Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,харесах си две колички между които се чудя....Mercedes-Benz C180 2002 Хечбек с 2 врати...Или Mazda 6 2003..Моля помогнете ми за избора....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще перефразирам по памет, една мисъл, която бях чела някъде -Остави избора на съпругата си :) Ако излезе сполучлива покупка, ще е щастлива, че  е дала добър съвет и ще бъде доволна и отзивчива. Ако има проблеми впоследствие, ще се чувства виновна и пак ще бъде добра и отзивчива.....:wub:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата е за съпругата :D Всъщност аз съм съпругата й пиша от неговия профил;)

• Ха-ха 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Rosoman написа:

Колата е за съпругата :D Всъщност аз съм съпругата й пиша от неговия профил;)

На това се казва - конфузна ситуация :wub:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам коя е по-качествена,вече имаме една японка и те са много качествени,ама и мерцедеса си е мерцедес :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Rosoman написа:

Не знам коя е по-качествена,вече имаме една японка и те са много качествени,ама и мерцедеса си е мерцедес :D

Всичко е до късмет, според мен. Имахме един период, в който купувахме употребявани автомобили. Съпруга ми, гледаше всичко друго, само не и комфорта и вътрешния интериор и на всичките му теории, обикновено се получаваха яки греди. Аз си избирах автомобила, по нормалните критерии - да ми е удобна, да ми е добре в нея и да мога да я шофирам спокойно. Първата ми кола, си я купих сама докато учех в института- рено туинго, за ужас на всички познати. Нямала съм никакви проблеми с него и не съм закъсвала нито веднъж, а го карах 3 години....Следващата ми беше алфа 147- пак шок и ужас за всички, но напук, също безаварийно и щастливо ....След нея алфа гтв- пак същата работа. Сигурно съм била голяма късметлийка, въпреки че не разбирам от теориите и мъжката логика ;)  В момента шофирам сравнително голям автомобил, който ми е удобен, безопасен и съм му първи собственик . Не ме интересува нито скъпата поддръжка, нито високия разход на гориво, нито мнението на другите :)

Та, моето мнение е такова. Гледай да те грабне автомобила, а всичко друго е на късмет и на добър сервиз :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маздата, ако е бензинова. Ако е дизелова, след време ще се наложи (ако не се налага вече) премахване на DPF и ремап на компютъра (или замяна на DPF, което май е по-скъпо). Не съм фен на мерцедес след 190.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами споменаха ми,че Маздата е по-добре да е бензин,но карам дизел и е по-икономичен и аз за това го предпочитам..а пък и тази ,която съм харесала е дизел,също..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях, че мерцедеса е двуврат, тва е ужасно. Взимай маздата, махай филтъра за твърди частици и си свиркай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 50 минути, Rosoman написа:

Здравейте,харесах си две колички между които се чудя....Mercedes-Benz C180 2002 Хечбек с 2 врати...Или Mazda 6 2003..Моля помогнете ми за избора....

Ами не ни казваш важни неща, като например: на колко км са колите, какво е състоянието на каросерията, има ли ръжда, в какво състояние са гумите, фаровете, стоповете, стъклата… Как е минал тест-драйва с колите - пушеци, проблеми със стартера, скоростите как са, спирачките и пр….

Не само състоянието на купето е от значение, мили дами. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха...И двете коли са поддържани.Нямат ръжди.Мерцедеса е бензин с газова на 175000km :)

Маздата е дизел 121 кс на 225 000 км...Знам,че бензин на повече от 200000 км не се купува,защото ще му трябва основен ремонт скоро..Навъртяли са бая..но тези са единствените две по вкуса ми.

Редактирано от Rosoman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва са пълни глупости. Колата ще се купува от България, нали? Няма значение коя ще вземеш, еднакво наредени са. Всичко е на късмет в тая скапана държава. Взимай тая, която повече те кефи, другото не е важно, щото и при двете ще е време за ремонти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да...така е..трябва си и късмет ама...попадала съм на две коли досега със семейството..от боклук до супер кола..което си беше разлика в качеството...италинска и японска..светлинни години разлика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, Rosoman написа:

Хаха...И двете коли са поддържани.Нямат ръжди.Мерцедеса е бензин с газова на 175000km :)

Маздата е дизел 121 кс на 225 000 км...Знам,че бензин на повече от 200000 км не се купува,защото ще му трябва основен ремонт скоро..Навъртяли са бая..но тези са единствените две по вкуса ми.

Не прави грешката на много наивни хора, които не преценяват добре възможностите си и после горчиво съжаляват. Като си правиш сметката, трябва да вземеш предвид не само цената, километри, състояние и поддръжка на автомобила, но и разходите за застраховане, сервизиране, ремонт и гориво.

