Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , лятото вече е към края си и с част от  заработените пари за летния сезон реших да си взема десктоп компютър но не съм запознат напълно с компонентите и бих искал съвет , какви компоненти да закупя и да отговарят за това , което ми е потребно (гейминг и филми 4К) без да се дават излишни пари.

Бюджет : 2000/2400 в цената да влиза и монитора.

Ще го ползвам за игри и филми с високо качество , като предимно ще играя най-новите заглавия на FHD. Имам и телевизор 43” 4K ,но не зная дали може да отговаря на 4K гейминг конфигурацията за този ценови клас , както и не зная дали процесора и картата ще подържат 4K формат за гледане на филми. 

Насочил съм се , към AMD Ryzen 1600 и GTX 1060 6gb или Radeon RX 580,
RAM 16 GB
Мониторът да е FHD и мин. 24” .
По възможност да е тих и да не се чува много, защото спя в същата стая:)

Няма да правя оувърклок нито на процесор нито на карта .Удачно ли е да се вземе 240GB SSD диск и 1TB твърд диск?
Мисля да инсталирам игрите и програмите на SSD диска а всичко останало на твърдия диск, изобщо ще помогне ли чувствително този SSD диск ?

Има ли начин PC-то да има два HDMI изхода ,защото мисля единия да е вкл винаги в телевизора а след време и в бъдещия проектор.

Кутията бих желал да е радост за окото с някакво лед осветление и да се виждат частите от вътре :) .

Бих искал и компонентите да са от едно и също място , защото толкова пари на веднъж не ми се изсипват , като вероятно ще закупя всичко на изплащане а кеш ще е само видеокартата или процесора. Никем и Варио май са най-добрите на нашия пазар с хубави цени и добро обслужване ?

Обещавам , когато всичко е готово да пусна снимков материал на цялото нещо а не да питам само и до там...;)

Редактирано от angoff (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI B350M GAMING PRO AM4 
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
8G DDR4 2800 ADATA DAZZLE XPG 
SSD Samsung 850 EVO Series 250 GB 3D VNAND Flash M.2 
Seagate SkyHawk 1TB Surveillance ST1000VX005 64MB 
ASUS ROG STRIX RX570 O4G GAMING 
FD DEFINE S BLACK WINDOW 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 

Обща стойност - 2 306.73 лв. с ДДС

Някои неща е добре и от JMT мое мнение.

ПС: Не съм спестил нищо откъм бюджета който имаш.

Може някой все пак да се появи с по-оригинално предложение де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор , но малко редактирах темата и 16 гб рам реших , че ще е най-удачно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За PC-то, колегите ще ти дадът по-добро мнение, но 

преди 20 минути, angoff написа:
дачно ли е да се вземе 240GB SSD диск и 1TB твърд диск?
Мисля да инсталирам игрите и програмите на SSD диска а всичко останало на твърдия диск, изобщо ще помогне ли чувствително този SSD диск ?

Игрите не се влиаят по никакъв начин откъм performance от SSD.Само ще зареждат по-бързо, но разлика във фпс няма да има.Освен това модерните заглавия са по над 40-50 гигабайта и се сещаш колко игри ще сложиш на SSD-то.На него можеш да си инсталираш уйндоуса и някои програми.Разликата сравнена с твърд диск е осезаема.При този бюджет мисля, че няма смисъл да се спестява откъм ssd.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

MSI B350M GAMING PRO AM4 
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
8G DDR4 2800 ADATA DAZZLE XPG 
SSD Samsung 850 EVO Series 250 GB 3D VNAND Flash M.2 
Seagate SkyHawk 1TB Surveillance ST1000VX005 64MB 
ASUS ROG STRIX RX570 O4G GAMING 
FD DEFINE S BLACK WINDOW 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 

Обща стойност - 2 306.73 лв. с ДДС

Някои неща е добре и от JMT мое мнение.

ПС: Не съм спестил нищо откъм бюджета който имаш.

Може някой все пак да се появи с по-оригинално предложение де.

Като конфигурация ОК, но не виждам монитор, мишка, клавиатура и озвучение. 

преди 1 час, Pamlea написа:

При този бюджет мисля, че няма смисъл да се спестява откъм ssd.

А на мен ми се струва, че бюджета е прекалено малък, ако трябва да се включи и периферия. Тогава за самата щайга остава съвсем малко.

преди 2 часа, angoff написа:

Има ли начин PC-то да има два HDMI изхода ,защото мисля единия да е вкл винаги в телевизора а след време и в бъдещия проектор.

Изходите са от видеокартата и обикновено има поне два HDMI. Доста често 3 HDMI, DP и DVI, но без аналогов сигнал. 

