Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, отскоро съм шофьор, а сега почнах усилено да търся първата си собствена кола. Нямам предпочитания към определена марка, нпкой казват едно, други друго според опита си и вече не знам кого да слушам. Но търся по няколко показателя - да е здрава, икономичност, 4 врати, багажник с повече пространство и до 200000 км. (реални).

Не търся голяма по размер кола, външния ѝ вид не ме интересува, но искам да ми върши работа, на мен и на семейството ми, а и да не ми носи много разходи. Имам бюджет до 10 000 лв., като първо ходих в автокъщите Боми ауто и Стойовкар, но нещо не ми вдъхнаха доверие и сега гледам коли на остатъчна стойност, върнати от лизинг и такива поне със сервизна книжка, в Емо ауто и Кар макс гледах, но не съм сигурна, че са надеждни. Всяко мнение ще ми бъде от полза, така че се чувствайте свободни да давате съвети, ще го оценя подобаващо. В допълнение ще приложа няколко обяви, които съм харесала, за ориентир към какво се насочвам горе долу. :shy11:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11500898582953245

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11459761133377837#

http://carmax.bg/inventory/opel-astra-1-7tdci-лизинг/

http://www.espaceauto.bg/r.okazion.dv.php?id=1371

https://www.cars.bg/company/sfa/offer/c2246141#comment

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11503998454825208

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11502528639390254

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11515617123668827

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11496994633088117

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги гледам те почти всичките мязат на сериозно върнати километражи.Единствения читав дизел от тия е на бората 1.9 и на стилото 1.9 жетедето,ама 2004г. на 93 000км?За такива дърти дизели, си трябва сериозен разбирач да ги преслуша иначе после може да рониш кървави сълзи.По добре си търси някой амтмосферен бензинов.За 9 бона бих си взел едно  доста запазено BMW e46 compact 316 или 318 с пълен пакет екстри.Те са по малко юркани от седановите.В Холандия за тия пари се намират доста запазени екзмпляри на по 120-130 000 реални км.Бодваш си една газчица и ще се отвозиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като гледам повечето са френски каруци,които не си заслужава да ги коментира човек.Единствено бензиновото ауди става от горепосочените.Искаш здрава,икономична кола,а такива са японските...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш други подобни коли в подобно състояние на какви цени приблизително вървят, преценяваш ти колко можеш да дадеш, оглеждаш колата и търсиш кусури и предстоящи ремонти - примерно много износени дискове/накладки, тампони/шарнири за смяна, драскотини и ожулвания по боята, нещо счупено/пукнато из интериора и т.н. За да поискаш да свали цената, трябва да намериш за какво да се хванеш. Доста тъпо е да огледаш колата, да кажеш "много ми харесва, ама ми намали цената - Защо? - Ми щото ей така." :) Ако пък толкова няма за какво да се хванеш - значи колата е супер и може би си струва парите.
Има и продавачи, които не искат да се пазарят, особено някои частни продавачи. В автокъщите май са по-склонни. То си проличава.
Един трик, за който само съм чел, е да носиш парите в брой, обаче разделени. Примерно, ако колата е обявена за 8000лв., отиваш с 8000лв, обаче разделени, примерно 7000лв. в единия джоб, а останалите 1000 в друг. Докато се пазарите казваш "Мога да ти дам 7000лв. за колата" и ги изваждаш. Като видят парите накуп може по-лесно да се навият да я дадат за по-малко. Ако ли не, винаги можеш да добавяш от другия джоб, докато се разберете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 21 часа, kalansuv написа:

Гледаш други подобни коли в подобно състояние на какви цени приблизително вървят, преценяваш ти колко можеш да дадеш, оглеждаш колата и търсиш кусури и предстоящи ремонти - примерно много износени дискове/накладки.

