Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от помощ да избера кое SSD да купя.

Предлагат ми чисто нов Samsung EVO 120GB за 80лева и ADATA XPG SX930 SSD 240GB за 100.

От приятели знам, че Samsung EVO серията е от най-качествените.

Кой от двата диска да взема? Ево-то е по-бързо, но е по-малко пространство докато A-Data-та  е малко по-бавно, но двойно пространство?

Също така Samsung-а мога да го взема по-рано.

Благодаря предварително!

П.П. 

Имам още една оферта, която е Western Digital 240GB Green който също мога да го взема още утре за 100лева.

Като дори съм доволен от марката понеже Хард диск-а ми е на WD и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами което и SSD да вземеш проблеми няма да имаш. Предполагам, че на него ще има само ОС и инсталационните програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се разбира обявените ssd-та нови ли са или 2-d hand. Посочи точен модел на евото. SX930 е стар модел, а WD green е непрепоръчителен, макар и SSD. Принципно Samsung са първенци в тази област, но на съответната цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови са и трите.

Точен модел на ЕВО-то не го знам понеже ми беше препоръчан от сервиз в, който го имат наличен.

WD-то и A-Data-та са си от магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скачай на поне 240, понеже 120 заминават за нула време. Според мен в този бюджет разликата между кои да е два модела няма да е от земята до небето. Ако можеш да заделиш още 40 лева, можеш да вземеш 250 GB 860 Evo.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се съобразил с препоръката на killchain за 860 EVO, даже може да се намери на по-ниска цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че аз утре по някое време, ще трябва да замина за една седмица, а като се върна веднага, ще почна курсове/работа и т.н. в, които няма да имам време да тествам.

И си мислих утре преди да замина да отскоча до Ple@@o, които са единствените, които успях да намеря работещи в понеделник и да взема Western Digital-a (понеже само него имат наличност и да го тествам сега тази седмица в, която ще замина и няма да имам толкова работа.

Ако разликата не е особено голяма с другите SSD-та добра идея ли е да зема WD-то утре понеже съм супер нетърпелив :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нетърпението ще ти изиграе лоша шега. По-добре поръчай online по-качествено SSD и след 1 седмица ще си го ползваш на воля. Няма какво толкова да го тестваш. Разликата с HDD и без това е доста осезателна. Това е моето мнение. Ако държиш да се прецакаш не мога да те спра. Паричките са си твои.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо казвате, че WD-то е непрепоръчително?

Интересно ми е да разбера понеже съм супер доволен от хардовете им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Denkicha написа:

От трите модела, които си изброил най-качествения е ADATA XPG SX930 SSD 240GB защото е MLC, докато другите са TLC. Ето ти и информация за какво говоря

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Denkicha написа:

Правиш разлика между механичен диск и SSD нали?

Ако аз съм фирма която прави най-добрите грамофони и грамофони плочи ще си купиш ли от мен аудио касетка? На база на какво?

Също така твоя WD коя серия е? Ти казваш "Western Digital 240GB Green" - помниш ли механичните дискове на WD от серията Green кога са се препоръчвали за системни дискове - никога, а ако някой някъде го е казал, яко е излъгал.

Така щом ще пътуваш не хващай две работи. Първо помисли на теб какво SSD ти трябва, за къде (аз до тук не видях това лаптоп ли е, настолен ли е), каква ОС и софтуер ще качваш - горе долу колко им е обема, ще има ли механичен диск в системата или SSD то ще е единствения съхранител на информация, предвиди 10-15% от обема му да останат празни, предвиди няколко (10-20-50GB) за не предвиден софтуер или работни файлове на нещо (ако е видео редактиране може да има големи временни обеми), помисли колко ще го товариш този диск (може постоянно да сваляш торенти на него, да гледаш и да триеш) - виж кой диск колко живот има, дори да не сваляш, а само да гледаш, слушаш на живо може да тормози диска ти. Накрая помисли и как ще вдигнеш системата - клониране или нова чиста инсталация - аз съм за второто, но си трябва време - значи момента май не е точно сега. Ако толкова си бил нетърпелив защо чак сега и защо така на бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Denkicha написа:

Евтини компоненти в още по-евтина опаковка. Скапан контролер и неназовани флаш чипове от SanDisk, което е смешно. А ти колко HDD-та на WD си ползвал, че си вадиш съответните заключения?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Jorge написа:

Евтини компоненти в още по-евтина опаковка. Скапан контролер и неназовани флаш чипове от SanDisk, което е смешно. А ти колко HDD-та на WD си ползвал, че си вадиш съответните заключения?

