Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време съм се мотивирал да продължа да уча за уеб дизайнер. Всеки ден чета разни форуми и статии къде било най-хубаво да се учи и т.н. обаче всички теми са стари, ако има някой който учи в момента или е запознат с тази област ще съм му благодарен да сподели своето мнение за институциите в България и къде според него е най-качествено обучението. Благодаря и хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам софтуни, останалите университети (въпреки и официални) преподават по-стари материали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DvDty написа:

Мога да ти препоръчам софтуни, останалите университети (въпреки и официални) преподават по-стари материали.

Стига де. Софтуни не дава дипломи и не се усещат какви ги говорят. Несериозни са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Питоня написа:

Стига де. Софтуни не дава дипломи и не се усещат какви ги говорят. Несериозни са.

Не дават дипломи, така е. Но дават сертификати. Не разбирам защо да да несериозни. 

Редактирано от DvDty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също си мисля, че СофтУни са по-добрия вариант.
Имам познат който отиде да учи Дизайн в Пловдив, ако искаш мога да го попитам каквото те интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, DvDty написа:

Не дават дипломи, така е. Но дават сертификати. Не разбирам защо да да несериозни. 

Не са акредитирани. Липсата на акредитация означава, че сертификатът не важи в чужбина, например.
Изкарваш си диплома от софтуни и отиваш в Англия и..нищо!
Първо се завършва висше, а междувременно каквито ти сЪрце милее курсове можеш да започнеш.

Редактирано от Питоня (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам този линк заради коментарите под статията, ан заради самата нея:
http://www.nakov.com/blog/2011/05/09/университет-за-софтуерни-инженери/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Давам този линк заради коментарите под статията, ан заради самата нея:
http://www.nakov.com/blog/2011/05/09/университет-за-софтуерни-инженери/

Мнения на сульо и пульо не важат. Има си акредитация - точка.
Можеш да учиш или в акредитирано учебно заведение или действително да си избършеш дупето в тоалетната с "дипломата" от не акредитирано учебно заведение.

Чудя се, какво мнение ще има С.Наков за ФМИ-СУ, ако от там му прекратят курсовете?

Вероятно ще постави НБУ – тази абсолютна “боза” на първо място, а пък ФМИ-СУ на трето или четвърто.
Откога С.Наков го е грижа за бъдещите софтуерни инженери?
Всички, които минаха през НАРС видяха колко “принципен” е С.Наков и колко “задълбочено” е обучението, което предлага. Беше пълен фарс – отвсякъде.
Вълкът козината си мени, нрава не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Borrislav Lazarov написа:

Здравейте! От известно време съм се мотивирал да продължа да уча за уеб дизайнер. Всеки ден чета разни форуми и статии къде било най-хубаво да се учи и т.н. обаче всички теми са стари, ако има някой който учи в момента или е запознат с тази област ще съм му благодарен да сподели своето мнение за институциите в България и къде според него е най-качествено обучението. Благодаря и хубав ден!

ТУ София/Пловдив/Варна/Габрово препоръчвам. Слушай батя си :hush:.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Питоня написа:

Мнения на сульо и пульо не важат.

Себе си ли имаш предвид. За теб - знаем - четем те за майтап. Защото там има изказвания на хора с ТУ, СУ, НБУ зад гърба си. И тях ли да не четем, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Себе си ли имаш предвид. За теб - знаем - четем те за майтап. Защото там има изказвания на хора с ТУ, СУ, НБУ зад гърба си. И тях ли да не четем, а?

ВИЖ СЕГА, ГОСПОДИНЧО...професионалната квалификация няма нищо общо с форумните изяви.
Аз бях в ТУ и преминах в друг университет по причини, които никого не го вълнуват.
Важното е какво какво знаеш и как можеш да го докажеш.
Софтуни не е акредитирана институция за обучение.

преди 24 минути, ExaFlop написа:

Себе си ли имаш предвид.

Не. Хора като теб. Които обикалям да поправям по темите. Или трябва да ти напомням?
Ще даваш по 1000лв на година и ще се местиш, за да отидеш да "учиш"  в "университет" без акредитация или ясна програма...
АЗ лично, смешника сульо и пульо както се опита да намекнеш, имам сервиз за техника, работил съм в такъв, изграждал съм и проектирал мрежи, а между другото и видеонаблюдения. Това ми е междинна спирка, а не план за цял живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Питоня написа:

Софтуни не е акредитирана институция за обучение.

