Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, дръндю написа:

не, не съм казал такова нещо, а че възможностите им за приятелство са много по-големи от на беден човек
нали разбираш, какво лечение ще получиш ако си беден
ами ако нямаш пари за хляб, ходиш със закърпени дрешки, какви възможности имаш да срещнеш голямата любов
на мен ми е странно това положение, да имаш възможността и да не се възползваш

Ако нямаш пари за хляб и дрехи имаш сериозен проблем за който вината е само твоя и любовта е последното нещо за което трябва да мислиш, виждам много които нямаш желание да работят, а не е като да няма работа. Дори скоро четох такава статистика за младежи които нито учат, нито работят за което вината е само тяхна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

това е идеята на темата
пп
по-точно
взаимоотношенията между богатите хора...ъ-ъ-ъ...тъй де, поне така твърдят
усеща се някаква омраза и завист, но както спомена един съфорумец в предишен пост
историята на взаимоотношенията им е от доста години и на мен ми убягват нещата
все още си мисля, че възможностите им за приятелство, многократно надхвърлят тези на бедните хора
имат възможност да се срещат, да пътуват по света, заедно да се забавляват
но какво се случва
от как съм се регнал във форума, виждам само омраза

Кое му е необичайното? Виждате между богатите омраза и завист? Ами как се става богат? Кротък и безобиден забогатял оцелява ли? Може би до средно ниво... Трябва в джунглата да са стръвни, постоянно да се мерят с другите да бъдат по- масивни, защото иначе другите ги захапват.

Евентуално, когато си надвият на масрафа, могат да помислят за общо благо, ама пак да са отгоре. Но тъй като благата не са безкрайни, могат да облагодетелстват тесен кръг- Меценат е поддържал малцина. Суетните атиняни на смени са канели на сократически пирове събеседници. Плутарх, пък и Джек Лондон са канели на разпивка разказвачи. За Хайтов не зная- той ли е черпел, него ли са черпели, когато са му разказвали историите. Все едно. За да си отгоре трябва да си хищен в наше време. А за да си безпощаден- трябва да си изпълнен с омраза. 

Ако евентуално си представяте темите тук не като място за самоутвърждаване, а като намиране на отговори, то това би изключило някои хора, които все искат да са отгоре. Може би в някоя затворена група, Калдата позволява. Мисля, обаче, че откритият форум е по- жив, заедно с критиката на хейтъри. Не зная как би било в Група, гледам и там групите са  Идиотчитата, Островът на любовта, Суперски игри, по- скоро говорилни. Няма омраза, но дали има поука?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, AAUUXX написа:

Ако нямаш пари за хляб и дрехи имаш сериозен проблем

не става въпрос за това
дадох само екстремен пример за достъпа до възможността за приятелство

преди 1 час, Търсещ истини написа:

Кое му е необичайното? Виждате между богатите омраза и завист? Ами как се става богат? Кротък и безобиден забогатял оцелява ли? Може би до средно ниво... Трябва в джунглата да са стръвни, постоянно да се мерят с другите да бъдат по- масивни, защото иначе другите ги захапват

в реалния свят е така
за да си отгоре, трябва да си стъпил върху долните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

не става въпрос за това
дадох само екстремен пример за достъпа до възможността за приятелство

Ако приятелството е базирано на финасовите възможности тва не е приятелство, а бизнес отношения. Иди в кръчма дет не познаваш никой, почерпи ги по една ракия и ще видиш че не са нужни много пари за да имаш приятели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

в реалния свят е така

С което обяснихме наличието на "омразата и завистта". Кое следва за обсъждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Търсещ истини написа:

С което обяснихме наличието на "омразата и завистта". Кое следва за обсъждане?

ами, обърни внимание на това

преди 1 час, дръндю написа:

тези отгоре, не могат ли да бъдат приятели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

тези отгоре, не могат ли да бъдат приятели?

Мнението ми бе споменато

преди 19 минути, Търсещ истини написа:

Евентуално, когато си надвият на масрафа, могат да помислят за общо благо, ама пак да са отгоре. Но тъй като благата не са безкрайни, могат да облагодетелстват тесен кръг- Меценат е поддържал малцина. Суетните атиняни на смени са канели на сократически пирове събеседници. Плутарх, пък и Джек Лондон са канели на разпивка разказвачи. За Хайтов не зная- той ли е черпел, него ли са черпели, когато са му разказвали историите. Все едно. За да си отгоре трябва да си хищен в наше време. А за да си безпощаден- трябва да си изпълнен с омраза. 

Но който харесва "да е отгоре", все ще иска да е отгоре. В "приятелството" също един доминира, стига другият да го приема, така че това не е отрицание на приятелството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Търсещ истини написа:

Мисля, че форумът е място за взаимоотношения и много, ама много рядко за сблъсък на идеи.

Форумът е за споделяне. Ако под споделяне Вие разбирате влизане във взаимоотношение, то аз не го възприемам така.

Т.е. Даден човек няма идея по отношение на даден проблем - пита, а този който има идея "някаква" пък споделя въпросната.

В основата е дадена проблематика.

Да, във въпросната тукашна тема е проблематиката между два ника (образно казано), но забележете "в който и било форум". Не случайно асоциативно

преди 11 часа, Търсещ истини написа:

А сега рязко ще променя посоката към т.нар. "хейтъри". Темата е развивана на много места в мрежата, без предпочитание пускам тази статия от тук

пренасочвате въпросната към така наречените "хейтъри" ...

В основата са и едни "тролове"  и т.н. които са в следствие на определени "филмчета" които някой е гледал.  

И изобщо ... жаргона е без значение ... принципно на нас може да изглежда, че въпросните никове се мразят и завиждат, а де факто да си играят с множеството обикновени потребители.

Ако не Ви представлява трудност, то Ви препоръчвам да прочетете една книга: "Какво сънуват киборгите" ...Спокойно - малка е ... не е някакъв роман от на Толстой или прочие и сравнително бързо се чете.

Както казах - за да я излъчват тази омраза ... какво е това английско "хейтъър" (Нямаме ли си вече български думи, а???), тази завист, тази злоба, то той го прави умишлено. И виждам, че във Вас вече е покълнал резултата .... вече говорите за "хейтъри" ... хм ... мда ... в този случай направо посъветвайте някой от модераторите да я премести в тази тема в цитираната от Вас ...

Вие ме прощавайте, но все още мисля, че не сме станали 52-я щат ... или 53-я или поредния .... както на времето ни спрягаха като 16-та република ... Не че аз говоря и се изразявам по книжовно българско, но все пак хубаво е да ползваме някакви български думи от време на време ...

От римски времена още, от още когато се е зародило това понятие форум, то такива форуми са за по-висшите и както е казал някой - А за бедните?! А форума гракнал - Бедните да го духат ...

В основата на форумите е как да се управляват бедните. Т.е. бедния на знания да бъде насочен в дадена посока. НО, ето какво се получава - сблъсък на идеи за разрешаване на въпросната проблематика.

Ако не Ви мързи - вижте как протича дадена тема свързана с дадена проблематика и вижте, че в рамките на няколко страници някак си се подхвърлят определен брой идеи за разрешаването, а после ... вече са споровете и изместване от центъра на темата. Самото "гориво" на темата се "изчерпва" ...

Както казах някъде по-горе докато пътувах към София разиграх няколко варианта на темата, т.е. конкретиката поставена от Дрънди, но и в по общ характер, но

преди 13 часа, ДиоиД написа:

Всичко това е преднамерено. Форумът по своята същност е някакъв вид медия. За да "излъчваш" пренебрежение, злоба, омраза, завист и т.н. тук сред други потребители и т.н. е определено с някакъв умисъл.  Някой го прави за рейтинг, а друг за да скапе този рейтинг и "колелото се завърта"...

и

преди 13 часа, ДиоиД написа:

Някой бе изказал това - Всичко във форума започва преди да си влезнал в него ... та, от там е въпросната омраза и завист, която е зад едно доста дебело "перде" ... ;) 

това е от значение ... Не мисля, че трябва да се хващате в словата взаимоотношения или сблъсък на идеи ...

Защото се ограничих в конкретната проблематика прикрита под общ казус ...

Що се касае до общия казус, то разликата от виртуалната омраза и действителната е в това - В действителността по-боли ... Де факто всеки знае какво става в действителността при тези неща ... стига се до физически посегателства и прочие ... и тогава няма беден, няма богат, а има пребит ... и т.н. ...

п.п. Определено някой разиграва сценарии за шоу наречено "Съдби на кръстопът" ... :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 20.07.2019 г. в 20:13, ДиоиД написа:

Не мисля, че трябва да се хващате в словата взаимоотношения или сблъсък на идеи ...

