Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

не умея да се изразявам гладко, като много съфорумци
и за това се извинявам, ако някой не ме е разбрал

в този форум съм отскоро, от около 4 години
темите, в които човек трябва да разпуска, се забелязва някаква завист и омраза
и това го виждам от както съм се регистрирал в този форум
това което видях:
няколко ника, които разбира се че не ги познавам, 
не мога да разбера, какво толкова делят,
каква е тая завист и омраза, та се хапят помежду си
та те имат всичко за което бедни хора биха могли само да мечтаят
опитах се да потърся доста неща в нета, но не намерих друго обяснение

Цитат

Спиноза отбелязва една много интересна особеност на завистта: „Всеки завижда на добродетелите само на равните на себе си, на еднаквия с него по природа. Ние не завиждаме нито на дървото заради височината му, нито на лъва, заради храбростта му”. Спиноза откроява това обстоятелство и посочва, че „завистта възниква когато завистникът и неговият „съперник” се намират в някаква близост, някаква равнопоставеност или еднаквост

http://soubregovo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=92:psihologia-na-zavistta&catid=49:za-juno6i-i-podrastva6ti&Itemid=55

знам, че мнозина ще скочат
не бързайте да скачате, а просто разисквайте 
какво предизвиква омраза и завист между никовете в този и в други форуми
опитайте се да запазите неутралитет и да не обвинявате никой в тази тема, за което ви благодаря предварително
опитайте да дадете общ психологичен профил на потребителите във кой да е форум за "общи приказки", а не да започнете да се карате
:(
дрътуту сигън, киха кашла, тръта
не става за едене, не ме хапете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко.. историята започва много преди ти да се регистрираш основно явно, все пак форума е вече ветеран в публичното пространство един вид... ... а явно има и нови случки които са извън полезрението ти.. 

И в заключение, хората тука са не по различни от тези навън, и там си има всичко както тука, и любов и омраза.. Има си харесвания, има си и нехаресвания, кой както си постеле или както си направи...Отделно стари се махат, нови идват, получават се стари групи познати, нови не толкова, хората стареят също..абе живи хора събрани в едно малко пространство ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Мангау, форумът е отражение на реалноста та не се чуди толкова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се напием без да се крием, чувствата един към друг да разкрием.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, Sinbad_ написа:

И в заключение, хората тука са не по различни от тези навън

съгласен съм, но тук във виртуала, не се виждат различията в  "Стълбата" на Смирненски 
тук омразата се предизвиква от завист, която е неразбираема за мен (виж цитата в началото на темата)

Цитат

Завистта и омразата са доста тясно свързани. Ако завиждаме, значи сме забелязали, че другият човек има нещо, което ние нямаме и страстно желаем. Тогава от омразата ни дели само една крачка.

https://psiholog.co/какво-представлява-омразата/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, дръндю написа:

тук омразата се предизвиква от завист, която е неразбираема за мен........

Така е..щото тука може да си позволи...много неща да каже..понеже си е в тях на топло..и знае че никой не може.да му направи нищо...докато в реала е МИШОК..100%...ИЗБИВАНЕ НА КОМПЛЕКСИ........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Akademika10 написа:

...докато в реала е МИШОК..100%...ИЗБИВАНЕ НА КОМПЛЕКСИ........

Прозаичния факт - дръндю търси нещо по- така, ама нема. Виртуала въобще - а не само този форум -  просто се оказа перфектното убежище за твърде комплексирани хора, ясно е защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завистта и омразата не винаги вървят заедно. Понякога завиждаш на някого, защото му се възхищаваш. Но не смяташ, че е достоен за възхита и затова преобразуваш възхитата в завист.

По-гадно е да те мразят без да ти завиждат. Просто си нисък, или грозен, или с недъг и някои хора те мразят. Трябва всячески да се посича такава омраза. Тази омраза е характерна за много хора и деца, което е отвратително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрънде, твоите усещания идат за кой ли път да покажат, че древната римска поговорка " Homo Hominis Lupus Est" си е съвсем в сила и днес, всичко различно е добре прикрито истинско. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

пишете за омразата към различните, а аз нямах предвид това
идеята на темата е да ми изясни 
как едни хора, имащи доходи и възможност да задоволят всички свои капризи се мразят помежду си
защо бе, какво толкова делят
би трябвало да са щастливи, но аз нямам такова усещане
може ли да допуснем, че не е от завист, а може би от алчност или може би друго...
всъщност, нямам никаква идея за какво се получава така и за това съм пуснал темата

преди 14 минути, B3M2W0 написа:

че древната римска поговорка " Homo Hominis Lupus Est" си е съвсем в сила и днес,

съгласен съм с това, но целта на форума е „човекът е нещо свещено за човека“
демек е за взаимопомощ и е вярно това твърдение в техническите раздели
аз виждам как значителна част от знаещите и можещите,
се втурват през глава, дето се казва, да помагат на нуждаещите се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста години "изследвам" завистта.