Или си много тъп, или си кон с капаци, или друго мнение, освен/различно твоето не е валидно. Имах предвид публикуваното от хора завършили официални/акредитирани университети!!! Или те не са верни, 'щот нещо не ти пасват, господинчо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ExaFlop написа:

Имах предвид публикуваното от хора завършили официални/акредитирани университети!!!

Не е важно това, важното е че диплома няма, а даваш 1000лв на година. Можеш и двете, но не само софтунито, защото стойността му е нулева. Отиваш на работа и ти искат диплома от акредитиран университет. Регистрирана в МОН. Нямаш - довиждане!
Със същият успех можеш да кажеш, че си "чел малко" от php.net и си готов за висшист.
Има система с кредити, задължителни дисциплини и акредитация. Който иска да учи програмиране, няма да учи само кодерство. Ами ще учи висша математика, булева алгебра, дискретна математика, алгоритми и логически структури.
Аман от пишман компютърни специалисти, които не знаят какво има в кутията, която стои до тях! Нито пък могат да сметнат логически израз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, ти да нямаш първа специалност технология на хлебопроизводството? 
Или - ти му говориш, а он си рупо ли, рупо. Виузирах публикуваните мнения на хора, нямащи нищо общо със Софтуни - завършили акредитирани визове.
Ай стига си пълнил с плява темата, че ме дразни, това как се правиш на ...или си си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ExaFlop написа:

Виузирах публикуваните мнения на хора, нямащи нищо общо със Софтуни - завършили акредитирани визове.

Казах ти всеки може да пише каквото си иска, но акредитацията или липсата й е единственият фактор.
Когато даваш пари за нещо, то е важно то да си струва поне парите.
Ако на някой не му харесва обучението му, като завърши да стане преподавател и да го промени.
В акредитиран университет...Бакалавър, магистър, доктор...И тогава може да стане асистент. А после професор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, кво си ми казал, ве! Той ми бил казал - аз да съм малоумен катов, упс, т.е. като надрана плоча да превърлям от пусто в празно. 
Само ти си завършил висше. Ония хора там сигурно не са- не са завършили СУ, ТУ, НБУ, АУБ и други тракива три буквени абревиатури, обозначаващи ВУЗ-ове, повечето,  от които са такива още преди ти да си блясък в очите на родителите ти. Помолих те да спреш латерната...ама явно толко си можеш откъм възприемане.
Аз спирам да пиша в тема, в която участват малоумни , пък били те и с дипломи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Borrislav Lazarov написа:

И още нещо важно. С респект към другите градове, но ако не си от големите градове, препоръчвам да отидеш в София. Там са всички неща. Откъм библиотеки, материали и прочие. Каквото и да си избереш, бъди си в София.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е за какво ти трябва. Аз от уебдизайн не разбирам, но има действително области, в които искат документ за завършено обучение, та дори и гений да си без документ, няма да те вземат, а полуидиот, дето го е учил преди 30 години, ще го вземат. Такива области са най-вече в държавната администрация, където обаче трябват и други работи, най-често...

Ако обаче кандидатстваш на място, където кипи оживена работа и търсят хора с опит, с тая диплома наистина ще можеш да си избършеш задните части. Защото там са наясно колко струва образованието в дадената сфера и колко е далече от практиката, така че търсят много добри специалисти с голям опит, които няма да учат на нищо или почти нищо и ще се включат във въртележката. В някои сфери не е така, но доколкото ми е известно, в областта на компютърната графика например е. Като кандидатстваш с дипломата в някоя фирма, може да ги съсипеш от смях. Същото е и с курсовете. Причината е, че в доста области образованието няма нищо общо с практиката, а съществува главно за да може някой да вземе някакви пари.

Редактирано от otark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, otark написа:

Ако обаче кандидатстваш на място

и представиш портфолио с твои проекти или такива, в които си участвал, е съвсем друга бира. Че даже и без прословутата диплома за вьiсше.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, otark написа:

Въпросът е за какво ти трябва. Аз от уебдизайн не разбирам, но има действително области, в които искат документ за завършено обучение, та дори и гений да си без документ, няма да те вземат, а полуидиот, дето го е учил преди 30 години, ще го вземат. Такива области са най-вече в държавната администрация, където обаче трябват и други работи, най-често...