Ще го ползвам за игри и филми с високо качество , като предимно ще играя най-новите заглавия на FHD. Имам и телевизор 43” 4K ,но не зная дали може да отговаря на 4K гейминг конфигурацията за този ценови клас , както и не зная дали процесора и картата ще подържат 4K формат за гледане на филми. 

Игрите могат и на 4K  да се играят, но ще трябва да намалиш доста детайлите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора ще му е най-големия проблем.Мишка, клавиатура и тонколони(слушалки) до 80-100 лева може и да събере.Няма да са най-добрите, но колкото да има.Предполагам, че може да отдели 300-350 лева за сносен монитор, ако пък не, може да ползва и телевизора, ако му е удобно.Иначе ще трябва явно да се ореже от другите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По възможност да е тих и да не се чува много, защото спя в същата стая:)

Това не е голям проблем при съвременните компоненти, но само ако си настроиш и вентилаторите ( тия на кутията) да не се въртят нощем. Хард диковете са достатъчно тихи ( поне тия с по-малък капацитет), захранванията не шумят при ниска консумация, а видеокартите имат пасивен режим на охлаждане, при който вентилаторите не се въртят до някаква определена температура, обикновено около 60 градуса. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pamlea написа:

За PC-то, колегите ще ти дадът по-добро мнение, но 

Игрите не се влиаят по никакъв начин откъм performance от SSD.Само ще зареждат по-бързо, но разлика във фпс няма да има.Освен това модерните заглавия са по над 40-50 гигабайта и се сещаш колко игри ще сложиш на SSD-то.На него можеш да си инсталираш уйндоуса и някои програми.Разликата сравнена с твърд диск е осезаема.При този бюджет мисля, че няма смисъл да се спестява откъм ssd.

Напротив, влияят се.

По-бързия достъп до диска винаги дава предимство, но то не се изразява в кадри, а в това колко гладко върви.

Благодаря ти за бързия отговор , но малко редактирах темата и 16 гб рам реших , че ще е най-удачно.

Моето предложение е с 16ГБ.

преди 25 минути, bildera_ написа:

Като конфигурация ОК, но не виждам монитор, мишка, клавиатура и озвучение. 

А на мен ми се струва, че бюджета е прекалено малък, ако трябва да се включи и периферия. Тогава за самата щайга остава съвсем малко.

Изходите са от видеокартата и обикновено има поне два HDMI. Доста често 3 HDMI, DP и DVI, но без аналогов сигнал. 

Игрите могат и на 4K  да се играят, но ще трябва да намалиш доста детайлите. 

Никъде не е споменавал нещо за периферия.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма да правя оувърклок нито на процесор нито на карта .Удачно ли е да се вземе 240GB SSD диск и 1TB твърд диск?

Отговориха на това, но при съвременния капацитет на игрите това SSD  ще стигне максимум за 3 или 4 касови игри. Нищо обаче не пречи хард диска да се ползва за инсталиране на игри, стига да не играеш игри, които зареждат често текстури от хард диска, което да води до накъсване в картината. SSD  помага най-вече при обикновената работа, особено ако системата ти вече се затлачи от боклуци. Много приятно се и браузва, без големи изчаквания да ти се отвари това онова. 16 GB RAM  е добре да има за игри, амкар че и 8 ще вършат работа на първо време, та може да спестиш, ако нямаш пари. 

преди 9 минути, Росен Р. Александров написа:

Никъде не е споменавал нещо за периферия.. 

Ами явно е редактирал поста си, защото аз като го погледнах, вече се споменаваше за периферия.

ПП: Всъщност, прегледах редакциите и там винаги пишеше за периферия. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях въпроса за телевизора, за това изобщо не се хвърлих на монитор. Много хора решават да си ползват телевизорите като монитори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да ми е удобно да ползвам телевизора за монитор , единствено за гейминг и филми ,но за браузване ще ми е изключително неудобно . 

Бихте ли казали нещо повече за видеокартите , наистина ми се струват доста надути тия цени за среден клас видеокарта ... ако изчакам до средата на септември дали ще има раздвижване на наличностите ?

Въпрос и за процесора , 1600 ще ми свърши ли работа за 4К гейминг или изцяло зависи от видеото ?

Удачно лине в случая да кача на GTX 1070 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, angoff написа:

Няма да ми е удобно да ползвам телевизора за монитор , единствено за гейминг и филми ,но за браузване ще ми е изключително неудобно . 

Бихте ли казали нещо повече за видеокартите , наистина ми се струват доста надути тия цени за среден клас видеокарта ... ако изчакам до средата на септември дали ще има раздвижване на наличностите ?

Въпрос и за процесора , 1600 ще ми свърши ли работа за 4К гейминг или изцяло зависи от видеото ?

