Премини към съдържанието
Anne

имате ли елхи за празниците?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам нещо - имате ли истински елхи за празниците? Ние и нашия град - Берковица, нямаме. Гората ни е изсечена и на никой не му пука, нашите ме лъжат, все едно съм четиригодишна,  а остават 4 дни до Коледа и още нямаме елха. Изкуствена не искам, не мирише на гора и не изглежда като истинска елха.

Много ми е тъжно, за втори път в живота си няма да имам елха, а племенниците ми - за първи.   Много, много ми е тъжно, опитвам се да не плача, но не мога, не искам да си съсипя още повече очите.

Така ми се иска да можех да направя коледно чудо и всички да имат истински елхички.......... Но в България нямаме...............Щях да се радвам много, ако можеше Русия да ни помогне. С нашите дърва се греят маргиналите или се изнасят за чужбина, за радост на малките западни снобарчета,  а българските деца са принудени или да купуват пластмасовите боклуци, или да стоят без елха и да са тъжни.............

Толкова ли много искам, само една двуметрова елхичка.............:emoji_smiley-22: Но пък и празниците свършват бързо, а преди  имахме ела за цял месец вкъщи..............

Благодарим за демокрацията, която даде права на маргиналите и престъпниците, а честните хора съсипва и смачква. Поне разпространете новината за града без елхи! Длъжни сте да го направите! Длъжни сте пред децата, които лишихте от бъдеще!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, горкичката! Трогна ме до дъното на душата ми! Дай си адреса да ти пратя един 30-сантиметров вибратор с шипчета. Стърчи като елхичка и ще те направи далеч по-щастлива и за празниците, и през цялата следваща петилетка :D При това - без да се налага да бъде унищожавано едно младо дърво заради лиготиите на някаква недоклатена пикла.

Edit:
Ако искаш да унищожиш живо дърво заради гевезелъците си - засади си го сама, кифло! Ето, след три месеца идва пролетта. Излизаш на двора, хващаш лопатата и засаждаш 20-30 елхи. Редовно ги поливаш, да не изсъхнат лятото, прекопаваш ги и после всяка година си сечеш по една, за да ти украсява стаята, ако това е представата ти за красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Anne написа:

Здравейте, искам да ви попитам нещо - имате ли истински елхи за празниците? Ние и нашия град - Берковица, нямаме. Гората ни е изсечена и на никой не му пука, нашите ме лъжат, все едно съм четиригодишна,  а остават 4 дни до Коледа и още нямаме елха. Изкуствена не искам, не мирише на гора и не изглежда като истинска елха.

Много ми е тъжно, за втори път в живота си няма да имам елха, а племенниците ми - за първи.   Много, много ми е тъжно, опитвам се да не плача, но не мога, не искам да си съсипя още повече очите.

Така ми се иска да можех да направя коледно чудо и всички да имат истински елхички.......... Но в България нямаме...............Щях да се радвам много, ако можеше Русия да ни помогне. С нашите дърва се греят маргиналите или се изнасят за чужбина, за радост на малките западни снобарчета,  а българските деца са принудени или да купуват пластмасовите боклуци, или да стоят без елха и да са тъжни.............

Толкова ли много искам, само една двуметрова елхичка.............:emoji_smiley-22: Но пък и празниците свършват бързо, а преди  имахме ела за цял месец вкъщи..............

Благодарим за демокрацията, която даде права на маргиналите и престъпниците, а честните хора съсипва и смачква. Поне разпространете новината за града без елхи! Длъжни сте да го направите! Длъжни сте пред децата, които лишихте от бъдеще!

На колко години си, миличка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Май некой е почнал да празнува от по- рано и е напънал ракията :D

При тоя депресивен тон по-скоро бих казал, че рано-рано е свършила хероина... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Изкуствените елхи са измислени, заради отсичането на горите и унищожаването на природата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой знае защо, авторката ми напомня с темата си една истинска история за поручик Ржевски:

Пристига една вечер поручик Ржевски на прием у граф Ростов и заявява: 
- Дами и господа, току-що ми се случи нещо, което ме трогна до сълзи!
- Наистина ли, поручик? - учудени наострят уши всички - Разкажете ни по-подробно.
- Вървя си аз по улицата - започва поручикът - и ме среща едно малко момиченце, което ми казва:
- Господине, умирам от глад! Искате ли да ме изчукате за 5 копейки, за да си купя хляб?
- Заболя ме сърцето, дами и господа! - продължава Ржевски.
- Но какво направихте все пак? - пита Наташа Ростова.
- Какво мога да направя, Наташа? Ебах и плаках, ебах и плаках...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Win_user написа:

При тоя депресивен тон по-скоро бих казал, че рано-рано е свършила хероина... ;)

Абе и ракията кат свърши пак същото става, а свърши ли и салатата не е приказка вече :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си засадила дръвче през живота си - не нали.

Нямаш право да искаш тогава, нямаш право ти и такива като теб да изсичате горите заради суетата и егоизма си !

Направо ще ви свърши света ако не си угодите за каквото и да било, но да дадете нещо от себе си а

Земята е наш дом, но ние сме нейни гости и сме длъжни да я уважаваме и ценим !

преди 21 минути, Деянчо написа:

На колко години си, миличка?

