Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Започва със самовнушението, че самотата е желана, защото сме над нещата.  Над кои неща бе майна? Над парното ли, над данъците ли... над кои???? Уууу, плащаме си като попове, само да има място за параноята.С какво е толкова привлекателна тази параноя? Чувствате се на ръба, докато нищо не застрашава съществуването ви? Не  е ли леко лицемерен този страх? Защото други са наистина на ръба и не мислят да изпадат в параноя. А да драпат...

Не искайте да съм сериозен, че ще ви се доумира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато сме финансово зависими ще има параноя под много различни форми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Параноята не е болест на самотника.

Виждаш ли, че можеш да си забавен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е малко странно да се нарече "болест на самотника" - параноик остане ли сам, хептем изперква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Радул написа:

Виждаш ли, че можеш да си забавен?

Аз съм сериозен. Параноята не е проблем само  на самотните хора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параноя от какво?

преди 26 минути, ice_lion__01 написа:

Докато сме финансово зависими ще има параноя под много различни форми.

Е царете и диктаторите са бъкани с пари и пак ги гони параноята...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Е царете и диктаторите са бъкани с пари и пак ги гони параноята...

Защото???

преди 10 минути, sound написа:

Наистина е малко странно да се нарече "болест на самотника" - параноик остане ли сам, хептем изперква.

Забелязвам, че от известно време пишеш без да мислиш. Не че ми влизав работа де...

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Аз съм сериозен. Параноята не е проблем само  на самотните хора. 

Параноик. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Параноята не е болест на самотника.

прав си и аз мисля като теб
не знам, а може и да грешим
само специалист би казал, дали е вярно
и веднага казвам защо мисля така:
https://bg.wikipedia.org/wiki/Параноя

Цитат

Този вид комплекс се свързва с това, че човек мечтае да участва в ситуации, в които той е най-добрият

това положение в цитата, няма как да стане, ако е изолиран, самотен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Защото???

Ами да речем параноя от убийство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параноята,е най-вече болест при наркоманите.Както при нормалните лекарства си има странични действия, така това е страничното действие на всеки един наркотик.Мен ония ден ме нападна един такъв на пътя.Бил съм му звънял на вратата... от километри си личеше,че беше надрусан на куче и на кирка.След час, на същата улица гъмжеше от барети,понеже пак някакъв параноясъл беше зверски надупчил друг с нож.Тука в тва гето, друсат и се котят като за последно.

policia1.jpg

policia2.jpg

policia3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, franchesko написа:

Параноята,е най-вече болест при наркоманите.Както при нормалните лекарства си има странични действия, така това е страничното действие на всеки един наркотик.

Като се размият реалностите и става "а ти кой си, къде си", но тъкмо за това поета е добавил и "само не се коси".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

и ся кво установихте?
църното сигън лут лий или ней?

пп
хапчетата си ги пия редовно

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

и ся кво установихте?
църното сигън лут лий или ней?

Негър от ала-бама:)  Иначе,в  съседната улица живеят нащенски цигани,ама са бели,а лапето по памперс къде търчи напред на зад се казва ,,Роналдиньо,, щях да падна от смях:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параноята е страх. Необясним, панически страх, че нещо лошо ще ти се случи всеки момент.  Че някой или нещо постоянно те дебне, за да ти причини някаква гадост. Тя обикновено е пост- травматичен синдром, който задължително трябва да се преодолее. Но не всеки успява. Тогава въпросният човек, започва да се изолира за да се съхрани и подобна мярка дори изглежда логична. Но точно там е заровено кучето. Изолацията само заасилва и подхранва параноята... за да може тя да се развива в най- благодатна почва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам представа, защо си решил да пуснеш тема с подобно заглавие, но ми се струва, че по-ясно трябва да поставиш проблемът

Иначе излиза като тривиално мрънкане, че си самотен и не ти харесва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎17‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 23:30, Радул написа:

Не искайте да съм сериозен, че ще ви се доумира!

По страшно от страха е параноята. А по страшно от параноята не е умирането, а мисълта за умирането.

Когато подходите сериозно към въпроса за параноята, то явно вече сте превзет от нея. И определено се нуждаете от специализирана помощ.

Затова и ползвайте несериозността, за да изследвате Вашите страхове. Ако видите, че не може да се справите с тях по този начин, то явно сте на крачка от параноята, която е болестно състояние и определено си заслужава да си платите, за да Ви се премахне същата. :)

Тук, ще си позволя да визирам една сцена от филма "Хари Потър" - да качиш паяка върху ролкови кънки ... :)

Това е метода някакъв Ваш страх да не се превърне в някаква параноя.

Кой разбрал, разбрал, а кой не - да си пие я хапчетата (дрогата), я некъкви вид стимуланти или пъ ф кръчмата с другари на чашка премахват натрупаната негативност със справянето с даден проблем възникнал от сблъсъка с действителността.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 18.06.2019 г. в 8:11, Радул написа:

Параноята е страх. Необясним, панически страх, че нещо лошо ще ти се случи всеки момент.  Че някой или нещо постоянно те дебне, за да ти причини някаква гадост. Тя обикновено е пост- травматичен синдром, който задължително трябва да се преодолее. Но не всеки успява. Тогава въпросният човек, започва да се изолира за да се съхрани и подобна мярка дори изглежда логична. Но точно там е заровено кучето. Изолацията само заасилва и подхранва параноята... за да може тя да се развива в най- благодатна почва.

ами майна, заглавието на темата ти е объркано
сега с твоя пост потвърждаваш, че самотата не е причинител на болестта
а се явява последствие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дръндю написа:

ами майна, заглавието на темата ти е объркано
сега с твоя пост потвърждаваш, че самотата не е причинител на болестта
а се явява последствие

Абе майна, много ти зле логическата мисъл ве. Това че туберкулозата е болестта на бедните значи ли, че причинителя е бедността? Причинителя е бактерия нали?

преди 12 часа, Maleficient написа:

Аз нямам представа, защо си решил да пуснеш тема с подобно заглавие, но ми се струва, че по-ясно трябва да поставиш проблемът

Иначе излиза като тривиално мрънкане, че си самотен и не ти харесва

Къде пише, че трябва да имаш представа, защо правя или не правя някакви неща?

Темата е от ясна по- ясна. При самотниците е правило да присъства параноя, назависимо какво точно я е отключило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смесвате, Фобията е страх. 

Цитат

Paranoia is an instinct or thought process believed to be heavily influenced by anxiety or fear, often to the point of delusion and irrationality

Параноята се влияе от страха. Влияе се също от семейни отношения, колегиални и пр. Параноикът СТАВА самотен за да избяга от травмиращото го обкръжение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фобия и стах е едно и също, колега.

Иначе да , точно това е смисъла на темата. Зависимостта между самотата и параноята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Радул написа:

Изобщо не е колега!!!

Принципно е от типа - Търся под вола теле ... и възможно ли е това!!!

Фор бля .... :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Радул написа:

Иначе да , точно това е смисъла на темата. Зависимостта между самотата и параноята.

Смесвате.

Ако 

преди 13 минути, Радул написа:

Фобия и стах е едно и също, колега

и.

Параноята е страх.

то фобия е параноя. Което е невярно. Параноята включва и много други симптоми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже... Мислите трябва да се инжектират с най- малката спринцовка. Нали казах, че параноята е страх. Включвала и други симптоми... Какви например- висока температура, обриви, косопад?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...