Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Главно ще се играе Apex legends/divison 2 и други нови заглавия.

Искам да  се представя еднакво или по добре от този клип  1080p 144hz т.е да е същото или енда идея по-добре стига да е в бюджета.

Ще се играе 1920/1080.

Монитор и перфиерия няма нужда и хард , ще се ползва стария.

ССД 240 е достатачно.

Да е от едно място/сайт ако е възможно.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на монитора ти сега? Ще се сменя ли скоро?

Модел на твърдия диск?

Предпочитания за AMD/Intel платформа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на автора на видеото с 2Х8ГБ 3000 или 3200 оперативна памет и RTX 2080(вместо RTX 2060) макар и не от по-скъпите модели, се събира в бюджета. Дори може вместо Asrock z370 pro4, да се заложи  Asrock z390 pro4, което е на съвсем близка цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XL2430 144Hz 24 & Dell U2715H .

Не мисля да сменям на 4К или нещо подобно скоро , нямам предпочитания , но като цяло от личен опит и това което са ми казвали интел се представя по добре ни е по скъп също и за нисък бюджет не си заслужава.

Пълно конфигурация от 1 сайт предложете каквото смятате ,че е най-добре.

Може и да ми кажете примерно х захранване вместо това и / но не е в наличност и т.н , не бързам веднага да стане, но до 2-3 седмици мисля да го купя.

Хард- Seagate BarraCuda 3.5" 2TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST2000DM006

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600x-yd260xbcafbox

https://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-16gb-cmk16gx4m2d3000c16

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-pro-256gb-agammixs11p-256gt-c

https://www.vario.bg/asrock-fatal1ty-b450-gaming-k4-90-mxb8a0-a0uayz

https://www.vario.bg/bitfenix-formula-gold-650w-bp-fm650ulag-9r

https://www.vario.bg/thermaltake-versa-h26-tg-ca-1j5-00m1wn-00

1 223 лв. Бюджета позволява по-добра видеокарта като 2070 но заради проблемите на новите по-скоро бих ти препоръчал;

GTX 1080 GAMING за 1 021 лв.  - https://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1080-gaming-8g-v336-036r

Общо; 2 244 лв. 

Едит; Всъщност в горната граница влиза и 1080TI / 2080. Разликата в парите не е малка и ти си преценяваш има ли смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@rambibg Цитирам твой коментар от съседна тема:

Цитат

Извинявам се на Ivan Ivanov12

Искам само да попитам дали бихте дали конфигурация подобна за същата игра да подържа поне 100 фпс, 500хард е достатачно, 240ссд всичко да е от един сайт( те да го зглобят), Ще се играе 1920/1080.

Нещо подобно на този клип https://www.youtube.com/watch?v=6W8K0bfhwaQ

1080макс му седи около 144 фпс на затворени пространства .

GeForce RTX 2060 (i5-9600k)

По бенчмарк и т.н гледам ,че акзват rtx 2060 e най-добре от към money/performance.

Ако може по добра или подобна според вас конфигурация на тази от клипа ( да се представя по-добре ако е възможно) до 2600-2800 лева, може дори без хард диск(ссд /16гб рам и останало както прецените ще се използва главно за Гаминг).

Ако според вас (@Raze ) трябва повече бюджет дайте доло горе пример дори и около 3к лева да е какво мислите ще е най-добре да се представя стабилно. 

Благодаря предварително 

Кой ти каза че RTX 2060 е със най-добро съотношение цена-производителност, особено пък за тази игра ?

Цитат

Купил ли си вече мониторите ?  Какво имаш в момента като компютър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Inno написа:

@rambibg Цитирам твой коментар от съседна тема:

Кой ти каза че RTX 2060 е със най-добро съотношение цена-производителност, особено пък за тази игра ?

Купил ли си вече мониторите ?  Какво имаш в момента като компютър ?

За ртх 2060 в дискорд хора който я имат и като цяло от клиповете по интернет с какво видео/рам/цпу/ колко фпс имат.

Мониторите ги имам от много дълго време сегашната машина е

ASROCK H97 ANNIVERSARY - 160,26 лв.

Intel® Core™ i7-4790, 3.6GHz, Haswell, 8MB, Socket 1150

HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V X2 

MSI GTX 970 GAMING 4G 

Ще се позлва от друг хора  в семейстовто и за това не искам ъпгрейд.

Относно конфигурацията на Roujin Z се притенсявам дали процесора ще подържа 144фпс на ниски настройки или минимум 100 стабилен, като потърся подобна конфигурация в youtube, фпс е по малакo GTX 1070 OC + AMD Ryzen 5 2600 [1080p60] от дадения по горе клип.

ryzen 5 2600x GTX 1060 6GB

Знам ,че и другите компуненти са от значение ,но не съм против да дам отгоре 200 лева за по добър процесор примерно за 20-30 кадара повече.

Самата игра като цяло върви по зле на амд платформи , поне така казват в реддит и от тестове Тук доста тест с различни CPU /Video

Май колкото повече търся и питам , интел ще е по добрия избор тук  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчаният процесор е 2600Х а не 2600 (цената е като на I5-8400) а видеокартата 1080 а не 1070 тоест тоя тест няма връзка с препоръчаните части.

Ако искаш 8 ядрен процесор може да налееш още пари бюджета го позволява но недей да режеш видеокартата.

9600K + евтин охладител (продава се без такъв) ако няма да има клок ще струва около 620 лв. (40 лв. за охладителя).

R7 2700 е 575 лв. а 2700Х е 708 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Препоръчаният процесор е 2600Х а не 2600 а за тия пари може да се вземе само I5-8400.

Ако искаш 8 ядрен процесор може да налееш още пари бюджета го позволява но недей да режеш видеокартата.

Съгласен съм, не искам да режа картата , ако мога да те помоля да едитнеш поста с по силен процесор който мислиш че ще покрие изискванията дори да е леко над бюджета ,ще е чудесно.

А иначе ето клип с 

36 fps има човека в битка (в началото на клипа настройките са като на следващия клип 1:1 ) този е Ryzen 5 2600X GTX 1060 6GB

Същите настройки и видео с GTX 1060 6GB + i5 8400

в битка 60-70 фпс.

Не са ли едни и същи видео/процесора като предложения а гледам ,че i5 8400 е около 390 лева?(голяма разлика според мен за разликата в цената от към фпс )

Извинявам се ако бъркам просто попитах и в групата на играта относно конфигурация и буквално всеки се оплаква ,че не върви добре на амд платофрми дори старите не подкарват играта докато същите пари интле я подкарват 

Повече информация относно това.

Сажалявам ако това не са добри примери и т.н , за това питам в този форум за да не направя грешна конфигурация при положение ,че тази игра ще се играе от 2/3 души от семесйтовто и сигорно ще бъде 80% за което ще се позлва новата конфигурация.ѝ

Няма проблем и отгоре малко от бюджета за охладител при оверклок също нека да кажем до 3100-3200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vario.bg/amd-ryzen-7-2700x-yd270xbgafbox

2 522 лв. 

https://www.vario.bg/amd-ryzen-7-2700-yd2700bbafbox

2 389 лв.

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600x-yd260xbcafbox

2 244 лв.

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox

2 163 лв. с процесора от клипа а с по-слабата видеокарта (1070 или 2060) би излезнало 1 894 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с това захранване може да сложиш която искаш видеокарта а кутията събира почти всяка (има варианти с 3 вентилатора които ще са проблем).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Roujin Z написа:

Не с това захранване може да сложиш която искаш видеокарта а кутията събира почти всяка (има варианти с 3 вентилатора които ще са проблем).

Оки! Може ли пълна конфигурация да дадеш , с вентилатори , захранване и т.н + https://www.vario.bg/amd-ryzen-7-2700x-yd270xbgafbox

Благодаря предварително :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм ти а ти преди малко я цитира? Каза че хард си имаш така че няма какво повече да се добави.

Процесора си има охладител - Wraith Prism with RGB LED.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rambibg написа:

За ртх 2060 в дискорд хора който я имат и като цяло от клиповете по интернет с какво видео/рам/цпу/ колко фпс имат.

Не си прави изводи сравнявайки резултатите на различни хора и гледайки такива ''тестове'' в интернет (клиповете на TechEpiphany и пр.), все пак е мултиплейър със 60 човека.

Мониторите ги имам от много дълго време сегашната машина е

ASROCK H97 ANNIVERSARY - 160,26 лв.

Intel® Core™ i7-4790, 3.6GHz, Haswell, 8MB, Socket 1150

HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V X2 

MSI GTX 970 GAMING 4G 

Ще се позлва от друг хора  в семейстовто и за това не искам ъпгрейд.

Ясно. Ако беше другояче добавянето на рам и смяната на видео карта мисля щеше да ти спести доста разходи.

Толкова динамична игра бих я играл само на монитор с опция за CRT-подобна подсветка, но изглежда твоя  XL2430 няма ''backlight strobing'' или DyAc, което е по-скоро терминa на маркетинговия отдел на Benq.

Самата игра като цяло върви по зле на амд платформи , поне така казват в реддит и от тестове Тук доста тест с различни CPU /Video

Значи хора със AMD Ryzen се оплакват ? Phenom II има проблеми, а играта върви ли на core2quad-и и 1156 прцесори  ? И пак - не сравнявай така клипове със различни игри, защото е абсолютно безсмислено.

Специално за картите мисля че грешиш - Vega 56 е на нивото на GTX 1080 във Titanfall 2, тоест я прави доста по-добър избор от всяка Nvidia карта, особено ако може да закупиш на цена около 500 лева (линк). GameGPU имат тестове със графични карти (линк) и АМД картите се представят определено по-добре. Скептичен съм обаче за тестването именно заради липсата на повтаряемост. Също от техните тестове се вижда че няма голяма полза от интел процесор на високи честоти.

Знам ,че и другите компуненти са от значение ,но не съм против да дам отгоре 200 лева за по добър процесор примерно за 20-30 кадара повече.

Май колкото повече търся и питам , интел ще е по добрия избор тук  :(

Аз не мисля че си заслужава, дори и да се окаже че i5 8600K на 5GHz би имал 5 до 10% предимство. Предполагам се досещаш че за висока производителност ще са нужни по-скоро добри сървъри и неткод. Ще заплатиш 65% повече само за процесора (в сравнение с R5 2600), без да се слагат в сметките пари за охладител и дънна платка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре избрах 2700х рузен процесора и останалото от Roujin Z предложеното(1080 видео без ти ) , но от Вали ще го доставят доста бавно и трябва да г овзема от офис и т.н, понеже ще ми трябва по бързо може ли да помоля някой от вас да  предложи същите части/ от Никем понеже съм пазарувал от тях преди и винаги доставят до 48 часа след поръчката извън София, аз се опитах сам ,но не намерих същата рам памет и не искам да сбъркам с друга (по малка скорост или да не се сабере /пречи на други компуненти в кутията ).

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rambibg написа:

Добре избрах 2700х рузен процесора и останалото от Roujin Z предложеното(1080 видео без ти ) , но от Вали ще го доставят доста бавно и трябва да г овзема от офис и т.н, понеже ще ми трябва по бързо може ли да помоля някой от вас да  предложи същите части/ от Никем понеже съм пазарувал от тях преди и винаги доставят до 48 часа след поръчката извън София, аз се опитах сам ,но не намерих същата рам памет и не искам да сбъркам с друга (по малка скорост или да не се сабере /пречи на други компуненти в кутията ).

Благодаря предварително!

Защо R7 за игри ? Абсолютно безсмислено, особено в предвид факта, че до 6 месеца излиза новото поколение, за което ще си заслужава ъпгрейда. И това не ми го побира ума: GTX 1080 за 1000 лева ? Плащаш двойно за на практика същата производителност в Apex: Legends и малко по-ниска в Tom Clancy's the Division 2 (водейки се по Division).  Плюс е че с тази 1080-ка получаваш висока производителност директно ''от кутията'', без да се налага да си играеш, за разлика от Vega-та. Със тази референтната MSI бройка няма да може да разгърнеш потенциала на картата, заради охладителя, но потенциала е налице ако решиш да го смениш.  Все пак цената и окомплектовката (3 игри на стойност 350лв, една от които Division2) е без конкуренция. Ако искаш да разгърнеш потенциала купуваш едно AIO и си правиш планка за него или модифицираш Kraken G10/G12. Това е вариант, ако искаш да ''минеш тънко''.

Защо си решил да е точно от Вали и държиш да ти го сглобят от същата фирма, от която ще закупиш частите ? Според мен - закупи си сам частите и го сглоби сам (ако можеш), или с помощта на някой. Ако няма кой ще го занесеш на доверена фирма където ще ти го сглобят.

За няколко минути търсене в Amazon, ако имаш Prime:

B450 Tomahawk

R5 2600X След 5-6 месеца сменяш процесора със наследника на R5 2600X.

F4-3200C16D-16GVKB

CT1000MX500SSD1Z

CP-9020178-EU

Fractal Design Meshify C - Със стандартен страничен панел е и ще е налична след около две седмици.

MSI RX Vega 56 Airboost OC

Точно 1900 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2019 г. в 9:43, rambibg написа:

Главно ще се играе Apex legends/divison 2 и други нови заглавия.

на 16.02.2019 г. в 9:43, rambibg написа:

Ще се играе 1920/1080.

на 16.02.2019 г. в 10:58, rambibg написа:

Попрехвърлих набързо темата и разбрах, че ще се ползва за игри Benq-а. Аз лично бих се спрял на Dell-а, но това си е мое виждане. За до 3К парички предлагам това:

Untitled.png

Сетваш процесора на 5GHz и оувърклокваш картата колкото можеш. Така ще имаш доста добър фреймрейт на 1080p, както и на 1440p. За по-гладко представяне следва i7, но не си заслужава над 200 лева отгоре, а да се скопяват други неща. Инак наскоро направих много кратък тест на Ейпекса с i5 8400 + GTX 1060(3GB). На открити пространства кадрите са средно 45-50, а на закрити скачат над 100. Всичко в дясно + FOV също. Само ми се губи една настройка, където се съобразяваш с видеопаметта. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gtx 1080 за 1100 лв. не си заслужава. GTX 1070 ti е 730 лв. с отстъпките в никем или 750 лв. във варио, а разликата между двете е 5%. Справка - techpowerup . Цена/производителност определено gtx 1070ti или rtx 2060, като втората е равна на gtx 1080 или 1-2% зад нея, но струва 740 лв. Вярно е, че rtx серията доста от картите умират, но се отнася за моделите преди rtx 2060 - rtx 2070/80/80ti. Аз ако съм не бих взел никоя от тях, но за rtx 2060 kъм момента не попадам на масови оплаквания, да не кажа никакви. Авторът да си прецени, но да хвърлиш 1100лв. за карта от преди 3 години, която нвидия вероятно ще спънат от към драйвъри в следващите месеци и ще се концентрират изцяло върху RTX серията...в бъдещите заглавия, rtx 2060 да излезе напред спрямо gtx 1080 заради това. Все пак е нова карта и драйвърите за нея ще се оптимизират, докато за предната серия ще бъдат занемарени. Накратко - gtx 1070ti или rtx 2060, но в никакъв случай gtx 1080 за 1000лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, winfan написа:

gtx 1080 за 1100 лв. не си заслужава. GTX 1070 ti е 730 лв. с отстъпките в никем или 750 лв. във варио, а разликата между двете е 5%. Справка - techpowerup . Цена/производителност определено gtx 1070ti или rtx 2060, като втората е равна на gtx 1080 или 1-2% зад нея, но струва 740 лв. Вярно е, че rtx серията доста от картите умират, но се отнася за моделите преди rtx 2060 - rtx 2070/80/80ti. Аз ако съм не бих взел никоя от тях, но за rtx 2060 kъм момента не попадам на масови оплаквания, да не кажа никакви. Авторът да си прецени, но да хвърлиш 1100лв. за карта от преди 3 години, която нвидия вероятно ще спънат от към драйвъри в следващите месеци и ще се концентрират изцяло върху RTX серията...в бъдещите заглавия, rtx 2060 да излезе напред спрямо gtx 1080 заради това. Все пак е нова карта и драйвърите за нея ще се оптимизират, докато за предната серия ще бъдат занемарени. Накратко - gtx 1070ti или rtx 2060, но в никакъв случай gtx 1080 за 1000лв. 