Ако обаче кандидатстваш на място, където кипи оживена работа и търсят хора с опит, с тая диплома наистина ще можеш да си избършеш задните части. Защото там са наясно колко струва образованието в дадената сфера и колко е далече от практиката, така че търсят много добри специалисти с голям опит, които няма да учат на нищо или почти нищо и ще се включат във въртележката. В някои сфери не е така, но доколкото ми е известно, в областта на компютърната графика например е. Като кандидатстваш с дипломата в някоя фирма, може да ги съсипеш от смях. Същото е и с курсовете. Причината е, че в доста области образованието няма нищо общо с практиката, а съществува главно за да може някой да вземе някакви пари.

Като цяло най-много ме интересува изработването на уеб дизайн(лого, брошури и тем подобни). Работа с Photoshop, Coreldraw. Също и кодирането на уеб дизайни с html, php и каквото е нужно. До сега не съм се задълбочавал в езиците, но пък съм имал работа с Photoshop и според мен ми се отдава и ще ми е интересно да се развивам в тази свера. Имам разни глупости правени с photoshop от преди 5-6 години, ако проявявате интерес може да Ви ги покажа, но не са нищо особенно предвид възраста на която съм бил тогава. Имам и по-нови обаче за момента няма как да ги покажа, защото са на лаптопа. 

Редактирано от Borrislav Lazarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Питоня написа:

Не е важно това, важното е че диплома няма, а даваш 1000лв на година. Можеш и двете, но не само софтунито, защото стойността му е нулева. Отиваш на работа и ти искат диплома от акредитиран университет. Регистрирана в МОН. Нямаш - довиждане!

Софтуни не ти дава диплома, всички са наясно с това, дава ти нужната практика и подготовка, за да започнеш работа. И фирмите в тази област са наясно с това. Въпрос на знания... Можеш да имаш диплома и да не можеш да си напишеш името в тази държава, ще те вземат ли на работа тогава? Или може би тогава ще отидеш в Англия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Stoyannnov написа:

Как ти е английския език? В момента къде учиш и от кой град си?

Английския ми е между B1-B2,но гледам да го усъвършенствам. Уча в гимназия по туризъм в гр. Плевен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, DvDty написа:

Можеш да имаш диплома и да не можеш да си напишеш името в тази държава, ще те вземат ли на работа тогава?

Не би следвало да имаш диплома, ако не можеш да на си напишеш името.
Така като ме гледаш, освен името съм научил и за магическия препинателен знак "запетайка"...Ооо! И "кавички се появиха" Въйй! И "удивителна" дори!!!

преди 19 часа, otark написа:

Причината е, че в доста области образованието няма нищо общо с практиката, а съществува главно за да може някой да вземе някакви пари

Теорията и практиката се разминават само ако нито си учил както трябва, нито работиш грамотно.
Проблемът е, че времето е ограничено и се опитват да научат на основите.
Понеже днес не е като по времето на соца..средното да е подготвителна за висшето.
Може да иска някой от туризма да учи компютърни науки...
А ако си мислиш, че само с образование без самоподготовка ще се научиш.....
Примерно...Нас ни учиха..На JS, на HTML+CSS. Обаче за PHP се изисква доста време да се задълбае сериозно.
А в компютърните науки има и електроника, не само програмиране.
Ако има проблем, то той е в широките профили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DvDty написа:

Софтуни не ти дава диплома, всички са наясно с това, дава ти нужната практика и подготовка, за да започнеш работа. И фирмите в тази област са наясно с това. Въпрос на знания... Можеш да имаш диплома и да не можеш да си напишеш името в тази държава, ще те вземат ли на работа тогава? Или може би тогава ще отидеш в Англия?

Имам абонамент в ucha.se ако ти говори нещо, ако не това е сайт за видео уроци в много насоки. Има и раздел "Програмиране", днес разгледах първите 5 урока, които са от лекциите на СофтУни. Всичко се обяснява много разбираемо и в подробности. Ще продължа да изгледам всички уроци(около 200). Гледах и един някъде от средата, който беше от лекциите на Телерик и също беше много добре направен. Мога да се подготвя у дома, обаче искам да имам диплома т.е. ако ида в чужбина, защото имам гръб и е напълно реално, не да ми кажат нямаш диплома не ставаш. Докато когато имам диплома имам реално по-голям шанс да бъда избран и да продължа да се развивам. За това питах къде ще ми препоръчате да следвам след като завърша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.