Да не се окажат пари, хвърлени на вятъра. Все пак това са доста стари автомобили, което автоматично означава повече разходи за ремонт и поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колата е регистрирана и поддържана,което за мен е важно,държа да е от частно лице а не от автокъща..Да,трябва да се преценяват тея неща...затова питам-коя е по-качествената,затова харесвам дизела-по-икономичен е,и харесвам японките,защото са супер здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не схващам какво толкова се прехласват хората по тая мазда... японски форд... ако и е сглобяван някъде в Европа с части на Бош и кой знае какви още, става съвсем японска кола.

Редактирано от otark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ma_ri написа:

Всичко е до късмет, според мен. Имахме един период, в който купувахме употребявани автомобили.

ТИ от КОГА почна да РАЗБИРАШ от коли? Колко амортисьора, тампона на носачи, карета и т.н си сменила? Ама с ДВЕТЕ СИ РЪЦЕ.
Това, че само въртиш геврека и даваш газ НЕ ТЕ прави компетентна да говориш за коли.
Всяка кифла може да натиска педала и върти геврека!
Учила в института с кола? Рено туинго? Ужас. А пък кога учи в института като ги направи 10 деца на 22 години?
Алфа? Алфата е евтина бегачка със скъпи ремонти!
А скъпата поддръжка как да те интересува! Или високия разход! Като ти пръста не си мърдаш да работиш и мъжо ти плаща всичко?
ГОЛЯМ автомобил автоматично означава безопасен ли? А знаеш ли как има някои големи, които се преобръщат с поглед само?

преди 2 часа, Silvering написа:

Всичко е на късмет в тая скапана държава.

Що, ти почна да работиш в Швеция където те гърчат с бавен нет и големи глоби и почна да плюеш по нашата държава вече?
----------
НЯМА ЖЕНИ КОМПЕТЕНТНИ НА ТЕМА КОЛИ. Жените са само геврекчийки! Могат да въртят гевреци в баничарницата..Или на улицата! И да се гримират в огледалото за обратно виждане, докато газят хора по пътя!

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Питоня написа:

Що, ти почна да работиш в Швеция където те гърчат с бавен нет и големи глоби и почна да плюеш по нашата държава вече?

Докато в паспорта ми пише Български гражданин, имам същите права като теб, включително да плюя. Нета изобщо не е бавен, друг му е проблема. А за какви глоби говориш не знам. И си много офтопик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дъжд написа:

Ами не ни казваш важни неща, като например: на колко км са колите, какво е състоянието на каросерията, има ли ръжда, в какво състояние са гумите, фаровете, стоповете, стъклата… Как е минал тест-драйва с колите - пушеци, проблеми със стартера, скоростите как са, спирачките и пр….

Не само състоянието на купето е от значение, мили дами. :D

Който е карал стар мерцедес виждам че е почнал да разбира от коли.  Ама след дъжд качулка.

преди 2 часа, Питоня написа:

ТИ от КОГА почна да РАЗБИРАШ от коли? Колко амортисьора, тампона на носачи, карета и т.н си сменила? Ама с ДВЕТЕ СИ РЪЦЕ.
Това, че само въртиш геврека и даваш газ НЕ ТЕ прави компетентна да говориш за коли.
Всяка кифла може да натиска педала и върти геврека!
Учила в института с кола? Рено туинго? Ужас. А пък кога учи в института като ги направи 10 деца на 22 години?
Алфа? Алфата е евтина бегачка със скъпи ремонти!
А скъпата поддръжка как да те интересува! Или високия разход! Като ти пръста не си мърдаш да работиш и мъжо ти плаща всичко?
ГОЛЯМ автомобил автоматично означава безопасен ли? А знаеш ли как има някои големи, които се преобръщат с поглед само?

Питоне, кога някой пита за 25 годишен пасат тогава си казвай мнението.
Темата не е как да се предвижваме най евтино в рамките на една година където ти си доказан експерт. Икономията е майка на мизерията ама ти ще ни докараш от девет кладенеца вода че не е така.

На теб какъв ти е проблема ако мъжа й  й плаща всичко че не стана много ясно ? Твоята жена един ден кога я имаш, тоест ако имаш изобщо някога жена може да я пращаш да копае за трима. Толкова ти е акъла на теб.

преди 2 часа, Питоня написа:

НЯМА ЖЕНИ КОМПЕТЕНТНИ НА ТЕМА КОЛИ

Твоя проблем е че се мисли- за нещо много голямо и че всички са под нивото ти. Ама си голтак. А жени компетентни има ама ти няма как да го проумееш с малкото си пипе.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 часа, Rosoman написа:

Попитай Ники Лауда и ще получиш най добра препоръка. Между другото, правилно си се насочил. Първото е оригиналното изпълнение на Мерцедес, а второто е неговият еквивалент по японски. Аз съм имал две Мазди (и двете нови). Никога не съм имал проблеми с тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, otark написа:

Аз не схващам какво толкова се прехласват хората по тая мазда... японски форд... ако и е сглобяван някъде в Европа с части на Бош и кой знае какви още, става съвсем японска кола.

