски Съюз а не на Социалистически Лагер. Все пак не ми се живее в лагер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, lsmurf написа:

Единственото нещо което спечели България от цялата работа е че сега сме член на Европейски Съюз а не на Социалистически Лагер. Все пак не ми се живее в лагер.

И си мислиш,че това не е "лагер" и има разлика от "съюз"?Абсолютно същото е,и пак нищо не зависи от теб...Разликата е ,че кадърните работят за друга икономика(това беше и целта),вместо да развиват нашата...и цялата ни държава отива по дяволите(!?)..а ние сме...както е казал поета ,идиоти....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, NIKISHARK написа:

И си мислиш,че това не е "лагер" и има разлика от "съюз"?Абсолютно същото е,и пак нищо не зависи от теб...Разликата е ,че кадърните работят за друга икономика(това беше и целта),вместо да развиват нашата...и цялата ни държава отива по дяволите(!?)..а ние сме...както е казал поета ,идиоти....

Да отиват защото ние сме тъпите. Виж американците народ бих казал с доста по посредствени възможности от нас българите ,но имаха достатъчно мозък в главата за да "откраднат мозъците" от цял свят като ги привлекат с подходящи условия и заплащане. Ние заплащаме за "мускули" а не за "мозък" . Ами ето останаха "мускулите" и сега накъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, NIKISHARK написа:

Не видях нещо да коментираш позицията на Сталин бомбардировките да продължат докато българите се вразумят....

даже не питам вече. :) 

преди 25 минути, NIKISHARK написа:

Абе има разлики.

Виж развитите и с традиции демокрации на какво ниво са в този "зъл европейски съюз".

Стандарт, икономики и т.н.

Хайде сега сравни налседника на СССР и техните орбити. Вътре и отвън.

Вътре регионите са тотални безгласни букви. Ама тотални ! С една фрапираща разлика - чеченската република.

Всички са чували за КАдиров , нали ? А да сте чували за глават ана някой друг регион ???

Все пак Чечня е "уж" едно и също както останалите членове на федерацията.

Та... "сделката с дявола" за да спре войната, е повече от очевидна ОБАЧЕ и на Кадиров не му трябва "независима Чечня". Защото едно че нищо няма да зависи от него , но и няма кой да му налива милиарди.

Сега бюджета на Чечня е над  80 %  субсидии и дарения от РФ. За сметка на останалите региони.

Ето това е изнудване и доене. Докога обикновенните руснаци ще търпят тази "сделка" и да хранят ислямисти не знам, но няма как да продължава вечно .

А какъв е стандарта на малкото останали в орбитата на бившия СССР , също няма какво да се коментира.

Нисък стандарт, с още по ярки зависимости и подчинение.

Та.... затова "рибке" , принципите на ЕС нямат нищо общо с бившия соц ЛАГЕР.

Редактирано от barbuncela
Нарушен правилник 2.13 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Що сте такива слепи продажни душички , и аз не знам.

Не съди другите по себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lsmurf написа:

Да отиват защото ние сме тъпите. Виж американците народ бих казал с доста по посредствени възможности

Даваш ли си сметка,че поколението над 45,могат да посочат къде е Иран на картата,абсолютно точно? Това без да внасям политическа нотка в примера,това изследване ми попадна.В същото време ,американци са посочили местоположението на България! Разбихме си образованието,селското стопанство,разбихме си машиностроенето,разбихме си цялата икономика..и това не е по вина нито на Русия,нито на САЩ,нито пък на ЕС...Вината е на идиотите,които си избираме...за такива,бога ми трябва "Белене"...колкото и на теб да не ти се иска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Що сте такива слепи продажни душички

Почваш да използваш обиди! Съобразявай се с правилникът.

Цитат

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

Повече предупреждения няма да има!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miro20 написа:

Абе има разлики.

Виж развитите и с традиции демокрации на какво ниво са в този "зъл европейски съюз".

Абе ...пич,не разбра ли,че не искам да се сравнявам с "великите демокрации", постигнати чрез робство,колонизация и масови убийства!?Стига плю едно и също-не си интересен.За какви традиции ми говориш при държави с 200 годишна история или пък за такива,които са владели половината свят чрез насилие...много космополитно и поучително,няма що....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що си продавате душичките бе хора!?

Отговарям с нищо по различно от културния коректен език на рибката.  :) 

преди 1 минута, NIKISHARK написа:

Абе ...пич,не разбра ли,че не искам да се сравнявам с "великите демокрации"

И с коя система из съществуващите към момента по света, искаш да се сравняваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

И с коя система из съществуващите към момента по света, искаш да се сравняваш ?

Швейцарската..да речем...И въпросът ми за "душичките" беше риторичен,а твоят е целенасочен,и много добре го осъзнаваш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, NIKISHARK написа:

Швейцарската..да речем...И въпросът ми за "душичките" беше риторичен,а твоят е целенасочен,и много добре го осъзнаваш....

