Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди 2 дена си взех лаптопа от преинсталация.. казах на техника да го изчисти от прах, защото не е бил чистен от година почти и преинсталиран от година, защото нямаше нужда.. но последните седмици да не кажа почти месец започна да забива, да вади по-малък фпс при игрите и т.н... търпимо беше, но аз реших да го занеса. Инсталира ми уиндоус 10 разбира се кракнат.. изчисти го пред мене видях че излезе доста прах от него, въпреки това игрите си вървяха почти перфектно (до преди месец).. и така взех си го аз. Инсталирах си драйвърите за видео картата и процесора.. ъпдейтнах ги на последната версия за да е актуално всичко.. влязох в nvidia control panel, да направя така, че да играя игрите с видео картата, а не с процесора или вградената intel graphics.. и изтеглих си cs:go само от стийм, а другата.. league of legends си я изтеглих от официалният им сайт.. включвам и какво да видя? 30-40 фпс на low... същата работа и при cs. Гледах уроци, фпс буустове, какво ли не.. няма промяна :/ Махнал съм Game Dvr-a, който знам, че прави проблеми и... все същата работа :( повече от 60 не стига и то адски трудно.. а vsync съм го изключил от nvidia control panel-a и за всеки случай от настройките в игрите. А също така, забравих да отбележа, че не чувам вентилаторите т.е. вграденото охлаждане да работи.. за разлика от преди.. шумеше много както при абсолютно всички геймърски лаптопи.. Искам съвети.. моля да пишат наистина хора, които са сигурни в това как да го оправя... притеснявам се :( Лаптопа ми е добър за тези игри.. не чак перфектен, но мога да си ги играя без лаг.. лигата преди 250-260 фпс на High, сега с 300 зора - 30-40.. забравих да отметна, че даже самия лаптоп е бавен малко в браузъра "Google Chrome" Благодаря!

Video Card: NVIDIA Geforce GTX 960M
Graphics Card: Intel HD Graphics 4600 
Processor: i5 4210H, 2,90 GHz
RAM: 8 GB
HHD: 1 TB
Windows: 10, Pro|

Забравих да спомена, че при чистенето.. лаптопа не го разглоби, а го продуха със въздух от изхода където излиза топлия въздух.., защото лаптопа ми е acer aspire v 15 nitro и ако го знаете.. трудно се разглобява

Редактирано от Емилиян Йорданов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За начало покажи температурите на процесор и видеокарта. 

И сигурен ли си, че не играеш с вграденото видео?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от сигурен съм, че не играя с вграденото видео а със gtx 960m... как да покажа температурата на процесора и видеото?

Все пак можеш да предложиш вариант да не играя с вграденото видео, процесора ако има повече от 1 вариант освен от nvidia control panel..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емилиян Йорданов написа:

Повече от сигурен съм, че не играя с вграденото видео а със gtx 960m... как да покажа температурата на процесора и видеото?

Изтегли си примерно HWiNFO 64. Инсаталираш програмата, пускаш я и играеш малко, примерно 4-5 минути. След това дай скрийншот от температурите на процесора. 

Може да ползваш и друга програма за мониторинг, примерно AIDA64. Пускаш тест за 2-3 минути и показваш графиките от температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що проверих.. без да играя игри 60 градуса на процесора, 59 на видео картата :/ 53. След 5 мин ще съобща резултатите и за темепратурите в играта.. ще тествам на CS:GO

Untitled.jpg

Untitled1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако температурата е 60 градуса без да играеш, то вероятно както казваш, вентилатора е прецакан или просто не е закачен след разглобяването. Но дай да видим температурите и при натоварване.

Всъщност, като сложиш ръката си на изхода, откъдето излиза въздуха от вентилатора, усеща ли се че вентилатора работи? 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е температурата на процесора след минути игране на максимални насторйки.. въпреки, че не се чуват вентилаторите силно както преди а тихо тихо тихо много тихо.. ъммм само от един от трите изхода излиза въздух и се усеща че работи вентилатора.. а останалите 2 нищо не се усеща, ама лаптопа е ужасно топъл навсякъде освен над клавиатурата и точно пред клавиатурата т.е. f8,f9,f10,f11 и f12  ето и снимка как са изходите при този лаптоп. (усеща се, че работи вентилатора от дясната страна страна на тази снимка.

Untitled22.jpg

IMG_6359.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е след почистване шумът да е по-нисък. 81 градуса като максимум не могат да предизвикат спадане в честотата на процесора, заради която да спаднат и кадрите.  Tj  на процесора ти е 100 градуса. Температурите са малко високи, да, но не и критични.  