на 30 години е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

на 30 години е

Интересното е, че този път не спомена какво я боли и от какво си мисли, че е болна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Anne написа:

Толкова ли много искам, само една двуметрова елхичка.............:emoji_smiley-22:

малиии че и 2 метра - ти знаеш ли колко години расте за да стане два метра бе

що не си купиш жива а

после я засаждаш, на другата година си я вадиш от двора украсяваш я и после пак я връщаш в земята

и те така

преди 2 минути, Деянчо написа:

Интересното е, че този път не спомена какво я боли и от какво си мисли, че е болна. :)

е как - каза че плаче нонстоп за елха два метра

то това не е нормално нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

е как - каза че плаче нонстоп за елха два метра

то това не е нормално нали

Колегата по-горе каза какво би я утешило. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, haidukpikaso написа:

що не си купиш жива а

после я засаждаш, на другата година си я вадиш от двора украсяваш я и после пак я връщаш в земята

и те така

А на третата година идва един млад, силен, красив, рус природозащитник - ариец. Вижда какви ги върши Ането с елхата, играе и една права лопата в главата и я заравя около корените, да натори горкото дърво, че да има на тоя свят някаква полза и от нейното съществуване :D

И те така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Колегата по-горе каза какво би я утешило. :)

аха, ами ако и това я зарадва ще й купим

:)

то па цял форум да не може да зарадва едно непорасло дете - срамота бе

но с изричното условие че живата елха, която ще й пратим, трябва да се засади после

иначе си взимаме и елхичката и батмана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

аха, ами ако и това я зарадва ще й купим

За по-евтино може да мине и с краставица. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

а племенниците ми - за първи. 

Длъжни сте пред децата, които лишихте от бъдеще!

Ами те и племенниците ти като тебе същите значи.

Знаеш ли че моя племенник е на 14 години и 14 години той си е с изкуствената елхичка - една и съща. Двуметрова е даже. И всяка година й се радва и я украсява и един път не е ревнал като тебе дето си и на 30 години техните да му купят истинска. И не защото няма, а защото така се възпитава едно дете да стане полезен и стойностен за обществото и планетата човек.

Не е лишен и от бъдеще - приет е с пълно отличие в Тревненската школа и сега учи там Интериорен дизайн и всички много се гордеем с него !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми съфорумци, иглолистните гори трябва редовно да се прочистват и "поразреждат". Прави се с цел дърветата да растат здрави и силни. Това, че някой ще отреже едно дръвче не винаги е нещо лошо. Лошото всичко знаете кое е - повсеместната сеч. Може би някой от вас ще се учудят, но в България има места, където някогашни пасища и обработваеми земи днес са се превърнали в гори. И то гори, в които дърветата са ниски, с тънки стволове, а между тях е пълно с всякакви храсталаци. А за да бъдат дърветата здрави, високи, с дебели стволове и между тях да може да минават животинки гората трябва да се поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, A.com написа:

Уважаеми съфорумци, иглолистните гори трябва редовно да се прочистват и "поразреждат". Прави се с цел дърветата да растат здрави и силни. Това, че някой ще отреже едно дръвче не винаги е нещо лошо. Лошото всичко знаете кое е - повсеместната сеч. Може би някой от вас ще се учудят, но в България има места, където някогашни пасища и обработваеми земи днес са се превърнали в гори. И то гори, в които дърветата са ниски, с тънки стволове, а между тях е пълно с всякакви храсталаци. А за да бъдат дърветата здрави, високи, с дебели стволове и между тях да може да минават животинки гората трябва да се поддържа.

ами да иде у гората да си отреже а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, хайде... Като се качиш горе в Пирин и видиш ония величествени борови гори, да не би някой да ги е "разреждал" планово и да ги е поддържал? Ако по бившите пасища от 4-5 години растат дървета, нормално е да са още хилави и крехки. С времето най-силните ще израснат здрави и високи, по-слабите ще залинеят и сами ще изсъхнат... Няма нужда от "помощници" с брадви. Всичко, което и трябва на природата, е да не и се пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Здравейте

Сложи си елха на десктопа. Украсете стаята с племенниците ти. Рисувайте, играйте игри. Радвайте се на празниците :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, baitexpo написа:

Сложи си елха на десктопа. Украсете стаята с племенниците ти. Рисувайте, играйте игри. Радвайте се на празниците :bighat:

Така, така, греяна ракия и сръбите на max, кви елхи кви 5 лева :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, baitexpo написа:

На дядо Мраз всяка година си пожелавам някоя Деянчовица, ама така и не ми се сбъдва желанието. Май съм от лошите деца. Може пък и просто дядо Мраз да си е п*дерас... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Деянчо написа:

На дядо Мраз всяка година си пожелавам някоя Деянчовица, ама така и не ми се сбъдва желанието. Май съм от лошите деца. Може пък и просто дядо Мраз да си е п*дерас... :)

Кат е такъв ти па натърти Снежанка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.mr-bricolage.bg/bg/Каталог/Интериор/Коледна-украса/Естествени-елхи-и-коледна-растителност--20%-до-31-12-18г-/СМЪРЧ-СРЪБСКИ-60X80-CM/p/899333

Вземаш си това, гледаш си го, след няколко години, ако всичко е наред, може и да стане и над 2 метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.