Ами аз за това питам :) Коя е по-добрата според вас.Защото съм объркана.Имаме една японка,която е уникална,но и този Мерцедес много ми го хвалят и искам да чуя от собственици,коя си заслужава повече и е по-качествена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Питоня написа:

Имаш голям проблем с общуването. Помисли малко, по въпроса. А също така, имаш проблеми с възпитанието, не само първите седем години, а и останалите (не знам колко...) ти липсват.

А щом ти доставя удоволствие, да се излагаш редовно по форумите, дори и "уж" анонимен, няма да ти го развалям. Все пак, живота си е твой и можеш да правиш каквото си искаш с него. Само ще те помоля, не само заради мен и за всички, които те четат, а и заради самия теб, да се опиташ да  сдържиш, лаишките ти мнения по всеки въпрос и тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 26 минути, Rosoman написа:

Ами аз за това питам :) Коя е по-добрата според вас.Защото сън объркана.Имаме една японка,която е уникална,но и този Мерцедес много ми го хвалят и искам да чуя от собственици,коя си заслужава повече и е по-качествена.

Ами, направете им по един тест-драйв от най-малко 10 км и на двете, огледайте ги хубаво и тогава решавайте. Успех и със здраве да си я ползвате, която и да изберете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ви кажа честно,аз пиша тази тема с цел да знам от хора които знаят неща за двете коли.Вече бях на тест драйв на една друга Мазда,но аз как мога да знам какво по нея тропа като не разбирам.Ще ида да ги огледам,разбира се,но това няма да ми е от кой знае каква помощ за напред.Защото не знам коя е по-качествената в случая.Тест драйв ще има,но коя е по-хубава от двете според вас така и не разбрах :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ma_ri написа:

Само ще те помоля, не само заради мен и за всички, които те четат, а и заради самия теб, да се опиташ да  сдържиш, лаишките ти мнения по всеки въпрос и тема.

Жените не карат коли, а въртят геврека. Грам не си компетентна да говориш за коли. Дори и най-скапаната да имате, за теб ще е хубава, защото или е в сервиза или въртиш геврека. С двете си ръце нищо не пипаш.
Лаишките мнения са твои. Отивай в темата за лакиране на ноктенца. Или педикюр. Аз там не пиша.
Аз не съм като мизерника, който пробива дупки в носачите.
Но и знам, че големите коли не са подходящи за жени или за постоянно градско каране.
Аз карам лодка. Това чудо се паркира не особено лесно от мъж, а жена ако почне да го паркира успоредно, ще остане без задна, предна броня и врати.
Ама да ми твърдиш, че голяма кола, защото комплексарски някой бил си взел джипче тука било нещо хубаво..При един рязък завой и джипчето е по таван, защото окачването им е високо и не са за такива работи.

преди 9 часа, BMW Маниак написа:

Твоя проблем е че се мисли- за нещо много голямо и че всички са под нивото ти. Ама си голтак. А жени компетентни има ама ти няма как да го проумееш с малкото си пипе.

Аз карам и нови коли. Маздите като конструктивно решение имат недоразумения. Още не мога да проумея как бушонът на запалката е една жица между 2 пластини на самата запалка, така че като изгори един път, да я хвърлиш.
Мазда е на нивото на Форд. Но и  Кенеф като C180 с 2 врати няма да си купя никога.
Да грабва един Ford Focus-бокус. И това е. И да е най-малкия двигател, че жените обичат да се хвърлят в канавките.
п.п Голтак и мизерник е бил баща ти. За това такъв сбъркан си станал.

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Martin Leonidov
      Здравейте колеги шофьори/ки.
      Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
      Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
      ТОВА НЕ Е МАЙТАП !
      ... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
    • от BMW Маниак
      "Колеги" шофьори колко километра минавате годишно зад волана на личния си автомобил ?
      Като подкрепа към километрите се приема само снимков материал че на форумни балони и празни приказки по седенки съм се наслушал.
      Наскоро прочетох че имало шофьори къде минавали по 300 000 годишно !!! И малко останах доста позачуден как става тоя номер.
      Друг лауреат пък въртял по 70 на ден ама се оказало че събота и неделя не се смятали ама били 22 000 на годин, аве смешки от всякъде.
      Та дайте да говорим със снимки и през време да си показваме пак километражите и да изчисляваме.

2013 април беше на 0Км

Август 2013 беше на 0км

Или 278 000 за по малко от 5 години.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.