И защо реши, че хората са улави и щети подари един добър автомобил, само защото ти търсиш под воло теле...? Такъв като вида и почне да си прави устата да му свалям от цената, че дисковете за смяна или накладките,директно го гона.Повечето такива си мислят, че като е нарамил 3-4-5 иляду или евро едва ли не аз съм закъсал за тия пари и ще му свалям стотици или хиляди от цената за неща,които струват 5 и 10 лева или евро.И в тоя ред на мисли преди години си споням за един такъв Бай Ганьо общински съветник от София(Пази боже и тези хора трябва да дават пример на обществото ни) Договирхме се предния ден за цената, който беше неделя и нямаше как да прехвърлим колата и го накарах да ми остави капаро за да му я паза до на другия.Отиваме при нотариуса, и като дойде време да си плати за прехвърлянето на автомобила са направи на ,,ударена мотика,, ,че не знаел че разходите по прехвърлянето винаги се поемат от купувача, при положение че е мъж на 45 години и не му е първата кола и се опита да ми извива ръцете аз да ги платя иначе се отказвал...понеже му излизало много скъпо...чак нотариоса му усети ефтините номера и му са накара.И стана там за кашмер пред две жени.Аз станах и си заминах с капорото, че чакаха още 20 човека за тая кола.Да видиш нашия как се набира след мен като ,,държавана жигула по баир,, да ме гони, и да ми се моли като ,,пазарджишка циганка,, да се върна при нотариоса, и ще си плати всичко.Чак ми предложи да ме закара до летището след това,  да не съм давал пари за такси.:)  Така, че по добре оставете торбата с тарикатлъците в къщи, защото ,,За всеки майстор, си има башмайстор,,

Редактирано от franchesko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз избягвам посредници и прекупвачи.

70% от колите у нас са над 16-годишни 

Американски автомобили се купуват като топъл хляб в Пловдив

преди 58 минути, franchesko написа:

И защо реши, че хората са улави и щети подари един добър автомобил, само защото ти търсиш под воло теле...? Такъв като вида и почне да си прави устата да му свалям от цената, че дисковете за смяна или накладките,директно го гона.Повечето такива си мислят, че като е нарамил 3-4-5 иляду или евро едва ли не аз съм закъсал за тия пари и ще му свалям стотици или хиляди от цената за неща,които струват 5 и 10 лева или евро.И в тоя ред на мисли преди години си споням за един такъв Бай Ганьо общински съветник от София(Пази боже и тези хора трябва да дават пример на обществото ни) Договирхме се предния ден за цената, който беше неделя и нямаше как да прехвърлим колата и го накарах да ми остави капаро за да му я паза до на другия.Отиваме при нотариуса, и като дойде време да си плати за прехвърлянето на автомобила са направи на ,,ударена мотика,, ,че не знаел че разходите по прехвърлянето винаги се поемат от купувача, при положение че е мъж на 45 години и не му е първата кола и се опита да ми извива ръцете аз да ги платя иначе се отказвал...понеже му излизало много скъпо...чак нотариоса му усети ефтините номера и му са накара.И стана там за кашмер пред две жени.Аз станах и си заминах с капорото, че чакаха още 20 човека за тая кола.Да видиш нашия как се набира след мен като ,,държавана жигула по баир,, да ме гони, и да ми се моли като ,,пазарджишка циганка,, да се върна при нотариоса, и ще си плати всичко.Чак ми предложи да ме закара до летището след това,  да не съм давал пари за такси.:)  Така, че по добре оставете торбата с тарикатлъците в къщи, защото ,,За всеки майстор, си има башмайстор,,

Всички тези кошове са били блъснати, отписани и продадени на търг от застрахователя. Ако някой се заблуждава, че не е така, да вкара номера на рамата в Гугъл и ще види нагледно снимки на въпросната барака от аукционите.  Самата истина !

продава се голф 3 ка карана от баба до магазина само в неделя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:no-no::shock11::D:D:D 

За съжаление всичко е точно така, но аз искам семейството ми да е спокойно като се качи, това е едно много важно решение и не искам да рискувам здравето им, за да купя нещо за 2000 лв. Затова изчаквам и проучвам, но най-важното е да има сервизна история. Може би сред вас има скептици, че тя може и да се фалшифицира, но това е поне едно доказателство за произход, думите няма как да са такова колкото и честен да казва, че е даден търговец. @franchesko, ти къде продаваш, да дойда да си харесам от теб някоя? :min04:

Редактирано от Nevermind Already (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, kalansuv написа:

Всички тези кошове са били блъснати, отписани и продадени на търг от застрахователя. Ако някой се заблуждава, че не е така, да вкара номера на рамата в Гугъл и ще види нагледно снимки на въпросната барака от аукционите.  Самата истина !