Зависи за какво го ползваш. Аз в момента съм с SSD Kingston 120 Gb TLC за 48 лева и работи повече от прекрасно. Има 3 години гаранция. За настолна машина повече не ти и трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите.

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Правиш разлика между механичен диск и SSD нали?

Ако аз съм фирма която прави най-добрите грамофони и грамофони плочи ще си купиш ли от мен аудио касетка? На база на какво?

Също така твоя WD коя серия е? Ти казваш "Western Digital 240GB Green" - помниш ли механичните дискове на WD от серията Green кога са се препоръчвали за системни дискове - никога, а ако някой някъде го е казал, яко е излъгал.

Така щом ще пътуваш не хващай две работи. Първо помисли на теб какво SSD ти трябва, за къде (аз до тук не видях това лаптоп ли е, настолен ли е), каква ОС и софтуер ще качваш - горе долу колко им е обема, ще има ли механичен диск в системата или SSD то ще е единствения съхранител на информация, предвиди 10-15% от обема му да останат празни, предвиди няколко (10-20-50GB) за не предвиден софтуер или работни файлове на нещо (ако е видео редактиране може да има големи временни обеми), помисли колко ще го товариш този диск (може постоянно да сваляш торенти на него, да гледаш и да триеш) - виж кой диск колко живот има, дори да не сваляш, а само да гледаш, слушаш на живо може да тормози диска ти. Накрая помисли и как ще вдигнеш системата - клониране или нова чиста инсталация - аз съм за второто, но си трябва време - значи момента май не е точно сега. Ако толкова си бил нетърпелив защо чак сега и защо така на бързо?

Ще взимам две SSD за две машини. Едната е настолен компютър другата е лаптоп. В момента търся за настолния на който, ще се качва само ОС-ма и няколко програмки, които използвам обема грубо 20-30 GB максимум. Ще има и механичен диск, който е WD Blue 1TB, няма да има видео редактиране, няма и да свалям торенти на него и, ще бъде чиста инсталация.

току-що, Jorge написа:

Ами точна бройка нямам, но със сигурност е двуцифрено число.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Зависи за какво го ползваш. Аз в момента съм с SSD Kingston 120 Gb TLC за 48 лева и работи повече от прекрасно. Има 3 години гаранция. За настолна машина повече не ти и трябва.

Надявам се правиш разлика м/у GB и Gb. А ако настолната машина се ползва от блондинка наистина повече не е нужно.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

За настолната машина ADATA SSD SP600 128G /SATA 6GB какво му плащаш.

И е MLC - супер направо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

И е MLC - супер направо. 

Няма нищо радостно в евтините MLC... На истинските цените са доста различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Ами за мен си работят повече от перфектно. Имам подобен модел за 75 лева и вече 4 година си работи безпроблемно на лаптопа. Е то тогава и цените бяха по-солени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Щях да напиша идентично мнение . Дано не живеят с илюзията ,че тези модели на  Adata имат нещо общо с реални MLC , като SSD Samsung 860 PRO 512GB 3D V-NAND Slim SATA MZ-76P512B/EU .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, щом хвалите толкова Samsung няма ли да е добра идея да зема Ево-то макар и с по-малко пространство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали така или иначе ще вземеш WD... защо се хабим...

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е казал, че във всички случаи, ще взема WD-то нали затова пиша тук :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимането на 128Гб към днешен ден ми се вижда непрактично. Стигат, но ще трябва да се следи всеки гигабайт къде отива и да се превърнеш в счетоводител на устройството.  Всички програми набъбват с всяка нова версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.