Премини към съдържанието
miro20

Пристрастяване и обсебване от даден казус на тема Политика

Препоръчан отговор

Специално за психо-казуси, споменати от Lumberman , и някои негови съмишленици

Цензура ли  , комплекси ли , обсебване , присрастяване, и т.н.

Който е запознат с изтритите теми, да заповяда за мнение по казуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами си и ти един двукрак казус, обича те човека който си споменал, дори пристрастен ми се вижда. А за kalansuv  и за човека в огледалото нещо ще споделиш ли? ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не ми е приятел :)

Ама и за него може да споделиш мнение.

Това също е част от казуса.

За безмозъчното тролене на "калснлувчо".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уверен ли си че темата ще просъществува повече от онази, че да има смисъл да се хабя?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставил съм въпроса общо и в съвсем друг аспект.

По коректно от това, не знам как би могло .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък, примерно, не съм потърсил и не се сещам за това какви други негови, или пуснати от друг колега, изтрити теми има, с негово участие и касаят специално теб, а не са с друга тематика и нямам намерение да ги търся. Не може една тема, да ме убеди, че даден човек страда от нещо повече от пристрастяване. Дай някакви примери тук, за други негови теми, които да е пускал специално за твоята персона, да не си голословен и изброяването на другите определения да имат покритие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом не се сещаш, тогава не те касае :)

Моето скромно мнене е , че хората не трябва да се нападат, обиждат , да се делят на групи по "фенство" и т.н.

Не е нужно "за тежест" на казаното да добавяш  някоя пусвня, а дори да си прав да злорадстваш с изрази  "разбра ли тъпа кратуно", тъпл и си че не знаеш ... еди какво си ... и подобни.

Странно е че някои намират отдушник в това пространство, нека така да е, ако нямат друг начин. Но да не е за сметка на сосбвтвеното его.

Някои се пристрастяват към този "наркотик" и тролско поведение, някои не се.

Накрая се получава - влизаш за да си излееш омразата, да се "накефиш" кой с какво те е нападнал, че да "му го върнеш"

Няма го джентълменското пвоедение , няма го морала, няма ги първите 7 годинки най общо казано.

От гледна точка на психологията, това е поправимо.

Ако не се вземаме толкова "насериозно", ако не вдигаме собственото его винаги на пиедестал , нещата ще са мноиго по простички и спокойни.

И най вече ползотворни за форума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как хубаво си се описал. 

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е  в известна степен, но обидите , заяжданиците и троленето сам  си знаеш кой го прави.

Някои наистина имат проблеми  :)  Нови висоти в троленето и провокациите към мен :

https://www.kaldata.com/forums/profile/380211-miro2o/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си никнейма от миро20, с миро30 и всичко, което е коментирано в посока на старото ти форумно име, ще остане безпочвено. :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли питаш какви ниски страсти, комплекси , дребнава беззъба злоба, водят този който имитира друг ?

Някой  без грам достойнство , лична  чест и лице.

И който и друг път се е излагал  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че Дърваря е Путин в личното си качество и води, "и сам войнът е войн", хибридна война, лично с теб, в този форум  :P

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз войни не водя . Гледам им сеира на такива . :)

Фройд се върти в гроба си ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Нови висоти в троленето и провокациите към мен :

https://www.kaldata.com/forums/profile/380211-miro2o/

Ааааааа това е готино, вече двама мировци.
Богатството е в разнообразието.
Ще има двойно повече мнения и павече активност.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Ааааааа това е готино, вече двама мировци.
Богатството е в разнообразието.
Ще има двойно повече мнения и павече активност.

Да ама аз се чудя каква е тая забрадка , уж бях я блокирал тя пък се клонирала. :D Тъкмо мислех да пиша за проблем с форума. :ph34r:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/5/2018 в 1:06, sliderum написа:

Ами си и ти един двукрак казус, обича те човека който си споменал, дори пристрастен ми се вижда. А за kalansuv  и за човека в огледалото нещо ще споделиш ли? ;)

Че те и лайкнал. Не могъл да се сдържи.