В повечето случаи (не казвам във всички, защото аз не завиждам и не я познавам лично) тя е предизвикана от успеха на някой в дадено нещо.

Не бях намразвал човек, но се случи. Един индивид се възползва от нелепо нещастие на друг (детето му се осакати) в следствие на което мечти на много хора бяха затрити с едно невероятен непукизъм. Да, намразваш даден човек ако ти е попречи, но въпреки това не знаеш причините, които са довели до това той да ти попречи.  Дали причината е завист няма начин да се разбере.

Шопското: Не е важно аз как съм, а на Вуте да му е зле; Е разпространено, но  завистта може да е причина за омраза, докато омразата не може да е причина за завистта.

В повечето случаи пасивния завижда на активния.  Даден индивид си въобразява, че това е негово, но се появява друг, който със своята активност поражда в първия негодувание.  В следствие на което се получава съревнование.

НО, нека се върнем в този форум. (Други не познавам, но предполагам, че е същото...)

Забелязал съм, че тук има два групи ("лагера") със съответния брой "членове", които си играят на тори и виги. Едните са привърженици на това - Те да моделират тоя форум, а другите пък, че форума може сам да се моделира. Та, по скоро виждам омраза, а не завист .... и да, определено

преди 6 часа, дръндю написа:

каква е тая завист и омраза, та се хапят помежду си
та те имат всичко за което бедни хора биха могли само да мечтаят

и да

Цитат

„завистта възниква когато завистникът и неговият „съперник” се намират в някаква близост, някаква равнопоставеност или еднаквост

и да

преди 6 часа, Sinbad_ написа:

историята започва много преди ти да се регистрираш основно явно

и да

преди 4 часа, Mediterranean написа:

Завистта и омразата не винаги вървят заедно.

и т.н.,

НО,

проблема е някъде другаде .... Те (и двете групи .... или по точно Никове) ... не им пука за всички останали, а само дали е си в неговата група или не. В основата е тяхната амбиция те да са значими. В това няма лошо, но на каква цена - крайност - или, или ... не може да си неутрален. Цитат по спомен от един коментар: Най-накрая взе позиция ....  и друг: Ха ха ха ... еди кой си Ви го откраднахме ...

Та, в основата е надменното държание, а то е с умисъл ...

Дрънди, разбери - хората се раждат различни, но никой не вижда красотата в това. По са склони някой да им казва какво е красиво и какво не.

Онзи ден се наложи да взимам едно лекарство. На пазара - много от въпросното. Взех едно - препоръчано от млад фармацевт. Зачудих се по едно време ... абе аз знам ли какво поглъщам ... четох листовката .... всичко е ОК, но въпреки това ... за мен си остава "бяло хапче" и де факто не знам какво е ... доверих се на "Аптеката" и на младия .... не съм химик и не знам как да изследвам въпросното и да проверя истината в листовката .... Да, тук на село и в гората много билки и прочие и при мое старание и т.н. бих намерил подходящите неща ... (Имам книга от соца за видовете билки и прочие...), но в основата е моя мързел .... по съм склонен да се доверя на фармацевта, защо ли, а?!

Тук в този форум - всичко е на несериозно, включително и "сериозните" теми ... 

Ай аз съм несериозен и ей тъй ... прочие, но ми е чудно друго .... някой се вземат на сериозно и основната борба е как да се развива този форум и за това има тази борба, а дали е на базата на омраза или завист, е без значение ....

преди 7 часа, дръндю написа:

не бързайте да скачате, а просто разисквайте 

:)

Браво!