вече разбрах какви са причините да се мразят
не е завист, както си мислех в началото на темата, не е и сблъсък на идеи, нито различни гледни точки
клеветат се един друг и от ден на ден злобата нараства
има една тема дето са се събрали такива и пускат клевети за всеки, който е неудобен
четири години се чудех на Айдука, че се държи като люта македонка, че Валкирията ги захапва
и се чудех на Капитана, как се въздържа да не им тегли една дълга
четири загубени години във форума, за да разбера за съществуването на една глутница които пускат клевети за съфорумците
нямам думи
благодаря на участниците в темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък на кой ли тук му пука ......от завист и омраза ? Достатъчно е да е с акъла си.....:)

Има , разбира се  такива , които се вземат твърде на сериозно . Те да му мислят , за собственото си здраве ! Проблемът си е техен ! :nono:

https://sebepoznanie.com/psihologiq/samopomosht/zavistta/

За какво са ни дадени завистта и омразата ? За да коригираме целите си и средствата . Но обикновено се прекалява - Его-то надделява ! Необходим е повече Разум.........(друга тема)

....Аз се забавлявам ! :) Да предизвиквам разни мисли у хората , както и те в мен . Мисли , които иначе едва ли биха ми хрумвали самостоятелно....Това е неизчерпаемо богатство ! :nono:

А бе както е в кръчмата - от хиляди години ! Средствата тук и сега са други , и тук реален бой няма как да стане . А малко бой е здравословно - за наместване на нещата , всяко на мястото му ( :) ) ! ....

Иначе , като се напиеш , отиваш си по живо, по здраво . И утре пак....... ! Наздраве !  :lol6:

Както пише в Библията - въпрос : "За що?" , и отговор : "За това !" . Има го ! Такъв е Живота ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ,.. написа:

вече разбрах какви са причините да се мразят
не е завист, както си мислех в началото на темата, не е и сблъсък на идеи, нито различни гледни точки
клеветат се един друг и от ден на ден злобата нараства
има една тема дето са се събрали такива и пускат клевети за всеки, който е неудобен
четири години се чудех на Айдука, че се държи като люта македонка, че Валкирията ги захапва
и се чудех на Капитана, как се въздържа да не им тегли една дълга
четири загубени години във форума, за да разбера за съществуването на една глутница които пускат клевети за съфорумците
нямам думи
благодаря на участниците в темата

В "Най-обичам да мразим" е причината.

Манталитет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, Мойра написа:

В "Най-обичам да мразим" е причината.

Манталитет...

опивах се  бога ми, опитвах се през годините да постигна до някакво приемливо сдобряване
след десетки неуспешни опити, реших да направя така, че да се обърнат срещу мен 
мислех си, хората "се сплотяват срещу врага си"...каква голяма заблуда
пълно разочарование

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ,.. написа:

опивах се  бога ми, опитвах се през годините да постигна до някакво приемливо сдобряване
след десетки неуспешни опити, реших да направя така, че да се обърнат срещу мен 
мислех си, хората "се сплотяват срещу врага си"...каква голяма заблуда
пълно разочарование

Явно не са усетили врага в теб. :D

Но никога не е късно да го направят. :lol6:

Шегувам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неща могат да обединят хората - страхът, завистта, омразата - тези се основани на хаоса. При тях даже няма реално обединяване, а просто обща посока. Като вълна, която помита всичко по пътя си, но рано или късно затихва или се разбива. Т.е. такова "обединение" е всъщност илюзорно. Любовта, вярата, истината,, знанието, справедливостта и други неща също водят до обединяване, но вече реално и хармонично.

При първата група, всеки използва масата за да отстоява себе си и собствените си интереси. Във форума такива хора се обединяват с други просто заради общия интерес. Но много лесно могат да станат врагове, щом интересите им започнат да се разминават. Предполагам, че всеки е ставал свидетел на такива примери.

При втората група може да се получи реален обмен на знания и гледни точки. Е пак може да има разминавания, защото все пак става въпрос за различни хора и разбирания, но въпреки това хората остават толерантни един към друг, а човекът отсреща се приема преди всичко като човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, by_chechi написа:

То пък на кой ли тук му пука ......от завист и омраза ? Достатъчно е да е с акъла си.....:)

Така е, но го има и това, че завистливите хора са опасни - добре е човек да бъде предпазлив с такива, защото от завистници много лесно стават злосторници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка сутрин ,когато се събудите ви се дават 24 ЗЛАТНИ часа .Те са единственното нещо на Света ,което получавате безплатно. Ако имате всичките пари на Земята не можете да си купите екстра дори и 1 минута.
Какво ще правите с това безценно съкровище изцяло зависи от Вас.

http://www.youtube.com/watch?v=i2-V60NJbSA&hd=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Alletheya написа:

Всяка сутрин ,когато се събудите ви се дават 24 ЗЛАТНИ часа .

Да са златни, да са златни, колко да са златни. Нямат златно покритие.

Имаше един виц по клишето:

- Времето е пари.

- Аз имам много време, пък нямам пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, niam-niam написа:

- Аз имам много време, пък нямам пари.

Ако нямаш пари това е твоят път да нямаш пари!  Такъв ти е теста .Ако не си положил усилия да имаш пари,  киснейки в форума тук редно е да нямаш никакви пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега по темата.

Огорчението се получава, когато има несправедливост и то на място, в което си вложил своето време и труд, и не на последно място чувства. Някой го наричат душа. Това беше затвора на калдата - разни субекти царуваха в това виртуално пространство и малтретираха хората, които не им целуваха гъзовете. Сега обаче панделата е празна, даже изживяващите се като надзиратели се изнесоха, само двама гледам, че отчаяно държат сламката, за да се чувства още важни. В началото на темата някой писа, че форумът е отражение на действителността - тук има и свестни, има и мърша. Нормално е. Някога се борих срещу неправдата, което беше важно за изграждането ми като личност. Днес "публичният дом", както си го кръстиха, е празен. Влизат разни садисти, но вече няма и мазохисти за тях.

Та исках да кажа, че калдата ще спре да те вълнува, когато спреш да имаш кауза в нея и не ти остане нищо, за което да се бориш. А огорчението си остава. Но него изпитва абсолютно всеки човек. Даже троловете, мижитурките, отрепките и те си го носят. даже са избрали да бъдат това, което са, като реакция на нещата, които не могат да променят.

Ако мога цинично да се изразя, налягането може да създаде диамант, а може и разстройство. Всичко е въпрос до човека.

преди 7 минути, Alletheya написа:

Ако нямаш пари това е твоят път да нямаш пари!  Такъв ти е теста .Ако не си положил усилия да имаш пари,  киснейки в форума тук редно е да нямаш никакви пари.

Това са клишета, бре моме. В надъхващите видеа те убеждават, че всичко можеш, че всичко зависи от теб, обаче после порастваш и разбираш, че си част от нещо по-голямо наречено общество и има интереси извън теб, примерно чужди интереси и обществени интереси. Ненаживяла си се, ненагледала си се.

И ако щеш да си скъсат задните части от работа 10 души няма как да завършат все на първо място. И няма как всеки да е богат, защото трябват 10000 черноработника за да концентрират благата за една яхта. Ако ще си наивна вярвай в нещо по-смислено от това, че като си такава или онакава и ще имаш пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niam-niam написа:

Това са клишета, бре моме.  Ако ще си наивна вярвай в нещо по-смислено от това, че като си такава или онакава и ще имаш пари.

Каза ,че имаш много време .... изкарай някой лев. А това ,че ти се  дават 24 златни часа е метафора. Аз не ти пожелавам алтернативата да няма  Бъди жив и здрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Alletheya написа:

Каза ,че имаш много време .... изкарай някой лев.

Абе ти и виц ли не можеш да разпознаеш като ти напишат!? Майкоууул, богаташка ще ми става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niam-niam написа:

Това беше затвора на калдата - разни субекти царуваха в това виртуално пространство и малтретираха хората, които не им целуваха гъзовете. Сега обаче панделата е празна, даже изживяващите се като надзиратели се изнесоха, само двама гледам, че отчаяно държат сламката, за да се чувства още важни.

Кое е "затворът на калдата"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Ьрмалоу написа:

Кое е "затворът на калдата"?