преди 23 часа, kalansuv написа:

Ех, айде без такива генерални заключения.В Холандия например отдавна няма търгове или аукциони, до които могат да се доберат други автотърговци освен холандците.И тези търгове са малки с по няколко коли конфискувани от холандски съдебни изпълнители.Ама те там повечето коли са без ключове без талони и става едно мазало.Не си струва нервите.В момента има само един автопазар, където частни лица си продават колите.Мисля , че всеки понеделник се провежда.Бях един път там, да наистина там колите се купуват само за експорт към ,,източния бряг,, ,защото всичките са на по 500 000км и вече са непродаваеми на холандския пазар.Но и цените им бяха по джоба като за ,,източния бряг,,:) 15 годишните коли тука, които в момента са до 150 000км реални в България са непродаваеми.Защото чичо Гошо като види голф 4-ка на 140 000 реални км за 7 хил. лева примерно ,ще си каже ,,Тоя луд ли е,аз ще си купя голф 4-ка за 3500лв.Та те така, каквото е масовото търсене такова е и предлагането.Между скрапта има и читави.Който иска читава кола втора употреба, хваща самальота и си я търси сам у чуждениция.Да види колко лесно да ходиш да обикаляш от скраб на скраб, да ядеш по паркинзите, да спиш в колата и да си миеш зъбите по бензиностанциите,и ако след една една години ти се наложи да я продадеш, да дойде бай.... и да ти каже дай ми я без пари, защото това е скраб с върнати километри.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Nevermind Already написа:

:no-no::shock11::D:D:D 

@franchesko, ти къде продаваш, да дойда да си харесам от теб някоя? :min04:

Вече не се занимавам с това.Но ако бях на твое място, бих търсил човек ,който ходи с платформа за по една-две коли до чужденеция.Миналата година продадох една много добра джипка Хюндай Санта фе дизелче автомат 2007 година,седем местна до колкото си спомням.На един поляк дойде с платформата.Беше на 280 000км,ама реални знаеш какво купуваш.В Холандия е подсъдимо да се манипулира километража, а и при всеки годишен технически преглед моментния километраж се вписва в регистъра.Всичко от ,,до,, обслужена,факури, сервизни истории всичко му дадох.Накарах го да я покара първо из града, да не ме псува после от Полша.Уредих му документите да я изкара за експорт,пих ме по едно кафе,помогнах му да я натоварим на платформата,човека си плати уговорената сума, стиснахме си ръцете и кой от къде е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10000 лв за стара кола си е направо лудост, за още малко и се кара нова 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

10000 лв за стара кола си е направо лудост, за още малко и се кара нова 

Според гледната точка и начина на мислене. На всеки не му стигат парите. На един не му стигат за хляб, на друг за наема, а на някой да си купи ново Ферари. Не спамя темата. Предлагам сериозно следното предложение на Българо- Белгиеца. Например: Аз предоставям на Белгиеца до 10 000 Евро в Банкноти, като примерна цена на нова Дачия. Срещу тази сума Белгиеца ми предоставя Запазено и в Движение Ферари или Ламборджини. Има Ферарита и 4 цилиндрови или 6 цилиндрови или 8 цилиндрови или 10 -12 цилиндрови. Как и да ги гледам са между 3 000 км и 10 000км. Не се шегувам. За около 10 000 Евро в Англия  може да се закупи стар автомобил Ролс - Ройс или Бентли. В един Български форум пишеше, че в Дубай се срещали много често и Дачия. Като са бедни и нямат пари за Ролс - Ройс или Бентли Петролните шейхове ще карат Дачия - последното във връзка с Полски сериал в Българска Телевизия през 1990 год.  Та последно. Дали си заслужава сравнението между запазен Ролс - Ройс и Дачия? Вашето мнение какво е? Друг е въпроса, че не съм видял лоялен посредник наречен автотърговец от махала Горубляне - Дупнишка околия.

Националният химн на Мамалига Карпати. По- какво се познава Брат Ганьо в Бенелюкс. В Германия и Бенелюкс щом имаш дете ти дават къща и помощи да го отгледаш. Социална политика. Нямаше нормален клип на химна на Мамалига, та избрах най- малко позорния.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Улични Музиканти в Амстердам - Юли 2012.

Мнение на другата страна. Монетата има две страни.

Наемане на парко място в авто борса за продажба на автомобил. Предистория.

Университет на авто търговец в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупуване на автомобил в България. Автор на текста на песента: от Костинброд с 12 метрова Лимузина. Бутна част от стария си гараж и го дострои.