Предлагам ти да прегледаш и другата подобна тема, където също имаше проблеми с fps, макар и от друго естество. Там са дадени някои идеи. 

От това, което показа, аз не виждам видими проблеми, които да доведат до толкова ниско fps. Но за да не се повтарям и аз и други, просто прегледай темата. Ако откриеш нещо нередно при теб, пиши. 

Това, което на мен ми прави впечатление е, че процесорните ти ядра са били натоварени над 99%. Направи за всеки случай и една проверка за гадинки с malwarebytes,  да не би случайно да ти се е загнездил някой копач. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих за вируси както каза с malwarebytes.. нямам :/ Прегледах и темата.. няма нещо, което да помогне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Емилиян Йорданов написа:

Video Card: NVIDIA Geforce GTX 960M

Трябва да се разбере, защо видеото под товар е достигало 199MHz а май го дават да доближи 1000MHz

https://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-960m/specifications

Може би не работещ драйвер или липсва такъв.

преди 7 часа, Емилиян Йорданов написа:

Това е температурата на процесора след минути игране на максимални насторйки.. въпреки, че не се чуват вентилаторите силно както преди а тихо тихо тихо много тихо.. ъммм само от един от трите изхода излиза въздух и се усеща че работи вентилатора.. а останалите 2 нищо не се усеща, ама лаптопа е ужасно топъл навсякъде освен над клавиатурата и точно пред клавиатурата т.е. f8,f9,f10,f11 и f12  ето и снимка как са изходите при този лаптоп. (усеща се, че работи вентилатора от дясната страна страна на тази снимка.

Untitled22.jpg

Всъщност, снимката е грешна май! Този товар май е на вградената видеокарта. На другата  карата показанията са най от долу в списъка а ти си снимал горната част и до средата.

Поиграй отново и дай снимка от долната част на информацията от  HWiNFO 64.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност инсталирал съм последна версия драйвър, деинсталирах, инсталирах отново.. правих настройки от nvidia control panel, няма промяна.. повярвай ми не е от драйвъра... друг е проблема и ме мъчи от 3 дена вече и се притеснявам...

преди 5 часа, nikolela написа:

Трябва да се разбере, защо видеото под товар е достигало 199MHz а май го дават да доближи 1000MHz

https://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-960m/specifications

Може би не работещ драйвер или липсва такъв.

Всъщност, снимката е грешна май! Този товар май е на вградената видеокарта. На другата  карата показанията са най от долу в списъка а ти си снимал горната част и до средата.

Поиграй отново и дай снимка от долната част на информацията от  HWiNFO 64.

Не съм снимал градусите на видео картата, но бяха 80 градуса средно, след 6 минути игране на максимум настройки, 1080p, всичко най-тежко... снимал съм на процесора в горната снимка средната темепратура беше 75 както се виждаше, 81 градуса максимум..

Забравих да спомена, че при чистенето.. лаптопа не го разглоби, а го продуха със въздух от изхода където излиза топлия въздух.., защото лаптопа ми е acer aspire v 15 nitro и ако го знаете.. трудно се разглобява.. дали това е проблем? Защото все пак може да е направил нещо на вентилаторите, докато го продухва с толкова силен въздух и то доста близо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емилиян Йорданов написа:

лаптопа не го разглоби, а го продуха със въздух от изхода където излиза топлия въздух

facepalm.jpg

Лаптоп се разглобява, когато се чисти. Не се продухва през вентовете, както правят гаражните "майстори".

V15 nitro се разглабя по-лесно от v3-571g.

Честито за единия вентилатор, който не духа. Най-вероятно там ти е проблемът. Лаптопът е замислен да се охлажда с два, не с един.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА ЛАПТОПА СИ Е ЗАГРЯВАЛ ОТ КАКТО СИ Е КУПЕН ЧИСТО НОВ.. СЛЕД ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ ИГРАНЕ ЗАГРЯВА. ДОРИ И НЕ ЧАК ТОЛКОВА КОЛКОТО СЕГА, НО ПАК СИ ЗАГРЯВАШЕ. ДОРИ ДА НЕ ИГРАЯ ПАК СИ Е ЛЕКО ТОПЛИЧЪК, НО ТОВА НЕ ПРЕЧЕШЕ ПРЕДИ ИПРЕИНСТАЛАЦИЯТА ДА СИ ИГРАЯ ПЕРФЕКТНО И ДО ПРЕДИ МЕСЕЦ ПРЕДИ ДА МЕ НАКАРА ДА ГО ЗАНЕСА ДА ГО ПРЕИНСТАЛИРАТ И ПРОДУХАТ..... МАКАР ГОРЕЩ ПАК СЕ СПРЯВАШЕ ПОВЕЧЕ ОТ ДОБРЕ ПРИ ТЕЖКИТЕ ИГРИ.... "Честито за единия вентилатор, който не духа" БЛАБЛАБЛАБЛА..