Чувството, че дължиш някому или на себе си нещо. Това те ограничава като затвор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      https://www.youtube.com/watch?v=ZKu1J15ExQU
      Новые русские сенсации - "Наталья Поклонская. Путь на Родину" 
      http://peperutka.blog/tq-i-toi/2019/09/04/vnimanie-nagla-anti-bylgarska-akciia.1673144
       germantiger написа:
      глупости и лъжи 2030 ще има премного българи както по света, така и в България чудесен пример е детето на което съм кръстник на млада бг двойка
       БЪЛГАРИЯ Я РАЗРУШИХА РУСКИТЕ БЪЛГАРСКИ КОМУ ОНАНИСТИ ТЕ СЪЗДОДАХ МУТРИТЕ, ТЕ СЪЗДАДОХА ДРУГАРИТЕ НАЗНАЧЕНИ ЗА КАПИТАЛИСТИ С КУФАРЧЕТА
       БЪЛГАРИЯ Е КУРВАТА НА ТУРЦИЯ И КУЧКАТА НА РУСИЯ
       !!!!!!!!!!!!!!!!!
       sekirata - ПЪК моят стих и клип - "Загубен, прост народ как да те обичам" беше спрян и забранен?! Моето Е болка не друго. Защо админ не спи , когато се оплакват ОРГАНИЗИРАНО от мене точно тези , дето СА ЗА ОПЛАКВАНЕ? :))
      germantiger.blog.bg Сигурно и детето на което е кръстник така псува на българче, но това го допускат сайтовете наши уж бЪлгарски като блогбегето!
       !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
       3. germantiger - гяуриии 
      22:17
      И НАЙ-ВАЖНОТО

В БЪЛГАРИЯ НАЦИСТИ НЯМА

ВСИЧКО СА КОМУНИСТИ ПО ВЪРХОВЕТЕ

МАЙКА ВИ БУГАРСКА ДА ЕБА В ПОРОБЕНИЯ 5 ВЕКОВЕН ЦЪФНАЛ ГЪЗ.

sekirata -Умишлено всяване омраза на бълг.народ срещу Русия. Така сме по - лесна плячка.
    • от Vesi_nick
      За поредна година Виа Експо организира изложенията ЕЕ и ВЕИ (енергийна ефективност и възобновяема енергия), Save the Planet (управление и рециклиране на отпадъци) и Smart Cities (интелигентни градове) от 16-ти до 18-ти април, Зали 5 и 6, ИЕЦ, София. Изявата е със силно международно участие – компании от 14 държави ще представят ресурсно ефективни и рентабилни решения с приложениe в индустрията, общините, селското стопанство и домакинствата. Посещението е отлична възможност за запознаване с продуктови премиери, с ползите от нова инвестиция, както и за бизнес – изложители предлагат дистрибуция в Югоизточна Европа. Входът е безплатен за посетители с предварителна регистрация на www.viaexpo.com. Всеки ще получи подарък -  дръвче. 
      Технологиите за производство на енергия стават все по-усъвършенствани. Фокусът тази година на ЕЕ и ВЕИ ще бъде върху системи за когенерация, термопомпи, биогаз инсталации, пелетиращи машини, соларни панели, системи за енергийно оползотворяване на отпадъците, системи за микро и мини водноелектрически централи, икономично оборудване за ОВК.
      Посетителите на Save the Planet ще видят иновации за превръщането на отпадъците в нови ресурси. Сред продутовите експонати ще бъдат компостери, сметосъбираща техника, контейнери за разделно събиране на отпадъците.

Изложителите на Smart Cities ще демонстрират впечатляващи възможности на компактни и високофункционални системи за сградна и индустриална автоматизация, за транспорт и мобилност, за измерване на качеството на въздуха и др.

Основните акценти в съпътстващата програма са: Форум “Зелени инвестиции в енергетиката”, Програма LIFE - възможности за финансиране на проекти за управление на отпадъци и кръгова икономика, Конференция “Sofia Knowledge Smart City Marketplacе“ и др. Достъпът е свободен за регистрирани посетители на www.viaexpo.com.
    • от Darkness1325
      Добър ден, искам да попитам някой, който се е сблъсквал с китари Karina, дали е доволен? На добра цена са, но не знам какъв звук вадят. Мнения? 
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте , искам да ви представя един български форум за PhotoShop : 
      Резюме ;
      Какво представлява форумът?  Това е мястото, където можете да намерите всичко, свързано с фотошоп! Ако си начинаещ и се луташ измежду многобройните опции на програмата, то тук ще намериш подробни уроци, помощ от по-напредналите потребители, контакт с дизайнери. Ако си дизайнер – това е перфектното място. Защо ли? Тук можеш да намериш всякакви ресурси, групирани по категории, но също така и да обмениш опит с другите дизайнери, да научиш нещо ново. Човек никога не спира да се развива и да учи!  Можеш да си полезен на себе си, но в същото време и на другите като изработиш нечия поръчка! А за потребителите, които желаят да се възползват от услугите на форума за изработка на графично изображение,  било то банер, лого, или друго, е предоставена възможността да се свържат с екипа ни от талантливи дизайнери и поръчката им да бъде изпълнена във възможно най-кратък срок!  Не се страхувай и колебай да се включиш в нашето общество, ние нямаме търпение да се запознаем с теб! 
      Нямам търпение да чуя вашите критики  и също така ви чакам , да се запознаете с програмата PhotoShop
    • от pcservizpld
      Всички знаем, че повечето стандартни охлаждащи ''падове'' ( стойки, cooling pad и т.н. ) не вършат много работа. Голяма част от лаптопите взимат въздух отдолу ( естествено не е просто грешка на някой инженер, а опит за убийство на лаптопа ви с времето, особено когато е пълен с прах ), което не е никак хубаво. На маса, в скута ви, на леглото, на седалката, стола и т.н. машината ви е вечно задушена. Да не говорим, че това е причината често лаптопа ви да се нуждае от почистване, тъй като засмувка всичко именно от там. Реално дори и да си купите охлаждаща подложка със 10 см. вентилатор,  няма да получите голям резултат. стандартно вентилатора ДЪРПА въздуха надолу и отвежда, от него навън, не духа КЪМ лаптопа, а вентилатора на лаптопа ДЪРПА на вътре, следователно така дори се затормозява повече ,единствено ще охладите хард диска. Реално се получава завихряне, но въздуха не се движи из лаптопа, да не говорим че затормозяването на вградения охлаждащ вентилатор си заминава по-бързо. За това истината е че за всеки модел индивидуално трябва да има подложка ( или за модели със сходно местоположение на елементите по дъното и охлаждането ). Аз си правя сам охлаждащите ''падове'', за да са максимално ефтивни.
      Това охлаждане, което ще видите е правено за Fujitsu Siemens Amilo LA1703. лаптоп известен с липсата на ''въздух'', висока производителност и възможности, също така, бонуса да изпържите яйце за 2 минути на тъч пада. Ето как изглежда долната страна:

За изделието използвах: 1 парче ламинат, което отрязах според размерите на лаптопа и от всяка страна по 5 мм. за закрепване на придържащите ''стени''. Клечки за захарен памук ( докопах ги от един приятел и сметнах, че ще свършат идеална работа ), малки пирони с дължина 2 см.
      След изрязване на ламината измерих и очертах къде се намира вентилатора над плоскостта, за да му направя самостоятелно отделение, ще си има собствен вентилатор който ще духа към отворите за входящ въздух към лаптопа. Започнах да закрепвам клчеките за памук със пироните към дъното, оставих грапавата страна на ламината отвън, избрах допълнителни опорни точки, на които ще лежи лаптопа. Общо сложик по 4 реда за стена, като ги закрепвам 2 по 2, тъй като ще се нацепят, ако забия 4-те наведнъж с по-големи пирони.  По 2 ленти ( клечки ) са за ограждението  и опорните точки. Следва изрязване на дупките, като  формите за USB, VGA, LAn и т.н. входове се изрязват със ножовка или мини трионче, а дупките за вентилаторите долу ги надупчих със дрелката ( ширина по избор ). Накрая изпозлвах изолационна лента за врати, която ще е мекичкото, на което лаптопа ще ляга. Боядисах със спрейче и воала. Сложих 3 вентилатора по 5V - 500 mA, понеже нямах друго захранване ги вързах на едно с 300 mA, но на 6 волта. Другите два вентилатора, също духат към корпуса, като единия не е ограден  умишлено, за да избутва въздуха вън. 
      Вентилаторчетата струват общо около 6 лв. ( принципно, моите са от стари подложки, само единия е нов ), пироните 50 ст., останалото вече го имах от други ''проекти'' ( във кавички проекти, да отбележа ). Изолационната лента май ще излезе около 1 лв, не съм сигурен.
      Естествено, както сами предположихте визията е под всякаква критика, не съм се и старал да изглежда добре. Важното е да е функционално.
      Резултат: по-висока производителност, ниски температури, по рядко се налага чистене. 

• Дарение

• Добави ново...