Нали знаеш, че съм в твоята група ... ;) Тази на неутралните ... Де всички може да ни скочат и да на "хапят" .... мъ ко да ни хапят ... мекия ли ... ;) било то мозък ил друг орган ... :) 

Пъ да видим как могат да танцуват, пардон да разискват, а не да викат: Горе ръцете, долу гащите ... мъ как ша ги свалим тея гащи като ни са горе ръцете, хм?! :) 

За десерт:

п.п. Та игрите на омразата продължават ... ;) Така е Дрънди - играят си .... :) На бивши и настоящи ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, B3M2W0 написа:

Дрънде, твоите усещания идат за кой ли път да покажат, че древната римска поговорка " Homo Hominis Lupus Est" си е съвсем в сила и днес, всичко различно е добре прикрито истинско. 

Да и тогава е имало пари и собственост и сега има по какво да сме различни. Да бяхме построили комунизма хората въобще нямаше да ни дойде и на акъла да се питаме по такива теми. Защото нямаше да може да съществува основание за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, ДиоиД написа:

Забелязал съм, че тук има два групи ("лагера") със съответния брой "членове", които си играят на тори и виги. Едните са привърженици на това - Те да моделират тоя форум, а другите пък, че форума може сам да се моделира. Та, по скоро виждам омраза, а не завист .... и да, определено

и това го има
ако пишеш в едната тема и лайкваш наред, без да четеш, ставаш враг на другите
захапиш някоя реплика, за да възбудиш смях и ставаш най-лошия

:giggle1:
вярно е, че интереса, любопитството ми се възбуди от там,
но не това е идеята на темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, дръндю написа:

как едни хора, имащи доходи и възможност да задоволят всички свои капризи се мразят помежду си
защо бе, какво толкова делят
би трябвало да са щастливи, но аз нямам такова усещане
може ли да допуснем, че не е от завист, а може би от алчност или може би друго...
всъщност, нямам никаква идея за какво се получава така и за това съм пуснал темата

Е ... се .... филма .... "И богатите плачат" ... ко ....

Де факто това са хора които скучаят и понеже няма с какво да си играят, та тъй ... мерят си ония ми ти рабти ... ;) 

Аз на моята съм и казал ... хм ... нямаш си играчка .... ми ползвай мойтъ докато я имам ... ;) пъ после ... ша та видя дали си истинска или си от лю меркантил лю дю мерси ... ил нот ... :) 

п.п. Не е луд който яде зелника, а този който му го дава ... се ... понеже някак си стъвъ въпрос за женскъ злоба ли ... бля ... то нека да поразширим темата ... хм ... та да видим и кой мъж на кой завижда и го мрази, Ъ ... :) 

п.п.п. Някой си мислят, че 40 е ново 20 ... ;) Дъ, ъмъ не ... Нашето 50,60, 70 и даже 80 е същото къ 16 ... ;) = т.е. 100 зелени все са зелени, а не червени или сини, ъ къ ги нямаме гущерите - имаме чар и прочие ... ;) И пак къ искаме, па можем да тръгнем от 00 ... :) т.е. Zero ... ;)

преди 4 минути, дръндю написа:

но не това е идеята на темата

Сега тръгвам към Казанлък, утре съм на погребение в София, та малко съм разсеян ... ай някъде в Събота ... или Неделя ще помисля и ще спретна някой по смислен отговор тука ...

п.п. Разбрах идеята = нека малко ферментира в мозъка ми ... нали е мек, та трябва да се втвърди малко ... ;) Поне на кисело мляко да стане ... или ракия ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, sliderum написа:

Да бяхме построили комунизма...

Ами не, просто вероятно този форум нямаше да съществува и въобще достъп до Интернет, ние простосмъртните, нямаше да имаме.

А по темата, Интернет е като алкохола: дай им го на някои хора, за да ги видиш кои са.

П.С. "Виртуала" не е като "реала". Ако хората се държаха в реалността, както във виртуалността (форумите) бая шамари щяха да хвърчат насам-натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто свят светува, завист съществува.

Ето няколко цитата за тази пагубна човешка емоция:

Caeca invidia est - Завистта е сляпа.

Hostis honori invidia - Завистта е враг на честта.

nvidia gloriae assiduus comes est - Завистта е постоянен спътник на славата.

Tria vitanda sunt: odium, invidia, contemptus - Три неща трябва да се избягват: омраза, завист и презрение.

Този, който изпитва завист, вреди повече на себе си, отколкото на обекта на завистта си.

Борбата със завистта трябва да започне в детството, когато децата започват да проявяват завист към другарчетата си, които имат по-хубава играчка или такава, каквато те нямат.