Имам шест броя от тези. От всеки брой чистата печалба след лизинг, разходи и данъци никога не е била под- 4 000 лв. чисто на месец.

http://www.scania.com/bg/bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, kalansuv написа:

Улични Музиканти в Амстердам - Юли 2012.

Мнение на другата страна. Монетата има две страни.

Цитат

Eто мнението на другата страна...Виж сега, много е лесно да си седиш у панелката у Люлин 6 или Банишора да правиш копи/пейс и да обесняваш за Бенелюкса, при положение че преди да си вземеш абонамент за интернет си го виждал само на картата в час по география кога си бил у 4-и клас.Явно някой нашенски мангал,който бил да проси у Амстердам като ,,уличен музикант,, такива които си постнал,ти е казал че взимал помощи и му дали жилище понеже бил с дете.Било му е неудобно да каже че е бил да проси.Ето ти инфо директно от меката на Бенелюкса.Тия хора просат,но в Холандия е забранена просията в спартанския и вид, чисто от човешка гледна точка за да не се унижават хората,като получават подеяния.За това им издава разрешителни да свирят като ,,улични музиканти,, или им дават някакви вестници и списания, които продават пред супермаркетите.Но аз не ги съдя, Всички сме хора на този свят...

Аз плащам тука 30% всеки месец данъци,има хора тука стигат и до 52%, и не ги съдим.А и в крайна сметка не вършат нищо незаконно.Кой си ти да ги съдиш...??? Запомни ,,Ръка, която дава не обеднява,,  А Мики Маус, който гледа да скатае всяка една стотинка само за себе си,още не 55 години ще е ,,свършил курса...,, на 67 вече ще е хептем свършил у някоя барака на село,където и тече покрива с 250лв пенсия и с няколко котки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооох. Каквото и да напиша със сигурност няма да е достатъчно. Ще коментирам директно заглавието на темата с началният коментар, както и последният коментар на тази тема без да се отклонявам. В други форуми препоръчват закупуване на автомобил, като най- изгодно от околностите на Дупнишкия регион или махала Горубляне. За Дупнишкият регион съм чул нещо подобно, но пиша само цензурната версия. Голяма част от Дупнишка околия през Сапарево и Сапарева баня включително и Джерман- Скакавица  и Червената земя =Каймака и Реалните Шефове, а не набедените за такива са се изселили или преселили в много голям град в Северна Италия. Не му запомних името. Не ми и трябва да го помня. Това го научих от съученик от 1-8 клас плюс 18 месеца заедно в казармата 1995 / 1996 год. Попаднал в този много голям град в Северна Италия, където е работил за 800 Евро на месец и се е сблъскал с Дупнишки преселници невероятно много на брой. Всичките коли за продажба в Дупнишкия регион са внесени от този район. До тук с цензурната версия. Като го помолих да разкаже нещо повече за чужбина, то той започна да си криви лицето в гримаси без да говори. Какво ми е казал, то и там си е останало.   В Английски сайт за Автомобили заедно с вестници и списания от Острова има предложения за Ролс - Ройс или Бентли за 5 000 - 10 000лв или Евро. Като го видя на живо, то тогава ще коментирам и състоянието му и цената му. В Български сайт за автомобили заедно с вестници и списания за тази сума пари се предлага Голф. Не съм чул за тази сума пари в България продаваният автомобил да е с истинска сервизна документация, Реален показател на километража или възможност за тест в Сервиз. Поставя се условието веднага да броиш парите, че има опашка от желаещи да купят въпросното. Така де. Чудя се откъде да започна да цитирам. Мили са си зъбите на Бензиностанция - Любимата тема за Хигиена, Хранили са се на авто паркинги и са спали в автомобили, Честни хора са, а не като някой други наркомани, развратници, пияници и др. Това е втората им Любима тема. Само да я намеря в Калдата форум и обещавам да я цитирам. Нещо беше за Селската пръчка в Фирмата и как да се справим с нея. Моя е темата. Чесни са- Реални километри показва, Изрядна истинска сервизна документация, Възможност за тест в Сервиз и разбира се без Плащай веднага или се махай, защото има опашка от чакащи за най - изгодната сделка в живота им. Разбира се в западна Европа има глад, няма социални помощи, Българските работодатели и Бизнесмени са коректни към подчинените си видно от цитираните % данъци. От западно Европейските жители не е характерно манипулирането на показанията на километража. Единствените, като съмнение   за обратното твърдение са Италианците, но въобщене не съм сигурен. В България минималната надница за общ работник без квалификация е 40лв. За квалифицирана дейност или работа е минимум двойно нагоре и още нагоре. Например 80- 200-300 лв. надница. Който се хване за по- малко пари сам си е виновен. Бих Ви посъветвал да не си купувате автомобил, а да си закупите микробус. Изкарва се над 100лв. на ден реално. Реално е и печалба от 4 000лв. на месец. Цената е същата, като на Голф. Нов ТИР с полуремарке е на същата цена, като Опел Инсигния или Нов Джип. Нека да изкарвате пари с микробуса или камиона и да се издържате, отколкото за лека кола. Италианските камиончета Ивеко употребявани са на цената на употребяван Голф. Не ме разбирайте погрешно. Но в чужбина се пазете от Българско говорящи.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък сега при мен е годишното изложение - салон на автомобили и се надпреварват кой по-яка промоция да пусне за неговата марка за новите коли. 
Предлагат ти безлихвен заем. Вместо да я платиш в брой цялата изплащат една част за 3 или 5 години при нула процента лихва. Не ти излиза по-скъпо, заради това че я изплащаш.
Като знам че колите са с неоправдано надути цени като нови, значи и на старо пак плащат наивниците прекалено скъпо.
А тя колата служи да те закара до магазина. И с Дачия и с Мерцедес пак до там стигаш и се връщаш с каквото си напазарувал. Ама за разликата в цената между двете марки, ще ядеш няколко години мръвки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, franchesko написа:

