Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 10 часа, дръндю написа:

в този форум съм отскоро, от около 4 години
темите, в които човек трябва да разпуска, се забелязва някаква завист и омраза
и това го виждам от както съм се регистрирал в този форум
това което видях:
няколко ника, които разбира се че не ги познавам, 
не мога да разбера, какво толкова делят,
каква е тая завист и омраза, та се хапят помежду си
та те имат всичко за което бедни хора биха могли само да мечтаят
опитах се да потърся доста неща в нета, но не намерих друго обяснение

Да оставим настрана ръководството и да обърнем внимание на потребителите.

Реално всеки може да промени само собственото си поведение. Основната причина за омразата и завистта е неприемането на чуждата гледна точка и опитът да се наложи своята. Дори и този опит да не е осъзнат, той често остава скрит на подсъзнателно равнище. Утвърждаването на собствената гледна точка и налагането и е опит да наложиш самия себе си. Човек се идентифицира с гледната си точка и приема всяко отхвърляне или неприемане на тази гледна точка, така сякаш отхвърлят или не приемат него самия. Дори ги възприема като нападение. И се защитава, включително контраатакувайки.

Тук ще обърна внимание на нещо, което всички вероятно са забелязали в един спор - желанието последната дума да е "моя". Това подсъзнателно дава илюзията за победа. И в желанието на всеки последната дума да е "негова" се стига до размяна на безсмислени мнения, които изместват темата и неминуемо в един момент "разговорът" става личен, а в мненията се появяват нападки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Човек се идентифицира с гледната си точка

Ти троловете за нищо ги нямаш и каква тяхна гледна точка, в нещата които постват.

ПС. Гледам темата е прескочила в една почти медицинска подсекция. Май не беше оригинално поставена  точно тук  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

знаеш ли колко много форуми затънаха, заради ограничението за изразяване на чувствата

Koлко - я изброй няколко? ; че аз не  се сещам за ни един, пък за обратното се сещам за много: този е един от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, дръндю написа:

какво толкова делят

Веднаж гледах две деца в една количка, майката им даде по един кестен да си играят. Всяко веднага посегна да вземе кестена на другото. Просто хората си се раждат с тези заложби. А те са гаранция от природата за непрекъснато развитие. Само за миг си представете при комунизма-всички имат всичко и са щастливи-че то цялото общество за едно-две поколения ще се изроди и деградира, за това подобен строй теоретически е невъзможен-той е в противоречие с човешката природа. Тази непрекъсната борба за надмощие води до развитие и адаптиране към променливите условия. Оцеляват най-силните-фундаментален принцип в природата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, дръндю написа:

не умея да се изразявам гладко, като много съфорумци
и за това се извинявам, ако някой не ме е разбрал

в този форум съм отскоро, от около 4 години
темите, в които човек трябва да разпуска, се забелязва някаква завист и омраза
и това го виждам от както съм се регистрирал в този форум
това което видях:
няколко ника, които разбира се че не ги познавам, 
не мога да разбера, какво толкова делят,
каква е тая завист и омраза, та се хапят помежду си
та те имат всичко за което бедни хора биха могли само да мечтаят
опитах се да потърся доста неща в нета, но не намерих друго обяснение

http://soubregovo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=92:psihologia-na-zavistta&catid=49:za-juno6i-i-podrastva6ti&Itemid=55

знам, че мнозина ще скочат
не бързайте да скачате, а просто разисквайте 
какво предизвиква омраза и завист между никовете в този и в други форуми
опитайте се да запазите неутралитет и да не обвинявате никой в тази тема, за което ви благодаря предварително
опитайте да дадете общ психологичен профил на потребителите във кой да е форум за "общи приказки", а не да започнете да се карате
:(
дрътуту сигън, киха кашла, тръта
не става за едене, не ме хапете

Както сам си забелязал, в една и съща ситуация, различните хора реагират по различен начин, изразяват различни емоции. Това произтича от разликите във възгледите им. Едни реагират с алчност, ненавист и неразбиране; други безкористно, с приемане и състрадание. Това е така защото няма строго фиксирана програма на поведение, въпреки че в главите ни цял живот се набиват какви ли не принципи и модели. За една зряла личност човек за човека не е вълк, защото той или тя са надмогнали егоизма и страха си. Мъдростта се култивира от правилно осъзнаване на реалността. Правилния възглед води до разбирателство и мир, а неправилния до дрязги и страдание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Shiniasu написа:

Реално всеки може да промени само собственото си поведение. Основната причина за омразата и завистта е неприемането на чуждата гледна точка и опитът да се наложи своята

демек да се покаже кой е по-по-най
това ли всъщност кара хората  да си завиждат и да делят мегдан във форумите...причина за разделение и омраза
еее, не
заради едното фукане, няма как да намразя човек, най-малкото някакъв непознат във форум
имал съм конфликти, но те не са основание да се намрази човек
а тук наблюдавам омраза и то между богати хора, които биха могли да живеят и без форума
да, вярно е че форума доставя някаква форма на забавление
и аз съм тук, защото с триста лева пенсия, не мога да си позволя друг вид забавление,
но не мога да си обясня това поведение за тях, за техните отношения...
мисля, че биха могли да бъдат приятели
имат средствата да се срещат в реалния свят и да се забавляват
одъртявам и честно казано, не разбирам основанията за алчност, завист и омраза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Мойра написа:

Човек не може да избяга от завистта и омразата на околните, но може да отбегне или сведе до минимум контактите си с мразещи и/или завистливи хора, а ако това е невъзможно, да се научи да не отдава значение на думите и/или действията им, което не е лесно, но не е невъзможно.

Може, но трябва да е буквално ... ;) Определено обаче в този случай си извън закона ... Ако в САЩ може да си "хванеш" бакиите и да се изнесеш в Аляска - и прочие, т.е. буквално да си изнесеш живота извън въпросното пошло и прочие, то тук в България няма място .... ;) След като си извън закона, те таксуват че си престъпник ... ;) т.е. че си незаконен и по всяко време, ако си в пречка на някой който се пише "Он Башия" някъде - или си буквално мъртъв или те навират в бюрократизмът ... демек та изхвърлят буквално от мястото където считаш, че е държавна обществена собственост ... Та, единственото спасение е да се правиш на луд ... ;), НО на пасивно луд ...  ;)

В своята си същност дори религията (без значение каква е .... ) също е опорочена... , но това е друга тема ...

В основата на днешния свят съществува дълбоко вкоренения антагонизъм между "редът" и "анархията" ... защото и самата анархия е опорочена ...

Каквото и да си говорим - живеем в едно меркантилно общество и всеки който не е такъв е враг на обществото и същото го тъпче и не зачита независимо женевската  "конфекция" за права и прочие ... Де факто има продаваеми права и гробове под наем ... ба ... прочие ... човек не може да умре и да го заровят без някой да плати за това ...

Та, рано или късно завистници и други се събираме ... Това трябва да помним ... а до колко ще ни помнят - хм ... зависи от нас, а не от другите ...

Както казах - никога не съм завиждал на който и било, а напротив на мен са ми завиждали .... но то е поради факта, че не ми пука за мнението на другите, ... уви обаче не всички са като мен - асоциални, т.е. те са социални и определено са добри хора, та за тях ми става жално, но уви ... не мога да им помогна ... не съм човеко-бог, а един обикновен мирянин ... и пре достатъчно съм "разпъван" през изминалите 40 или 50 години ... но оцелях и се хванах за пенсия ...

Ей .... утре отивам на погребение на един млад човек ... само на 55 години .... да, бе пенсионер, да сестра му живее в САЩ и прочие ... та отивам да подкрепя децата му и прочие ... та беше ми криво от вчера когато разбрах тази новина, но благодарение на Дрънди и неговата тема малко се разсеях и се развеселих даже ... :) 

Та ... общо взето да им имам проблемите на въпросните Никове, които надъхват ревност, завист, омраза ... :)  

Благодаря ти Дрънди ... хм ... още глупости по тази тема като се върна ... :)

п.п. Наздраве :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, дръндю написа:

това ли всъщност кара хората  да си завиждат и да делят мегдан във форумите...причина за разделение и омраза
еее, не

По някои въпроси човек може да си е изградил гледната точка в резултат на дълги усилия, съпроводени с трудности, дори с жертви и разочарования. По тези въпроси такъв човек е особено чувствителен, когато му се представи някаква гледна точка, която той възприема като противоречаща на неговата. Още повече, ако има опит за налагане. На някои хора цялата им психика се крепи върху определени идеи, които ако пуснат, ще рухнат. И който се опита да им посочи това се превръща във враг. Не е задължително, но е твърде вероятно. Оттук нататък при всяка среща на двамата дори и темата да е маловажна, отзвукът най-вероятно ще си остане. Това е защитна реакция - да предпази човек вярата върху която се крепи светогледа му. Когато си поставил някого в категорията "враг", вече не се замисляш особено много над думите му и поне на съзнателно ниво ги отхвърляш лесно. 

Извън форумите омразата може да се породи и от други фактори, но във форума основно става въпрос за възгледи и  привързаността към своите възгледи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

Това е защитна реакция - да предпази човек вярата върху която се крепи светогледа му.

Атеистът каква вяра има, а?!

п.п. Защитната реакция е на религиозен човек, а не на вярващ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДиоиД написа:

Атеистът каква вяра има, а?!

ами, щом е жив, значи има вяра, която не е задължително да е в Бог
в момента в който изчезне вярата, живота се обезсмисля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

в момента в който изчезне вярата, живота се обезсмисля

Да Дрънди така е ... та извода е елементарен - завистта се поражда в религиозния човек, а не във вярващия, т.е. религиозния завижда и мрази вярващия ... и когато види, че другия има друга вяра, а не изповядваната религия, то тогава има законен фанатизъм ... но това е друга тема ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еее, не
заради едното фукане, няма как да намразя човек, най-малкото някакъв непознат във форум
имал съм конфликти, но те не са основание да се намрази човек
а тук наблюдавам омраза и то между богати хора, които биха могли да живеят и без форума
да, вярно е че форума доставя някаква форма на забавление
и аз съм тук, защото с триста лева пенсия, не мога да си позволя друг вид забавление,
но не мога да си обясня това поведение за тях, за техните отношения...
мисля, че биха могли да бъдат приятели
имат средствата да се срещат в реалния свят и да се забавляват
одъртявам и честно казано, не разбирам основанията за алчност, завист и омраза

Прави се с цел избиване на комплекс, няма значение беден или богат всеки има някакъв комплекс и форума създава идеална среда за тази цел. Всеки завижда за нещо на друг в това няма нищо лошо, защото е стимул да постигнеш повече в живота си, лошо е когато завистта е съпроводена от злоба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е може би някакво разтоварване. Даже може да не е истинска завист. Как ще завиждаш на някого, ,когото не познаваш и не си виждал!? 

А и тези, които Дръндьо смята за богати, сигурно изобщо не са такива, а редовно се притесняват за сметки, детски градини, парно. Ако са богати и ходят редовно за екскурзии примерно, те няма как да завиждат.

Във форумите много хора се преструват на богати и успешни, не знам с каква цел. Явно така и те започват да вярват, че са такива и това ги прави щастливи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доклада на ООН за щастието, който се отнася за период 2012-2017г е видно , че най-щастливата нация е Дания . Оценката е направена по щест критерии  и е по скала от 1 до 10 . Дания е около 7,57 .Защо датчани са щастливи?Как живеят?Какви взаимоотношения имат по между си? В Дания има Институт за щастието !!!?Според един техен доклад датчаните правят къщи приблизително под формата на кръг с вътрешен двор. В този двор освен че играят децата , може да има обща кухня и дори четири дни в седмицата да се готви за всички,може да има зеленчукова градина-обща,може да има обща библиотека  и всеки да я ползва,да оставя и да взима книги,да има табло с инструменти и те да се общо ползване и т.н.  Какво дава това ? Чувството за пренадлежност и безопастност. Запитани ,колко приятели имат  в тези малки общини най-голям брой заявяват 7-8 души.А си задайте въпроса :" Това възможно ли е да се случи в БГ"?НЕ!Първо ще почнат да си завиждат , после да клюкарстват ,да се крадат и накрая жестоко да се скарат!Българинът се спасява по единично! То и за това побегна от БГ. Навремето в Германия  е имало жестока криза ,породена от чумата по картофите. Нямало какво да се яде. Тогава в Райвайзен един човек предложил всеки каквото има да се събере  като жито и картофи , да се направи обща пекарна и никой да не е гладен. После след време там направили обща каса и т,н . Тук при кризите какво стана? Отговорете си сами.Българската нация е в постоянни конфликти  ,липсва чувството за пренадлежност.Дали богатите са щастливи? Има известна колерация  т.е. имаш определена цел , постигаш я, после по-голяма постигаш я ,щастлив си и така до момента ,когато имаш и можеш всичко,т.е стигнал си до пренасищане  -щастие тогава няма! Щастието е разликата между амбицията и реалността. Датчаните са щастливи ,защото тръгват от най-ниско ниво , според техния институт.Датчаните плащат едни от най-големите данъци . До 39000 евро на година те плащат 42% , а над 61500 -52% от тези суми!Запитани , правилно ли е това 9от 10 казват ДА! Защото от тези данаци те имат изключителни социални придобивки! Възможно ли е това у нас? Разбира се НЕ!Едни ще плащат ,други не . Ето още един повод за злоба и омраза.Това има предвид Бат ви Бойко , като казва ТРЯБВА СПРАВЕДЛИВОСТ! А дали ще я има ? Не!

Мога още да пиша и да разсъждавам, къде правилно ,къде не. Но съ м с внука само , а той вече е буден!Пък и поста ми стана много дълъг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аве, имах предвид взаимоотношенията във форума, но може би нещата са свързани
в реала. едва ли ще тръгнете да помагате на всеки срещнат, а във форума го правят
опитват се да помогнат на всеки поискал помощ
нещата са малко по-различни, може би

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко афоризъма за размисъл

https://bg.wikiquote.org/wiki/Завист_—_Завистничество

Най- ми допадна "Незавидна е участта на този, на когото никой не завижда." — Есхил. Прекрасна тавтология. Много незавидно е, ако не ти завиждат. :) 

Дългият списък с афоризми ще рече, че завистта е повсеместна и остро жили както по отношение имот, така и по отношение идеални постижения, вкл. знания и способност да се мисли. Под този ъгъл съм погледнал и ще споделя какво видях.

Във всяка тема по форумите първо започва някакво разискване по същество. То продължава на 1- 2- 3 страници (това зависи от колективния ум на съфорумците). След това, някои, които са изчерпали възможностите си, минават на лични оскърбления. Както е по поговорката "Не им е стигнал вътъка" и започват да вплитат тръни. Това е от иначе доброто ни желание да сме като онези, по- богатите (умствено), но като не става, участието се превръща в лошотия. Сигурно ги/ни боли от успеха на другите, все пак форумът е най- демократичното място за споделяне, защо пък едни все парадират с богатствата си? 

Та завистта си е факт, осъдителна е (сред Седемте смъртни гряха на католиците), обратното е на любовта в която успехът на другия радва, появява се отрано у децата (разправят че имало завист към пениса и завист към утробата) пък и в цивилизациите- Евиният син Каин убива брат си от завист още в 4 глава на Битие, хората със самочувствие по- рядко завиждат, подобно и хората, заети с плодотворен труд (от там и със самочувствие). 

Пък по отношение на форума (непредставителна извадка от обществото) ако има измъчвани от завист хора (защото може да има и освежавани от завистта си), то те могат както да се впуснат в благословен труд, който ги прави по- компетентни, така и в контрол над емоциите, защото проявите на завист, както и проявите на гняв се контролират за да не си създава човек ядове в перспектива. Пък когото завистта ободрява, тонизира, за другите има горд търпеж или беж- не са свършили форумите, я. Ако този, който плаща форума харесва тази интелектуална среда, той е в правото си да я съхранява. Ако пък умее да я овладява административно- еха-а-а. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Търсещ истини написа:

.... по- рядко завиждат, подобно и хората, заети с плодотворен труд.

Което го намирам за най- доброто ти наблюдение, от всичко каквото си споделил до сега. Плодотворния труд е нещо почти, като панацея, решава толкова много проблеми, че ... е направо за завиждане.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, дръндю написа:

взаимоотношенията във форума,

Вчера докато пътувах към София размишлявах и върху тази тема. Доста варианти на проявените омраза и завист натрупах, но един аспект в тях бе - защо тези Никове го проявяват и тук, при положение, че тук е виртуално и определено не се познаваме лично (макар, че въпросните Никове може и да се познават лично и от там да идва тази им изява тук ...). Определено някои Никове си изливат негативизма от реала тук, но това е друга тема.

Та, днес къто се събудих (Утрото е по-мъдро от вечерта...) някак си една хипотеза се избистри.

Всичко това е преднамерено. Форумът по своята същност е някакъв вид медия. За да "излъчваш" пренебрежение, злоба, омраза, завист и т.н. тук сред други потребители и т.н. е определено с някакъв умисъл.  Някой го прави за рейтинг, а друг за да скапе този рейтинг и "колелото се завърта"...

Като извод: Тук не говорим за някакви взаимоотношения, а за някакъв виртуален сблъсък на идеи и т.н. с коренно различни цели.

Като типични български тъмни субекти една платформа замислена за споделяне и помагане се превръща на арена на някаква политическа доктрина.  Същата не е свързана директно към действащата действителна политическа обстановка в България (Макар, че определени Никове отявлено афишират), а е с "изместен център" в зоната на влиянието на женската част от обществото.

Типажите са три: Жени със "щастлив" брак и жени с "разтрогнат" вид брак и до известна степен има и така наречените "стари моми".  За тях е в сила едно клише: Мъжът е главата, но жената е вратът, т.е. на където се завърти вратът на там ще гледа главата ...

Образно казано взаимоотношенията във "свободните" форумите са подобие на реалността, а тя е засилващ се матриархат прикрит под течение зародило се преди много време в САЩ - Еманципация ... От една страна има скучаещи "домакини", а от другата страна са работещи "самотни" жени.

Що се касае за мъжките индивиди, то те са или пияндета, или пенсионери, или олигофренчета,  или джендърчета или и прочие, които обаче изобщо не "носят" в себе си омраза или завист, а търсят някаква изява или пък "лесен" начин да придобият някаква информация без да седнат и прочетат нещо от старите "хартиените" носители. За тях е по-важно - модерното - за какво да чета ... чичко Гугъл знае всичко ... ;) 

Затова и не им завиждам на модераторите ... :) Макар, че се получи течение и в тази област .... т.е. започнаха да им завиждат и даже да негодуват от въпросните.

Е, за последното мисля, че администрацията на този форум ясно им изтъкна своите доводи и т.н. ... - за което им казвам само едно - Браво! В края на краищата един е собственика на въпросния форум и той определя правилата и политиката на същия!

п.п. Като заключение - Дрънди някой клати нещо, но не своя клон ... ;) За нас "просто потребители"  не ни е известна целта (макар и косвено да се досещаме...). Някой бе изказал това - Всичко във форума започва преди да си влезнал в него ... та, от там е въпросната омраза и завист, която е зад едно доста дебело "перде" ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

Тук не говорим за някакви взаимоотношения, а за някакъв виртуален сблъсък на идеи

Простете, но имам възражения. 

Мисля, че форумът е място за взаимоотношения и много, ама много рядко за сблъсък на идеи. Преобладават копирани материали, идеите са също чужди. Критиката им не е по същество, а просто надвикване- в случая арогантно често и непроменено повтаряне. Ние тук си се взаимоотнасяме, искаме да се представим като по- знаещи, с повече приятели. Да вкараме в път новака, да пропъдим черната овца, да наложим своето мнение. В тези взаимоотношения няма как да липсва завист. Нали всеки се мери с другите и не иска да е по- зле. И тук, както навсякъде по някакви следи си съставяме представа за другите и за мястото си сред тях. Това не са тъкмо лайкванията, а нюансите на думите съдържащи респект, пренебрежение, игнориране, симпатия. 

А сега рязко ще променя посоката към т.нар. "хейтъри". Темата е развивана на много места в мрежата, без предпочитание пускам тази статия от тук

Цитат

Разликите между хейтър, критик и трол

Как бихте се почувствали, ако някой ви напише в социалните мрежи, или на друго място в интернет, че сте "неприятен човек", "непостоянен в мнението си" или "манипулативен"? Или пък ви напише нещо друго, още по-грубо, свързано например... с личната хигиена. Е, познахте, със сигурност не е приятно. 

Този тип поведение може да сломи човек, особено при публикуване на съдържание онлайн. 

Който и да е, независимо дали е тийнейджър, качващ видеоклипове в YouTube или възрастен, коментиращ сериозни теми, той може да се сблъска с хейтъри, критици и тролове. В зависимост от източника, словесните атаки варират, но има някои начини да се справим с тях. Те са следните:

1. Игнорирайте. Понякога някой трол просто не си заслужава времето и нервите ви. Какви са троловете? Често това са хора, които се крият зад анонимност и разпространяват съобщения на омраза или безпросветни твърдения - казано направо, простотия. Видимо се опитват да провокират внимание към себе си. Тогава най-добрата реакция е да не им се обръща внимание. Защото троловете се хранят от вниманието, те го търсят.