А-а-а, двама ли са станали? Току отсечеш главата на змея, и изникнат две :) "Пол: неопределен"

Иначе по темата аз не виждам какво има да коментирам.

на 3/6/2018 в 1:12, nikssi написа:

Да ама аз се чудя каква е тая забрадка , уж бях я блокирал тя пък се клонирала. :D Тъкмо мислех да пиша за проблем с форума. :ph34r:

Може да си е забравил паролата, нали рядко влиза. И си е направил алтернативен профил :) Чак се изкушавам да взема да докладвам за дублирането, току-виж изтрили грешния (правилния) профил?! :) Смях в залата!

Но сега сериозно: за "забрадката" принципът е или добро, или нищо - като за мъртвец.

Друг е въпросът аз доколко принципен щя изляза да се придържам към него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Lumberman написа:

Че те и лайкнал. Не могъл да се сдържи.

А-а-а, двама ли са станали? Току отсечеш главата на змея, и изникнат две :) "Пол: неопределен"

Иначе по темата аз не виждам какво има да коментирам.

Може да си е забравил паролата, нали рядко влиза. И си е направил алтернативен профил :) Чак се изкушавам да взема да докладвам за дублирането, току-виж изтрили грешния (правилния) профил?! :) Смях в залата!

Но сега сериозно: за "забрадката" принципът е или добро, или нищо - като за мъртвец.

Друг е въпросът аз доколко принципен щя изляза да се придържам към него.

Брей ! Колко си изненадан :)  Само дето единствените му два лайка са ... твои ... 

Мисля много добре си знаеш чий е този ник , а ? ;)

Нещо си пестелив в тази тема.  Сподели, то не боли ... Не, не гоовря за теб конкретно , а за ник-а и как се излагате с това :)

Моето мнение го казах по горе . Ти смееш ли да кажеш своето ? С чест и достойнство ? Дали имаш такова ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към моите фенове :)

Цитат

Когато някой ни наранява, той самият е дълбоко нещастен. Щастливите хора не злословят, не вършат злини. Щастливите хора живеят в друга реалност.

Цитат

Ние никога не знаем какво си мисли и чувства другия. Ние интерпретираме неговото поведение и се обиждаме на собствените си мисли по този повод.
Ошо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мене това е нищо друго освен тъй както при футбола и т.н. където има фенове и "ултраси".... - вид фанатизъм ...

По същия начин както в дадена футболна агитка има подстрекатели така и при политиката ги има.

От тук започва и различията.... че при политическите агитатори в повечето случаи им се плаща за въпросното държание.... 

Така, че в този аспект вече не е психологичен случая, а целенасочена провокация с цел манипулиране на обществени групи....

До колко даден интернет потребите ще се върже, хм зависи от умствения му капацитет и от неговата информираност от други източници на информация.

В повечето случаи във форума въпросните индивиди действат като Марк Порций Катон Стари - Картаген трябва да се разруши

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДиоиД написа:

За мене това е нищо друго освен тъй както при футбола и т.н. където има фенове и "ултраси".... - вид фанатизъм ...

По същия начин както в дадена футболна агитка има подстрекатели така и при политиката ги има.

О да, тук няма платени, има "заклети фенове"  както при футболни агитки.Които дори да им навреш 1001 факти , те са си за своя "отбор" :) Това съм го казвал отпреди 3 години поне 1 , 2, 3, и т.н.

Не се сетих да нарека явлението ... ултраси и фанатизъм.. но то е най точно.

Така, че в този аспект вече не е психологичен случая, а целенасочена провокация с цел манипулиране на обществени групи....

Отдавна "ултрсите" и "фанатиците" излязоха от футболната/политическата/ тематика, и отидоха изцяло на личностни комплекси, личностни обиди, аяжданици , фобии.

Това е проблем вече. Някои влизаха/ и влизат тук/ само за да си начешат тази своя фобия .Плюй си ГЕРБ, плюй си БСП, плюй си злата хАмерика, плюй бежанците, плюй гейовете, но защо спамиш с комплесите си срещу друг потребител, само защото НЯМА какво да му кажеш друго ?

До колко даден интернет потребите ще се върже, хм зависи от умствения му капацитет и от неговата информираност от други източници на информация.

Много точно казано.

Забелязах  друг феномен в тази насока. Когато аз например не се въръзвам, това предизвиква още по голяма вълна фобии и нападки .

Абе прекрасна ситуация за труд на един качествен психолог. Съжалявам че съм само любител :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ДиоиД написа:

От тук започва и различията.... че при политическите агитатори в повечето случаи им се плаща за въпросното държание.... 

В повечето случаи във форума въпросните индивиди действат като Марк Порций Катон Стари - Картаген трябва да се разруши

Миро явно е решил да ни покаже, че освен от политика разбира и от психология.

Нек си пише! :getout:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да кажеш нещо по същество.

Покажи малко размисли  ? Остави ме мен. какво ти е мнението за това обсебване и пристрастяване ?

Не можеш да излезеш от шаблона " Миро  такъв онакъв" ?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Абе прекрасна ситуация за труд на един качествен психолог.

Принципно психолозите са така наречените съвременни попове в съвременния атеизъм.

Що се касае за психиатрите, хм, то въпросните отклонили се хора не са патологични случаи, за да им се обърне внимание. :)

За психо-историците, пък темата е своеобразно художествено произведение, а не някакъв научен труд...

По общо - предизвикването на негативизъм и избълването на огромен брой "отрицателни" емоции е целенасочена сегрегация.

Римляните са го казали: Разделяй и владей...

Та, това не е психологичен или психопатологичен случай, а социологичен "феномен" на талпата.

В книги, хм материали по които определени структури на МВР действат, е описано как да се разпознават такива индивиди и превантивно да бъдат отделени от групата, за да не се достигне до ескалация... Та,  специализирана литература по този казус  е вече написана и не мисля, че сме ние хората които можем да я пренапишем, защото все едно да пренапишем математиката за първи клас.... :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.04.2018 г. в 6:39, ДиоиД написа:

Та, това не е психологичен или психопатологичен случай, а социологичен "феномен" на талпата.

Съгласен съм за "социологичния" феномен, но и тя самата  изкарва на повърхността психологическите аспекти и манталитет на дадена личност. Чувството на общност на "тълпата"  , взаимно насочване на  емоциите както казваш.

И това дори няма нищо общо с темата за разговор/дискусия.

Цитат

"Един мъж видял, умираща змия в огъня и решил да я спаси , но когато я извадил от там, змията го ухапала. От болката мъжът я пуснал и животното пак паднало в огъня. Човекът се опитал пак да и помогне и змията отново го ухапала. Друг човек, който го наблюдавал през това време, се обърнал към него и му казал:
- Извини ме, но си доста твърдоглав. Не разбираш ли, че всеки път, когато се опитваш да я измъкнеш от огъня, ще те ухапе?
Човекът отговорил:
- Природата на змията е да хапи, но това няма да промени моята, която е да помагам.
С помощта на железен прът, извадил змията от огъня и спасил живота и."
Размисъл:
Не променяйте природата си ако някой ви навреди, не губете същността си. Просто вземете предпазни мерки.
Някои преследват щастието, други го създават.
Безпокойте се повече за съвестта си, отколкото за репутациятa.
Защото съвестта ти е това, което си, а репутация е това, което другите мислят за теб. И това, което другите мислят, не е ваш проблем ...
Това си е техен проблем.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някои страдат от пристрастяване към троленето в раздел Политика.

Май се нуждаят от лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.