Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пичове,

трябва ми малка кола, колкото да изкара 1-2 години, защото ще я разкарам след това. 

Спрял съм се на Fiat Punto 2004 година 1.2 бензин с автоматична кутия и климатроник.

В обявата пише, че е на 96000 км. (естествено не са толкова) но все пак мнение за нея?

Как е двигателя? Някакви по-сериозни ремонти и прочие?

Дайте мнение за тази количка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карал съм Fiat и съм доволен - противно на мненията, че италианеца не може да прави коли.

Лично мое мнение - вземи кола с ръчни скорости. Автоматика има по-скъпа подръжка.

Всички двигатели на Fiat  са добри - бензин и дизел. Дори Opel Zafira 1.9 дизел са с двигатели на Fiat, също Zuzuki Ignis 1.3 дизел също са Fiat.

Добри коли на добра цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е кода на мотора?От тази година има 188А4.000 и 188А5.000.Първия 8,втория 16 клапана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, bumblebee написа:

Пичове,

Е, т`ва и джамбазите не могат да ти кажат, пък камо ли ние...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам я само на снимки засега...другата седмица мисля да звънкам и да ходя да я видя.

Притеснява ме единствено автомата дали е надежден...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, bumblebee написа:

Притеснява ме единствено автомата дали е надежден...

На късмет е. Зависи как и дали го е поддържал предишният собственик. Трудно може да се каже дори и при оглед. Задължително обслужване след евентуална покупка.

Не купувай коли с ръчни кутии. 2019 година сме все пак. Автоматите в САЩ се карат още от 60-те години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ice_lion__01 написа:

Не купувай коли с ръчни кутии. 2019 година сме все пак. Автоматите в САЩ се карат още от 60-те години.

Аз пък предпочитам да е с ръчни скорости!Колкото повече електроника и автоматика,толкова по-малък контрол от човека!Примерно,натискаш педала на газта.А там потенциометър и от него сигнала на компютъра.И компютъра решава колко да отвори дросела!Същото е и със скоростите.Някой друг решава на коя предавка да карам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която гледам е автоматик ... казаха ми, че имало 2 вида, и едната се обслужвала, а другата не - т.е тази която е полуавтоматична, май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bumblebee написа:

Пичове,

трябва ми малка кола, колкото да изкара 1-2 години, защото ще я разкарам след това. 

Спрял съм се на Fiat Punto 2004 година 1.2 бензин с автоматична кутия и климатроник.

В обявата пише, че е на 96000 км. (естествено не са толкова) но все пак мнение за нея?

Добри са, поддръжката им не е скъпа, като цяло. Ако е с ръчни скорости всичко е евтино, няма разни демпферни маховици скъпи за ремонт. Автоматика ако се прецака може да е скъп за ремонт, за това като е тествате се уверете, че включва всички скорости без проблем, а след като я вземете идете да обслужите кутията. 

преди 3 часа, Богатир написа:

Карал съм Fiat и съм доволен - противно на мненията, че италианеца не може да прави коли.

Тия мнения обичайно са от "експерти", дето освен голфУ и БМВ 3-ка не са виждали. Италианците и преди и сега правят един от най-добрите, бързите и високотехнологичните автомобили. Като всяка марка и Фиат има, както несполучливи модели, така и много здрави. По нашите пътища и до днес се срещат ладите, които същност са Фиат произвеждат в СССР, вече близо 50 години обикалят пътищата ни. Фиат Груп въвеждат първи системата комънрейл при автомобилите, техни са едни от най-добрите и надеждните съвременни дизелови двигатели, ама Бай Ганьвците от къде да знаят такива неща? 

https://www.facebook.com/Formula1/videos/306662880014263/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, днес явно ми е поисано да чета само глупости. Фиат е синоним на боклук и това вече и в Африка го знаят, нищо че не са виждали фиати през живота си. И като сте почнали да се присмивате на 20 годишните баварци и гоуфове, я покажете един 20 годишен фиат, че ги забравихме как изглеждаха. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся, ай стига спам и излишни "дразнения" :) 

тази кола ще я карам 1-2 години и това е. Въпроса е да изкара толкова, без някакви основни ремонти и прочие - то гаранция няма за нищо, естествено, но все пак ...мотор и скоростна ме интересува и си получих отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _слънце_ написа:

Фиат е синоним на боклук и това вече и в Африка го знаят

То и за собствениците на БМВ така говорят, ама невежеството не е престъпление. 

преди 8 минути, _слънце_ написа:

И като сте почнали да се присмивате на 20 годишните баварци и гоуфове, я покажете един 20 годишен фиат, че ги забравихме как изглеждаха. :)

Вземи си кола, излез по пътищата да шофираш и ще ги видиш, не саом 20 годишни като Bravo и Punto, а и на по 40 години, като съветските лади, които са си чист лицензионен фиат, италианците им строиха АвтоВаз в град Толиати. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bumblebee написа:

тази кола ще я карам 1-2 години и това е. Въпроса е да изкара толкова, без някакви основни ремонти и прочие - то гаранция няма за нищо, естествено, но все пак ...мотор и скоростна ме интересува и си получих отговорите

Приятелю, мога само да ти пожелая да го караш безпроблемно и да нямаш дертове с него, но все пак си дай сметка, че става въпрос за 15 годишен фиат, а не за 15 годишен мерцедес. :)

преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Вземи си кола, излез по пътищата да шофираш и ще ги видиш, не саом 20 годишни като Bravo и Punto, а и на по 40 години, като съветските лади, които са си чист лицензионен фиат, италианците им строиха АвтоВаз в град Толиати. 

Kажи къде да изляза, та да ги видя тия фиати, че аз бачкам в сервиз и отдавна сме ги забравили. Сигурно изведнъж са се оправили всичките, че гледам вече и по моргите ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _слънце_ написа:

Kажи къде да изляза, та да ги видя тия фиати, че аз бачкам в сервиз и отдавна сме ги забравили. Сигурно изведнъж са се оправили всичките, че гледам вече и по моргите ги няма.

Виждам как гледаш и не вярваш на ушите си. То и американски няма да видиш, както и японски рядко ще срещнеш, макар да са далеч по-здрави от доста немски. Това че у нас Бай Гань признава само, БМВ, Мерцедес и ВАГ, няма общо с надеждността на автомобилите. 

преди 14 минути, _слънце_ написа:

Приятелю, мога само да ти пожелая да го караш безпроблемно и да нямаш дертове с него, но все пак си дай сметка, че става въпрос за 15 годишен фиат, а не за 15 годишен мерцедес. :)

Е това беше най-неадекватното изказване. Я му покажи читав 15 годишен Бенц за парите, които струва и се поддържа един Фиат, като правиш съпоставка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Е това беше най-неадекватното изказване. Я му покажи читав 15 годишен Бенц за парите, които струва и се поддържа един Фиат, като правиш съпоставка. 

Че те 15 годишните бенцове са като новички бе бате, как да струват 500 лева? А си помисли кой е неадекватника, ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _слънце_ написа:

Че те 15 годишните бенцове са като новички бе бате, как да струват 500 лева? А си помисли кой е неадекватника, ако искаш.

Просто сравняваш най-достъпния бранд на Фиат Груп, с автомобили премиям клас, което е пълна небивалица. Фиат никога изобщо не произвежда автомобили в този сегмент. Сравнявай бенца с Мазерати, той е еквивалента на Бенц от Фиат груп в премиум клас. 

Ето ти едно 15 годишно Мазерати: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11529312821815649&slink=am1jxp

Не виждам особено да отстъпва, като екстри, качество на изработка и цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехех... само виж колко струва това Мазерати ново и си направи сметката, че това би трябвало да е конкурент на Майбах и ес клас, после потърси 15 годишен Майбах и ще ти се изясни картинката.

Прилключвам спора с думите: Като нямаш пари за автомобил, купи си колело. Бездруго самоходните ковчези станаха твърде много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _слънце_ написа:

Хехех... само виж колко струва това Мазерати ново и си направи сметката, че това би трябвало да е конкурент на Майбах и ес клас, после потърси 15 годишен Майбах и ще ти се изясни картинката.

Прилключвам спора с думите: Като нямаш пари за автомобил, купи си колело. Бездруго самоходните ковчези станаха твърде много.

Аха ясно, значи според теб еквивалента на Фиат е Мерцедес. Ха ха ок поне тая вечер ще си легна с хубаво настроение. Имам много познати с фиатчета, едни със стари от началота на 90-те, други с по-нови и са значително по-безпроблемни, в сравнение с познатите ми ползващи най-вече ВАГ групата. Те буквално са през седмица в сервиза. Не че тези с Бенц нямат проблеми, но като изключим, че от на мой познат Е-класата се късат елементи от ходовата част от корозия, като цяло биват. W210 макар да е пълно с тях са си легендарни гнилочи и буквално се разпадат по пътищата от корозия. Всеки бранд си има несполучливи модели. А да вметна, и че по онова време бенцовете ги правят с некачествени кабели, и ако колата е била на топло печена по Италия, много често дават проблеми с електрониката. Не е като да ги наречем безпроблемни, въпреки че една такава струва 2-3 фиата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bumblebee написа:

Това никой не може да ти го гарантира.  Кола на 14 години, че и автоматик. Няма да я приближа, не да я използвам

преди 1 час, _слънце_ написа:

Ти мазератито не го гледай. Това са друг тип автомобили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bumblebee написа:

Пичове,

Щом е за такъв период от време.. Взимай смело колега излишно е и да отваряш теми в интернет за такъв въпрос, вземи количката и я закарай на един преглед в някое сервизче преди покупка, там за не повече от 50 лв. и 1-2 часа ще ти кажат ясно и точно дали да я взимаш и дали ще те изкара 2 години. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На година въртя до 15000

Мисля да отида и да я видя, ще я покарам да видя как сменя скоростите, и в сервиз ще отида за един бърз чек.

Благодаря за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да припомня че маслото на автоматична трансмисия се сменя на 40 - макс 50000 км. Тук сервизите са скарани с ремонта и обслужването им и едва ли са се сетили да сменят маслото. Уточни реалните километри и какво и кога е обслужено и кога кое не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Филипов написа:

Да припомня че маслото на автоматична трансмисия се сменя на 40 - макс 50000 км. Тук сервизите са скарани с ремонта и обслужването им и едва ли са се сетили да сменят маслото. Уточни реалните километри и какво и кога е обслужено и кога кое не.

Те за двигателя се стискат да налеят маслото, което трябва, пък да не говорим за обслужване на трансмисията. . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tози Фиат е с първите semi автоматици - ще си супер късметлия, ако минеш без гайлета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване