Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам флашка Кингстън 100 G3, 8 гб памет. Пробвах я на 2 лаптопа с Уин 10 но не я четат. Когато я поставя в което и да е USB, се чува съответният звуков сигнал, който винаги се чува когато поставям флашка, но когато отворя This PC, там не се появява, вижда се само диска (C:). Тя по принцип е диск (D:). Когато отворя Computer management с съответно Disk management тя се появява като "Disk 1 Remuvable (D:) no media" само това пише за нея. Отделно се появява диска на компютъра като "Disk 0 Basic 465.65 GB online" ще прикача и  снимки.

Моля ви, ако можете помагайте, тъй като имам информация на нея.

Благодаря предварително !

5929a2e48061d_Shot2017-05-27185941.png.72a96ec7608f4c32f02ad280e8ca6eea.png5929a2e4ee1a3_Shot2017-05-27190114.png.3903d510809e3494315e639fd181d1cc.png5929a2e55affc_Shot2017-05-27190137.png.8f791dd9621cc7f6837395598e2756f5.png5929a2e5b7c0c_Shot2017-05-27190142.png.3d87b19c7c5d033afe2e359f6a983c72.png5929a2e63794c_Shot2017-05-27190147.png.4931e9d164105d7b84435aeec6d3d9e9.png5929a2e686d99_Shot2017-05-27190155.png.66b31ae72cc1735a62985f26d55ec36d.png5929a2e7184bb_Shot2017-05-27190213.png.7bafb15d52e6114939e5128a5962fece.png

Редактирано от Simeon34567 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опс, грешка

ps

пробвай на машина със седмица

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай по този начин:

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/17614/automatically-diagnose-and-fix-windows-usb-problems

или пробвай по този

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_tp-hardware/usb-memory-stick-not-recognized-by-windows-10/4e31d330-febe-4dfc-a368-e1d6b1317a19

ако не става по горния начин пробвай с някое от тези тулчета: https://www.raymond.cc/blog/how-to-check-and-test-usb-flash-drive/

Редактирано от hayduk22 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е много пъти! Не пипай флашката,че може да се омаже и да загубиш файловете !  Решението ти е Windows XP  със  седмица не съм опитвал и не знам дали става.

Нямам идея защо се получава това с Windows 8, 8.1 и 10. Личен опит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой от горните начини не трие/форматира флашката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отвори cmd (Command Prompt) напиши: diskpart след това OK 

напиши: list disk и виж дали няма да я видиш тази флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, hladilnika написа:

отвори cmd (Command Prompt) напиши: diskpart след това OK 

напиши: list disk и виж дали няма да я видиш тази флашка.

И да я види, какво? Менажера я вижда но не може да я отвори! Свирена музика! Само ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

select disk (номера който отговаря на флашката ще я познаеш по обема) например: select disk 3
clean 
create partition primary 
active

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да бутне някоя дистрибуция на Linux (или пък Live CD на Hiren's), и да провери дали ще се разпознае паметта. Ако не ще трябва да я прежали предполагам. При условие, че самата флашка е физически здрава, има шансове да се възстановят важни работи от нея, но цените са доста високи.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чичко Слон написа:

Нямам идея защо се получава това с Windows 8, 8.1 и 10. Личен опит!

Аз имам точно 8.1 и 10ка на компютъра си,как пък един път не ми са правили проблем с флашки-личен опит!Не прави такива прибързани изводи за операционни системи!Може би трябва да сложи win98 за да ги отвори......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Слави Маринов написа:

Аз имам точно 8.1 и 10ка на компютъра си,как пък един път не ми са правили проблем с флашки-личен опит!Не прави такива прибързани изводи за операционни системи!Може би трябва да сложи win98 за да ги отвори......

Принципно една флашка откаже ли да се разпознава е за боклука. Това е моя опит. По-горе съм казал, че си има начини за възстановяване, но са твърде скъпи за обикновен потребител. Както SSD-тата, така и флашките си имат цикли на запис, които необратимо се изчерпват. Да не говорим, че по-старите модели бяха по-издръжливи, а сега сякаш ги правят по-калпави. Леко да се накриви примерно USB конектора, и край отиде спойка, и до там. Или пък се прецака контролера, и същата история. Ако нямаш познания, и инструменти, иди спасявай после ценните неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Слави Маринов написа:

Казвам това което ми се е случвало 3 пъти. Обичам да давам изпитани решения.Изводите друг да прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ZeroG написа:

Чрез Linux ще се спасиш. 

Абсолютно травиална методика за спасяване на информация и/или възстановяване на повредени флашки от Windows. С безплатни средства при това.

Недей бърза толкова колега. Ако е дефектирала безвъзвратно, и Linux няма да помогне...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ZeroG написа:

Щом му зарежда флашката донякъде като устройство, най-вероятната причина са омазани партишъни, а  не физическа повреда.

Имал съм случаи, в които и Linux не помага. Дано не е такъв този. Омазана файлова таблица звучи логично, но дали е това не знаем.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам празната "кутийка" от шота със статус "No media" и си мисля, че това обикновено означава проблем с контролера и липса на комуникация с флаш паметта. Ако беше омазана файлова система щеше да подканя за формат. Дано греша, но ако е така тая флашка е с единия си крак в кофата. Ако се е скапало туй нещо, нито може да се префорамтира нито ще има достъп до данните на нея, защото на практика за компютъра вярно си няма медия. В домашни условия е почти невъзможно да се извадят данни при такъв сценарии. Има варианти за изваждане със специални инструменти, но както вече казаха, излиза солено. Разбира се според зависи от модела на контролера, съществуват разни тулчета за препрограмиране, което би възстановило нормалната работа на флашката, но при тази интервенция така или иначе се губят данните, а дали си заслужава при днешните цени на тия джвъчки.. Ама дет' се вика надеждата умира последна и понякога се случва да зацепи (на мен ми се е случвало за късмет), зависи колко е сдала багажа, за това може да се пробват няколко неща, които не са лоша идея по принцип и вече някои от тях бяха посочени в темата.

1. Да се пробва на друга машина и с друга операционна система

2. Малко секс понякога също помага. Демек няколко пъти поставяне и изваждане на флашката от USB порта

3. То си е по подразбиране, ама да се пробва в няколко USB порта

п.п. И запомнете бе хора, тия флшаки са само за пренасяне на файлове, а не за съхранение и има поне 10 причини да се спазва това просто правило, за да няма скубане на коси.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Testdisk дали ще види диска и да го прочете. Инструкции
Ако не се познае и анализира, изтегли Chipeasy и запиши VID&PID. Публикувай ги тук или ги въведи тук и виж ще намери ли инструмент за ремонт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази ф.ашка е USB 3.0 и може да не е съвместима с USB 2.0 инте,фейс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, peppone1 написа:

Тази ф.ашка е USB 3.0 и може да не е съвместима с USB 2.0 инте,фейс

Ха, е те това е за бисерите. Да си чувал за обратна съвместимост?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря много за отговорите. За сега пробвах да я отворя на уин ХР. Разчете флашката и се появи в "my computer", като устройство, но когато кликна да я отворя, излиза съобщение, че за да ползвам флашката на този компютър, трябва да я форматирам. Ще пробвам и другите предложени начини и ще пиша за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.05.2017 г. в 0:08, ExaFlop написа:

Ха, е те това е за бисерите. Да си чувал за обратна съвместимост?

И каква е тази обратна съвместимост, на кое е обратно?

преди 58 минути, Simeon34567 написа:

Здравейте, благодаря много за отговорите. За сега пробвах да я отворя на уин ХР. Разчете флашката и се появи в "my computer", като устройство, но когато кликна да я отворя, излиза съобщение, че за да ползвам флашката на този компютър, трябва да я форматирам. Ще пробвам и другите предложени начини и ще пиша за резултата.

Най-вероятно флашката ти е повредена и няма да може да се форматира, щом на Уидоус 7 не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/31/2017 в 0:33, peppone1 написа:

И каква е тази обратна съвместимост, на кое е обратно?

От USB 3.0(3.1) към USB 2.0 (1.1).
Или с думи прости, най-обиковени: Можеш да включиш USB 3.0 устройство към USB 2.0 порт и обратно.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ZeroG написа:

Съвет - ако държиш на информацията на флашката първо я изкопирай настрани

Съветът е добър. И как се предполага да стане това, при положение, че няма достъп до съдържанието на флашката?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ZeroG написа:

А запазването може да стане на физическо ниво на целия обем на флашката към файл.

Много хубаво, ама не казваш кой ще чете поклетъчно флашката. Само разказваш колко много знаеш. НЕ ПОМАГАШ!
Прочети флашката с дефектен контролер на паметта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ZeroG написа:

той смотаният Windows друго освен това да я форматира не е в състояние да ти предложи.

Просто ти не си способен да направиш друго. Лично аз мога да направя много неща с нея освен да я форматирам, с Windows.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има начини и след формат на флашката да се възстанови информацията . Правил съм го многократно. Това че някой не знае или не може нещо , не означава че " такова животно нема " .

По конкретния въпрос с тази флашка . Уин ХР, 7,8, 10 си четат флашки без проблеми каквито и да са . За да не се чете една флашка от системата възможности бол . Звука който издава системата за включване е че в дадения порт има устройство като връзка и нищо повече . Това не означава че устройството работи или че носещия информационен сигнал е наред . Може да има просто отлепяне на някой от "крачетата " на флашката в самата нея , до повреден чип . Омазана система не пречи устройството да бъде разпознавано на ниво устройства и всяка ОС ще сигнализира по един или друг начин за това .

Това е моето мнение и не ангажирам с него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.