Мноо сме далеч от швейцарците и го знаеш. И като манталитет, и като история, и т.н. Но нямам нищо против да се УЧИМ от тях.

само че много тук соц пропагандатори влечете на коренно противоположни позиции .

За "душичките" и аз както виждам говоря принципно и в множествено число. Абсолютно по същия начин както ти.

Но понеже сте си един отбор с модераторката, и няма как.. .трябва на мен да се размахва пръстче :) 

Така и не ми отговори, харесва ли ти че Сталин е бил не против бомбрадировките, а е искал да продължат "докато не им доде акъла на българите".

А ?

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, NIKISHARK написа:

Даваш ли си сметка,че поколението над 45,могат да посочат къде е Иран на картата,абсолютно точно? Това без да внасям политическа нотка в примера,това изследване ми попадна.В същото време ,американци са посочили местоположението на България! Разбихме си образованието,селското стопанство,разбихме си машиностроенето,разбихме си цялата икономика..и това не е по вина нито на Русия,нито на САЩ,нито пък на ЕС...Вината е на идиотите,които си избираме...за такива,бога ми трябва "Белене"...колкото и на теб да не ти се иска...

Съгласен съм че си доразбихме с ударни темпове и образование и икономика именно по причините които изтъкнах и по рано . В България се установи "Дикгатура на пролетариата" тоест на власт бяха "мускулите" и ако ти се струва че е станало след 1989 се лъжеш процесът вървеше от много по рано. Още от времето когато бях млад специалист системата на образование беше в сериозен упадък . Новите инженери например не можеха да се мерят със стари средни техници в болшинството от случаите и това беше защото работниците вземаха заплати в пъти по големи от инженерите и за инженери учеха или мързеланковци на които не им се работи или безнадежни идеалисти готови да живеят с по ниски доходи за да "направят нещо за родината" .  Не съм сигурен че "ние си ги избираме" а напротив - просто се имитират избори. Затова и не участвам вече в тези карнавали. Колкото за Белене прав си не ми се иска . Има си нормални затвори за тази работа те са напълно достатъчни. За съжаление досега никой от върхушката не е попадал там та явно са прави западняците че съдебната ни система не работи ефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мошенниците Лидъл

Отдавна трябва да им тръснат една голяма глоба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Така и не ми отговори, харесва ли ти че Сталин е бил не против бомбрадировките, а е искал да продължат "докато не им доде акъла на българите".

А ?

:)

Даваш ли си сметка,че в случая изпадаш в положение,меко казано идиотско?На теб не ти е интересно кой,защо и как е ударил София,а кой не е бил против!Ако Сталин беше разпоредил ударите,отношението ми щеше да е същото,както към реките извършители.Пак четеш,както дявол евангелие....отричаш една трагедия,за да оправдаеш насилието...

Цитат

- Тогава не само София е бомбардирана. Бомбардирани са Враца, Русе, Скопие, Беломорието. Днешният Първомай, тогава Борисовград също е бомбардиран. Стотици селища са бомбардирани и българската изтребителна авиация е полагала всякакви усилия да покрие въздушната защита. Разбира се София е била основна обект на бомбардировките и тук са били съсредоточени основните български изтребители както от летището „Марино поле“ при Карлово. Оттам са излитали изтребителите. Имали сме добра система на оповестяване като сме засичали бомбардировачите още от Адриатическото крайбрежие. Големият брой бомбардировки са насочени срещу Плоещ, това е област в Румъния - единственият източник на Вермахта за гориво, а ние сме проследявали дали ще бъдат насочени бомбардировачите към Плоещ или към някой български град. Оповестявали са чрез сирени за въздушна опасност и вече е имало мрежа от скривалища. Особено София е била снабдена със скривалища, но те не са стигали за всички. За съжаление много от хората са се укривали в мазетата на своите къщи и са загивали заедно със своите домове. Цели семейства са загивали. Това е била ужасна трагедия. Това е едно престъпление, което някои днес смятат, че не е удобно да се напомня, защото видите ли, ние сме съюзници на Великобритания и САЩ в НАТО. Напротив историята трябва да я пишем каквато и да е и каквато е била, и да осъждаме военните престъпления на победителите. Независимо кои са те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NIKISHARK написа:

На теб не ти е интересно кой,защо и как е ударил София,а кой не е бил против!

Напротив. Казах че /за съжаление/ сме пионка в интересите на големите.

И Цитирах пасаж в който се говори че Сталин бил против.

Защо толкова те дразни опровержението, аз не знам. Сам си каза за "душичките" . :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Но понеже сте си един отбор с модераторката, и няма как.. .трябва на мен да се размахва пръстче :) 

Мирчев, радвай се, че само са те бомбили. По това време САЩ са били в активна фаза на разработване на новото ядрено оръжие. Ако американските военни бяха решили да го тестват срещу българите, сега никой нямаше да е чувал за тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, lsmurf написа:

Новите инженери например не можеха да се мерят със стари средни техници в болшинството от случаите и това беше защото работниците вземаха заплати в пъти по големи от инженерите и за инженери учеха или мързеланковци на които не им се работи или безнадежни идеалисти готови да живеят с по ниски доходи за да "направят нещо за родината" .   За съжаление досега никой от върхушката не е попадал там та явно са прави западняците че съдебната ни система не работи ефективно.