Проблема съм сигурен, че не е от хардуера.. някакъв друг проблем е има същата тема 

за този лаптоп ама абсолютно същата... и не получих отговорих, четейки отговорите на темата му..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав ти път, тогава. И, моля те, не ме наричай "колега".

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емилиян Йорданов написа:

Проблема съм сигурен, че не е от хардуера.. някакъв друг проблем е има същата тема 

Щом смяташ, че няма проблем с хардуера, преинсталирай windows.  След това инсталираш всички драйвери както трябва и готово. Не се занимавай с инсталиране на глупав софтуер, преди да се увериш, че игрите си вървят добре. 

Иначе казваш, си прочел темата. Едва ли обаче си направил всички неща, които се писаха там, за да се убедиш, че видеокартата и процесора ти са наред.  То не е само да четеш, а и да вникнеш в четеното, както и да направиш това, което е написано, за да се установи има ли проблеми с хардуера или не. 

Носил си някой да ти инсталира Windows и да ти духа вентилаторите. Представям си тоя майстор как е преинсталирал Windows, като гледам и как е духал вентилаторите. Не му се е занимавало. Едно просто духане може и нищо да не оправи, ако термопастата ти е спечена. А така като гледам температурите, направо си е за смяна. Нищо че е в нормите. Като си играл игри, си прегрял лаптопа, а от там нататък простото духане не помага. Колко левчета ти взе? Аман от некадърници или мошеници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами.. взе ми 10 лева :/ И аз предположих, че няма да помогне продухването през вентилаторите т.е. изхода на въздуха отвътре, но като по чудо излезе адски много прах от всякъде.. даже и от клавиатурата излизаше прах.. мислех, че ще помогне.. какво предлагаш сега... да го занеса ли на друг 100% по-сигурен техник да ми го преинсталира и да ми инсталира абсолютно всички драйъри най-вече за видео картата и процесора и да погледне дали вентилатора си е наред (отдясно) и да види трябва ли да се смени термопастата ли? Съжалявам, че нахалствам и губя времето Ви, но наистина не съм на себе си от няколко дена... от както го помня този лаптоп винаги си е загрявал на тежки игри.. дано проблема да може да се оправи не искам да си го сменям ;/

Редактирано от Емилиян Йорданов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Емилиян Йорданов написа:

Ами.. взе ми 10 лева :/ И аз предположих, че няма да помогне продухването през вентилаторите т.е. изхода на въздуха отвътре, но като по чудо излезе адски много прах от всякъде.. даже и от клавиатурата излизаше прах.. мислех, че ще помогне.. какво предлагаш сега... да го занеса ли на друг 100% по-сигурен техник да ми го преинсталира и да ми инсталира абсолютно всички драйъри най-вече за видео картата и процесора и да погледне дали вентилатора си е наред (отдясно) и да види трябва ли да се смени термопастата ли? Съжалявам, че нахалствам и губя времето Ви, но наистина не съм на себе си от няколко дена... от както го помня този лаптоп винаги си е загрявал на тежки игри.. дано проблема да може да се оправи не искам да си го сменям ;/

Понеже тук явно няма кой да ти помогне и понеже може да има нещо, което нито ти, нито ние забелязваме, най-добре занеси лаптопа на техник и обясни проблема. Обясни какво е направено преди, как е било и как е сега. Възможно е да има нещо софтуерно. НО щом казваш, че си прегледал оная тема дето ти дадох и не си открил нищо нередно, най-добре на сервиз. Иначе може да повторим другата тема със съветите, не е проблем. Тя темата си беше за това, да се установи, дали хардуера си работи нормално или не. Може да пробваш същите неща ако ти се занимава. Ако не, носи лаптопа на сервиз. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще го занеса на техник и ако не може да реши проблема.. ще го пратя в сервиз.. има още доста месеци гаранция :/ Ще му обясня всичко подробно и ако успее да го оправи супер, ако не... сервиз. Благодаря все пак.. очаквам още отговори по тази тема.. все още не приключила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, още едно предложение. Пробвай с доста по-стари драйвери за видеокартата, но инсталирани на чисто. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емилиян Йорданов написа:

Да, но искам не искам като изтегля по-стар драйвър то ми го инсталира с най-новата версия.....

За първи път чувам такова нещо. Как ги теглиш тия драйвери?  Отиваш на страницата на NVIDIA  и търсиш стари драйвери. Да не ползваш някоя програма за теглене на драйвери? Деинсталирай я директно, ако си с такава. 