Ако родителите не са завистливи хора, ще помогнат на детето си да преодолее тази емоция и никога да не ѝ се поддава, но ако не са, ще отгледат завистливи деца.

С омразата е същото.

Завистта и омразата могат да се срещнат навсякъде - там, където живеем, в детската градина, в училище, в университета, в работата, в социалните мрежи.

Човек не може да избяга от завистта и омразата на околните, но може да отбегне или сведе до минимум контактите си с мразещи и/или завистливи хора, а ако това е невъзможно, да се научи да не отдава значение на думите и/или действията им, което не е лесно, но не е невъзможно.

П.П. Забелязала съм, че хората, които не се сравняват с другите не изпитват омраза и завист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Мальчик Бананан написа:

Ами не, просто вероятно този форум нямаше да съществува и въобще достъп до Интернет, ние простосмъртните, нямаше да имаме.

Не мисля. Техническият прогрес нямаше да е спрял и респективно като част от него, щеше да има начин за комуникация и обсъждания. Дали биха били точно от типа, който са наличните  в реалността сега - не знам, но определено всяко едно развито общество, не може да бъде такова, без наличието на все по-лесна и бърза връзка между отделните му членове. Нямам дори идея защо се опитваш да приписваш, някои от мерките предприети в един от двата блока по време на Студената война и предприемани и в настоящето от отделни държави, като реакция на външни дразнители, които все още не са комунистически(предвид че в тях все още не са прекратени собствеността, парите и финансовите операции)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Sinbad_ написа:

И в заключение, хората тука са не по различни от тези навън, и там си има всичко както тука, и любов и омраза.. Има си харесвания, има си и нехаресвания, кой както си постеле или както си направи...

Това е така, но... И извън форума и в него си има правила. Във форума потребителите не определят правилата, а спазването на правилата определя равнището на форума. И съблюдаването на това доколко правилата се спазват. Да се търси проблемът само в потребителите е смешно. Нивото на всяка структура зависи преди всичко от ръководещите структурата. В случая това равнище, което има този форум ги удовлетворява. Очевидно удовлетворява и участващите във форума, щом участват в него. Промяна в това отношение не може да дойде отдолу. Има омраза и завист, защото се допускат прояви на омраза и завист. Когато такова поведение не се допуска от ръководството на форума, то потребителите или ще трябва да променят поведението си или да напуснат форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Shiniasu написа:

Да се търси проблемът само в потребителите е смешно.

Не е съвсем така, ако не се сещате сам и имате нужда да обясня надълго и широко защо, може да поискате да го направя в следващ коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Мойра написа:

Борбата със завистта трябва да започне в детството, когато децата започват да проявяват завист към другарчетата си, които имат по-хубава играчка или такава, каквато те нямат.

Ако родителите не са завистливи хора, ще помогнат на детето си да преодолее тази емоция и никога да не ѝ се поддава, но ако не са, ще отгледат завистливи деца.

С омразата е същото.

вярно е, не го отричам
разбирам бедния да завижда на богатия, защото предполага, че е щастлив
но не разбирам богатите, защо не са щастливи, защо си завиждат
та нали имат всичко за своите потребности
ако родителите възпитават децата си в тоя дух...
ами децата, един ден, също стават родители и се стига до безкрайност в омразата и завистта

преди 12 минути, Shiniasu написа:

Във форума потребителите не определят правилата, а спазването на правилата определя равнището на форума.

знаеш ли колко много форуми затънаха, заради ограничението за изразяване на чувствата
радвам се на собственика на сайта, че е съумял да комбинира нещата така, че наистина да са от полза за мнозина
а и наблюденията ми, за времето, което съм във форума, потвърждават високия професионализъм
но нека се спра с хвалбите и да се разсъждава по темата
благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

ТИ мислиш така, но докато вселената може да се окаже крайна, алчността е безкрайна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, дръндю написа:

вярно е, не го отричам
разбирам бедния да завижда на богатия, защото предполага, че е щастлив
но не разбирам богатите, защо не са щастливи, защо си завиждат
ако родителите възпитават децата си в тоя дух...
ами децата, един ден, също стават родители и се стига до безкрайност в омразата и завистта

Мисля, че една от причините богат да завижда на богатия е, че завиждащият още като дете е завиждал на тези деца, които са имали неща, които той е нямал и не е успял да преодолее тази завист, дори когато е забогатял.