Не остава бюджет за монитор и 1070...  Погледни тази примерна конфигурация, без кутия и монитор надхвърляш бюджетът, дори и да кажем, че съм надрусал по-скъпички компоненти, пак няма да ти останат пари ако сложиш 1070. 4К гейминга е доста скъпо удоволствие. Според мен 1060 с монитор е единственият ти вариант. Сам прецени или без монитор и 1070, или 1060 с монитор, което според мен е по-добрият вариант, тъй като ще можеш да си гледаш филми на 4K без проблеми, да не кажа и че по-лекичките заглавия може да подкараш на 4K с по-ниски настройки, а пък иначе на 1080p няма да имаш проблеми с 1060-ката. Това е моят съвет, изчакай и по-компетентните да си изкажат мнението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4К гейминг ще трябва да пипнеш доста настройки с 1070. Но ще стане де - всичко зависи от това колко си претенциозен откъм кадри и  графични благинки. Ако не търсиш 100+ кадъра ,да 1600 ще ти стигне за 4К гейминг и да картата е ограничаващия фактор. Цените са надути а следващото раздвижване на пазара ще е след 14.8. като излезе RX Vega. Септември ще излезе RX Vega 56, която е директния конкурент на 1070 и там може да има истинско раздвижване. Иначе остава само надеждата да не е толкова добра за копане ,както има слухове в момента. Защото тогава ситуацията с картите ще се нормализира най-рано след ноември като обърнат системата на Етера.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1060 е моя избор за сега плюс монитор за около 400 лв но ще видя новите карти на АМД след седмица и ще се задвижа тогава.
За сега гейминг на 1920:1080 с едни 60 фрейма ми е напълно достатъчен не съм вманиачен.
Пък и след време винаги може да ъпгрейдна видеото.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, angoff написа:

преди 45 минути, angoff написа:

1060 е моя избор за сега плюс монитор за около 400 лв но ще видя новите карти на АМД след седмица и ще се задвижа тогава.
За сега гейминг на 1920:1080 с едни 60 фрейма ми е напълно достатъчен не съм вманиачен.
Пък и след време винаги може да ъпгрейдна видеото.

Покупката на GTX 1070 е определено по-добрия избор.Друг е въпроса дали ще може да се вмести в бюджета.Ще се наложи да се правят доста компромиси с останалите компоненти и да се реже от всичко,дъно,рам,захранване,кутия.В момента цените на графичните карти са твърде високи и варират от 1049 -1320 лева.При условие,че искаш да вземеш качествен 4 К монитор ще коства сериозна част от цялата сума.Действително е приятно,носи удовлетворение,но и скъпо удоволствие.Относно RX Vega 56 пуснаха информация,че ще бъде на пазара от 1 Септември.По-високия клас RX Vega 64 ще дебютира с доста високи цени.Има спекулации,че първоначално ще има бройки за САЩ и след това за Европа.Разговарях с  персонал от фирми вносители според,които тук ще бъдат силно лимитирани наличностите в началото.За да стане цялата картинка още по-цветуща ето първоначални обявени цени за Обединеното Кралство.Имай в предвид,че тук на нашия пазар ще бъдат дори по - скъпи от маркираните в таблицата.

s13sGCw.png

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

При условие,че искаш да вземеш качествен 4 К монитор ще коства сериозна част от цялата сума.

Мисля човека спомена само за телевизор 4К, който евентуално да ползва и пита, дали ще вървят игри на 4К. Ще вървят, но определено ще трябват компромиси с графиката. Иначе иска минимум 24 инча монитор.  

Периферията е въпрос на вкус и според мен да си задели определени пари за нея, защото е ясно, че каквото и да се препоръча тук, ще е с най-евтината периферия, което и не е много приятно. Особено за музиката. Всеки си има вкус. А и за гейминг не върви мишка за 10 лева и клавиатура за 20. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мишката и клавиатурата рядко, ще ги ползвам за гейминг , имам дуалшок 4 от плейстейшъна и мисля с него да играя.
Повече съм склонен да дам за качествен звук.

Редактирано от angoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мишката и клавиатурата рядко, ще ги ползвам за гейминг , имам дуалшок 4 от плейстейшъна и мисля с него да играя.
Повече съм склонен да дам за качествен звук.

За гейминг ти стига една по-хубава мишка и клавиатура, ако ще играеш и някой шуутъри като CS:GO ще имаш нужда и от хубав headset..
Ето нещо примерно, от което аз съм доволен и използвам:

COOLER MASTER STORM Devastator II, Green LED, USB combo pack

STEELSERIES Геймърски пад за мишка QcK mini

NATEC Genesis H70, Gaming Headset 

Крайна цена 135,58 лв.

