Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търсещ истини

Каква психологическа подкрепа може да даде един форум

Препоръчан отговор

Потърсих в мрежата за безплатен телефон за психологическа помощ. Излезе и една тема от 2012 г. в kaldata:    

Можете да видите темата, но общо взето очаквания и съмнения "А, дано, ама надали"

Излизат и телефони. Реално това са телефони за записване за среща. Става ясно, че специалистите не работят безплатно- и правилно, но също и че дори елементарното не е за по телефон. Явно се смята, че психичните проблеми не са спешни и могат да изчакат, освен преди самоубийство или за жертви на насилие. (Всъщност по насилието изглежда има някаква програма, която плаща и после ползва резултатите за свои нужди) 

прим. 

ПРОФЕСИОНАЛНА МРЕЖА ЗА ПСИХОЛОГИЧЕСКА ПОМОЩ НА ЖЕРТВИТЕ НА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ тел. 0888 42 9730  [email protected]

Нов безплатен телефон за хора, пострадали от насилие на фондация "Анимус" 0800 18 676. Национална гореща телефонна линия за хора, пострадали от насилие, запазва сегашния си номер 02/ 981 76 86.

0800 11 977 – денонощен телефон за жертви на домашно насилие (Седалище в Дупница :) )

Много весело ми стана от "Телефон на доверието" към ясновидска къща Магита http://yasnovidstvo-magita.bg/телефон-на-доверието-горещ-телефон Импулсен телефон естествено.

От 2013 г. са данните за Софийския денонощен телефон на доверието 02/8164 892,  звънях, никой няма. Безполезен
Казват, че при обаждане на 112 могат да пренасочат към някакъв.
Не зная колко актуален е 
Български червен кръст Телефон на доверието:
София - 02 492 30 30
Ямбол - 046 662 904
Уебсайт: http://www.redcross.bg/activities/activities5/telefon.html
Звънях на софийския- прекъсва. Сигурно няма пари за мястото. Как да го препоръча човек?!

Явно безплатни съвети няма, така че форумът е все някаква форма, в която ще се намери човек, който би подпрял друг човек, когато се спъне, пък после нека си търси специализирана помощ.

Виц по темата:

Цитат

Добър ден. Добре дошли в телефона на доверието на световната психиатрична организация. Ако сте обсесивно-компулсивен, натиснете едно 30 пъти. Ако сте зависима личност, помолете някого да натисне 2.

Ако имате раздвоение на личността, натиснете и 3, и 4. Ако страдате от параноя, не правете нищо – ние знаем къде сте и какво искате. Ако сте шизофреник, изчакайте гласа, който ще ви каже кой бутон да натиснете. Ако сте в депресия, откажете се – която и цифра да натиснете, на никой не му пука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромна и не по- малко резултатна от психотерапевтичен център. Но съответно, както в суровата действителност, така и във виртуала си има необходимите  условия - като да речем, контролирана среда, ниво на компетентност на помагащите, доверието към тях и т.н. - без които подкрепата, съвсем лесно може да се окаже буквално вреда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, insec написа:

Огромна и не по- малко резултатна от психотерапевтичен център. Но съответно, както в суровата действителност, така и във виртуала си има необходимите  условия - като да речем, контролирана среда, ниво на компетентност на помагащите, доверието към тях и т.н. - без които подкрепата, съвсем лесно може да се окаже буквално вреда. 

Чак пък огромна... допускам само при незабавните съвети- "пий валериан, обади се на телефон, не прави това" и при групова съпричастност. Вниманието на много хора насърчава за мобилизация на личните сили. Само това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Многото хора всъщност имат по- скоро отрицателен ефект, тъй като питащия бива засипан от прекалено много мнения и съвети, пък сещаш се - само един, но адекватен съвет може да бъде напълно достатъчен, пред хиляди, но пропускащи целта мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Многото хора всъщност имат по- скоро отрицателен ефект, тъй като питащия бива засипан от прекалено много мнения и съвети, пък сещаш се - само един, но адекватен съвет може да бъде напълно достатъчен, пред хиляди, но пропускащи целта мнения.

Тук, при нас опираме до недостатъчно развита наука и съвсем различен личен опит.

Наслука взех един коментар от бг-мамма

Цитат

Мацки...току що бях на ЖК и ми казаха,че съм отслабнала 1килограм и половина вместо да кача🤔Лекаря ми каза,че няма нищо страшно и странно в тея жеги,но аз малко съм притеснена.В 4 месец съм и 'чак' на 30 .07 съм на видеозон.На някой случвало ли му се и имам ли място за притеснение?🌷
До 4 месец аз бях отслабнала 4 кг., но и много повръщах. И аз се бях притеснила, но после бързичко ги наваксах. Няма нищо страшно. Бебчето ще си вземе каквото му е необходимо.

В случая- всички участници са преживели по свой начин едно нещо- бременност и опитът им е компетентен, а бабуването е от време оно. При нас- нито наука, нито конкретен опит. Е, да, може някой да има практика от центъра по наркомании, ама те да не са под път и над път и точно в Калдата да си прекарва времето, а не да прави докторат? 

За това- само съпричастност: "Ей, жалко, съчувствам ти, но ти имаш сили, знания и опит твоята специфика." и айде- друм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ала още от заглавието си поставил "един форум", а не конкретно калдата. Естествено, че във форум предназначен основно за теми с комппютрите, няма как да се намери кой знае каква психологическа подкрепа. По примера - ако тази майка бе отправила питанията си тука във връзка с бременноста, то нямаше да получи същата подкрепа, като във другия форум. Или пък все едно да попита там, какви антивирусни програми да си инсталира. Така, че в кой форум какво се пита е отделно от принципното разглеждане на форумите, като място за адекватни отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

Така, че в кой форум какво се пита е отделно от принципното разглеждане на форумите, като място за адекватни отговори.

Затрит бе psihologia.net, независимо, че бе насочен към студенти и преподаватели на СУ. Там имаше форум.

psiholozi.com

icp-bg.com

psixolozi.info

psihichnozdrave.com 

zapsihologa.com

Горните нямат форум. Там обаче може да се потърси помощ и вероятно в кабинет, платено. Така потвърждавам, че професионалистите НЕ УЧАСТВАТ ВЪВ ФОРУМИ, а участващите пък не са компетентни, тъй че вж. по- горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Търсещ истини написа:

.... професионалистите НЕ УЧАСТВАТ ВЪВ ФОРУМИ...

Участват те, но не точно като професионалисти - в смисъл, че предпочитат да не разгласят на всеослушание професионалното си поприще. И в този форум участват, познавам се с един от тях, но не винаги се включват в тези теми. Пък вече защо нямат обособен форум , не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.07.2019 г. в 17:34, Търсещ истини написа:

При нас- нито наука, нито конкретен опит.

при кои НАС?

Професионалисти - кои точно? Понятието ПРОФЕСИ-ОНАЛИСТ е просто човек, който има налични сертификати, издадени от някого/някои, според които законово може да упражнява ПРОФЕСИЯ. Оттам е и корена на думичката. Понятието ЕКСПЕРТ - е съвсем друго нещо...

какво значи "ПСИХОЛОГИЧЕСКА ПОМОЩ"? Защото това може да означава много неща. Има всякакви хора, с всякакви дефицити, сред всякакви моменти, настроения, състояния... Има всякакви хора от когнитивна гледна точка и установяването на това кой човек какъв е, какво му е потребно и колко му е нужно... не е въпроса само до "помогнете ми".

Крайно време е да се разбере че ПОМАГАНЕТО няма само емоционални и чувствени измерения. И не всеки дето хленчи и препира че нещо не му достига, дето бил разочарован или му накривило правиндела - и това означава че някой друг вече е задължен и преценил че е нужно да се помага.

И нещо важно - в повечето случаи моментните емоционални пропадания, непрекъснато изкривяват възприятието в посока към затваряне и свиване. Това са защитни механизми и сработването им е част от етапните израствания. В този смисъл - е важно дори да се оставят без никаква намеса... Това са сложни положения, изискващи много натрупване, осмисляне... а не просто да се реагира според социалните и емоционални инстинкти.

Друго важно нещо - много важно - това е, че когато се потегли към лично решение за някаква психологическа помощ, е изключително необходимо да се разбере че ПОМАГАНЕТО не е просто някой нещо да направи за някой друг. В този смисъл - психиатричната и психотерапевтичната помощ са повече СПОМАГАТЕЛНИ насочени усилия, допълващи и насочващи личните усилия по справяне с девиации... В този смисъл - помагането е по-скоро СЪТРУДНИЧЕСТВО... И между ПОМОЩ и СЪТРУДНИЧЕСТВО има огромна качествена разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, _ramus_ написа:

при кои НАС?

Имал съм предвид съфорумците. Ако някой се афишира като психолог- професионалист, ще се отнасям със съответстващото уважение за този форум. Ако останат анонимни, моля ги за прошка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Търсещ истини написа:

Ако някой се афишира като психолог- професионалист, ще се отнасям със съответстващото уважение за този форум. Ако останат анонимни, моля ги за прошка .

всичко това е съотносимо до вас, самия. А не до конкретните казуси, които се предлагат за разглеждане.

Кой ще остане анонимен, и кой не - така или иначе тук всеки е анонимен. Дори и да се афишира - пак това нищо не означава. Затова си има кабинети и сериозно отношение в тях - и откъм страната на клиента/пациента и от страна на терапевтите.

Хленченето като няколкото теми, които се пускат - е повече фейк. самия човек, който спуска нещо свое тук, не може да е сериозен в начинанието си. Няма и как да се отговори сериозно на такива "позивни".

Детските истории - ми криво ми е, черно ми е, искам да се самоубивам, оня не ме обича, майка ми не ме разбира - това не е сериозно и няма специалист който да обърне сериозно внимание - особено във социален форум . Не е въпроса само до цената в банкноти и че всеки труд се плаща. Въпроса е - че с парите човек заявява сериозност, защото поема някаква отговорност. Това е вече заявка и е основание за мотив -  вече някакъв знак за отсрещната страна...

Крайно време е да се разбере че живота не е направен само за хора с неизживяно детство, нито е една безкрайна майчинска прегръдка заради отглеждането на поколение. И същия живот не е създаден като обещание да живеят в райска утроба вечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...