2. Ангажирайте се. Понякога негативните коментари не идват от тролове, а от критици. Критиците в интернет са хора, на които може да се има доверие, учители, дори клиенти на компаниите, интелигентни хора. Въпреки че думите им ви нараняват, те може да не са мотивирани от омраза. По-скоро да посочват неточности, обиди или объркване от публикувано от вас съдържание или изказване. Причината е, че може да искат от вас да се представяте по-добре. В този случай най-добрият курс на действие е да се ангажирате с тях. Ако направите грешка, след това я коригирайте. Ако сте казали нещо объркващо, тогава разяснете. Ако сте обидили някого, преднамерено или не, извинете се. 

Най-добрият начин да направите това е, като:

Валидирате усилията им. Оцените усилията им и времето, което са отделили, да коментират вас, да се свържат с вас, и ги накарате да почувстват, че ги слушате. 

Предположите положителни намерения. Разпознаете, че казаното от тях идва, защото искат да ви помогнат по някакъв начин. 

Центрирате основното си съобщение. След като сте се обърнали към това, което ги тревожи, върнете се към ключовото си съобщение (посочете че цените връзката с тях). 

3. Контраатакувайте. Понякога става дума за хейтъри и те имат нужда от доза от собственото си "лекарство". Ако някой разпространява клеветнически твърдения или лъжи за вас като човек или за компанията ви, е време да бъдете по-агресивни и да се разграничите с позиция. Влезте в настройката на кризисните комуникации. 

Имайте предвид, че хейтърите обикновено имат много лично време за губене, а троловете - глад за внимание и нужда от писмена словесна битка. 

4. Ескалирайте. Онлайн омразата понякога се изражда в престъпна дейност. Това включва измами, хакерски атаки, кражби на идентичността, интернет тормоз, разпространяване на лъжливи сведения до полицията, за да изглежда някой в опасност, разпространяване на лични снимки без съгласието на заснетия човек. Тогава е настъпил моментът да потърсите помощ от властите. Предупредете администратора на сайта или мениджъра на онлайн общността на форума. Документирайте всичко - имена, потребителски профили, имейл адреси, съобщения. Правете скрийншотове преди профилите да бъдат свалени или изтрити. 

Не просто разтърсете човека, накарайте го да спре. 

Смята се, че технологиите са направили възможно почти всеки да създава изказване на възгледите си и това е отворило врати на омразата и злобата. Омразата на някои хора, изливана в интернет, често ни създава повече тревоги, отколкото трябва, защото тези хора всъщност са дребни неприятности, маловажни лица и в действителност съвсем не могат да бъдат така категорични и смели в изказванията си, колкото във виртуалната среда. Това е за малко успокоение, въпреки че едва ли е достатъчна утеха, когато психологическата вреда е направена. 

Като предприемат правилните действия, много от нас могат да направят тролването, омразата и тормоза в интернет по-малко забавляващи и ефективни. 

По съвети на Дани Айни в сайта на списание Inc. 

Коментирано е и в калдата- тук - архивирана и тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Търсещ истини написа:

Мисля, че форумът е място за взаимоотношения и много, ама много рядко за сблъсък на идеи

това е идеята на темата
пп
по-точно
взаимоотношенията между богатите хора...ъ-ъ-ъ...тъй де, поне така твърдят
усеща се някаква омраза и завист, но както спомена един съфорумец в предишен пост
историята на взаимоотношенията им е от доста години и на мен ми убягват нещата
все още си мисля, че възможностите им за приятелство, многократно надхвърлят тези на бедните хора
имат възможност да се срещат, да пътуват по света, заедно да се забавляват
но какво се случва
от как съм се регнал във форума, виждам само омраза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е идеята на темата
пп
по-точно
взаимоотношенията между богатите хора...ъ-ъ-ъ...тъй де, поне така твърдят
усеща се някаква омраза и завист, но както спомена един съфорумец в предишен пост
историята на взаимоотношенията им е от доста години и на мен ми убягват нещата
все още си мисля, че възможностите им за приятелство, многократно надхвърлят тези на бедните хора
имат възможност да се срещат, да пътуват по света, заедно да се забавляват
но какво се случва
от как съм се регнал във форума, виждам само омраза

Финасовата възможност няма отношение към приятелството, който мисли че може да си купи приятели няма представа в каква заблуда е. Хората са такива каквито са с разликата, че във форумите имат по - голяма свобода на самоизява в това отношение и може да напише всичко което в реалния живот не би казал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Финасовата възможност няма отношение към приятелството, който мисли че може да си купи приятели няма представа в каква заблуда е.

виж, прав си че не може да се купи приятелство, не може да се купи здраве, любов и тънъ
но финансовата възможност е определящ фактор за достъпа до тези нещица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

виж, прав си че не може да се купи приятелство, не може да се купи здраве, любов и тънъ
но финансовата възможност е определящ фактор за тези нещица

И здраве не можеш да купиш има болести за които и всичките пари на света да имаш няма да ти бъдат от ползва. Любов може ако говорм за платена таква. Разбира се, че колкото по - голяма финансова възможност имаш толкова повече неща ще си позволиш в живота, но трябва ли да анатемосаме всички които я имат, успели са по един или друг начин което може да бъде стимул или пример в някой отношения дори за всеки друг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

но трябва ли да анатемосаме всички които я имат,

не, не съм казал такова нещо, а че възможностите им за приятелство са много по-големи от на беден човек
нали разбираш, какво лечение ще получиш ако си беден
ами ако нямаш пари за хляб, ходиш със закърпени дрешки, какви възможности имаш да срещнеш голямата любов
на мен ми е странно това положение, да имаш възможността и да не се възползваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Vesi_nick
      За поредна година Виа Експо организира изложенията ЕЕ и ВЕИ (енергийна ефективност и възобновяема енергия), Save the Planet (управление и рециклиране на отпадъци) и Smart Cities (интелигентни градове) от 16-ти до 18-ти април, Зали 5 и 6, ИЕЦ, София. Изявата е със силно международно участие – компании от 14 държави ще представят ресурсно ефективни и рентабилни решения с приложениe в индустрията, общините, селското стопанство и домакинствата. Посещението е отлична възможност за запознаване с продуктови премиери, с ползите от нова инвестиция, както и за бизнес – изложители предлагат дистрибуция в Югоизточна Европа. Входът е безплатен за посетители с предварителна регистрация на www.viaexpo.com. Всеки ще получи подарък -  дръвче. 
      Технологиите за производство на енергия стават все по-усъвършенствани. Фокусът тази година на ЕЕ и ВЕИ ще бъде върху системи за когенерация, термопомпи, биогаз инсталации, пелетиращи машини, соларни панели, системи за енергийно оползотворяване на отпадъците, системи за микро и мини водноелектрически централи, икономично оборудване за ОВК.
      Посетителите на Save the Planet ще видят иновации за превръщането на отпадъците в нови ресурси. Сред продутовите експонати ще бъдат компостери, сметосъбираща техника, контейнери за разделно събиране на отпадъците.

Изложителите на Smart Cities ще демонстрират впечатляващи възможности на компактни и високофункционални системи за сградна и индустриална автоматизация, за транспорт и мобилност, за измерване на качеството на въздуха и др.

