Премини към съдържанието
NoMersy1312

Майка ми обръща повече внимание на приятеля си отколкото на мен

Препоръчан отговор

Здравейте! Момиче съм на 14. Скоро майка ми си намери приятел. Бях много щастлива за нея, но в един момент това щастие се превърна в тъга. Наскоро той почна да идва всяка вечер у нас и аз седя в моята стая, защото той не иска да се запознае с мен. Отначало ми беше странно, но реших, че е нормално, защото той има дъщеря 2 години по голяма от мен, която познавам (от общи познани те знаем). 

Напоследък тя почна изопщо да не се интересува от мен и почна да ми оставя все по малко пари. Съочениците и приятелите го приемат с надсмешка. Пропуших заради това. Знам че ми вреди, знам че съм малка за това, но просто нямам желание да спра, защото в това намирам утеха. 

Та въпроса ми е какво да правя? Как да говоря с майка ми за това. На два три пъти се опитах да и кажа че пуша и че е заради приятеля и но тя естествено беше заета с него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ритваш с крак вратата и влизаш с цигарата в стаята при тях, насоляваш го хубаво и отпрашваш - ако това няма ефект, значи е загубена кауза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ритваш с крак вратата и влизаш с цигарата в стаята при тях, насоляваш го хубаво и отпрашваш - ако това няма ефект, значи е загубена кауза.

Не знам дали това ще проработи, най много да си седя пак в стаята докато те си праят кефа 🤣

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си си в къщи, а той е на гости. Да с гостите трябва да се държиш прилично, но всичко си има граници. Алтернативата да си седиш затворена и на пушиш, аз не я приемам. Ако ти не можеш сама търсиш помощ, не виртуална, а реална.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

14 години, време е да почнат да те отлюспват малко по малко, че да се научиш да си самостоятелна, като дойде време да навършиш пълнолетието. Или искаш, да си момичето на мама до живот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, sliderum написа:

14 години, време е да почнат да те отлюспват малко по малко, че да се научиш да си самостоятелна, като дойде време да навършиш пълнолетието. Или искаш, да си момичето на мама до живот?

Може и без злоба😀 Просто поисках съвет, под самостоятелна какво дс рязбирам? С майка ми буквално сме като непознати. Опитвам се да общувам с нея тя говори само за онзи. И не, не искам да съм момичето на мама искам просто тя да се интересува поне малко от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поговори с нея. Друго решение няма. Сподели и, че си тъжна и, че тя ти липсва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NoMersy1312 написа:

Здравейте! Момиче съм на 14.

Та въпроса ми е какво да правя? Как да говоря с майка ми за това. На два три пъти се опитах да и кажа че пуша и че е заради приятеля и но тя естествено беше заета с него. 

Аз на моите родители направо им бях избягал от вкъщи за 2 седмици ( като бях на 16г.), с полиция да ме търсят и чак при баба Ванга да ходят, но те така и не прогледнаха  и не се заинтересуваха къде те грешат в поведението си спрямо мен.
Е, резултатът беше, че по-късно им избягах окончателно на 2000 км и никога не са били канени да ми идват на гости, само аз се връщах всяка година в София през лятото за по 20 дена.

Сложничко е когато родител не желае да отчита потребностите на децата си.
Това което можеш да направиш на първо време е, спешно да спреш цигарките, ако искаш де, не е задължително. Но ако не ги разкараш сега, после цял живот ще плащаш доброволен данък Глупост на държавата, всеки ден като си купуваш нова кутия цигари.
Сметни колко пари ще пропилееш за 50 години съзнателен живот и си прецени дали си заслужава това да ти се случи, само заради някакъв си временен любовник на майка ти.

Да, аз мисля че той е само временно явление в нейния живот.

Трябва да ни нарисуваш по-подробна картинка на живота на майчето ти.
За да можем да ти предложим подходящи инструменти за влияние върху нея.
От колко време те отглежда сама ?
Къде е баща ти ?
Имаш ли брат или сестра с теб в същото жилище ?
Сама ли работи и изкарва достатъчно пари ?
Красива ли е майка ти в очите на мъжете малко по-възрастни от нея ( от 2 до 6 години ) ?
Опиши я по характер каква е.
Силна доминираща личност ли е, или има нужда от някой да я закриля и подкрепя в трудни моменти ?
Колкото повече информация подадеш за истинските размери на майка ти на шивачите, толкова по-добре ще ѝ стой после ушитата специално за нея рокля. Сещаш ли се ?

Ние не я познаваме и ни трябва да разберем възможно най-много детайли за нейния характер и нейното поведение. Защото успешната рецепта за влияние върху нейните решения ще я съобразим с нейните потребности. Важно ни е да разберем тя как възприема случващото се сега у вас.
Нали знаеш че като се повреди една лека кола, нея я карат на ремонт в сервиза, а не шофьора в психиатрия щото не знаел да кара.
Сега трябва да ремонтираме съзнанието на майка ти, а оня ( временният шофьор ) любовник няма да се занимаваме с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пуши! Научи се първо да пишеш грамотно но БЪЛГАРСКИ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, nickolaycho написа:

Не пуши! Научи се първо да пишеш грамотно но БЪЛГАРСКИ....

Ти също се научи да ползваш Libre Office да ти оправя неволните грешки.
Не е "но" а е "на" български !

Момичето не иска уроци по правопис а помощ за справяне със сложна житейска ситуация за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Белгиеца написа:

Трябва да ни нарисуваш по-подробна картинка на живота на майчето ти.
За да можем да ти предложим подходящи инструменти за влияние върху нея.
От колко време те отглежда сама ?
Къде е баща ти ?
Имаш ли брат или сестра с теб в същото жилище ?
Сама ли работи и изкарва достатъчно пари ?
Красива ли е майка ти в очите на мъжете малко по-възрастни от нея ( от 2 до 6 години ) ?
Опиши я по характер каква е.

Забрави да попиташ какъв е любимият и цвят, как се казва, на колко е години и т.н. Ти разследване ли водиш? 

Момичето иска съвет за ситуацията в която е изпаднала, а не да разследват семейството и мисля! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ѝ да се възползва от мощноста на супер компютър, който да пресметне павилната пропорция и точните съставки на ефикасно лекарство за психиката на майка ѝ.
Нейната майка има нужда от помощ и ако има късмет дащеря ѝ да е разумна и да иска да ѝ помогне, би могла да излезе тя майката от временното "заслепяване".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах, авторката търси вниманието на майка си, или я е яд, че са й намалили джобните. Или определя размера на вниманието на майка й, според сумата която получава. Ех тоя капитализъм, децата и детството днес не са каквито бяха по мое време. Явно, вече не е взаимоизгодно да продължава да играе дете на майка си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, NoMersy1312 написа:

Трябва да намериш начин да говориш с нея! Друг начин нямаш! Няма кой да ти помогне, единствена ти, трябва да си помогнеш. Даже и ако се наложи да си по брутална, но трябва да те изслуша! А цигарите...както ти казаха, няма да ти помогнат! Знаеш го сама!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите забележки на момичето за грамотността, а Белгиецу от Своге пише мн.число на мощност с едно Тъ!

Това извън протокола.

Мило момиче, за пушенето не търси причини. Първо, това са средства и не е нужно да ги даваш за отрова. Никаква утеха не са цигарите. Смърдиш гадно,  имунитета ти се прецаква, дрехите ти смърдят- има повече негативи, а и вярвай ми колкото и да пафкаш, майка ти няма да започне да ти обръща внимание.

Майка ти от друга страна е голям човек и има своите нужди от общуване от внимание и разбиране- неща, които не са свързани с ежедневието и как да ви изхранва двете. Да се грижи за теб и живота си да го отдаде само и единствено на теб.

Поговори с нея. Отидете на едно кино. Започни да се занимаваш с някакъв спорт, чети книги. Максимално намери полезни неща, с които да си запълваш времето. Вечерите и когато сте заедно с майка си й споделяй какво ти се случва. какво те радва или натъжава.

Ако искаш й го задай индиректно въпроса като че на твоя приятелка се случва и виж какво ще ти отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Не разбрах, авторката търси вниманието на майка си, или я е яд, че са й намалили джобните. Или определя размера на вниманието на майка й, според сумата която получава. Ех тоя капитализъм, децата и детството днес не са каквито бяха по мое време. Явно, вече не е взаимоизгодно да продължава да играе дете на майка си.

Принципно не ми е до парите, яд ме е, че тя дава цялото си внимание на онзи бацил, не се оплаквам, че ми е намалина джобните, но според мен не е нормално да карам със по 1 лев на ден. Не искам да изглеждам алчна, но единственото което искам е внимание от нейна страна! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Ти също се научи да ползваш Libre Office да ти оправя неволните грешки.
Не е "но" а е "на" български !

Момичето не иска уроци по правопис а помощ за справяне със сложна житейска ситуация за нея.

Благодаря Ви за забележката, правилно сте уточнили - неволна грешка! Но в българският език за разлика от турския и арабския съществува учтива форма между непознати, каквито сме ние с Вас....Благодаря Ви още веднъж, ще внимавам при общуването с внимателни събеседници! А иначе ползвам единствено знанията си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

Забрави да попиташ какъв е любимият и цвят, как се казва, на колко е години и т.н. Ти разследване ли водиш? 

Момичето иска съвет за ситуацията в която е изпаднала, а не да разследват семейството и мисля! 

точно ти много разбираш  от изпадане в ситуации

но според мен не е нормално да карам със по 1 лев на ден

а пари за цигари от къде една кутия е 5 лв

запознай се  с приятеля и  му искай пари на заем без да му ги връщаш 

от майка ти 1 лв и от него 1 лв та 2 лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... но единственото което искам е внимание от нейна страна! 

Е ти хубаво искаш внимание, ама не искаш да те научим как да го получиш.
С тоя аватар с черни рога и шит белег под окото, нещо много лошо послание ни пращаш.

Ако не отговаряш на въпросите на доктора няма да има правилна диагноза и съответно ще затънеш още повече в безпътицата ти.
Един родител не е като друг родител. Няма универсална магическа формула работеща при всякакви ситуации и със всякакви родители.
Само отговорни родители отглеждали дете в хармоничен брак = и с мама и с татко, знаят как да си обичат на първо място децата които са създали. Другите си намират оправдания за това че не си изпълняват родителския дълг, да си обичат детето.
Тези които си пренебрегват и неглижират детето имат нужда от помощ, някой да ги побутне да се събудят от опиянението им.

Като трябва да ти вадим думите с ченгел от устата и не казваш нищо за майка ти, леля поне нямаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

онзи бацил,

Ами бацил бацил, ама с чеп.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някакъв филм влизаш. Въобще не обръщай внимание на майка ти и на гаджето й. Може би тя няма да е от онея майки, дето ги гледаме по телевизията. Хвани се да си работиш лятото като сервитьорка или нещо друго, изкарвай си джобни, излизай си с приятели, а майка ти гледай да ти помага за нормалните неща.Намери си гаджета и времето ти ще е 100 процента запълнено и няма и да се сещаш за нея, дори тя може би ще тръгне да те търси. Както се вика, трябва да пораснеш от малка, а майка ти иска да живее - в тая възраст е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NoMersy1312 написа:

но единственото което искам е внимание от нейна страна

А преди "бацила", имаше ли вниманието й! И ако да, в какво се е изразявало?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NoMersy1312 написа:

Принципно не ми е до парите, яд ме е, че тя дава цялото си внимание на онзи бацил, не се оплаквам, че ми е намалина джобните, но според мен не е нормално да карам със по 1 лев на ден. Не искам да изглеждам алчна, но единственото което искам е внимание от нейна страна! 

Тя как да разбере, че те е яд?

И защо те е яд? Тя няма ли право да си дава вниманието, на когото сама си реши?

Внимание няма да получиш с мрънкане и демонстрации. Най-много, ако не си преосмислиш как да си поговориш с нея, теб да те намрази и да ти обърне внимание, че винаги може и по-зле, дори и без левчето на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си съсипвай живота с пушене, демонстрации и правене напук. Гледай си училището, колкото и да ти е трудно. Пропуските сега ще ти навредят много повече нататък в живота.

Относно парите - предполагам че на никого не достигат, освен примерно на 1 - 2% достатъчно заможни. Предполагам че има по-важни сметки за покриване от дневните. Примерно ток, парно, храна. Но след като можеш да отделяш по 5 за цигари не виждам защо се оплакваш.

Мнението ми е че дете трябва да бъде възпитавано от двама разнополови родители. За да има баланс.  Ако майка ти просто я "сърбеше" щеше да го направи без да разбереш. Самият факт че иска да започне връзка за съвместен живот с някого има плюсове и минуси. За един мъж домашното съжителство е по-голяма отговорност (и разход) спрямо случаен неангажиращ контакт.  Така че когато  се живее съвместно това означава споделени разходи и отговорности. И не всеки желае да се обвърже с недостатъчно познат партньор. Така че трябва "технологично" време.

Поговори с майка ти че желаеш да ти обръща поне половин час повече на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи и да ти дава повече пари и я игнорирай, намери си някакво развлечение или спорт. Започни да играеш видео игри, по-добре е и от наркотиците- дава ти утеха и не ти пука за живота и за всички около теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване