Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предложението ми е насочено към администрацията на форума.

Често пъти, коментирайки по дадена тема или въпрос, на който искам да отговоря по подробно и със снимков материал, който ще е нагледен пример, след пускането му, времето за редакция се оказва малко, ако се наложи или е задължителна редакцията на мението от постващият.  Особено е важно в техническите подфоруми, където могат да се допуснат сериозни грешки от бързина или недоглеждане. Предлагам, а Вие решете дали може да се увеличи времето от 30 минути на поне 1 час, за което време вече ще има човек възможност да направи редакцията. Благодаря за вниманието и разбирането от Ваша страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, дори смятам, че изобщо не трябва да има такъв лимит при положение, че форумът си пази история с промените за всяка публикация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер!

Ще изразя личното си мнение и то е, че съм категорично против увеличаване на времето за редакция.
Знам, че има известно количество хора, които ще редактират целесъобразно и ще добавят файлове или снимки с цел по-добро онагледавяне и аргументиране на дадено мнение, но болшинството използва редакцията недобронамерено.
През годините са се получавали редица куриозни ситуации, в които няколко човека отговарят на публикувано мнение (или тема), а след доста време (без значение колко е то), авторът го е променил в коренно различна посока и всички коментари и мнения след неговото остават да висят като прани гащи на простор и се оказват абсолютно неадекватно написани.
Пак повтарям - има хора, които са добронамерени, но за мен повечето са недобронамерени и извъртат мнението си в посока, нямаща нищо общо с първоначалното.

Поради изложеното по-горе, аз лично съм против увеличаване на времето за редакция (или липсата на такова).

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за увелечение на времето от 30 миинути на 3 часа да речем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, algor написа:

Добър вечер!

Ще изразя личното си мнение и то е, че съм категорично против увеличаване на времето за редакция.
Знам, че има известно количество хора, които ще редактират целесъобразно и ще добавят файлове или снимки с цел по-добро онагледавяне и аргументиране на дадено мнение, но болшинството използва редакцията недобронамерено.
През годините са се получавали редица куриозни ситуации, в които няколко човека отговарят на публикувано мнение (или тема), а след доста време (без значение колко е то), авторът го е променил в коренно различна посока и всички коментари и мнения след неговото остават да висят като прани гащи на простор и се оказват абсолютно неадекватно написани.
Пак повтарям - има хора, които са добронамерени, но за мен повечето са недобронамерени и извъртат мнението си в посока, нямаща нищо общо с първоначалното.

Поради изложеното по-горе, аз лично съм против увеличаване на времето за редакция (или липсата на такова).

Лека вечер!

Разбирам аргументите много добре, защото тук не съм от вчера. Да смятам ли, че щом един глобален модератор е против това мое предложение, то цялото ръководство ще бъде единодушно. Ако е така, направо ми изтрийте поста с предложението. Категоричното мнение може да бъде единствено и само на Администратора. С него бих се съобразил, но ни най малкото - с Вашето!  Аз очаквах именно той, когато има време да напише няколко думи а не модератор, нямаш нищо общо с техническите раздели. Загатнал съм, че най вече, това е валидно именно там, а не в Празни приказки и забава! Далеч си от материята, приятелю!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако мнението е последно в темата не виждам причина да не може да се редактира 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Колев60 написа:

Да смятам ли, че щом един глобален модератор е против това мое предложение, то цялото ръководство ще бъде единодушно.  

А аз да смятам ли, че четем избирателно и то само това, което ни интересува?

преди 45 минути, algor написа:

Ще изразя личното си мнение...

Някъде да виждате да съм писал, че изразявам мнението на цялата администрация?

И щом темата е насочена само и единствено към администратора на форума, защо не се обърнахте в началото на поста си към него с нещо от сорта на "Г-н Карабойчев, предложението ми е насочено към вас..."?
Така нямаше да си правя труда да пиша, още повече вие държите тук да пишат само хора, които поддържат предложението ви.