Основните акценти в съпътстващата програма са: Форум “Зелени инвестиции в енергетиката”, Програма LIFE - възможности за финансиране на проекти за управление на отпадъци и кръгова икономика, Конференция “Sofia Knowledge Smart City Marketplacе“ и др. Достъпът е свободен за регистрирани посетители на www.viaexpo.com.
    • от Darkness1325
      Добър ден, искам да попитам някой, който се е сблъсквал с китари Karina, дали е доволен? На добра цена са, но не знам какъв звук вадят. Мнения? 
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте , искам да ви представя един български форум за PhotoShop : 
      Резюме ;
      Какво представлява форумът?  Това е мястото, където можете да намерите всичко, свързано с фотошоп! Ако си начинаещ и се луташ измежду многобройните опции на програмата, то тук ще намериш подробни уроци, помощ от по-напредналите потребители, контакт с дизайнери. Ако си дизайнер – това е перфектното място. Защо ли? Тук можеш да намериш всякакви ресурси, групирани по категории, но също така и да обмениш опит с другите дизайнери, да научиш нещо ново. Човек никога не спира да се развива и да учи!  Можеш да си полезен на себе си, но в същото време и на другите като изработиш нечия поръчка! А за потребителите, които желаят да се възползват от услугите на форума за изработка на графично изображение,  било то банер, лого, или друго, е предоставена възможността да се свържат с екипа ни от талантливи дизайнери и поръчката им да бъде изпълнена във възможно най-кратък срок!  Не се страхувай и колебай да се включиш в нашето общество, ние нямаме търпение да се запознаем с теб! 
      Нямам търпение да чуя вашите критики  и също така ви чакам , да се запознаете с програмата PhotoShop
    • от pcservizpld
      Всички знаем, че повечето стандартни охлаждащи ''падове'' ( стойки, cooling pad и т.н. ) не вършат много работа. Голяма част от лаптопите взимат въздух отдолу ( естествено не е просто грешка на някой инженер, а опит за убийство на лаптопа ви с времето, особено когато е пълен с прах ), което не е никак хубаво. На маса, в скута ви, на леглото, на седалката, стола и т.н. машината ви е вечно задушена. Да не говорим, че това е причината често лаптопа ви да се нуждае от почистване, тъй като засмувка всичко именно от там. Реално дори и да си купите охлаждаща подложка със 10 см. вентилатор,  няма да получите голям резултат. стандартно вентилатора ДЪРПА въздуха надолу и отвежда, от него навън, не духа КЪМ лаптопа, а вентилатора на лаптопа ДЪРПА на вътре, следователно така дори се затормозява повече ,единствено ще охладите хард диска. Реално се получава завихряне, но въздуха не се движи из лаптопа, да не говорим че затормозяването на вградения охлаждащ вентилатор си заминава по-бързо. За това истината е че за всеки модел индивидуално трябва да има подложка ( или за модели със сходно местоположение на елементите по дъното и охлаждането ). Аз си правя сам охлаждащите ''падове'', за да са максимално ефтивни.
      Това охлаждане, което ще видите е правено за Fujitsu Siemens Amilo LA1703. лаптоп известен с липсата на ''въздух'', висока производителност и възможности, също така, бонуса да изпържите яйце за 2 минути на тъч пада. Ето как изглежда долната страна:

За изделието използвах: 1 парче ламинат, което отрязах според размерите на лаптопа и от всяка страна по 5 мм. за закрепване на придържащите ''стени''. Клечки за захарен памук ( докопах ги от един приятел и сметнах, че ще свършат идеална работа ), малки пирони с дължина 2 см.
      След изрязване на ламината измерих и очертах къде се намира вентилатора над плоскостта, за да му направя самостоятелно отделение, ще си има собствен вентилатор който ще духа към отворите за входящ въздух към лаптопа. Започнах да закрепвам клчеките за памук със пироните към дъното, оставих грапавата страна на ламината отвън, избрах допълнителни опорни точки, на които ще лежи лаптопа. Общо сложик по 4 реда за стена, като ги закрепвам 2 по 2, тъй като ще се нацепят, ако забия 4-те наведнъж с по-големи пирони.  По 2 ленти ( клечки ) са за ограждението  и опорните точки. Следва изрязване на дупките, като  формите за USB, VGA, LAn и т.н. входове се изрязват със ножовка или мини трионче, а дупките за вентилаторите долу ги надупчих със дрелката ( ширина по избор ). Накрая изпозлвах изолационна лента за врати, която ще е мекичкото, на което лаптопа ще ляга. Боядисах със спрейче и воала. Сложих 3 вентилатора по 5V - 500 mA, понеже нямах друго захранване ги вързах на едно с 300 mA, но на 6 волта. Другите два вентилатора, също духат към корпуса, като единия не е ограден  умишлено, за да избутва въздуха вън. 
      Вентилаторчетата струват общо около 6 лв. ( принципно, моите са от стари подложки, само единия е нов ), пироните 50 ст., останалото вече го имах от други ''проекти'' ( във кавички проекти, да отбележа ). Изолационната лента май ще излезе около 1 лв, не съм сигурен.
      Естествено, както сами предположихте визията е под всякаква критика, не съм се и старал да изглежда добре. Важното е да е функционално.
      Резултат: по-висока производителност, ниски температури, по рядко се налага чистене. 

• от Pinteresting
      Здравейте.
      Решил съм да направя един форум.Само че нямам идея какъв да е,чудя се между много неща,но искам вие да предложите нещо ? апък ако не излезе добра идея ще събера всичко в едно форума ще се задвижва от IPB ще купя също така хостинг и домейн.
  • Дарение

• Добави ново...