Е, ако се гони максимална производителност за най-малко пари, тогава нито една от картите не е е правилното решение. Vega-та от моя коментар в момента е все още на доста добра цена от 526 лева. След монтаж на евтино AIO (например CM ML 240L) + оптимизиране и оувърклок ще е по-бърза от GTX 1080 Gaming X на дефолт, освен в заглавията, който са доста по-добре оптимизирани за Nvidia. Всичко това за 625-645 лева с три игри на стойност 350 лв.

Иначе съм съгласен - GTX 1080 за 1000 лева е безумие и 1070Ti, особено добър модел като Gainward Golden Sample за 730-50лв. е доста по-добре от към цена-производителност. Само имам известни притеснения относно цената - съмнително ниска е за българския пазар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните двама успяха да ме разсмеят. Един пуска смешни ''справки'', а друг още по-смешни сравнения на карти от различен клас. Ууупс, едната вървяла с 3 игри. Деца, излезте навън да си поиграете с другите деца.

П.П. Да, безумие е да се платят 1100 левчета за GTX 1080, но това е реалността в момента по нашите ширини. ''Като не ви харесва вдигайте гащите и да ви няма.'':D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Jorge, много неадекватен коментар, присъщ за датата и маймундата. 

1. Едни от най-добрите ревюта на видеокарти са точно на techpowerup. Ревютата/новините им не са copy/paste, като на някои бг сайтове. 
2. Коментарът на Inno всъщност е доста на място, както и сравнението му. Vega 56 и gtx 1080 се водят висок клас, разликата в производителността е 10-15%, но цената на нвидията е доооста по-висока (vega 56 520 лв. в mindfactory)
3. Не се хаби да ми отговаряш. Не отговарям на чугуни, които се аргументират с празни приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, winfan написа:

Едни от най-добрите ревюта на видеокарти са точно на techpowerup.

TPU започнаха напоследък да не взимат данни от предишни тестове със стари драйвъри. Доскоро като погледнеш колко драйвъри са ползвали и ти става ясно колко са достоверни. Копи/пейст на данни от преди няколко месеца за да не тестват наново всичко. Сега гледам в ревюто на VII даже са го написали ,че всичко е на една система. Смятай щом страница трябва да го дава като екстра, колко са професионални...Да не говорим, че са леко про някои производители.

Мен лично ме загубиха преди години именно с тази практики.

По-добре да си пусна едно клипче на бай Стив или да си чета списанието(PCGH) като дойде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
TPU започнаха напоследък да не взимат данни от предишни тестове със стари драйвъри. Доскоро като погледнеш колко драйвъри са ползвали и ти става ясно колко са достоверни. Копи/пейст на данни от преди няколко месеца за да не тестват наново всичко. Сега гледам в ревюто на VII даже са го написали ,че всичко е на една система. Смятай щом страница трябва да го дава като екстра, колко са професионални...Да не говорим, че са леко про някои производители.
Мен лично ме загубиха преди години именно с тази практики.
По-добре да си пусна едно клипче на бай Стив или да си чета списанието(PCGH) като дойде.
Кой е този "бай Стив" и това списание предполагам го няма в България ? Някакви други източници на добра и достоверна информация можеш ли да дадеш ?

Изпратено от моят AUM-L29 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kyoshinn написа:

Кой е този "бай Стив" и това списание предполагам го няма в България ? Някакви други източници на добра и достоверна информация можеш ли да дадеш ?

Изпратено от моят AUM-L29 с помощта на Tapatalk

Има предвид Стив от “Hardware Unboxed”(https://www.youtube.com/channel/UCI8iQa1hv7oV_Z8D35vVuSg).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване