Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся диск 7200 rpm, 1TB, SATA 3 за лаптоп, че сегашния погива бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung 850 EVO, hdd не си заслужава, повярвай ми. аз еднo старо samsung ссд, съм го разделил на 3 дяла от 3 години насам не е мръднал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам SSD. Нито самцунг. SSD-то е бързо, но умре ли, умира моментално. Няма никакви признаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти същият с 10-тина лева по евтин. Гаранцията  им е 5 години.  https://plasico.bg/hdd-mobile-wd-black-25-1tb-32mb-7200-rpm-sata-6-gb-s-wd10jplx-39691.html

Грешка! Цената с доставката е същата както при посоченият от Стоянов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Не искам SSD. Нито самцунг. SSD-то е бързо, но умре ли, умира моментално. Няма никакви признаци.

А диска какво, мислиш, че ще ти се обади, преди да умре ли? Никога няма 100% сигурност, днес стартира, утре не. SSD е много по-надеждно от HDD, по-икономично и да не говорим за скоростите. Освен това в повечето случаи ще надживее HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

А диска какво, мислиш, че ще ти се обади, преди да умре ли? Никога няма 100% сигурност, днес стартира, утре не. SSD е много по-надеждно от HDD, по-икономично и да не говорим за скоростите. Освен това в повечето случаи ще надживее HDD.

Диска ще започне да трака, преди окончателно да даде багажа. SSD нема такива филми, там имаш само висока скорост. До останалите - благодаря за мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Eclipse2G написа:

Диска ще започне да трака, преди окончателно да даде багажа. SSD нема такива филми, там имаш само висока скорост. До останалите - благодаря за мненията.

Няма такъв филм. Дали ще трака или изобщо няма да запали въпрос на късмет. Дори SMART-а не е гаранция, тоест докато видиш, че там се заражда проблем може да е спрял да работи.

И при SSD е така - късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Eclipse2G написа:

там имаш само висока скорост.

В голяма грешка си,вече са и по-надеждни и по-издръжливи от обикновените,но лошо няма, вземи и hdd да ти чегръта......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно кой и защо ги измисля тези митове..... Иначе съм виждал механични дискове в лаптоп на няколко дена, които както са работили спират, без признаци и без да може да се извади нещо от тях. Всичко е на късмет и трябва винаги да си имаш архив на важните данни минимум на още 1-2 места. Ползвам 4 SSD диска, като 2 от тях са на по 3+ години и работят без проблеми все още. Третия е над година и половина, четвъртия на около седмица. Иначе имам и няколко механични диска, някои са също доста стари и още работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата може би изхожда от позиция  - обем, която му е важна. Мои мисли. A и няма SSD 1 терабайт на цена 120-150 лева. Евтин SSD 500 гигабайтов диск (около 200 лева) би намерил, но аз не му го препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Слави Маринов написа:

В голяма грешка си,вече са и по-надеждни и по-издръжливи от обикновените,но лошо няма, вземи и hdd да ти чегръта......

Хммм... тия чегъртания са толкова слаби, че това не ме вълнува. Поръчах си черния WD. :) Гоня обем, а не скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Eclipse2G написа:

Хммм... тия чегъртания са толкова слаби, че това не ме вълнува. Поръчах си черния WD. :) Гоня обем, а не скорост.

Вечно няма, разликата в живота е само, че лаптопа го изпуснах от 1 метър със SSD и му нямаше нищо, а на един колега лаптопа, само го чукна леко от към страната на хард-диска и харда умря, ти си знаеш най добре. най най добрия вариант е 120gb за C: и 500/1TB за D: HDD , така имаш и от 2 те и ще живееш вечно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, atinagold написа:

най добрия вариант е 120gb за C: и 500/1TB за D: HDD , така имаш и от 2 те и ще живееш вечно

Не съм съгласен!

Комбинацията е добра като идея, но никак си не пази информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, atinagold написа:

Вечно няма, разликата в живота е само, че лаптопа го изпуснах от 1 метър със SSD и му нямаше нищо, а на един колега лаптопа, само го чукна леко от към страната на хард-диска и харда умря, ти си знаеш най добре. най най добрия вариант е 120gb за C: и 500/1TB за D: HDD , така имаш и от 2 те и ще живееш вечно :D

Някои лаптоп-и имат fall сензори, които при изпускане на лаптопа, веднага паркира главите и предпазва от загуба на инфомация. SSD-то умира без да пита. Това си е реално една голяма флаш памет(флашка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига с тези простотии, че SSD умира изведнъж. Както ти казах, и на твърдия диск може да се случи същото като изгори платката или нещо по нея, да не говорим за повреждане на механиката, мотор и так нататък. При SSD диска също е възможно да се появят лоши сектори и грешки в SMART статуса или както ти казваш да даде признаци, че има проблем и евентуално ще умре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко и всички ще умрем рано или късно!

Спора за HDD vs. SSD е като спора здрав или болен човек ще си иде първи.

Загубата на информация е съвсем различно нещо от загубата на хардуер - а реално нали имаш по 60 м. гаранция и за HDD/SSD.

А може и всички да си идем заедно - ГОЛЯМОТО ЧЕРВЕНО КОПЧЕ и Game Over!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

SSD-то умира без да пита. Това си е реално една голяма флаш памет(флашка).

Реално(както си се изразил) е много далеч от една флашка и спри да се опитваш да изреждаш предимства на hdd диск пред ssd такъв,защото просто няма такива!ЕДИНСТВЕНОТО предимство е финансовият аспект,тоест съотношение обем/цена,но то няма нищо общо с качество,надеждност и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Колев60 написа:

Колегата може би изхожда от позиция  - обем, която му е важна.

Човека си има HDD тоест обема му е осигурен а дали ще е 7200 об. разлика няма да види освен като температури.

Нищо не пречи да си вземе малко SSD за ОС и да му зарежда бързо щом това е целта.

Между другото очевидно важната информация ще е на HDD-то тоест нямам никакво значение ще се скапе ли SSD-то.

п.с. По-скоро трябва да се замисли за външен като архив така е много по-сигурно.

Всякакви механични боклуци който се подхвърлят нагоре-надолу (мобилни устройства) особено на 7200 об. ще дефектират много по-бързо от SSD.

Ако иска пък по-дълъг живот на SSD-то да гледа за MLC не за TLC и особено тия новите QLC но това е в случай че се използва като основен без склад. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Поръчах си черния WD. :) Гоня обем, а не скорост""

"Не искам SSD. Нито самцунг...."

Човекът със сигурност не е от централна Замбия и всичко изброено му е ясно до тук. Не ми е ясно, защо си ме цитирал. Или разясняваш въпроса на мен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Колев60 написа:

""Поръчах си черния WD. :) Гоня обем, а не скорост""

"Не искам SSD. Нито самцунг...."

Човекът със сигурност не е от централна Замбия и всичко изброено му е ясно до тук. Не ми е ясно, защо си ме цитирал. Или разясняваш въпроса на мен?

Да отговарях на полу-зададения ти въпрос а човека явно не е наясно с нещата а и не знае какво иска понеже си противоречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, atinagold написа:

Ти си знаеш успех, прави си по 1 кафе преди пускане на компютъра

Не е ли по-правилно да се каже: Пусни си компютъра и иди си направи едно кафе преди да го ползваш?

Разликата в стартирането на система със SSD и HDD 7200 не е чак толкова значима при ползването на една система, а за програмите - там е доста специфично за всяка отделна система и потребител. Не казвам, че не е пъти по-бързо, но ти само това ли ще правиш: гасиш - пускаш, гасиш - пускаш, защото става бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Да отговарях на полу-зададения ти въпрос а човека явно не е наясно с нещата а и не знае какво иска понеже си противоречи.

моето не е въпрос, а констатация бе  младеж. Написал съм "МИСЛЯ си".

"...а човека явно не е наясно с нещата а и не знае какво иска понеже си противоречи."

Човека си е много добре на ясно още от  първият си пост:   "Здравейте, търся диск 7200 rpm, 1TB, SATA 3 за лаптоп, че сегашния погива бавно"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване