Премини към съдържанието
rado84

Руски клонинги на западни технологии

Препоръчан отговор

Сигурно вече сте прочели някъде, че руснаците направиха прототип на самолет от пето поколение. Нарекоха го ПАК ФА Т-50. Точно 20 години след полета на американския прототип, който след това се превърна във Ф-22, Русия успя да откопира технологията. За руската традиция в клонирането можете да прочетете тук, че изображенията в статията са прекалено големи, за да ги постна тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

"Там", няма почти нищо вярно, рожбо. Пробвай се в друго поприще, че тука си пълен лаик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, miro20 написа:

има има

Къдет не го сеИш, там никне наш Миро:) Пак наля всичко с линкове:)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako искате да говорим за тези неща едно по едно, става. Но така изсипан гювеч от простотии ще си отнеме седмици писане. Ако ми плащаше Путин да се захвана, но при реалностите в които съм, вярвайте в каквото си щете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно е с болни хора. И във форумите, и по улиците ги виждам.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, rado84 написа:

Сигурно вече сте прочели някъде, че руснаците направиха прототип на самолет от пето поколение. Нарекоха го ПАК ФА Т-50. Точно 20 години след полета на американския прототип, който след това се превърна във Ф-22, Русия успя да откопира технологията. За руската традиция в клонирането можете да прочетете тук, че изображенията в статията са прекалено големи, за да ги постна тук.

И какво като е копирала технологията? Това го прави всяка една държава. След като има изградена технология не е нужно да откриваш топлата вода. Много по-лесно както и по-евтино е да я доразвиеш или модифицираш.

И ако Руснаците са толкоз тъпи и негодни нека всеки се запита, защот те първи имаха Космическа станция МИР, която толкоз години обслужваше международните полети.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, djagi написа:

Пълно е с болни хора. И във форумите, и по улиците ги виждам.

Ами че то в големи случаи са един и същи които виждаш най-вероятно.Но да болните се увеличават с всяка година ... 

Има една тенденция глупостта да се увеличава с годините... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

И ако Руснаците са толкоз тъпи и негодни нека всеки се запита

И  кой е казал такова нещо ?? Защо факта че са копирали много западни технологии , а други са развили, казано най общо предизвиква такова комплексарско злобеене и отричане ?

Същата комплексарска  реакция и отричане както в дискусиите за плана Ленд-лиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кгб е навсякъде

бг е троянския кон  на русия в ес

дайте още опорни точки

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

И  кой е казал такова нещо ?? Защо факта че са копирали много западни технологии , а други са развили, казано най общо предизвиква такова комплексарско злобеене и отричане ?

Този въпрос го задай към автора, а не към мен. Аз не злобея и не обвинявам в плагиатство.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, miro20 написа:

Предполагам щото рецептата на манджата представена в темата вони. Малко истина с малко измислица и накрая хибриден кукуруз. Щото примерно Буран има общо с Шатъл колкото Тина Търнър с Цецка Цачева, макар и двете да са с по два крака, две цици и по една вагайна. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЙ има интерес да поддържа и да пуска такива теми в интернет пространството ? Това не е само в този форум , наблюдавам това на много места , най-вече където има много трафик така да кажем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, Azhen написа:

КОЙ има интерес да поддържа и да пуска такива теми в интернет пространството ? Това не е само в този форум , наблюдавам това на много места , най-вече където има много трафик така да кажем.

Целта е да се пише и да се пуска невярна или украсена информация, новина, статия и прочие. Виж във FB какво става и не само там. Понеже света върви главоломно към простотия и оглупяване интернет в момента е най-лесния начин за маниполация на хората. 

В момента няма нищо по лесно от това да всяваш раздори, омраза, страх. Никой не ти проверява информацията, никой не ти държи сметка за казаното. Сега стана ли ти ясно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, miro20 написа:

Отричане и възмущение предизвикват само неверните твърдения, които се пробутват за факти. Съвсем нормално и логично. Твърди се примерно, че миг 29 е копиран от ф 14, а това са два самолета с коренно различни концепции. Демек,няма никакъв начин единия да е копиран от другия.

Иначе, икономическия шпионаж си е факт много отдавна и се ползва от всички. Дори ние го ползвахме, докато имахме икономика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като фен на сухопътни войски и авиация, по-добре да не си отварям устата по тая тема, че си таковало такованката..

Да не говорим, че първият полет на Ту-144 е 31 декември 1968г., а на Конкорд 2 март 1969. Ту-144 е в експлоатация от 26 декември 1975, а Конкорд от 21 януари 1976? Кой от кого копира деа ? :D:D:D

Редактирано от Excelsior (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Excelsior написа:

Ти си там близо до Миро. Наглеждай го тоя човек, че скоро може да има нужда от болнично лечение:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, язе написа:

"Там", няма почти нищо вярно, рожбо. Пробвай се в друго поприще, че тука си пълен лаик.

Я потърси сам Fiat 124p и Лада 2106, а също и Fiat 124 и Лада 2101 и после намери 10-те прилики между двете. Това им е най-фрапиращата кражба. Ако не беше останалият свят да измисля технологии, тия диваци още щяха да кретат на магарета.

Костов, не говорим за космоса. Там е съвсем друга история. Но щом държиш да я зачешем, МКС е започнала работа през 86-та, а американците са отишли на Луната през 69-та. Но ти продължавай да си вярваш колко са напред руснаците. Толкова са напред, че в цивилизования свят правят градски коли с по 350-400 коня, докато на великите руснаци "спортната" им Лада е едва 114 коня и ускорение от 15 сек. БМВ отдавна имат коли с по 3-4 сек. ускорение и 7 скорости, а "технологично напредналите" руснаци още се тътрят със "спортните" 115 коня на Лада, която даже не иска и да запали! Дотолкова са напред, че трябваше Джон Атанасов да им изобрети компютъра, за да могат после да си създават хакове за него и за игрите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заключвайте темата по-дборе, че ще стане мазало... Поредните тролове, целящи настъпването на хаос и караници между разни -фили и -фоби, на отдавна изтъркани псевдо-теми... 

Не мога да разбера какво значение има кой от кого копира ? Защо тогава не говорим за китайците ? Нима Y-20, J-7, J-11, J-20, J-31 не са копия на руска/американска техника ? Американците колко неща произведоха след като откраднаха техните прототипи/концепции/проекти от Нацистка Германия след края на ВСВ ? Аз разбирам и характеристиките да са им еднакви освен външния вид, ама там РАЗЛИКИТЕ са в пъти повече отколкото приликите... Обратно пак за копирането, ако руснаците копират всичко, нямаше сега САЩ да купуват ракетни двигатели от тях и да се опитват да ги модифицират... 

"При самолетостроенето и милиметър отклонение от аеродинамичните закони при висока скорост разрушава машината.Така,че за копиране и дума не може да става.В съвременното автомобилостроене пък,ако погледнеш,почти всички компании имат модели почти сходни по външен вид с други от конкурентите." - едно цитатче. 

И без това Лада 2101 е с лиценз от Фиат, но по двигател са различни освен първите тиражи и при пложение, че е с ЛИЦЕНЗ за какво КОПИРАНЕ става въпросче ?... Единственото общо между МиГ-15 и Ф-86 е, че са реактивни самолети, иначе в Корея видяхме кое е по-читавото... МиГ-29 и Ф-14 ми е било винаги интересно какво общо имат, като даже не са един клас самолети, и без това Ф-14 е доразработен МиГ-23 ?? За сътрудничество межу Яколев Як и Локхийд Мартин чувал ли си ? Двигателят на Ф-35 е разработка за Як-141 и в последствие продаден на Локхийд Мартин... Руски ракетни двигатели са изнасяни и използвани на американски ракети вкл. и за "т.нар" полети до Луната, та сигурно и тях са ги копирали ? 

Редактирано от Excelsior (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Виж във FB какво става

А там не стъпвам, мирише много лошо.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, rado84 написа:

Я потърси сам Fiat 124p и Лада 2106, а също и Fiat 124 и Лада 2101 и после намери 10-те прилики между двете. Това им е най-фрапиращата кражба. Ако не беше останалият свят да измисля технологии, тия диваци още щяха да кретат на магарета.

Костов, не говорим за космоса. Там е съвсем друга история. Но щом държиш да я зачешем, МКС е започнала работа през 86-та, а американците са отишли на Луната през 69-та. Но ти продължавай да си вярваш колко са напред руснаците. Толкова са напред, че в цивилизования свят правят градски коли с по 350-400 коня, докато на великите руснаци "спортната" им Лада е едва 114 коня и ускорение от 15 сек. БМВ отдавна имат коли с по 3-4 сек. ускорение и 7 скорости, а "технологично напредналите" руснаци още се тътрят със "спортните" 115 коня на Лада, която даже не иска и да запали! Дотолкова са напред, че трябваше Джон Атанасов да им изобрети компютъра, за да могат после да си създават хакове за него и за игрите му.

Виж ся рожбе- казах ти,като не знаеш да си траеш, нали? ВАЗ 2101 се произвежда по лиценз на ФИАТ и дори заводът е строен съвместно с италианската компания. Въпреки това ВАЗ 2101 има цели 800 промени в сравнение с Фиат 124. Това го прави принципно различен автомобил, а теб самия дете- идиотче. Ще спомена само, че ВАЗ 2101 има двигател с горен разпределителен вал, а Фиат 124 с долен. Който поне малко си има хабер от двигатели, ще е наясно, че това е фундаментална разлика!!!

