Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Optium

Проблем с пускането в експлоатация на декодер за цифрова телевизия в провинцията.

Препоръчан отговор

преди 15 минути, Колев60 написа:

За пръв път срещам човек, който си купува антена и по нея ще си избира приемник и то за...слушане на новини и музика. Антената му за...50 лева а радиото явно ще е до към 20. Рядък чешит си във форума, но може да е и от времето - доста е топло, независимо че временно се намираш на село. Друго не се сещам да те посъветвам. Прочети внимателно поста на колегата над мен. Доколкото си спомням, неведнъж ти го е писал!

Това е за теб и съм сигурен че ще останеш доволен, пък ако ще и тиган да закачиш на антената!

345.jpg.a96b60bc4ec59afd838cef3d1c79f52f.jpg

Стеф каква е тази мачта бре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

За "трудно достъпен район", Емо!  Шегувам се. Това са  Ягита или по точно  KLM - и , производство на една от най добрите фирми за антенна техника и жирета - Самата фирма се казва "" KLM"" а антените са предимно късовълнови за любителските радио бандове. Това е с 2 приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Района е отдалечен и няма магазини наоколо, та това е специална разработка на Тесла за събаряне на летящи гугутки и други пернати от месната фауна, която осигурява био продукти за прехрана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Това е хам жере - май са антени за 7, 14, 21, 28 мандахерца

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Традиционно всичките теми на питащия са такива - пълен тюрлю гювеч, от който не става ясно нищо, но затова пък пълно с много удивителни (!) и празни редове.

Да се конкретизира:

1. В заглавието се говори за радиоприемник.

2. В текста се пише за някакво копче (стара турска антена от аналоговите времена).

3. Иска да закачи някакъв балтон към копчето че да слуша "музика".

И всичко това омешено с една камара лаладжийство от некомпетентни всякакви, от което нищо не следва и нищо не се изяснява.

Както винаги в грешен раздел и без посочване на основни неща като населено място.

Upd: Тъй като вече са в правилното място, изчаквам питащия да каже за същото ли става дума и да събера двете теми.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То лятото почти свърши, но ще ти дам и аз един съвет. Когато наближи време за новините, хващаш радиото под мишница и се качваш на някой баир край селото, където се хващат станции. Слушаш си новините и се връщаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, street racer написа:

Булсат, колкото и да са оплювани, все още имат един плюс - напрактика при тях "предплащаш" услугата - т.е. може да платиш за 2 или три месеца, примерно...

Това което го казвате за Булсатком е вярно , но при тях договорите трябва да бъдат подписвани в началото на годината, за да си предплатиш времето през което ще им ползуваш услугата !

Освен това вие не споменавате и един друг факт от съществено значение за всички пишкин-специалисти /включили се в темата/, че преди подписването на Договора ...се заплаща оборудването на стойност от 115 лв.

преди 19 часа, street racer написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададох конкретни въпроси, отговор няма. Дори и за населено място.

Има нещо като цитати, които не са и цитати. За какво ги ползваш?

преди 15 часа, Филипов написа:

за същото ли става дума и да събера двете теми.

Е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Зададох конкретни въпроси, отговор няма. Дори и за населено място.

Мястото е само на 12 км от Ботевград,

но е в падина заобиколена от баири.

Най-близката РТС е в Правец, но тя е твърде слаба в сравнение с тези на Копитото и Снежанка !

Така че възможността да ползвам безплатен ефирен сигнал е ...нулева !

Какво бихте казали обаче за възможността да си намеря 10 инчов по-евтин таблет с ниски показатели /RAM 2GB/, без Договор за плащане на Интернет към някои от мошеническите ни оператори /A1, Vivacom или Telenor/.

И на същия чрез "Тетъринг" от 2 телефона /имам налични 4 GB Интернет всеки месец/да мога да му ги прехвърлям и да гледам на него телевизия !?

А и защо все още има хора в този форум , които се опитват да ме "занасят" и игнорират несправедливо , след като аз откакто се помня /близо 50 години/ водя борба с несправедливата ни натрапена посткомунистическа система, в която живеем все още като аборигени ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обединих темите, явно става дума за същото.

Остави миналото и идеологиите. Техниката и технологиите се развиват, свиквай!

Давай отначало. Искаш за без пари да ти "цвърка". Радио е без проблем, Няколко станции все ще има.

За телевизия - даваш точното населено място. Не знам защо толкова упорито не щеш да го кажеш.  Дори има и 2 твърдения - за 20 и 12 километра от Ботевград. Без това няма да стане, на граница между районите е.. Нанви и откъде мощности има - ще се помъчим да ти кажем, ако ти дадеш началната информация.

Следващата безплатна възможност е сателит. Ще се каже и това при нужда, зависи все пак от някой голям баир или разлистени дървета дали крият сигнала. Може би да трябва специалист / помощ за настройка на антената.

Всякакви интернетски неща са с още повече пари, от които искаш да избягаш.

Това ми е последното писане докато не отговориш на конкретните въпроси. За тегленето на думите с ченгел - справка комунистическите деятели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук не успях да разбера най-важното от написаното малко по-горе от мен:

Дали А1 са позволили прехвърлянето чрез "Тетъринг" на Интернет сигнал от телефон на таблет или са сложили някакви ограничения. За да те принудят по този начин да сключиш с тях нов Договор за ползването на интернет от таблета  ти , без да можеш да "теглиш" от този който си го заплатил и се намира на телефона ти !

Тук няма никаква политика в обявената от мен лична борба със СИСТЕМАТА на подтисничество и ограбване, която днес е подета и от милиони членове на движението за Реформи в социалната сфера на ЕС, под надслов:

ДВИЖЕНИЕТО НА ЖЪЛТИТЕ ЖИЛЕТКИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Optium написа:

ук няма никаква политика в обявената от мен лична борба със СИСТЕМАТА на подтисничество и ограбване, която днес е подета и от милиони членове на движението за Реформи в социалната сфера на ЕС, под надслов:

giphy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Optium написа:

Дотук не успях да разбера най-важното от написаното малко по-горе от мен:

Дали А1 са позволили прехвърлянето чрез "Тетъринг" на Интернет сигнал от телефон на таблет или са сложили някакви ограничения. За да те принудят по този начин да сключиш с тях нов Договор за ползването на интернет от таблета  ти , без да можеш да "теглиш" от този който си го заплатил и се намира на телефона ти !

Тук няма никаква политика в обявената от мен лична борба със СИСТЕМАТА на подтисничество и ограбване, която днес е подета и от милиони членове на движението за Реформи в социалната сфера на ЕС, под надслов:

Няма ограничения, но дълбоко се съмнявам, че имаш базовите познания за такава задача. По принцип, всеки петокласнил го прави това, но не без пари!

С тези 4Gb, ще гледаш....до обяд на 1-во число от месеца!

Не разбирам цялата галимация...байъи 50 лв на месец не можеш ли да отделиш...

Безплатно....няма, и не може да има!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да схвана нещата, макар че не съм от съвременното "всеможещо и всезнаещо" поколение, а пък и дипломата ми за висше образование е придобита преди ЗНАМЕНАТЕЛНАТА 1989 година, тогава когато подобни екстри се изкарваха с труд, а не се купуваха ...както днес !

Тези 4  GB са ми дадени от А1 за ползването на Интернет от телефона ми на МАКСИМАЛНА СКОРОСТ, като след изконсумирането и той не се СПИРА, а продължава да работи ...но на по-ниска !

Това означава ли че с тази /по-ниска/ скорост чрез "Тетъринг", таблета няма да може да работи !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Optium написа:

Нещо не мога да схвана нещата, макар че не съм от съвременното "всеможещо и всезнаещо" поколение, а пък и дипломата ми за висше образование е придобита преди ЗНАМЕНАТЕЛНАТА 1989 година, тогава когато подобни екстри се изкарваха с труд, а не се купуваха ...както днес !

Тези 4  GB са ми дадени от А1 за ползването на Интернет от телефона ми на МАКСИМАЛНА СКОРОСТ, като след изконсумирането и той не се СПИРА, а продължава да работи ...но на по-ниска !

Това означава ли че с тази /по-ниска/ скорост чрез "Тетъринг", таблета няма да може да работи !?

Дали чрез "тетъринг" (нещо, което май само си чул и нямаш идея какво е) или по друг начин, с тези 128 kbps нищо не можеш да гледаш! То пощата си да отвориш ще ти трябват часове, ти искаш онлйн тв да гледаш!

Отделно, пак ще трябва да си платиш, за да гледаш! Не се занимавай с глупости - пусни си нормален нет и телевизия - има пакети за по 30 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това населено място някой ползва ли ефирна цифрова телевизия, а сателитна такава?

Хора около вас имат ли кабелен интернет? Виждате ли безжични мрежи около вас?

Радио може да слушате през телефона си и при 128 kbps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...