Завистникът не може да бъде щастлив.

Другата причина богатият да не е щастлив е алчността, която също се проявява в детството под влиянието на примера на родителите.

Алчният човек винаги мисли, че другите имат повече, отколкото той, терзае се и се озлобява към тези, за които мисли, че са по-богати от него.

Алчният не може да бъде щастлив.

Всичко добри и лоши качества на човек се създават в семейството и се предават от поколение на поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, дръндю написа:

знаеш ли колко много форуми затънаха, заради ограничението за изразяване на чувствата
радвам се на собственика на сайта, че е съумял да комбинира нещата така, че наистина да са от полза за мнозина
а и наблюденията ми, за времето, което съм във форума, потвърждават високия професионализъм
но нека се спра с хвалбите и да се разсъждава по темата
благодаря

Да, възможно е. Тук възниква въпросът, кое е по-важно - 1/ форумът да не затъне, или 2/ във форума да не се допускат прояви на омраза и завист?

Темата е за омразата и зависта, а не за това как форумите затъват и защо. И аз посочвам причините, каквито ги виждам. А дали форумът ще затъне или не, ми е все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Shiniasu написа:

Има омраза и завист, защото се допускат прояви на омраза и завист.

Когато такова поведение не се допуска от ръководството на форума, то потребителите или ще трябва да променят поведението си или да напуснат форума.

Напълно съм съгласна с това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vesi_nick
      За поредна година Виа Експо организира изложенията ЕЕ и ВЕИ (енергийна ефективност и възобновяема енергия), Save the Planet (управление и рециклиране на отпадъци) и Smart Cities (интелигентни градове) от 16-ти до 18-ти април, Зали 5 и 6, ИЕЦ, София. Изявата е със силно международно участие – компании от 14 държави ще представят ресурсно ефективни и рентабилни решения с приложениe в индустрията, общините, селското стопанство и домакинствата. Посещението е отлична възможност за запознаване с продуктови премиери, с ползите от нова инвестиция, както и за бизнес – изложители предлагат дистрибуция в Югоизточна Европа. Входът е безплатен за посетители с предварителна регистрация на www.viaexpo.com. Всеки ще получи подарък -  дръвче. 
      Технологиите за производство на енергия стават все по-усъвършенствани. Фокусът тази година на ЕЕ и ВЕИ ще бъде върху системи за когенерация, термопомпи, биогаз инсталации, пелетиращи машини, соларни панели, системи за енергийно оползотворяване на отпадъците, системи за микро и мини водноелектрически централи, икономично оборудване за ОВК.
      Посетителите на Save the Planet ще видят иновации за превръщането на отпадъците в нови ресурси. Сред продутовите експонати ще бъдат компостери, сметосъбираща техника, контейнери за разделно събиране на отпадъците.

Изложителите на Smart Cities ще демонстрират впечатляващи възможности на компактни и високофункционални системи за сградна и индустриална автоматизация, за транспорт и мобилност, за измерване на качеството на въздуха и др.

Основните акценти в съпътстващата програма са: Форум “Зелени инвестиции в енергетиката”, Програма LIFE - възможности за финансиране на проекти за управление на отпадъци и кръгова икономика, Конференция “Sofia Knowledge Smart City Marketplacе“ и др. Достъпът е свободен за регистрирани посетители на www.viaexpo.com.
    • от Darkness1325
      Добър ден, искам да попитам някой, който се е сблъсквал с китари Karina, дали е доволен? На добра цена са, но не знам какъв звук вадят. Мнения? 
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте , искам да ви представя един български форум за PhotoShop : 
      Резюме ;
      Какво представлява форумът?  Това е мястото, където можете да намерите всичко, свързано с фотошоп! Ако си начинаещ и се луташ измежду многобройните опции на програмата, то тук ще намериш подробни уроци, помощ от по-напредналите потребители, контакт с дизайнери. Ако си дизайнер – това е перфектното място. Защо ли? Тук можеш да намериш всякакви ресурси, групирани по категории, но също така и да обмениш опит с другите дизайнери, да научиш нещо ново. Човек никога не спира да се развива и да учи!  Можеш да си полезен на себе си, но в същото време и на другите като изработиш нечия поръчка! А за потребителите, които желаят да се възползват от услугите на форума за изработка на графично изображение,  било то банер, лого, или друго, е предоставена възможността да се свържат с екипа ни от талантливи дизайнери и поръчката им да бъде изпълнена във възможно най-кратък срок!  Не се страхувай и колебай да се включиш в нашето общество, ние нямаме търпение да се запознаем с теб! 
      Нямам търпение да чуя вашите критики  и също така ви чакам , да се запознаете с програмата PhotoShop
    • от pcservizpld
      Всички знаем, че повечето стандартни охлаждащи ''падове'' ( стойки, cooling pad и т.н. ) не вършат много работа. Голяма част от лаптопите взимат въздух отдолу ( естествено не е просто грешка на някой инженер, а опит за убийство на лаптопа ви с времето, особено когато е пълен с прах ), което не е никак хубаво. На маса, в скута ви, на леглото, на седалката, стола и т.н. машината ви е вечно задушена. Да не говорим, че това е причината често лаптопа ви да се нуждае от почистване, тъй като засмувка всичко именно от там. Реално дори и да си купите охлаждаща подложка със 10 см. вентилатор,  няма да получите голям резултат. стандартно вентилатора ДЪРПА въздуха надолу и отвежда, от него навън, не духа КЪМ лаптопа, а вентилатора на лаптопа ДЪРПА на вътре, следователно така дори се затормозява повече ,единствено ще охладите хард диска. Реално се получава завихряне, но въздуха не се движи из лаптопа, да не говорим че затормозяването на вградения охлаждащ вентилатор си заминава по-бързо. За това истината е че за всеки модел индивидуално трябва да има подложка ( или за модели със сходно местоположение на елементите по дъното и охлаждането ). Аз си правя сам охлаждащите ''падове'', за да са максимално ефтивни.
      Това охлаждане, което ще видите е правено за Fujitsu Siemens Amilo LA1703. лаптоп известен с липсата на ''въздух'', висока производителност и възможности, също така, бонуса да изпържите яйце за 2 минути на тъч пада. Ето как изглежда долната страна:

За изделието използвах: 1 парче ламинат, което отрязах според размерите на лаптопа и от всяка страна по 5 мм. за закрепване на придържащите ''стени''. Клечки за захарен памук ( докопах ги от един приятел и сметнах, че ще свършат идеална работа ), малки пирони с дължина 2 см.
      След изрязване на ламината измерих и очертах къде се намира вентилатора над плоскостта, за да му направя самостоятелно отделение, ще си има собствен вентилатор който ще духа към отворите за входящ въздух към лаптопа. Започнах да закрепвам клчеките за памук със пироните към дъното, оставих грапавата страна на ламината отвън, избрах допълнителни опорни точки, на които ще лежи лаптопа. Общо сложик по 4 реда за стена, като ги закрепвам 2 по 2, тъй като ще се нацепят, ако забия 4-те наведнъж с по-големи пирони.  По 2 ленти ( клечки ) са за ограждението  и опорните точки. Следва изрязване на дупките, като  формите за USB, VGA, LAn и т.н. входове се изрязват със ножовка или мини трионче, а дупките за вентилаторите долу ги надупчих със дрелката ( ширина по избор ). Накрая изпозлвах изолационна лента за врати, която ще е мекичкото, на което лаптопа ще ляга. Боядисах със спрейче и воала. Сложих 3 вентилатора по 5V - 500 mA, понеже нямах друго захранване ги вързах на едно с 300 mA, но на 6 волта. Другите два вентилатора, също духат към корпуса, като единия не е ограден  умишлено, за да избутва въздуха вън. 
      Вентилаторчетата струват общо около 6 лв. ( принципно, моите са от стари подложки, само единия е нов ), пироните 50 ст., останалото вече го имах от други ''проекти'' ( във кавички проекти, да отбележа ). Изолационната лента май ще излезе около 1 лв, не съм сигурен.
      Естествено, както сами предположихте визията е под всякаква критика, не съм се и старал да изглежда добре. Важното е да е функционално.
      Резултат: по-висока производителност, ниски температури, по рядко се налага чистене. 

• от Pinteresting
      Здравейте.
      Решил съм да направя един форум.Само че нямам идея какъв да е,чудя се между много неща,но искам вие да предложите нещо ? апък ако не излезе добра идея ще събера всичко в едно форума ще се задвижва от IPB ще купя също така хостинг и домейн.
  • Дарение

• Добави ново...