Извинявам се, че мнението ми не съвпада с вашето.
Обирам си крушите от темата, защото не ми се водят безмислени спорове по нощите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, algor написа:

А аз да смятам ли, че четем избирателно и то само това, което ни интересува?

Някъде да виждате да съм писал, че изразявам мнението на цялата администрация?

И щом темата е насочена само и единствено към администратора на форума, защо не се обърнахте в началото на поста си към него с нещо от сорта на "Г-н Карабойчев, предложението ми е насочено към вас..."?
Така нямаше да си правя труда да пиша, още повече вие държите тук да пишат само хора, които поддържат предложението ви.

Извинявам се, че мнението ми не съвпада с вашето.
Обирам си крушите от темата, защото не ми се водят безмислени спорове по нощите.

Май не трябваше да ги почваш безмислените разговори според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следното предложение - всяка редакция на мнение автоматично да се показва в самото мнение. Сега, когато редактирам мнение мога да избера да ли да се покаже, че мнението е редактирано или не. Случвало се е да прочета даден кометар, да отговоря, а на следващия ден автора на въпросния коментар да ме пита защо не съм му отговорил на някакъв въпрос. Обаче той си  е редактирал мнението, след като вече съм отговорил. Прелиствайки коментарите е лесно да се види "Редактирано на: дата и час" в края на самия коментар, което да привлече внимание и да ме накара пак да прочета въпросния коментар. Ако не греша преди години всяко редактирано мнение автоматично се сдобиваше с "Edit:.....".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм "измервал" времето на редакция, но ако е 30 мин, аз лично бих го съкратил даже...

Единствено което (по непознати за мен причини бе "премахнато") е възможността автора на мнението да може да го изтрива .... Примерно - дал съм мнение, но в последствие съм осъзнал, че е било неудачно, "грешно", или просто съм решил, че не е важно за разискваната тема ... и да си го изтрия ... да, ако някой през това време ме цитира (докато още не е изтрито, то да остава и да не мога да го изтрия, но ако никой не ме е цитирал, да мога да го премахна ...

Елементарна логика: След като никой не ме цитира, защо да не мога да си махна мнението по въпроса (темата)??? Един вид собствена модерация ...

Успех!

п.п. Изказвам свое мнение! Може би същото се отнася и за създадените теми ... т.е. ако няма изказвания в направена тема от мен, то да мога да я изтривам .... По мое мнение по този начин ще мога да бъда по съпричастен към форума ... независимо, че съм обикновен потребител ...

п.п.п. ... хм ... възможността да изтриваме свое мнение по един своеобразен начин ще позволи безкрайно време да си "редактираме" мнението ....;) .... просто го изтриваме и даваме ново ... (и забележете .... само в случаите, че някой не го е цитирал или не е цитирал част от него ....) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням точно кой , но някой беше казал : " Извинявай , че ти пиша дълго писмо , но нямам време да ти напиша късо " :)

При вас не знам как е , но при мен е " Всяка мисъл нова мисъл отваря " - тръгне ли , няма спиране .......... :lol6:

А бе , 30 мин. изчакване си е прилично време . Щото има такива , чакат "А" да кажеш , че да ти изредят цялата азбука .

И е добре автора да може своя си пост да изтрие - всекиму се случват грешки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Колев60 написа:

Често пъти, коментирайки по дадена тема или въпрос, на който искам да отговоря по подробно и със снимков материал, който ще е нагледен пример, след пускането му, времето за редакция се оказва малко, ако се наложи или е задължителна редакцията на мението от постващият.  Особено е важно в техническите подфоруми, където могат да се допуснат сериозни грешки от бързина или недоглеждане. Предлагам, а Вие решете дали може да се увеличи времето от 30 минути на поне 1 час, за което време вече ще има човек възможност да направи редакцията. Благодаря за вниманието и разбирането от Ваша страна.

Времето за редактиране е увеличено на 1 час, само за групата Лига на легендите, където се съмнявам да има злоупотреби. Така мисля, че всички ще са доволни. Хем Колев60 ще има повече време, хем масовите потребители няма да имат повече време за злоупотреба. 

Относно опасенията, че някой може да си редактира мнението след като вече сте му отговорили, когато отговаряте на някой използвайте опцията за цитат. Когато го цитирате в отговора си неговия пост остава във вашия отговор и е ясно на какво точно отговаряте. Така дори и след това той да си промени неговия пост оригиналът остава във вашия пост и се вижда на какво точно сте отговорили. Аз почти винаги отговарям само и единствено с цитат на поста, както и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калине, много благодаря за разбирането.

Само две думи, които не се отнасят за теб.

Някои хора, явно разбрали или не, винаги са готови да напишат нещо. Обяснявам точно и ясно за какво точно поисках увеличаване на времето с още половин час. Ако трябва, ще дам и линк за неразбралите.

Отговарям в тема на наш колега, при което искам с фотоси направени от мен да му подскажа или помогна за инсталацията и настройката на дадена програма. Всичкото това изисква време за да направя снимки на екрана и да ги преведа в мащаб, както е посочено в изискванията на форума( сиреч, определен размер и формат). Когато са повече снимки се губи от това време след публикуването им заедно с написаното от мен. Освен това при прочитането на публикуваното мнение със снимките, може да съм забелязал за неправилно написани думи, грешна пунктуация, неправилно изразяване от моя страна в поста. Говоря не за времето на публикуването, а единствено само за редакцията на споменатите от мен забележки. Постът си мога да го пиша и един ден, но след публикуването му съм минал на съвсем друга тема. Тогава е изтекло и някакво време, което е важно за самото редактиране на поста. Или пък, някой е забелязал неправилно решение на написаното, грешно постната фотография или изпратен фаил.  Не че съм муден в това, но при леко увеличение на времето, ще е по удобно на всеки за редактирането му. И да, против съм човек да е писал в темите на хората и след определен период от време да му е дошло на ум да си премахне постовете. Аз най малкото съм искал да кажа това в моето предложение. Най важното, че съм посочил техническите раздели, в които смятам, че не би трябвало да има ни печатни грешки, най малкото грешни изречения или целият пост. Благодаря на всички за коментарите.

Ето пример с линк:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Kalin Karaboychev написа:

Относно опасенията, че някой може да си редактира мнението след като вече сте му отговорили, когато отговаряте на някой използвайте опцията за цитат. Когато го цитирате в отговора си неговия пост остава във вашия отговор и е ясно на какво точно отговаряте. Така дори и след това той да си промени неговия пост оригиналът остава във вашия пост и се вижда на какво точно сте отговорили. Аз почти винаги отговарям само и единствено с цитат на поста, както и сега.

:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kalin Karaboychev написа:

..., когато отговаряте на някой използвайте опцията за цитат. 

Ползваме я ние, ама има един модератор който ходи по нас да трие цитатите, щото не се отговаряло с цитат.
Толкова много модератори са се изредили да се правят на диктатори през годините, че не можем даже да ги запомним всичките. Изглежда че за всеки новоназначен няма значение дали ще има активност във форума и дали ще се развива, ами му е важно единствено да покаже, че може да трие мнения и даже някои като госпожицата от Италия, направо да ги заключва ако има повече активност от това което тя може да понесе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kalin Karaboychev написа:
преди 11 часа, Колев60 написа:

разбирането от Ваша страна.

Времето за редактиране е увеличено на 1 час, само за групата Лига на легендите, където се съмнявам да има злоупотреби. Така мисля, че всички ще са доволни.

bored sarah michelle gellar GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе хора ! За всяка болка си има билка е казал народът , дето даже и хабер няма от интернет ! :)

Вадите си на десктопа един редактор като WORD примерно . Пишете си и редактирайте ако искате цяла седмица , пък после го "копнете" в темата и добавете каквото има картинки , клипове предварително отворени в браузъра......Операцията е секунди - щрак-щрак ! :)

Комунизъм ! :) От всеки според възможностите , всекиму според потребностите ! :)

................................................

И друг начин - пост след пост също става ......

.................................................

От дума на дума , ей ти на ! Комунизмът пристига - Човекът още преди 200 години го е провидял !

Още 40-50 години кибернетизация и няма да има никаква нужда от работещи хора , даже от портиери .

И тогава да видите из сайтовете за приказки и игри какво става.......... ! Като гледам - то вече става ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

А бе хора ! За всяка болка си има билка е казал народът , дето даже и хабер няма от интернет ! :)

Вадите си на десктопа един редактор като WORD примерно . Пишете си и редактирайте ако искате цяла седмица , пък после го "копнете" в темата и добавете каквото има картинки , клипове предварително отворени в браузъра......Операцията е секунди - щрак-щрак ! :)

Комунизъм ! :) От всеки според възможностите , всекиму според потребностите ! :)

................................................

И друг начин - пост след пост също става ......

.................................................

От дума на дума , ей ти на ! Комунизмът пристига - Човекът още преди 200 години го е провидял !

Още 40-50 години кибернетизация и няма да има никаква нужда от работещи хора , даже от портиери .

И тогава да видите из сайтовете за приказки и игри какво става.......... ! Като гледам - то вече става ! :lol6:

Падането ти от кайсията лошо ти се е отразило. Добре че си ти да ни светнеш как се поства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Kalin Karaboychev написа:

Времето за редактиране е увеличено на 1 час, само за групата Лига на легендите

https://foro.seguridadwireless.net/live-wifislax/wifislax64-2-0-final-para-descarga/msg366112/?PHPSESSID=442afce3b34f059e1b255bbabb7fd4b2#msg366112
в този форум, току що си редактирах поста, от 06.03.
като добавих линк към снимка, качена в профила ми, в "калдейта"
просто, сега се сетих за туй нещо...ъ-ъ-ъ...тъй де, некои хора си имаме склероза
вярно, че тоя форум е "умрял от глад", ама поне има тази възможност да се редактира пост
едно време ме банваха  3-4 часа, след като се регна, а сега 3 дена, немъ кой да ме банне
:giggle1:

пп

имам в предвид, че в техническия раздел, би трябвало да имаме повече време за редакция
не е нужно, това време да се увеличава в раздела за забавления

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да си допълниш мнението с нов пост, защото редактирането не известява участниците в темата и могат да го пропуснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, bornofash написа:

По-добре да си допълниш мнението с нов пост, защото редактирането не известява участниците в темата и могат да го пропуснат.

Брилянтен аргумент! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аномалия:

Пример:

преди 2 часа, дръндю написа:

едно време не ме банваха, а напротив .... получавах похала ...  

Значи ... мога да редактирам цитат, а не мога да редактирам свой коментар ...

преди 1 час, bornofash написа:

Не е по-добре да си допълниш мнението с нов пост, защото редактирането известява участниците в темата и не могат да го пропуснат.

Може би е по-удачно да цитираш себе си, и се редактираш ... кой ще си играе да ходи назад във форума да проверява какво си казал ... :)

Все още се опитвам да схвана логиката на този който де факто прави интерфейса .... :question:

Мое лично мнение: Не е въпрос на администрация, т.е. политика, а въпрос на логика при прилагане на някаква политика ...

Нищо лично!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Колев60 написа:

Падането ти от кайсията лошо ти се е отразило.

Не се оплаквам ! Напротив - аргумент е ! Дарило ме е с нещо , което някои само си въобразяват че имат ......седейки по клоните .:lol6:

Опит ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

......седейки по чиновете - теория

:)

Друго си е практиката .... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Kalin Karaboychev написа:

Времето за редактиране е увеличено на 1 час, само за групата Лига на легендите, където се съмнявам да има злоупотреби. Така мисля, че всички ще са доволни. Хем Колев60 ще има повече време, хем масовите потребители няма да имат повече време за злоупотреба. 

Интересна логика. Според Вас 25(24 за съжаление) ''легендарни'' потребители са надеждни, а останалите са рискова група откъм злоупотреби. Общо взето целият форум. Ха-ха...:D

преди 23 часа, Колев60 написа:

преди 21 часа, algor написа:

Защото не е нужно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване