Премини към съдържанието
Калин Карабойчев

Путин: Славянската писменост дойде в Русия от македонската земя

Препоръчан отговор

Мироо - мисли! И на мен не ми харесва, но човека си е прав! Да не се преповтарям за N-ти път! Ние признахме Македония! Вече се говори за държавата Македония и събитията на нейна територия! Ако не бяхме признали това недоразумение днес щяхме да говорим за територията, та била тя бивша или друго! Относно природния газ то добре знаеш, че всички опити за дивесификация приключиха с абсолютен провал! Всички проекти умряха до един защото са безумни , скъпи и несъстоятелни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, glen написа:

и като допълнение-тази азбука е създадена да се слави Бога с нея,а не да се псува,обижда и да се тропат глупости!затова и първата книга е богослужебна!

Славянската азбука е създадена като оръжие (“Троянски кон“-вирус) за “хибридната“ война между источно-православната (Константинопол) и западно-католическа (Рим) църкви. Целта и е била да се “завладеят“ славяните в централна Европа - поляци;словаци;чехи... Поради географската близост с Рим мисията пропада и изгонените мисионери се задоволяват с по-близките до Константинопол славяни.

Така че , празнувайки 24 май ние показваме среден пръст на католическа Европа .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kinagli написа:

Славянската азбука е създадена като оръжие (“Троянски кон“-вирус) за “хибридната“ война между источно-православната (Константинопол) и западно-католическа (Рим) църкви. Целта и е била да се “завладеят“ славяните в централна Европа - поляци;словаци;чехи... Поради географската близост с Рим мисията пропада и изгонените мисионери се задоволяват с по-близките до Константинопол славяни.

Така че , празнувайки 24 май ние показваме среден пръст на католическа Европа .

Що за глупости бръщолевиш ? През онези години да не е било същото като сега , хибридни войни и глупости , такива неща изобщо са били непонятни , войните тогава са си били хора срещу хора.

преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Днес на свежа глава препрочитайки осъзнах колко грозна тема е отворена! Чисто тенденциозна с квалифициране и набеждаване на група потребители и това с единствена цел предполагам да се разрази конфликт! Защо - не проумявам?  Впрочем нито една уважаваща себе си медия не видях и дума да споменава за подобна история, а жълтите не ги следя. Ако темата бе отворана без квалификации, то щеше може би по друг начин да се развие, пък после всеки да коментира според вижданията си! И не ви ли прави впечатление, че на всяка дата обявена за наш национален презник се пръкват подобни и то всяка година. Сега по темата и спирам за да не съм част от този грозен маскарад! 

Ние сме беззъбо куче пред фалит с 2 самолета и 3 хеликоптера, като нашия  нов "партньори" НАТО  дори не сметна да инвестира за да ни сложи под защитния чадър в региона! Толкова сме важни за амеуиканците. Второ Русия е силната на деня , а не ние. Не са решили да ни спрат газта и ние за седмица ще изпаднем в абсолютен финансов колапс и дефакто ще фалираме като държава! Това най - малкото! Москва пък никога не е претендирала за наши територии и винаги се е опитвала да се държи приятелски! Не дрънка оръжие по границата ни! И за какво влиание говорите! В региона Москва влиае! Съюзи се с могъщ и още по властен съюзник - Турция! Ако искаше нещо от нас то колко просто би било само да окрили южната ни съседка и сме готови, а турция изобщо не се бои нито от САЩ, нито от НАТО, нито от ЕС т.е точно обратното е.

За да не се стига до такива теми ,то трябва да си знаем и ценим историята и когато някой се опита да я преиначи, да му обясним, че бърка! Ние сами си преиначихме историята без да я знаем, пък сега ни криво!

Единственото от което се боят Европа от Турция е че в момента Турция е Порта между арабския свят и уж все още цивилизования Европейски , ха Ердоган отворил границата и пуснал ордите от орки смятай Европа става бойно поле , не че сега не е .НАТО е наемническа армия под прикритие и нищо повече разполага се както и наредят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Spoiler

преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

Относно природния газ то добре знаеш, че всички опити за дивесификация приключиха с абсолютен провал! Всички проекти умряха до един защото са безумни , скъпи и несъстоятелни!

Нищо не е умряло. Тепърва се говори за осъществяването на такива, дори има реални стъпки чрез реверсивните доставки  с Гърция и Румъния, и планове за разширяване на обемите.