Ама щом ми написа тия неща, почнах да се съмнявам, че проблемите ти са точно в софтуера, който ползваш. А и тия 99, ...% натоварване на 4-те нишки на процесора ме съмняват много. Няма такова приложение, дето да иска подобно натоварване в рамките на 10 минути. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвъра за видео картата го тегля от официалния сайт на Nvidia... за каква програма говориш :/ https://www.geforce.com/drivers Само не разбирам как да изтегля по-стара версия на драйвъра.... линк за някой по-стар поне може ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емилиян Йорданов написа:

Драйвъра за видео картата го тегля от официалния сайт на Nvidia... за каква програма говориш :/ https://www.geforce.com/drivers Само не разбирам как да изтегля по-стара версия на драйвъра.... линк за някой по-стар поне може ли? 

http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

Това е за 64 битов Win 10. Ако си с друг, ще трябват други драйвери. ИНаче старите драйвери са в секцията beta and older drivers

2017-08-20%2023%2040%2007.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емилиян Йорданов написа:

Престани да правиш глупости, а занеси лаптопа в сервиз да го отворят и почистят от мръсотия ако искаш все още да го използваш. За няколко минути си вече на 80 градуса със сигурност минаваш даже 90. Въртре в тази машина всичко ври.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов 

ЛАПТОПА СИ Е ЗАГРЯВАЛ ОТ КАКТО СИ Е КУПЕН ЧИСТО НОВ.. СЛЕД ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ ИГРАНЕ ЗАГРЯВА. ДОРИ И НЕ ЧАК ТОЛКОВА КОЛКОТО СЕГА, НО ПАК СИ ЗАГРЯВАШЕ. ДОРИ ДА НЕ ИГРАЯ ПАК СИ Е ЛЕКО ТОПЛИЧЪК, НО ТОВА НЕ ПРЕЧЕШЕ ПРЕДИ ИПРЕИНСТАЛАЦИЯТА ДА СИ ИГРАЯ ПЕРФЕКТНО И ДО ПРЕДИ МЕСЕЦ ПРЕДИ ДА МЕ НАКАРА ДА ГО ЗАНЕСА ДА ГО ПРЕИНСТАЛИРАТ И ПРОДУХАТ..... МАКАР ГОРЕЩ ПАК СЕ СПРЯВАШЕ ПОВЕЧЕ ОТ ДОБРЕ ПРИ ТЕЖКИТЕ ИГРИ.... "Честито за единия вентилатор, който не духа" БЛАБЛАБЛАБЛА..

Както виждаш, младежът е достатъчно компетентен(щом смята, че v15 се отваря трудно) да прецени, че преинсталацията на ОС му е проблемът, а не "почистването". Трай си там и си разглобявай настолките/лаптопите като балама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loki9889
      Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
      Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
      Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
      Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
      Няма вируси на лаптопа.
      А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

• от Tasho Georgiev
      Купих си лаптоп Asus GL503-GE и първоначално всичко работеше както трябва, днес като го включих, trackpad-а не работеше и на екрана нямаше мишка. Като сложа отделно мишка се оправя и работи нормално. Като се опитам да инсталирам наново драйверите от сайта на асус ми излиза това съобщение. Какъв може да е проблема?

• от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от Диляна Койчева
      Здравейте! Имам сравнително малък, но досаден проблем, и не мога да разбера дали е в резултат от приложението месенджър или телефона ми. От известно време има опция за игри в приложението, за които се изискват ъпдейтнати версии на фейсбук и месенджър, както и актуализиран андроид версия 5.1 нагоре (познавам хора с 4.2, които имат опцията за игра). Притежавам Huawei G8, Андроид 5.1, приложенията ми са актуализирани, доколкото успях да проверя не съм забранявала неща из приложенията. Въпросната иконка с контролер я няма, при опит а отговаряне на покана за игра излиза надпис "Error. Sorry, this game can't be played right now." с два бутона Exit. Предварително благодаря ако някой знае нещо по въпроса, в интернет не намерих нищо полезно, М-тел също не помогнаха 

• от Stoicho.k7
      Здравейте,
      Играта е [PROTOTYPE] и върви на HIGH, единствения проблем е, че като въртя с мишката (оглеждам се) се получава някакво шибано насичане, което не е много, но е супер дразнещо...

Покривам изцяло изискванията за играта, характеристиките на машината от която я пускам са - СНИМКА
      На втората част от играта ([PROTOTYPE 2]) няма такъв проблем, също и на други доста по-тежки игри няма нищо подобно..
      Има ли някакъв начин да се FIX-не, че е яко изнервящо. 

Пробвах някакви неща от интернета, но не се получи..

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.