Ти обаче нямаш спирачки и твърдиш все по- големи небивалици! Я ми кажи едно стоково, ГРАДСКО БМВ с 300- 400 коня и ускорение от0 до 100, 3- 4секунди! Такова ускорение мойто момиче, има Бугати Вейрон- една малка, градска количка нали?  :)  А аз видях в шоуто на Слави, Ферари което не иска да запали.:lol6:

БТВ Сузуки Суифт Спорт е 120 коня. Ебати спорта а?

преди 32 минути, Excelsior написа:

Заключвайте темата по-дборе, че ще стане мазало... Поредните тролове, целящи настъпването на хаос и караници между разни -фили и -фоби, на отдавна изтъркани псевдо-теми...

Има го в правилата даже- за темите целящи не конструктивна дискусия, а заяжданици и обиди. Освен това 90 % чисти лъжи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

Я ми кажи едно стоково, ГРАДСКО БМВ с 300- 400 коня и ускорение от0 до 100, 3- 4секунди!

Като казах "цивилизования свят", нямах предвид европейските кенефи с имена Мерцедес, БМВ, пернишка мечта и т.н. Стоковото Камаро от 2011 или 2012 (не помня коя година точно беше) ускорява за 3.1 сек. Макар че най-хубавите стокови бързи коли са от 69-та до 74-та, като например известния Dodge Charger R/T от 69-та, който слиза от конвейера с 425 коня и 640 Нм ускорение (0-100 за 4.5) - нещо, с което нито един руски кенеф не може да се похвали, а няма и да може дълго време в бъдещето.
Единствените неща, които им признавам на руснаците, че са направили като хората, са електрическите влакове и една прахосмучка на име Тайфун. Това са може би единствените техни собствени творения, докато целият им останал живот и до ден днешен е краден по един или друг начин от запада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Excelsior написа:

МиГ-29 и Ф-14 ми е било винаги интересно какво общо имат, като даже не са един клас самолети, и без това Ф-14 е доразработен МиГ-23 ??

Два двигателя, два вертикални стабилизатора. Това е достатъчно за невежата.

преди 2 часа, Excelsior написа:

За сътрудничество межу Яколев Як и Локхийд Мартин чувал ли си ? Двигателят на Ф-35 е разработка за Як-141 и в последствие продаден на Локхийд Мартин... Р

Не е само двигателят. Цялата концепция е взета от Як-141. Като хванеш един маршеви двигател за хоризонтален полет, подемни двогатели, разположени зад кабината на пилота. Опашните греди са с почти идентично разположение спрямо маршевия двигател. И още много и много. Имат дългогодишен опит с AV-8, но не копират или развиват него, а копират руския Як. Но не видях тема - Американки клонинги на източни технологии.  И като споменах източни технологии - фойерверките, хартията, компаса от къде са дошли?

Редактирано от A.com (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, A.com написа:

Но не видях тема - Американки клонинги на източни технологии.  И като споменах източни технологии - фойерверките, хартията, компаса от къде са дошли?

Rado и Miro са коне с капаци, квото знаят/спуснато отгоре –   това си лаят:) Американците даже учени си нямат, ползват за мозъци всякакви други, но не и американци:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, rado84 написа:

Като казах "цивилизования свят", нямах предвид европейските кенефи с имена Мерцедес, БМВ, пернишка мечта и т.н. Стоковото Камаро от 2011 или 2012 (не помня коя година точно беше) ускорява за 3.1 сек. Макар че най-хубавите стокови бързи коли са от 69-та до 74-та, като например известния Dodge Charger R/T от 69-та, който слиза от конвейера с 425 коня и 640 Нм ускорение (0-100 за 4.5) - нещо, с което нито един руски кенеф не може да се похвали, а няма и да може дълго време в бъдещето.
Единствените неща, които им признавам на руснаците, че са направили като хората, са електрическите влакове и една прахосмучка на име Тайфун. Това са може би единствените техни собствени творения, докато целият им останал живот и до ден днешен е краден по един или друг начин от запада.

Кво им признаваш ти, не е от особено значение. А камарото е всичко друго, но не и стоково. Руски коли с подобни възможности има, но няма пазар за тях и тези опити бяха изоставени. Но, не защото не могат да направят нещо такова- няма на кой да го продадат! Този сегмент много отдавна е завзет от Ферари и Ламборгини, и е много трудно за друг да се вреди там. Както виждаш, дори американците които искат истинска бегачка, си купуват Ферари а не Камаро.  :) Камаро, Корвет и етц са за патриотари знаменосци като тебе. Американците, въпреки неистовото си желание, НЕ СЕ научиха да правят спортни автомобили и тва си е. Наричат си ги техните "масъл карс", щото ако кажат "спортс кар" и целия свят ще умре от смях.  :)

"Horsepower sells cars, torque win races"- ето нещо за домашно, започни да се ограмотяваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.