*********************************************************************************************************************************************************************

AMD RYZEN 5 1600, 6C/12T, up to 3.60Hz, AM4, with Wraith Spire 95W cooler

CORSAIR 8GB DDR4 2400MHz, CMV8GX4M1A2400C16

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM010, 3Y

SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive 850 Evo /SSD/, SATA III /MZ-75E250B/EU/

ASROCK AB350M Pro4, AMD B350, DDR4 3200+(OC)/2667/2400/2133, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, AM4

ACER 23.8" R241YBMID, 4ms, 250cd/m2, DVI, HDMI, IPS

ASUS 6144M GTX 1060, DUAL-GTX1060-6G PCI-E 3.0

CORSAIR Захранване 500W CX Bronze, CP-9020047-EU

Крайна цена 2 256,76 лв.

*********************************************************************************************************************************************************************

За headset-а не мога да изкажа мнение, аз използвам този и съм доста доволен, на пръв поглед са ми еднакви, изглежда са се копирали един с друг ..
Всичко е въпрос на личен избор, можеш да си вземеш просто мишка, по-обикновена клавиатура и някакви по-евтини слушалки... Например:

COOLER MASTER Storm Devastator MS2K, GAMING MOUSE

LOGITECH K120 OEM, USB

NATEC Genesis H44, Gaming Headset

Крайна цена 80,72 лв.

Препоръчвам ти мишката и клавиатурата от личен опит, клавиатурата вече я ползвам около 6-7 години и нямам никакви проблеми с нея, мишката ми е по-нова, но и тя за сега се държи!
Тогава нещата стоят по-следният начин:
80 лв. за периферия + машинката 2256 лв. (без кутия)  = 2336 лв. (остават около 70 лв за кутия)..
Например:
На практика имаш доста голям избор ... :DТази, тази, тази или тази. Ти избираш. Според мен DUKASE-то е най-добрият вариант.

Иначе:

135 лв. за периферия + машинката 2256 лв. (без кутия) = 2391 лв.

Не ми се ще да режа от монитора за да сложа и кутия, не че имаш голям избор де..

П.П: Ако някой може да намери хубава кутия за 9 лв. супер! :D

Edit: Това захранване и то може да ти свърши работа, дори е по-евтино, така че може и да се получат нещата с по-хубавата периферия, малко по-евтина кутийка и целият компютър..

Редактирано от Ivan Iv. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах всичко подробноно и реших в крайната цена да влиза целият компютър и монитора останалата периферия  ще си я взема отделно извън тези 2400.

Единствено ще изчакам да видя новите карти на АМД другата седмица , да видя отзивите и ако са на цена близка до 1060 и е пряк конкурент на нея мисля до края на август да действам.

В случая мисля да взема някой монитор до ,към 400-500 лв но да е осезаема разликата с този от 300 примерно и визуално и в перформънса иначе няма да си заслужава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, angoff написа:

Единствено ще изчакам да видя новите карти на АМД другата седмица , да видя отзивите и ако са на цена близка до 1060 и е пряк конкурент на нея мисля до края на август да действам.

Като гледам цените в Амазон, за pre-order, май няма голям смисъл да чакаш :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като гледам цените в Амазон, за pre-order, май няма голям смисъл да чакаш  
Уоу...но това е някакъв фронтиер едишън , говорех за Radeon Vega 56 и Radeon Vega 64 ,а те дори ще са конкуренция на GTX 1080 на цени от 400 и 500 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какво ще чакате за АМД, след като и днес няма наличности. А те ония докато се появят и в България...и колкото бързо работят АМД...поръчай на Дядо Мраз една ;)

Относно 4К и 60 фпс( той телевизора 50, та не ти трябват 60), колкото кадри ти извади процесора на 640х480, толкова ще ти извади и на 4К. С малки изключения при някои игри, но те се броят на пръстите на едната ръка. Та въпроса е безсмислен, дали даден процесор става за 4К или не. По-точният въпрос е, за колко фпс става даден процесор, без да се уточнява резолюцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти за предложението, разгледах го подробно.

Дадох си сметка , че за няколко фрейма повече с 1070 не си заслужава да се реже толкова от останалите компоненти , като SSD и Рам .

1200 лв. за видеокарта и то само за игри е лудост поне в моите очи още повече , че имам ПС4 ,която е на половината на тая карта.

Удачно ли е да си взема сега 1050ti или RX 460 и след време, като се нормализира пазара на картите да си взема нещо от сорта на 1060 или RX 570/580 или някоя от Vega серията на AMD ?

Също обмислям да ползвам първоначално телевизора за монитор ,който е с 4К резолюция и бюджета да остане същия само за компютъра. Далновидно ли е според вас, и до нова година да си закупя качествен монитор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен 1060 ще ти върши идеална работа. След като излезе Vega цените на видео картите ще мръднат, така че гледай тогава да се възползваш от момента..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.