И защо мислиш,че сега не е така за инженерите?Да си попадал на обява тип" търсим млад инженер,до 30 г. с 20годишен стаж"..по онова време поне имаха малко набит акъл в главата...Дори няма да коментирам качеството на сегашните "инж." ..имам преки наблюдения...да не ви отчайвам съвсем...Що се отнася до върхушката ...ми то 90% са за ..."влез в затвора,да помогнеш на държавата"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 13 декември 1941 г. България обявява война на САЩ и Великобритания в качеството си на съюзник на Германия. Управляващите у нас смятат, че това ще бъде по-скоро символично действие и до реални военни действия няма да се стигне. Министър-председателят проф. Богдан Филов предлага на  правителството да се вземе решение за обявяване на войната.

По думите  на Филов, царят одобрява предложението, но “очевидно неохотно  и беше доста нервен и загрижен”. На практика Цар Борис III, изглежда, е единственият, който предусеща до какви беди ще доведе това решение. В крайна сметка на 13 декември, събота, когато  Богдан Филов прочита в  Народното събрание декларацията на правителството за обявяването на  война на САЩ и Англия, като се позовава на член 3 от Тристранния пакт, ”който ни задължава към своите съюзници”. Депутатите  от мнозинството са опиянени и го акламират с френетични викове “ура”. В  тази обстановка на всеобща еуфория Никола Мушанов иска думата, но с  викове “долу” и “предател” е заставен да мълчи и да не мърда от мястото си.   

В речта си пред парламента проф. Филов обяснява, че решението на правителството отговаря на интересите на страната и на условията в момента.  След като се установяват в Южна Италия, британско-американските въздушни армии започват след година и половина оттам бомбардировъчна война на Балканския полуостров. Жертвите са: 4208 убити, починали от рани и безследно изчезнали и 4744 тежко ранени. Само в София са разрушени 12 657 граждански, обществени и жилищни сгради, увредените в една или друга степен са в пъти повече.   

Още преди да е завършила Втората световна война, президентът на САЩ Франклун Рузвелт и премиерът на Великобритания Уинстън Чърчил се съгласяват с предложението на лидера на СССР Йосиф Сталин България да бъде предадена на Съветската зона. Така победителят от войната решава съдбата на нашата родина. Самият Богдан Филов е осъден на смърт от Народния съд и eкзекутиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NIKISHARK написа:

И защо мислиш,че сега не е така за инженерите?

Не мисля . Просто казвам че верижната реакция на взрива който в момента разрушава държавата тръгва далеч по рано и няма нищо общо с някаква измислена дата като 1989 . Просто сега както при всяка верижна реакция процесът непрекъснато се ускорява и в момента резултатите са очевадни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само за инженерите Смърф...И какво значение има кога е започнал "взрива" преди или след...факт е че продължава...дали са комунисти или измислената ни демокрация,с измислени демократи.....разсипията е тотална...Смешно е да се оправдават сегашните с предишните...30г. минаха...стига с тези глупости...Хан Аспарух ни е виновен,че ни е наврял на г..а на географията...Докато управляващия не разбере, че има "Белене" за действията му-оправия няма да има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NIKISHARK написа:

Не само за инженерите Смърф...И какво значение има кога е започнал "взрива" преди или след...факт е че продължава...дали са комунисти или измислената ни демокрация,с измислени демократи.....разсипията е тотална...Смешно е да се оправдават сегашните с предишните...30г. минаха...стига с тези глупости...Хан Аспарух ни е виновен,че ни е наврял на г..а на географията...Докато управляващия не разбере, че има "Белене" за действията му-оправия няма да има...

Какво е виновна географията? Невада, Австралия е пустош. Дубай също е пустиня. Да не говорим и Арабския Полуостров...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Какво е виновна географията?

Подтекста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NIKISHARK написа:

Подтекста...

всеки си има отделен подтекст според мисленето си - според теб какъв е подтекста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Какво е виновна географията? Невада, Австралия е пустош. Дубай също е пустиня. Да не говорим и Арабския Полуостров...

С нищо не е виновна географията.

Това е просто поредното нагледно доказателство, че сложиш ли умни хора в пустиня - ще се оправят. А глупаците и в рая да ги сложат - пак ще се самозакопаят и ще се самозатрият.

На този процес не му ли казваха еволюция? Умните, добрите и интелигентните оцеляват и продължават да живеят, тъпите и глупавите се самозатриват и измират.

Според мен България е нагледен пример за протичането на еволюционните процеси. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...