Премини към съдържанието
borisfx

Путин предупреди технологичния сектор, да премине от вносен на руски софтуер.

Препоръчан отговор

9178739w.png

Това се казва истински и прозорлив политик и държавник, мислещ за сигурноста на държавата си. А не като нашите политици, налагащи ползването на чужд софтуер в държавната администрация.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и чичко бил гейчо и фагод суканбърк слухтят....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно ,че не е разумно да се ползва "вносен" софтуер ,особено в сферата на отбраната ,защото може да изтича информация. САЩ от много години ползват точно софтуера за шпионаж на фирми във всевъзможни сектори и получената информация се предоставя на техни ,американски. Всеки си преследва интересите в крайна сметка. Русия и Китай са сред най-силно заинтересованите от разработка на качествен свой софтуер ,така че не само да се защитят секретни проекти ,но и да се предотврати кражбата на идеи и саботажа на техния бизнес от страна на конкуренцията. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаааа... значи всички други 90% от държавите са без национална сигурност, щото останалите /примерно 10%/ от технологично развитите страни са ги взели под тотален кибер-теххно- контрол :)

Да, видя се че и запада и руснаците ползват чрез службите си доста вратички в продуктите си /Касперски и др /  , но не е ли по логично да се защитиш от такива , вместо да те гони параноята ?

Истеричната параноя която показва Путин, означава само едно - че той не знае откъде може да му дойдат пробивите... затова по добре по сталински принцип - има техника има проблем , няма техника няма проблем :)

А да... и както в севера Корея - изолиране и от мрежата.Фзиическо.

Само че нещата в тези области не могат да се решават както едно време  с "решение на партията". Когато някой няма ресурс и база за разработки, не можеш да "измислиш" по заповед нанотехнологичен процес  в компютрите или лечение на рака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ти напомням ли ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/9/2017 в 8:00, miro20 написа:

Ахаааа..

Да, видя се че и запада и руснаците ползват чрез службите си доста вратички в продуктите си /Касперски и др /  , но не е ли по логично да се защитиш от такива , вместо да те гони параноята ?

Някакви доказателства има или не? Май не следиш темата,че напоследък все повече съмнително става това твърдение. Когато гео политиката почне да се меси в бизнеса става грозно и смешно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.09.2017 г. в 8:00, miro20 написа:

Ахаааа... значи всички други 90% от държавите са без национална сигурност, щото останалите /примерно 10%/ от технологично развитите страни са ги взели под тотален кибер-теххно- контрол :)

Не знаеш само колко си прав ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikssi написа:

Някакви доказателства има или не?

Ами Тръмп  е въвел тази забрана на база секретнен доклад от комисията по разузнаване към сената или квото там се води ...

http://safe.cnews.ru/news/top/2017-07-12_tramp_zapretil_po_kasperskogo_v_gosorganah

ако искаш прати му имейл или на туитъра му директно да ти даде подробности. :)

Иначе имаше доста скандалис Касперски , от които никога може би няма да разберем  кой какво и за какво

https://www.gazeta.ru/social/2017/01/26/10494701.shtml

https://www.vedomosti.ru/technology/articles/2017/07/12/720672-kasperskii-fsb

Моето лично неангажиращо мнение е както в един от коментарите... "Удивително ! не може да бъде ! випусник на школата на КГБ , сътрудничи с КГБ :) "

преди 1 час, Yournightmare написа:

Не знаеш само колко си прав ;)

То никой не знае, мога и аз само да предполагам в каква степен са тези кибер контроли... въпроса е че... не мисля че извода от всичко това е че трябва да е да се връщаме в сламени колиби

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

То никой не знае, мога и аз само да предполагам в каква степен са тези кибер контроли... въпроса е че... не мисля че извода от всичко това е че трябва да е да се връщаме в сламени колиби

Те не се връщат в сламени колиби. Чичо Путин просто взема всичко в свои ръце - Вместо чичо Тръмп да шпионира, ще шпионира чичо Путин ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, miro20 написа:

доста скандалис Касперски

грък ли си ?

що се отнася до касперски е единствената която недопуща  вируси от  новите .....

то е ясно че като е затворен код човекът с ключа може да си прави каквото си иска и да шпионира

примерно много идеи са ми крадени

примерно  аз съм измислил яйцеварката и си пиша  в компютъра -яйцеварка и хоп след 2-3 месеца яйцеварки на пазара .....  ама патента на чуждо име....

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука идеята е друга, макар че в тия аргументи има истина. Допреди 15-20 години компотите и интернет бяха сравнително рядко явление, сега са масово разпространени и се превръщат в част от масовата култура. Като казвам култура, имам предвид истинското й значение, а не кино, театър, каквото е дебилното схващане. Ако преди децата са играли навън и понякога са прочитали някоя книга, сега са подложени на океан от медийно влияние чрез програми, филми, игри, новини даже, музика. Светът им е изграден изцяло от чуждата култура и единственото, което ги свързва с родината им, се оказват данъците и остатъци от местните езици, примесени с развален английски. Всичко създадено на местна почва за местния пазар, се оказва финансово неефективно и в крайна сметка хората на изкуството, интелектуалците, програмисти, художници и т.н. се принуждават да работят за чуждия пазар или направо в чужбина, а остават шофьори, строители, охранители, сервитьорки, продавачки и пр.

Така че идеята на тая работа и да създаде собствен пазар за местните програмисти и не само, за всеки, който "работи умствен труд", също както е в САЩ. Чуждото влияние по традиция се ограничава в бившите и настоящи "велики сили", затова и там не учат чужди езици, превеждат задължително чуждите филми, да не звучи чужда реч, не внасят такива по възможност, също книги, музика и приучват местните да не се вълнуват от нищо чуждо, за разлика от колониите, където текат точно обратните процеси. Класическото образование е неадекватно, защото докато децата цъкат на таблети, пс компоти и др. подобни, поглъщат англоезична култура, там им се преподава за някакви селски светове от 19 в., от които не могат да разберат нищо (най-малко поради липсата на житейски опит) и то по такъв начин, че да намразят всичко родно от многото лъжи и лицемерия в т.нар. "литературни анализи". Реалното срещу формалното.

Тия процеси на софтуерно разделение са неизбежни и ще очертаят границите на икономическо, политическо и културно влияние на големите сили от една страна, а от друга на влияещи се и безкултурни аборигени, които след 300 години, ако имат късмет, ще могат да се гордеят само с произведенията си от 19 и началото на 20 в., в това число книги, филми и музика... и то на езици, които не разбират. Както след Октомврийската революция е сменен правописът не по друга причина, а по същата, заради която е сменен и след 9-и у нас - да стане труднодостъпна старата литература, поне за мнозинството от хората, и следите от стария свят да бъдат заличени в максимална степен.

Редактирано от otark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти на това демократична държава ли му викаш  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.