Премини към съдържанието
Nightmare123

Този компютър става ли за малко по-тежки игри?

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви питам този компютър става ли за по-тежки игри като Fortnite, League of Legends и т.н

ТИП ПРОЦЕСОР

Core i5

ПРОЦЕСОР

Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz)

БРОЙ ЯДРА

4

РАЗМЕР ПАМЕТ

8 GB

ВИД ПАМЕТ

DDR3

ТВЪРД ДИСК

250 GB SATA

ВИДЕОКАРТА

Nvidia GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit

ВИД НА ВИДЕОКАРТА

Външна, Nvidia GeForce GTX

ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО

DVD-RW

Благодаря за отговора предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, но някои може да се наложи да ги играеш на минимум детайли, може и да се наложи да намаляваш резолюция, но иначе всичко ще може да се подкара. Каква му е цената и какъв ти е бюджета?

https://www.google.com/search?num=20&biw=1321&bih=903&tbm=vid&ei=cgJzW_CvJMyogAa8nrrYBQ&q=i5+2400+gtx+1050+-ti+-1050ti&oq=i5+2400+gtx+1050+-ti+-1050ti&gs_l=psy-ab.3...7285.12169.0.12468.18.13.5.0.0.0.187.1461.2j10.12.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.0.0....0.uD5r2SUWBJU

Ето ти малко резултати с клипове от игри да се ориентираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и сам да провериш. Така ще се и научиш. Напиши в gooogle дадената игра с оптимални параметри и сравни. Ще разбереш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя твърд диск очаквай да се търкаля като сурово кюфтЙенцИ.

Питаш в грешния раздел.

https://www.kaldata.com/forums/forum/81-нови-конфигурации-и-части-въпроси-препоръки-и-мнения/

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, hudyr написа:

Тоя твърд диск очаквай да се търкаля като сурово кюфтЙенцИ.

Питаш в грешния раздел.

https://www.kaldata.com/forums/forum/81-нови-конфигурации-и-части-въпроси-препоръки-и-мнения/

Нищо ново няма в тоя компютър, само видеокартата, е  относително нова. Не е ясно само, дали не става въпрос за оферта от охлюва, където някой по някаква причина е решил да се отърве от кочинката си. Определено не е на правилното място темата, но по-скоро въобще не е за раздел Хардуер. Май евентуално за специална секция по средата между Хард и Софт, в който да се пита дали еди кой си кошник става да влачи това или онова, макар че всеки човек с коефициент на интелигентност над 60, който не е абсолютен мързел, и не е функционално неграмотен продукт на съвременното образУвание, би трябвало сам да може да си намери системните изисквания, за апликациите които го интересуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Тоя твърд диск очаквай да се търкаля като сурово кюфтЙенцИ...

Нещо не си представям сурово кюфте да се търкаля и предполагам това имаш предвид. Защо си на такова мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става компа за малко по-тежки игри. Навремто за мен 20 до 30 fps бе "става". После нещата се промениха, сега просто се забавлявам, стига картината видимо да не сече. А при теб няма да сече. Друг е въпроса за какви пари говорими дали това е оптимална покупка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Защо си на такова мнение?

250GB твърд диск в употребявана машина нали си представяш колко ще е пъргав(като за твърд диск)? Няма смисъл. По-добре бюджет и нещо малко по-ново. Или в краен случай да се добави SSD, като бавнярът се ползва само за склад и по-непретенциозни игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, hudyr написа:

...Или в краен случай да се добави SSD...

А защо реши, че този не е такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що-годе сносен процесор, и хубава видеокарта, но все пак относително. Зависи какви очаквания имаш. Захранването не се знае какво е. Поддържана ли е машината...

Ако е от сайт втора употреба за маркови може и да става. При тях компонентите са добре поддържани, и са минали тестове.

Та кажи от къде копира тези характеристики, и да преценим спрямо цената. Иначе ще се пише напразно в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badsector написа:

А защо реши, че този не е такъв?

Защото щяха да си го напишат

преди 18 часа, Nightmare123 написа:

ТВЪРД ДИСК

250 GB SATA SSD

Най-вече с маркетингова цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, techmaniac написа:

Що-годе сносен процесор, и хубава видеокарта, но все пак относително. Зависи какви очаквания имаш. Захранването не се знае какво е. Поддържана ли е машината...

Ако е от сайт втора употреба за маркови може и да става. При тях компонентите са добре поддържани, и са минали тестове.

Та кажи от къде копира тези характеристики, и да преценим спрямо цената. Иначе ще се пише напразно в темата.

Не знам дали ми е позволено да пиша сайта, но компютърът не е втора ръка.

Цената е 1200 лв.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Nightmare123 написа:

Цената е 1200 лв.

Значи не е бил използван в продължение на 7 години. Интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Nightmare123 написа:

Цената е 1200 лв.

Ти сериозен ли си? Този процесор е от 2011 година и то началото!
Launch Date Q1'11

Нов го няма никъде вече, а втора употреба струва около 50-60+- лева. Кой се опитва да те прецака с тази машина, дано не си я купил вече?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.