Eто мнението на другата страна...Виж сега, много е лесно да си седиш у панелката у Люлин 6 или Банишора да правиш копи/пейс и да обесняваш за Бенелюкса, при положение че преди да си вземеш абонамент за интернет си го виждал само на картата в час по география кога си бил у 4-и клас.Явно някой нашенски мангал,който бил да проси у Амстердам като ,,уличен музикант,, такива които си постнал,ти е казал че взимал помощи и му дали жилище понеже бил с дете.Било му е неудобно да каже че е бил да проси.Ето ти инфо директно от меката на Бенелюкса.Тия хора просат,но в Холандия е забранена просията в спартанския и вид, чисто от човешка гледна точка за да не се унижават хората,като получават подеяния.За това им издава разрешителни да свирят като ,,улични музиканти,, или им дават някакви вестници и списания, които продават пред супермаркетите.Но аз не ги съдя, Всички сме хора на този свят...

Аз плащам тука 30% всеки месец данъци,има хора тука стигат и до 52%, и не ги съдим.А и в крайна сметка не вършат нищо незаконно.Кой си ти да ги съдиш...??? Запомни ,,Ръка, която дава не обеднява,,  А Мики Маус, който гледа да скатае всяка една стотинка само за себе си,още не 55 години ще е ,,свършил курса...,, на 67 вече ще е хептем свършил у някоя барака на село,където и тече покрива с 250лв пенсия и с няколко котки.

До сега не съм срещнал коректна фирма в Транспорта и Логистика. Всички работодатели искат работгниците им да подписват незаконни договори и условия и да им стават гаранти пред лихвари и да им дължат пари при напускане. Внимавайте, какво подписвате. Цитирам: Запомни ,,Ръка, която дава не обеднява, Аз зная, какво е тунеядство. А Вие знаете ли, какво е Лествица или Цветен триод или Постен триод Знаете ли Агни Партене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атмосферна, мининимум 1.8-2.0куб., немска или японска(за предпочитане) на бензин или газ/бензин, но ти си слагаш газта. Хечбека и минивана са по-удобни за шофиране и товарене. Най-добре да си я докараш сама от чужбина, защото там километражи не се връщат. Затова и ще са малко по-скъпи, но си спестяваш много дертове впоследствие. Пежата си ги бива, а Рено имат едни от най-несполучливите коли. По-добре чукната отколкото с 1000 повреди и с върнат километраж. Избираш няколко, интересуваш се, консултираш се с майстоти, и като събереш инфо тръгваш да търсиш здрави такива. Гледа се от-до. Тестваш си я задължително сама и следиш продавача да не пипа нещо по време на огледа. Всеки дефект сваля цената. Само да няма сериозни повреди. Най-добре да водиш с теб някой, който разбира. 