Това което умря бе антибългарското лобиране на червената олигархия за още по заробващи проекти като ЮП и Белене. Е, радвам се че поне ЮП не се превърна във второ Белене за което платихме 1.2 млрд напълно празни далаверски изнудвачески пари.

Но това е друга тема....

преди 2 часа, Azhen написа:

войните тогава са си били хора срещу хора.

Да, така е. Просто факта че войните са били почти постоянни, с променлив успех и местене на различни територии , дава хляб на спекулантите да си измислят какви ли не "теории" :)

пп

Пряко по темата, статия писана преди гафа на Путлер :

http://www.dw.com/bg/как-заличаваха-българските-следи-в-руската-история/a-19277411

Открай време руските управници умеят да пренаписват и фалшифицират историята. Делото на Кирил и Методий и мисията на Св. Киприян са само два примера за опитите да бъдат заличени българските следи в руската история...........................

.......

пп

А да.. гледам Господари на ефира искали да връчат слатен скункс на руския посланник. Той не приел де... :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошко Африкански , като е африкански , Африка да не би да е негова бе ?:)

Кой тук прави разлика между държава , територия и географско название . В днешния побъркан свят , какво друго да каже Путин , освен да ползва географско название ? Казва къде е създадена азбуката , а не от кого е създадена . Самият факт , че го казва публично , вече е голямо признание от страна на Русия . Ако не друг , Папата поне знае чия е азбуката......Пък тъпаците да делят минала слава както си знаят...

Всичко това идва да ни подкани , да ни накара сериозно да се замислим за собствените си корени , а не да лъскаме до блясък скъсаните си цървули...! 

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Кумчо вълчооо написа:

Мироо - мисли! И на мен не ми харесва, но човека си е прав! Да не се преповтарям за N-ти път! Ние признахме Македония! Вече се говори за държавата Македония и събитията на нейна територия! Ако не бяхме признали това недоразумение днес щяхме да говорим за територията, та била тя бивша или друго!

Явно доста си се изпедепцал в троленето :)

Колко ли пъти повтори този малоумен текст с идеята той да придобие смисъл ? Броил ли си ги ?

И какаво общо има тук признаването на държавата Македония. Разбира се, че трябваше да я признаем - иначе сега Македония сигурно щеше да е в Сърбия и Гърция. От друга страна държавата Македония я има не от 1991 г., когато я признахме, а от 1945 г.

Та я кажи сега, защо ревеш с пълно гърло за това "признаване" и какво общо има то с репликата на путлер за македонската земя, кажи тролче ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Явно доста си се изпедепцал в троленето :) Колко ли пъти повтори този малоумен текст с идеята той да придобие смисъл ? Броил ли си ги ? И какаво общо има тук признаването на държавата Македония. Разбира се, че трябваше да я признаем - иначе сега Македония сигурно щеше да е в Сърбия и Гърция. От друга страна държавата Македония я има не от 1991 г., когато я признахме, а от 1945 г.Та я кажи сега, защо ревеш с пълно гърло за това "признаване" и какво общо има то с репликата на путлер за македонската земя, кажи тролче ."

Е,  колега,  като не си схванал, че и да ти обяснявам пак няма да схванеш! Аз кво да направя, аааа......!? Мнозина  разбраха! И сега за да сме в духа на Калдейта да бутнем и рекламка! 

"Редбул давал крилаааа,ааа!":))))

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Е,  колега,  като не си схванал, че и да ти обяснявам пак няма да схванеш! Аз кво да направя, аааа......!? Мнозина  разбраха! И сега за да сме в духа на Калдейта да бутнем и рекламка! 

"Редбул давал крилаааа,ааа!":))))

Не съм ти колега толче :)

Съмнявам се че някой тук е схванал нещо от малоумните ти приказки. Колкото и редбул да се наливаш - крила няма да ти пораснат, а за акъл да не говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Калин Карабойчев написа:

Кво стана другари русофили, не се ли чувствате леко, как да се изразя... преобладани? Време е да кандидатствате за македонско гражданство. Москва показа ясно и точно, каква и е целта - хаос, раздор и лоши междусъседски отношения, за да може да управлява жизненоважната за нея зона.

знаех си , че азбуката е измислена от македонците  ,  просто чаках и  г-н Путин да го потвърди,но това няма никакво значение , ще си  обичам България както преди.

а каква е целта на вашия хаус сайта да не е както преди и софтуера да не е подреден по категории

какво искате да покажете ?

Та само да поясниш по кой критерии Русия е "държава №1 в света" за да не стават грешки....

по над 50% от нещата .

Проблемът или по-точно въпросът е защо казва Македония, която всички знаем част от коя държава е била преди 1944 година. Нали Русия е братска държава на България, обича ви дава ви всичко .. пък изведнъж хоп .. Македонияя... случайност ?!? Не мисля ... 

сам си противоречиш 

македония била част от българия пък после нали русия таковата .... била братска на българия

ако е братска на българия значи е братска и на македония .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Yvan Sergeev написа:

ххххххххххххх

а каква е целта на вашия хаус сайта да не е както преди и софтуера да не е подреден по категории

какво искате да покажете ?

ххххххххххххххх

Знаеш ли колко млади хора и  кампютърни специалисти въобще не знаят и не са чували за Калдейта! Показвал съм им и като се натресат на бъканата с реклама и неподредена начална страница и показват вече видим безинтерес!

Не очаквах администратор на сайт да пусне тема така, че да противопостави потребителите във форума си! Признаал съм тук един човек как представя тема . т.е. за algor говоря. Човека представя ситуацията, източниците и всичко това безпристрастно, а след това коментира, както и всеки един тук според разбиранията си и пристрастия, но темата е перфектно поставена - без квалификации, без пристрастия!

Сега баш по темата! Гледам, гледам, слушам и никъде из новинарските потоци не наблюдавам подобна тематика  - раздухана до истерия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Кумчо вълчооо написа:

никъде из новинарските потоци не наблюдавам подобна тематика  - раздухана до истерия

http://play.novatv.bg/programi/zdravei-bulgariya/844249?autostart=true

преди 51 минути, Yvan Sergeev написа:
преди 18 часа, Калин Карабойчев написа:

по кой критерии Русия е "държава №1 в света" за да не стават грешки....

по над 50% от нещата .

И кои са тези 50 % ? че и над тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Калин Карабойчев написа:

Кво стана другари русофили, не се ли чувствате леко, как да се изразя... преобладани? Време е да кандидатствате за македонско гражданство. Москва показа ясно и точно, каква и е целта - хаос, раздор и лоши междусъседски отношения, за да може да управлява жизненоважната за нея зона.

Няма как, другарю баш администратор. За да се почувстваме преобладани, трябва да спре обладаването от ЕС, САЩ и НАТО. За какво гражданство ще кандидатствам и дали, то не е твоя работа.

С последното за хаоса съм съгласен. Очевидна провокация с която Путин се грижи за интересите си и явно показва, че не му дреме за чувствата на България. Ние отдавна играем по друга свирка. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато прочетох какво е казал Путин и ми стана много неприятно, но като помислих малко разбрах, че в думите му няма обида към България.

Езикът на политиката има своите особености.

В случая Путин не е казал нищо невярно, но го е казал по начин, чрез който да поласкае Иванов.

Защо?

Защото зад ласкателствата на политици, особено от ранга на Путин, се крият интереси, за чието постигане ласкателят ще има нужда от помощта на поласкания.

Така мисля и нямам претенции да съм права, времето ще покаже дали е така.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Политиката е мръсно дело. Аз самия общувам и съм работил с руснаци и не веднъж съм скачал и съм бил афектиран от това ,което им се набива в главите за нас. Няколко пъти вече чувам от руснаци ,че ние българите сме били тюрки-номади. Много ми причернява и много сериозно се ядосвам ,като ми кажат нещо подобно ,а хората нямат вина. Винаги съм склонен да обясня ,каква е реалната българска история ,а когато някой не желае да ме разбере и тръгва да ме учи на историята ,на моята родина се възползвам от правото ми на "НаХуй" или с други думи ,да пратиш някой ,да върви на майната си ,когато не е прав! Обичайно им казвам следното ,"Не ви дразни ,колко мръсно нещо е политиката? Когато бяхме 1-ви съюзник на СССР бяхме славянски братушки, а като Горбачов буквално ни изгони с думите всеки да поеме по своя път и станахме предатели от ЕС изведнъж от славянски братя станахме тюрки номади."

Масово в руските медии днес се сипе анти-българска пропаганда ,ние не само не сме им братя ,не сме основоположници на тяхната култура и писменост ,а сме тюрки номади ,които в историята всеки път предават Русия. Казват ,че в две световни сме били влезли срещу тях ,забравяйки да отчетат факта ,че българския народ и армия ги посреща и през ВСВ с хляб и сол ,а не с куршуми. Та и едва ли не при разпада на съветския лагер ние сме ги предали. Работата е там ,че руския политически елит отказва да поеме отговорност за своите грешки и в момента ги приписва на другите пред руския народ. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Soviet Soldier написа:

Политиката е мръсно дело. Аз самия общувам и съм работил с руснаци и не веднъж съм скачал и съм бил афектиран от това ,което им се набива в главите за нас. Няколко пъти вече чувам от руснаци ,че ние българите сме били тюрки-номади. Много ми причернява и много сериозно се ядосвам ,като ми кажат нещо подобно ,а хората нямат вина. Винаги съм склонен да обясня ,каква е реалната българска история ,а когато някой не желае да ме разбере и тръгва да ме учи на историята ,на моята родина се възползвам от правото ми на "НаХуй" или с други думи ,да пратиш някой ,да върви на майната си ,когато не е прав! Обичайно им казвам следното ,"Не ви дразни ,колко мръсно нещо е политиката? Когато бяхме 1-ви съюзник на СССР бяхме славянски братушки, а като Горбачов буквално ни изгони с думите всеки да поеме по своя път и станахме предатели от ЕС изведнъж от славянски братя станахме тюрки номади."

Масово в руските медии днес се сипе анти-българска пропаганда ,ние не само не сме им братя ,не сме основоположници на тяхната култура и писменост ,а сме тюрки номади ,които в историята всеки път предават Русия. Казват ,че в две световни сме били влезли срещу тях ,забравяйки да отчетат факта ,че българския народ и армия ги посреща и през ВСВ с хляб и сол ,а не с куршуми. Та и едва ли не при разпада на съветския лагер ние сме ги предали. Работата е там ,че руския политически елит отказва да поеме отговорност за своите грешки и в момента ги приписва на другите пред руския народ. 

Ние първи подхванахме антируска политика и това на официално ниво, че даже каним ли каним армии и флотилии, че да покажем колко сме по! Т.е дрържим се като абсолютен враг и потенциален агресор В замяна какво очаквате да получим? 

Сърби, Румънци, Гърци и Турци са плещели  много пъти подобни небивалици, но защо ли никой не реагира. И по - жестоки неща са изричани по наш адрес, но .............!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ние първи подхванахме антируска политика и това на официално ниво, че даже каним ли каним армии и флотилии, че да покажем колко сме по! Т.е дрържим се като абсолютен враг и потенциален агресор В замяна какво очаквате да получим.

Сърби, Румънци, Гърци и Турци са плещели  много пъти подобни небивалици, но защо ли никой не реагира. И по - жестоки неща са изричани по наш адрес, но .............!!!

Те са виновни ,че с разпада на СССР нарушиха баланса в света и сега САЩ коли и беси. Ако мислиш ,че България би могла да води независима политика ,много се лъжеш. Действията на руския политически елит в момента са леко казано долни. 
Заради тотално идиотската политика на Русия през 90-те ,те самите изгубиха много. Секретни съветски проекти ,по които са хвърляни милиарди ,като Як-141 и мн.др. бяха продадени на САЩ. Руснаците ,точно както в България оставиха американци да им водят преходът от комунизъм към капитализъм. Просто историята на Русия и България след разпадането на комунистическия блок е адски сходна. Тия наглеци ,като В.В.Жириновский ,на които им е пределно ясно ,че заради тях днес България е изцяло в ръцете на САЩ плюят по нас и ни наричат предатели. Защото негодяи ,като него съсипаха Русия и нямат топки да си го признаят ,а търсят вина в малките държави ,които са предали святата и безгрешна Русия. 

Не знам не им ли е съвестно ,като знаят българския народ ,колко силно уважава Руския ,да плюят така по нас ,с ясната мисъл, че нямаме вина.

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е защо Путин направи това изказване. Русия си гони интересите на Балканите, където САЩ почти ги изместиха. За сега държат Сърбия и правят реверанси на Македония. Черна Гора я загубиха. Очакват се сблъсъци с албанците в Македония. Тях ги подхранват САЩ, просто защото не са славяни и православни, а те считат последните за естествени съюзници и проводници на руските интереси (което не е далеч от истината и не смятам за нещо притеснително, винаги е било така). Всичко различно се фаворизира и използва за 5-та колона, включително и у нас. В Македония и на балканите като цяло и Италия сериозно лобира за албанските интереси, съответно го превръща в политика на ЕС. Това се вижда и от совалките на италианката Могерини. Те били вече договорили официален албански език, албанска валута и управление, както се изрази местният ибрик - Зайо, само самите македоски българи още не го знаели. Напълно естествено е местното, българско (славянско, православно) и малко сръбско население, да се обърне към Русия. Която пък няма да изпусне възможността.

Изказването на Путин си е фактически вярно - славянската азбука е дошла от македонските земи - Охридската школа (въпреки, че точно по това време, не са носели такова име). Нашата преса и русофобите естествено го превърнаха в скандал, а изобщо не става дума нито за македонска държава, нито за народ. Но и не споменава нито България, нито българският народ. Едно премерено изказване, фактически вярно, но и явно провокативно, с реверанс към македонизма, който в момента е част от руските интереси, след като ние сами се поставихме на противниковата страна.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Мойра написа:

Когато прочетох какво е казал Путин и ми стана много неприятно, но като помислих малко разбрах, че в думите му няма обида към България.

Езикът на политиката има своите особености.

В случая Путин не е казал нищо невярно, но го е казал по начин, чрез който да поласкае Иванов.

Защо?

Защото зад ласкателствата на политици, особено от ранга на Путин, се крият интереси, за чието постигане ласкателят ще има нужда от помощта на поласкания.

Така мисля и нямам претенции да съм права, времето ще покаже дали е така.

Глей ся, то е ясно че просто е изчеткал макето,  ама пък къф хубав мохабед стана а? И баш биг боса го подфана- заслужава си, според мен. Да си кажем и$тината в очите, кой къв е...за днеска сефте! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Кумчо вълчооо написа:

Сърби, Румънци, Гърци и Турци са плещели  много пъти подобни небивалици, но защо ли никой не реагира

Ей, сички аргументи, само и само да защитиш Путлер.

Сърби, румънци, гърци и турци са ни комшии. Комшулук трябва да правим. Да не се караме трябва. 

Путлер е сатрап, който си гледа интереса. В интереса му влиза, да ни скара с комшиите. Речено сторено. Дали ще фане дикиш, от нашите акъли зависи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Путлер е сатрап, който си гледа интереса. В интереса му влиза, да ни скара с комшиите. Речено сторено. Дали ще фане дикиш, от нашите акъли зависи

Да ни скара?!

Че ние перманентно сме скарани с Македония!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, miro20 написа:

:lol6:

Значи казваш да си трайкаме и да не опонираме  на историчесвките лъжи и пропаганда  /което наричаш мятане на фекалии/  , само и само за да не дразним "големия " чичко Путлер ?

Както казах по назад... едва ли има по света нация която толкова да се плюе сама себе си и да работи за чужди интереси .

Ма защо ще си трайкате? Пратете Чейлю екс президентчето директно в Москва да накаже Владимир Владимирович за грешката.

И на връщане да освободи Крим.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все се сещам каква била разликата между македонец и бесарабски българин?

Единия на чист руски език ти обяснява, че е българин! А другия - на чист български ти обяснява, че... не е българин!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Познато!

Преди много години, когато следвах в Русия, бях изумена, когато колеги започноха да ми доказват, че руската азбука е "съставена" от Ломоносов и въпреки "лекцията", която им изнесох, не повярваха.

Руснаците са добри и много доверчиви хора, а това ги прави лесно манипулируеми, от което властта винаги се е възползвала.

Обичам Русия и руския народ, но не и тези, които са ги управлявали и ги управляват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, jhoro написа:

Единия на чист руски език ти обяснява, че е българин! А другия - на чист български ти обяснява, че... не е българин!

Дрън дрън ярина. Ходил съм в Рени и Измайл. Български си говорят. С акцент, ама български. Хем колко века са минали, откак е върлувал генерал Дибич.

Пишете с Мойра, колкото да не заспите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.