Редактирано от respekt86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих си взел от автокъща. Има един екип огледи.ком, обърни се към тях, ще ти помогнат. Но наистина сумата е много голяма, почти за нова Дачия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.01.2018 г. в 12:45, franchesko написа:

Само един въпрос имам! Мястото, където си работил, или пък ти самият, предлагате ли някаква гаранция за тези толкова добри автомобили?

Питам, т.к. доста от тукашните джамбази дават гаранция за колите втора ръка! Малка е, но я има. Може да е 1 месец, може дори до 3 месеца да стигне, а километрите са между 1500 и 5000, ако не бъркам.

Ако не друго, поне ти дава някакво спокойствие. На мен, когато си купих волвото от офиц. дилър ми дадоха 3 мес. и/или 5000 км.Гаранционно ми смениха 2 предни лагер-главини + 2 предни спирачни диска! Не съм дал и цент за смяната. Отделно ми смъкнаха близо 1000 долара от цената.

Ужким колата е добра и продавача ти я хвали до скъсване, ужким официален дилър, ама какво ти гарантира, че няма да почне да се чупи още на 2-3 седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, StoqnS написа:

Само един въпрос имам! Мястото, където си работил, или пък ти самият, предлагате ли някаква гаранция за тези толкова добри автомобили?

Хм..зависи колко си готов да платиш...Автомобилите със сериозна гаранция са със доста голяма надценка.А за такива автомобили пазар в България няма! Там всеки иска възможно най-ефтино.Иначе това зависи от политиката на продавача.Да ли ще продава с голяма надценка и със сериозна гаранция или с малка и с гаранция до вратата.Аз гаранции не съм давал никога,защото пазара за коли със сериозни гаранции на запад също е ограничен.Тука също базовия критерии за търсене на автомобил е предимно цената.Но има и автокъщи, които дават до 6 месеца- 1 година гаранция и на по 15 годишни автомобили,ама те те товарят с 1/3 от средната пазарна цена на тая кола.И според мен съсвсем логично.Продавача също трябва да си обезпечи евентуални разходи.И там вече всеки си преценява.Преди две години търсех за една мацка  Челика.И попаднах в една автокъща на един доста запазен екземпляр.Човека тогава искаше 4800 евра.И 6 месеца пълна гаранция даваше.,,Счупи,, там 400 евра,даже искаше да я обзлужи пред нас,ремъци,филтри,климатик.Хората си имаха сервиз точно до шоурума.При положение че същата можеше тогава  да се спазари за 3000-3300 в друга автокъща или частно лице,ама с гаранция до вратата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Хм..зависи колко си готов да платиш...Автомобилите със сериозна гаранция са със доста голяма надценка.А за такива автомобили пазар в България няма! Там всеки иска възможно най-ефтино.Иначе това зависи от политиката на продавача.Да ли ще продава с голяма надценка и със сериозна гаранция или с малка и с гаранция до вратата.Аз гаранции не съм давал никога,защото пазара за коли със сериозни гаранции на запад също е ограничен.Тука също базовия критерии за търсене на автомобил е предимно цената.Но има и автокъщи, които дават до 6 месеца- 1 година гаранция и на по 15 годишни автомобили,ама те те товарят с 1/3 от средната пазарна цена на тая кола.И според мен съсвсем логично.Продавача също трябва да си обезпечи евентуални разходи.И там вече всеки си преценява.Преди две години търсех за една мацка  Челика.И попаднах в една автокъща на един доста запазен екземпляр.Човека тогава искаше 4800 евра.И 6 месеца пълна гаранция даваше.,,Счупи,, там 400 евра,даже искаше да я обзлужи пред нас,ремъци,филтри,климатик.Хората си имаха сервиз точно до шоурума.При положение че същата можеше тогава  да се спазари за 3000-3300 в друга автокъща или частно лице,ама с гаранция до вратата.

Да де, но точно в това се крие разковничето. Човек, който е сигурен в стоката си, би дал без проблеми гаранция. Ясно е, че колата ще е по-скъпа, но важното е че гаранция се дава. Има хора, които нищо не дават, а и от цената не искат да свалят. В крайна сметка, за да има сделка трябва интересите и на двете страни да се срещнат някъде, като това важи най-вече за цената, нали!?

Тук предлагат да си закупиш допълнителна гаранция, стига да искаш(2-3 години).

На мен дилъра ми направи отстъпка от продажната цена, без да се пазаря и да се заглеждам в точици и драскотинки. Като те види, че имаш сериозен интерес, за да не те изгуби като клиент е склонен на отстъпка. Ясно е, че тази кола след като е била върната от лизинг, дилъра си е сложил едно 3-4 000 кинта горница, но ако е неотстъпчив и не е гъвкав, колата може да се застой доста дълго време и така да трябва не няколкостотин, а няколко хиляди да смъкне от цната й, за да я продаде.

Ето ти един пример с тукашен юнак, дето от над 6 месеца си продава едно Волво В70 и само си подновява обявата вярвайки си, че някой ще клъвне на малкото навъртяни км, при все че тази кола е на 10 години и цената, която и иска е меко казано безумна!!!

https://www.kijiji.ca/v-cars-trucks/laval-rive-nord/volvo-v70-3-2-l-2008-48000km/1306478751?enableSearchNavigationFlag=true

Слага си звездички, за да подчертае пробега, подновява обявата на всеки 2-3 седмици, но балъци НЯМА!

То и как да има, при положение че за половината на тези пари, че и по-малко понякога, можеш да си купиш дори по-добре оборудвано волво от конкретния модел!!!

Да не говорим, че тук дори и като чисто нова да я купуваш колата, пак можеш да изкопчиш нещо допълнително от дилъра, което да се включва в първоначално обявената цена.Особенно края на годината такива отстъпки съм виждал да правят, че чак краката да ти се подкосят.

Само за сведение, когато направиха премиерата новото поколение на нисан лийф, старото го пуснаха с между 7 000, та до близо 10 000 кинта надолу в зависимост от нивото на оборудване. На хората не им трябват паметници в шоурумите им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, StoqnS написа:

Ето ти един пример с тукашен юнак, дето от над 6 месеца си продава едно Волво В70 и само си подновява обявата вярвайки си, че някой ще клъвне на малкото навъртяни км, при все че тази кола е на 10 години и цената, която и иска е меко казано безумна!!!

https://www.kijiji.ca/v-cars-trucks/laval-rive-nord/volvo-v70-3-2-l-2008-48000km/1306478751?enableSearchNavigationFlag=true

Слага си звездички, за да подчертае пробега, подновява обявата на всеки 2-3 седмици, но балъци НЯМА!

То и как да има, при положение че за половината на тези пари, че и по-малко понякога, можеш да си купиш дори по-добре оборудвано волво от конкретния модел!!!

Според мен само собственика знае най-добре колко му струва колата.Ние като странични наблюдатели може да коментираме цената и на базата на пазара в момента.А той е безмилостен и не го интересува колко пари си набил в колата си,нито колко усилия ти е струвало да я докараш от майната му.Нито за колко пари си я купил примерно преди 3-4-5 години.Повечето пъти когато закупиш автомобил на определена цена той си отговаря на нея.Като закушиш нещо ефтино ще правиш,като закупиш нещо по скъпо ще караш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Валентин Кънчев
      Здравейте!
      Настроих се вече да си купя първата кола, обаче не съм запознат изобщо и не знам как стават нещата. Допитах се до няколко човека и получих все различни отговори, за това реших да се допитам и до вас.
      Случая е следния:
      Да речем, че аз съм от град "А"
      Харесал съм си кола, нов внос в някоя авто къща в град "Б"
      Какво следва оттук нататък?
      Моля, ако някой изяви желание, да ми обясни стъпка по стъпка :)
      Благодаря!
    • от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Martin Leonidov
      Здравейте колеги шофьори/ки.
      Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
      Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
      ТОВА НЕ Е МАЙТАП !
      ... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.
    • от asaz
      Здравейте, придобих интерес към автомобилите, по-точно към електрониката на автомобилите.
      Та, исках да питам (ученик съм и главно към това съм се насочил) как се нарича самата професия (диагностика на автомобили и т.н.) и как се казва специалността, към която съм се насочил.
      Доста смешен въпрос, извинявам се за което, просто се заинтересувах    
      Ако въпроса ми е несъвместен за тук, моля да ме извините.
      Желая ви лека вечер и благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.